Şimdi Ara

Okuyun, okutturun! Yılmaz Özdil: El Bab (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
4
Favori
10.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok büyük hayal kırıklığıyla yazıyorum. Belki bir çoğuğunuz hissedip söyleyemiyordunuz. Benim canım ülkem bir hiç uğruna parçalanıp gidecek.

2023 te tek hedef şehit kanıyla sulanmış vatan toprağını parçalamaktır.

Allah yalakalığıyla, at gözlüğüyle, oyla, aptallığıyla sebep olan herkesin belasını versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soyken -- 10 Şubat 2017; 14:18:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suriyenin zenginleri burada rahat yaşıyor fakirleri ise sürünüyor.
    Bu göçmen zenginler nereye gitseler durum değişmeyecekti adamın parası var sonuçta.
    Yozdil saçmalamış düşünmekten aciz muhalifler bu yazıyı göstererek KANIT diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: B J K

bulgar göçmenlerinin hepsi toprak zengini olduğundan dilenmelerine gerek kalmamıştır.
    siz Türk oluyorsunuzda suriyeden gelen türkmenler neden suriyeli oluyor.
    devletin size yaptıklarının onda biri suriyelilere yapılmadı.
    bulgar göçmenine ses etmeyenler bunada ses etmesin. ikiyüzlülük yapmasın.
    bana göre ikiside bu ülkeye zarar. olan bu vatanın öz evlatlarına oldu...

Arkadaş ne boş konuştun Allah aşkına bi git tarih araştır. Suriye'den gelen Türkmenlere kimsenin Suriyeli dediği yok ben Gaziantep'te yaşıyorum 1000 tane Suriyeli gorduysem 10 tanesi Türkmen nerden biliyorsun diyeceksen adam senin benim gibi Türkçe konuşuyor türküm ben diyor. Diğer düpedüz Arap. Sen Bulgar turkleriyle bunları bir tutarsan ben senin beyin sağlığından şüphe ederim. Bir argüman savunacaksan ilk önce karşı argümanı çürütürsün. Şu durumu geçiştirmek için ortaya başka bir şey sallama. Çok yazık çok

• quote:

bulgar göçmenlerinin hepsi toprak zengini olduğundan dilenmelerine gerek kalmamıştır.

Bulgar göçmeni dediğin senden daha çok Türktür.

Suriyeli denilenlerin %99 u araptır. Türkmen kardeşlerimize canımız feda.

Sen geç aynaya bak zehirledi dediğiniz adamda 500 bin ıraklıyı ülkeye soktu ülkede 30 yıldır terör bitmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: sezerymz

Forumdaki cahilleri de banlamak lazım aslında.

ok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Civitas Terrana

quote:

Orijinalden alıntı: DeidaraSanji

quote:

Orijinalden alıntı: Civitas Terrana

Yılmaz Özdil her zamanki elitistliğiyle Suriyelileri bile lüks içinde yaşayan bir topluluk gibi göstermeyi başarmış. Neymiş, caz dinliyorlarmış.. Yok ya.

Ben de bu adamların silah altına alınması taraftarıyım ancak bunu "onlar lüks içinde yaşıyor" gibi saçma bir argümanla savunamazsınız.

Ulan herif kanıtlarıyla söylemiş kör müsün troll mü ?

Suriyelilerin villada oturup, yatlarda dolaşıp, caz dinlediğine dair bir veri falan yok. Yılmaz Özdil'in pireyi deve yapmasından ibaret bir yazı.

Gerçek ise Suriyelilerin sefalet içinde yaşadığıdır.

hangi dağda yaşıyorsun bilmiyorum ama ankarada 2016 model bmw ile geziyor adamlar suriye plakalı sonradan türk plakası verdiler bunlara

• quote:

Orijinalden alıntı: yandancatli

quote:

Arkadaş ne boş konuştun Allah aşkına bi git tarih araştır. Suriye'den gelen Türkmenlere kimsenin Suriyeli dediği yok ben Gaziantep'te yaşıyorum 1000 tane Suriyeli gorduysem 10 tanesi Türkmen nerden biliyorsun diyeceksen adam senin benim gibi Türkçe konuşuyor türküm ben diyor. Diğer düpedüz Arap. Sen Bulgar turkleriyle bunları bir tutarsan ben senin beyin sağlığından şüphe ederim. Bir argüman savunacaksan ilk önce karşı argümanı çürütürsün. Şu durumu geçiştirmek için ortaya başka bir şey sallama. Çok yazık çok

gözünüzle okuyun kardeşim.
    yazdığım hangi cümle yanlış.

