Şimdi Ara

Okuyun, okutturun! Yılmaz Özdil: El Bab

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
4
Favori
10.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

türkiye'de son beş senede beş bin suriyeli şirket kuruldu. şu anda türkiye'de faaliyette bulunan yabancı şirketlerin 10'da biri suriyeli… ticaret sicile kaydolma hızında, taa 1923'den beri türkiye'de yatırım yapan alman şirketlerini bile solladılar.
    *
    inşaattan tekstile, gıdadan oto kiralamaya kadar, vergisiz mergisiz, kayıtdışı faaliyet gösteren 10 binden fazla suriyeli şirket var.
    *
    şam'dan sonra en büyük suriyeli şehri istanbul… 700 bin suriyeli istanbul'da yaşıyor. fatih'te suriyeli mahallesi oluştu. tüm tabelalar arapça, mahallede sadece arapça konuşuluyor, istersen git dene, türkçe adres bile soramazsın. türkçe yok ama, batı kültürü var, mesela suriyeli sanatçılar tarafından caz müziği yapılan, caz kafe var. suriyeli yazarların imza günü düzenlediği kitabevi var.
    *
    bağcılar'da ikinci suriyeli mahallesi kuruluyor, resmi rakamlara göre, bağcılar'da yaşayan her 15 kişiden biri suriyeli… son bir senede, bağcılar eğitim araştırma hastanesinde dünyaya gelen her iki bebekten biri suriyeli… sırf bağcılar'da, sırf geçen sene 2 bin 500 suriyeli bebek doğdu.
    *
    (türkiye halk sağlığı enstitüsü'nün verilerine göre, türkiye'deki suriyelilerin doğum oranı, türk vatandaşlarının doğum oranını geçti. türkiye'de sırf geçen sene 70 bin suriyeli bebek doğdu, bu sene 130 bin suriyeli bebek doğumu bekleniyor.)
    *
    türkiye'de yaşayan suriyelilerin radyoları var. gazeteleri var,
    istanbul'da hazırlanıyor, adana'da basılıyor.
    *
    sadece suriyelilerin çalıştığı, sadece suriyelilere hizmet veren hastaneleri var. tahlil laboratuvarları var.
    ecza depoları var.
    *
    “sosyetik” suriyeliler var.
    “gariban” suriyeli istemiyorlar.
    bizzat istanbul valisi anlattı. “istanbul'da yaşayan suriyeliler, sokaklarda dilenen suriyelilerden rahatsız oluyor, temsilcileri bize geliyor, ‘bizim imajımız bozuluyor' diye şikayet ediyorlar” dedi.
    *
    suriyeli işadamları derneği var. hatta, asrın liderimiz “dolar bozdurun” kampanyası başlatınca, yalakalık olsun diye “bir milyon dolar” bozdurup, makbuzunu törenle basına servis ettiler.
    suriyeli işadamları, uluslararası fuarlara türkiye kontenjanından katılıp, türkiye'yi temsil ediyoruz ayağıyla, kendilerine iş bağlıyorlar.
    istanbul boatshow'da fiyatı üç milyon euroluk tekneler satıldı, bu süperlüks yatların üç tanesini suriyeli işadamları satın aldı.
    *
    izmir'de kağıt havlu ticareti yapan suriyeli var.
    aydın'da incir ihracatına başlayan suriyeli var.
    samsun'da ekmek fabrikası kuran suriyeli var.
    istanbul'da restoran zinciri kuran suriyeli var.
    uyanık suriyeli hatay'da fırın açtı, ürettiği ekmeği “tayyib” markasıyla satıyor.
    gaziantep'te bakkal görünümlü diş kliniği var, önden giriyorsun bakkal, aradaki kapıyı geçiyorsun, ruhsatsız diş kliniği…
    suriyeli emlak şirketi, kilyos ve küçükçekmece'de 400 bin metrekare üzerine villa sitesi kuruyor.
    suriyeli işadamı, emlak konut'un istinye'deki 158 bin metrekarelik arazisine talip oldu.
    holdingleşen suriyeli var.
    *
    bu tür mevzuları yazdığımızda “yabancı düşmanlığı” filan deniyor. bakın ben size anlatayım “yabancı düşmanlığı”nı… chp kayseri milletvekili çetin arık esnaf ziyareti yapıyor, suriyeli bir kuyumcu görüyor, dükkana giriyor, hayırlı işler diliyor, sohbet ediyor, “türk işçi çalıştırıyor musunuz?” diye sorunca, suriyeli kuyumcu ne cevap veriyor biliyor musunuz? “yabancı çalıştırmıyorum” cevabını veriyor!
    *
    herif bizim memleketimizde patron olmuş, bize yabancı diyor.
    *
    vaziyet böyleyken…
    *
    suriye'den 8 şehit daha geldi.
    şimdilik 64 şehidimiz oldu.
    *
    türk silahlı kuvvetleri'nde hava, deniz, kara, general, amiral, subay, astsubay, uzman, erbaş ve er dahil, toplam 351 bin asker bulunuyor.
    buna mukabil, türkiye'de askerlik çağında 425 bin suriyeli yaşıyor!
    *
    yani… türkiye'de, türk silahlı kuvvetleri'nin mevcudundan daha fazla sayıda, eli silah tutacak yaşta suriyeli var.
    *
    bunlar kendi memleketlerine sahip çıkmak yerine, bizim memlekette şirket kuracak, patron olacak, villada oturacak, yatlarda dolaşacak, caz dinleyecek… bizim çocuklar bunların memleketini kurtarmak için oralarda vuruşacak, şehit düşecek, gözünü bacağını kaybedecek.
    *
    suriyeliler ana kuzusu da…
    biz kendi kınalı kuzularımızı ağaç kovuğunda mı bulduk kardeşim?
    *
    yüreğiniz yetiyorsa…
    demokrasiye inanıyorsanız…
    milli iradeyi savunuyorsanız…
    buyrun, suriyeliler için referandum yapalım!
    *
    veya…
    hazır referandum sandığı konulmuşken, utanmadan çıkın vatandaşa çağrı yapın.
    “suriyeliler bizim memleketi babalarının çiftliği gibi kullansın, burada mis gibi hayatını yaşasın, köşeyi dönsün, bizim çocuklar s**indirik el bab'ta şehit olsun diyorsanız, gidin evet deyin!