• quote:

Orijinalden alıntı: soyken

quote:

Sen geç aynaya bak zehirledi dediğiniz adamda 500 bin ıraklıyı ülkeye soktu ülkede 30 yıldır terör bitmedi.

ne biliyosun ne kadar Türk olduğumu?
    anlamanız mı kıt ne onu ne bunu bir tane bile sokmayacaktı ?
    anladın ?

• Forumda ve sosyal medyada çok ciddi derecede "Suriyeli" düşmanlığı ve ırkçılık özellikle körükleniyor. Suriyeliler aleyhine şu an 3-4 adet Nefret ve hakeret içeriki konu var. Çoğu yalan dolan , bir kaç suriyeli kötülük yaptı veya zengin diye öznel ve sınırlı haberleri abartılı ve genelleme yaparak tüm Mazlumlara nefret kusmak, aşağılamak, hakaret etmek büyük günahtır. Allah sizi daha beter yapar , yapmayın böyle, vicdanlı olun, insaflı olun, biraz merhamet.

Yılmaz Özdil denen nefret suçlusu lümpen işte bu nefret ve öfke duygusundan beslenmeye çalışan hedonistin ve faşistin tekidir, tek kutsalı vardır arzu ve hevası. Bu konudaki çapsıuz yazısına Ekşi'den bir yazar çok oturaklı bir cevap yazmış , nefret ve öfkeye esir olmayanların anlayabileceği cinsten, herkese tavsiye etmiyorum :

yılmaz özdil'in bugünkü iğrenç yazısında anlamadığı şey.

yılmaz reis tamam bir adet köşe yazısı yazacak kadar bilgin yok koca koca boşluklar bırakarak yazıyorsun doldurmak için

tamam köşe yazında verdiğin bilgilerin yarısı yalan diğer yarısı da öznel durumları içeriyor.bak bu öznel durumlardan yola çıkıp genelleme yapana faşik diyoruz biz.mesela suriyelinin bakkal gorunumlu disci acmasi ve senin bunu butun suriyelileri itham ederek yazman vs..

tabi yazı da ciddiye alınacak nokta yok ekşici arkadaşlar ooouuvv nidalarıyla okuduğu için söylüyorum.tipik bir propaganda yazısı.arka planı yok.derinlik yok.tez yok antitez de yok.

o zaman size meseleyi anlatayım:

türklükten ne anlıyorsunuz bilmem ama türklüğü bizde ismet özel:"kafirle savaşmayı göze alan müslümana türk denir" diyerek özetlemiştir.

ivo andriç drina köprüsü'nde der ki:müezzinlerin ezan okuduğu her yer türkiyedir.

nazım'dan devam edelim.bu nazım'a sahip çıkan kitle de halkına çomar diyen kültürel emperyalizmin mağdurları.siz kim nazım'ın adinı agzına almak kim

bursada havlucu recebe,
    karabük fabrikasında tesviyeci hasana düşman,
    fakir-köylü hatçe kadına,
    ırgat süleymana düşman,
    sana düşman, bana düşman,
    düşünen insana düşman,
    vatan ki bu insanların evidir,
    sevgilim, onlar vatana düşman…

yine nazım'dan gidelim kendini nasil tanımlıyor

ben, bir insan,
    ben, türk şairi komünist nâzım hikmet ben,
    tepeden tırnağa iman,
    tepeden tırnağa kavga, hasret ve ümitten ibaret ben...

kendini türklük ve imanlıkla tanımlıyor.

şimdi izmirli kardeşim benim için izmirle halep arasında bir fark yok

senin anlamadigin ise "izmir barlar sokagindaki genç" halepteki suriyeliden daha fazla türk değil.kimilerine göre halepteki musuldaki 'suriyeliler' senden daha türk hatta.

meseleyi bu yüzden anlamıyorsunuz.türklüğün ne olduğunu bilmiyorsunuz.kime türk denir bilmiyorsunuz.balkanlar türk müdür değil midir bilmiyorsunuz."suriyeliler" diye bir şeyin olmadigini bilmiyorsunuz.o sinirlarin nasil cizildigini bilmiyorsunuz.kimin daha türk olduguna karar vermek elbet bize düşmez belki ama türkün kim olduğunu anlatmak bize düşer.o zaman anlayın artık.

bunu güzel bir dille anlatsan kimse de okumaz.illa yılmaz özdil gibi yazacaksın bu memlekette bak nasıl gündem oluyor.gerçi kendi okurları dışında ciddiye alan yok ya neyse..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OPTİMİST -- 10 Şubat 2017; 14:52:41 >

• Ne hallere geldi güzelim ülke. Yazıklar olsun. Şimdilik sadece şehirler, ileride bütün güzellikler yok olacak. Yazık.

• quote:

quote:

quote:

anladın ?

Kardeş ben sağda solda bulgarca tabela görmüyorum, ama suriyeliler kendi kültürlerini devam ettirmeye çalışıyorlar her tarafta arapca yazılar görüyorum bu da beni rahatsiz ediyor anlıyor musun?

• OPTİMİST kullanıcısına yanıt
    Sizde anlamakta zorluk çekiyorsunuz. Bu Suriye'li düşmanlığı değil, ırkçılık değil.

Ben kendi ülkemde adam yerine konmamaktan yakınıyorum.

Benim vergim ve çocuğumun hakkı ile bu ülkenin vatandaşına olmayana bakılıyor, sağlık hizmeti veriliyor. Bu adamlar vergisiz dükkan açıyor, mal mülk sahibi oluyor. Toplumda yer ediniyor.

Bu ülkenin vatandaşı olmayan bir topluluğun benden daha fazla el üstünde tutulmasına tepki gösteriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

Suriyenin zenginleri burada rahat yaşıyor fakirleri ise sürünüyor.
    Bu göçmen zenginler nereye gitseler durum değişmeyecekti adamın parası var sonuçta.

Memnun musun bu durumdan ? Kavga etmek icin sormuyorum hani hic mi rahatsiz olmuyorsunuz ?

• B J K kullanıcısına yanıt
    Kardeş bende Ahıska Türküyüm. 1890 da göç etmişiz Türk zulümden kaçıp anavatanına dönüyor. Arap savaştan kaçıp anavatanını terk ediyor. Bunu idrak et

• quote:

Orijinalden alıntı: Feel The Difference

quote:

quote:

quote:

anladın ?

Kardeş ben sağda solda bulgarca tabela görmüyorum, ama suriyeliler kendi kültürlerini devam ettirmeye çalışıyorlar her tarafta arapca yazılar görüyorum bu da beni rahatsiz ediyor anlıyor musun?

Emin ol ben senden daha fazla rahatsızım...

• Ulan o kadar nefret doluyum ki... Bağla bomba düzeneğini suriyelilere, ışidin, pkk nın kafasına kafasına at. En azından bir işe yararlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HasMachate

quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

Suriyenin zenginleri burada rahat yaşıyor fakirleri ise sürünüyor.

Memnun musun bu durumdan ? Kavga etmek icin sormuyorum hani hic mi rahatsiz olmuyorsunuz ?

Adamlar arap tapıcı sence olmaz mı?
  • quote:

Kardeş bende Ahıska Türküyüm. 1890 da göç etmişiz Türk zulümden kaçıp anavatanına dönüyor. Arap savaştan kaçıp anavatanını terk ediyor. Bunu idrak et

1890 da suriyede vatan toprağıydı deseler napacaz.
    oradan gelen türkmeni alıp arabı almasınlar mı ?
    bu devletin zamanında kucak açtığı adamlar benden fazla isyan ediyor.
    bende bunu anlamıyorum
  • okumadım çünkü mahalle ağızı ile makale yazılmaz seviyesizin teki tuvalet kağıdı yerine bile geçmez yazıları
  • quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Forumda ve sosyal medyada çok ciddi derecede "Suriyeli" düşmanlığı ve ırkçılık özellikle körükleniyor. Suriyeliler aleyhine şu an 3-4 adet Nefret ve hakeret içeriki konu var. Çoğu yalan dolan , bir kaç suriyeli kötülük yaptı veya zengin diye öznel ve sınırlı haberleri abartılı ve genelleme yaparak tüm Mazlumlara nefret kusmak, aşağılamak, hakaret etmek büyük günahtır. Allah sizi daha beter yapar , yapmayın böyle, vicdanlı olun, insaflı olun, biraz merhamet.