http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/yilmaz-ozdil/el-bab-1670536/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SultanApex -- 10 Şubat 2017; 9:57:1 >

• Fetöye yaptıkları gibi suriyelilerin mallarına el konup, derhal def edeceksin hepsini.
  • thawne kullanıcısına yanıt
    Bugün savaş bitse, barış olsa bunlar gitmez.

Geçmiş olsun... İleriki yıllarda çok ciddi toplumsal sorunlar çıkacak.
  • Akplilerin hepsi suriyelilerin kalmasından yana.Milli iradeye saygı duyun.
  • Araplaşma,araplaştırma,etnik sorun ithal etme,ülkenin etnik yapısını bozma haklarımız ellerimizden alamazsınız.Milli iradeye saygı duymayı öğreneceksiniz!!!Sabah sabah sinirlendim,kusura bakmayın müminler.
  • Yılmaz Özdil her zamanki elitistliğiyle Suriyelileri bile lüks içinde yaşayan bir topluluk gibi göstermeyi başarmış. Neymiş, caz dinliyorlarmış.. Yok ya.

Ben de bu adamların silah altına alınması taraftarıyım ancak bunu "onlar lüks içinde yaşıyor" gibi saçma bir argümanla savunamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Civitas Terrana

Yılmaz Özdil her zamanki elitistliğiyle Suriyelileri bile lüks içinde yaşayan bir topluluk gibi göstermeyi başarmış. Neymiş, caz dinliyorlarmış.. Yok ya.

Ben de bu adamların silah altına alınması taraftarıyım ancak bunu "onlar lüks içinde yaşıyor" gibi saçma bir argümanla savunamazsınız.

Ulan herif kanıtlarıyla söylemiş kör müsün troll mü ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eşşek olursan semer vuran da çok olur tabi.akp nin türk düşmanı olduğunu herkes biliyordu.biz muhalifler olarak sokaklara çıkıp eylemler yapacaktık suriyelilerin dükkanlarını yağmalayacaktık, bunların böyle ülkeye yayılmalarina izin vermeyecektik.

işçiye memura emekliye 2 kuruş zam yapamadılar milyarlarca lirayı bunlara harcadılar.bunu neden görmüyorsunuz?dünyanın enayisi biz miyiz?o kadar ülke var zengin arap ülkeleri var, bm var avrupa var ama biz mal gibi milyarlarca lira para harcıyoruz kendimize bile doğru düzgün yetemezken.

iler de bu suriyeliler gitmezse o zaman görün ülkenin geleceği durumu.

bu aptalların eline 2 silah verirlerse hemen bizi öldürmeye başlarlar, bugün suriye de olan da bu zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeidaraSanji

quote:

Yılmaz Özdil her zamanki elitistliğiyle Suriyelileri bile lüks içinde yaşayan bir topluluk gibi göstermeyi başarmış. Neymiş, caz dinliyorlarmış.. Yok ya.