Yılmaz Özdil denen nefret suçlusu lümpen işte bu nefret ve öfke duygusundan beslenmeye çalışan hedonistin ve faşistin tekidir, tek kutsalı vardır arzu ve hevası. Bu konudaki çapsıuz yazısına Ekşi'den bir yazar çok oturaklı bir cevap yazmış , nefret ve öfkeye esir olmayanların anlayabileceği cinsten, herkese tavsiye etmiyorum :

yılmaz özdil'in bugünkü iğrenç yazısında anlamadığı şey.

yılmaz reis tamam bir adet köşe yazısı yazacak kadar bilgin yok koca koca boşluklar bırakarak yazıyorsun doldurmak için

tamam köşe yazında verdiğin bilgilerin yarısı yalan diğer yarısı da öznel durumları içeriyor.bak bu öznel durumlardan yola çıkıp genelleme yapana faşik diyoruz biz.mesela suriyelinin bakkal gorunumlu disci acmasi ve senin bunu butun suriyelileri itham ederek yazman vs..

tabi yazı da ciddiye alınacak nokta yok ekşici arkadaşlar ooouuvv nidalarıyla okuduğu için söylüyorum.tipik bir propaganda yazısı.arka planı yok.derinlik yok.tez yok antitez de yok.

o zaman size meseleyi anlatayım:

türklükten ne anlıyorsunuz bilmem ama türklüğü bizde ismet özel:"kafirle savaşmayı göze alan müslümana türk denir" diyerek özetlemiştir.

ivo andriç drina köprüsü'nde der ki:müezzinlerin ezan okuduğu her yer türkiyedir.

nazım'dan devam edelim.bu nazım'a sahip çıkan kitle de halkına çomar diyen kültürel emperyalizmin mağdurları.siz kim nazım'ın adinı agzına almak kim

bursada havlucu recebe,
    karabük fabrikasında tesviyeci hasana düşman,
    fakir-köylü hatçe kadına,
    ırgat süleymana düşman,
    sana düşman, bana düşman,
    düşünen insana düşman,
    vatan ki bu insanların evidir,
    sevgilim, onlar vatana düşman…

yine nazım'dan gidelim kendini nasil tanımlıyor

ben, bir insan,
    ben, türk şairi komünist nâzım hikmet ben,
    tepeden tırnağa iman,
    tepeden tırnağa kavga, hasret ve ümitten ibaret ben...

kendini türklük ve imanlıkla tanımlıyor.

şimdi izmirli kardeşim benim için izmirle halep arasında bir fark yok

senin anlamadigin ise "izmir barlar sokagindaki genç" halepteki suriyeliden daha fazla türk değil.kimilerine göre halepteki musuldaki 'suriyeliler' senden daha türk hatta.

meseleyi bu yüzden anlamıyorsunuz.türklüğün ne olduğunu bilmiyorsunuz.kime türk denir bilmiyorsunuz.balkanlar türk müdür değil midir bilmiyorsunuz."suriyeliler" diye bir şeyin olmadigini bilmiyorsunuz.o sinirlarin nasil cizildigini bilmiyorsunuz.kimin daha türk olduguna karar vermek elbet bize düşmez belki ama türkün kim olduğunu anlatmak bize düşer.o zaman anlayın artık.

bunu güzel bir dille anlatsan kimse de okumaz.illa yılmaz özdil gibi yazacaksın bu memlekette bak nasıl gündem oluyor.gerçi kendi okurları dışında ciddiye alan yok ya neyse..

"türklükten ne anlıyorsunuz bilmem ama türklüğü bizde ismet özel:"kafirle savaşmayı göze alan müslümana türk denir" diyerek özetlemiştir."

Arap'ın ardında don yokken, Türk vardı Türk. Bırakın bu Türk=İslam zırvalığını. Türk Türktür. Bu İslam'dan önce de böyleydi. İslam'dan sonra dqa böyle. Yerim sizin Türk tanımınızı.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.