Suriyelilerin villada oturup, yatlarda dolaşıp, caz dinlediğine dair bir veri falan yok. Yılmaz Özdil'in pireyi deve yapmasından ibaret bir yazı.

Gerçek ise Suriyelilerin sefalet içinde yaşadığıdır.

• Akp den kotusu gelmez suriyeliler girdi birkere

Zavalli ulkem ne hallere dustun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hani he derler ya kürdistan kurulsun tüm kürtler o bölgeye gitsin kurulsa bile artık hiçbir sorun ortadan kalkmayacak bu sefer arap sorunu baş gösterecek araplar güya hakları için silahlanacak örgütlenecek devlete karşı başkaldıracaklar sonra arap açılımı yapılacak araplar anadilde eğitim isteyecekler bölgeleri sahiplenecekler burada biz hep vardık diyecekler işte tüm bu olacak sorunların tohumları an itibariyle serpilmiş vaziyette geçmiş olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: B J K

80-90 larda bulgarın gelmesine ses etmediysen buna da etmeyeceksin.
    İkisinede karşıyım.

Bulgarlar sokaklarda dilenip insanlara rahatsızlık vermedi, her yerde Bulgarca tabelaları olan dükkanlar açmadılar, tavşan sürüsü gibi üremediler. (benim bildiğim kadarıyla en azından) Ama Suriyeliler tam tersini yapıyor.

@ Civitas Terrana Fatih'e gitmenizi öneririm. Sefa içinde yaşıyorlar mı bilemem ama çok sayıda rahat yaşayan Suriyeli görebilirsiniz orada.
  • Istanbul avcilardayim ben burdaki suriyeliler savastan kacmis deseniz gulerler rahat rahat yasiyorlar

Huzurlari yerinde genc genc adamlar burda gununu gun ediyor

Bizim genclerimiz suriyede sehit dusuyor

Boyle is olurmu Allah askina soyleyin

• quote:

İkisinede karşıyım.

Şaka gibi ya,

BULGAR GELMEDI, OSMANLININ ZAMANINDA BEYLİĞİNİ YIKIP ZORLA GÖNDERDİĞİ TÜRKMENLER GERİ GELDİ

• quote:

quote:

quote:

Suriyelilerin villada oturup, yatlarda dolaşıp, caz dinlediğine dair bir veri falan yok. Yılmaz Özdil'in pireyi deve yapmasından ibaret bir yazı.

Gerçek ise Suriyelilerin sefalet içinde yaşadığıdır.

Hade lan ordan

Görmesek inanacaz

• Ben öğrenciyim ve şu anda %12 işsizlik olan ülkede suriyelilerin üreme hızını da göz önüne alarak işsilik kaygısı taşıyorum.
    Adamlar vergi ödemeden üstüne devlet yardımıyla her yerde at koşturuyor.
    Benim pederin 50 senede yapamadığını adamlar 2 senede yaptı ev-araba aldılar altlarına
  • Boşuna anlatma anlamaz.Sorsan sonuna kadar osmanlıcıdır ama balkan Türklerinden haberi yoktur.Biz suriyelilere tepki verince, Atatürk de göçmendi diyebilecek zekadalar.
  • quote:

İkisinede karşıyım.

ne bulgarı onlar osmanlının zamanın da ele gecirdiği topraklara gönderilen ve konyanın karaman kısmından yerleştirilen türklerdir.ilk önce araştır .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leftercan1907 -- 10 Şubat 2017; 11:11:32 >
  • quote:

quote:

İkisinede karşıyım.

Şaka gibi ya,

BULGAR GELMEDI, OSMANLININ ZAMANINDA BEYLİĞİNİ YIKIP ZORLA GÖNDERDİĞİ TÜRKMENLER GERİ GELDİ

aynen katılıyorum.
  • Yalova ya uğra sahile çık adamların kaçtane lüks cafesi var eşcinseli bile var burda el ele geziyor rahatlar.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.