Şimdi Ara

okunamayan cd kurtarma kesin çözümü

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
75.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • cd yazarken elektirik gitmesi bilgisayar donması vb durumlarda cdler bozulur cdyi takarsınız saatlerce beklersiniz diş macunu sürer sıcak suda bekletir vb yöntemlerle biçare ararsınız ama bi türlü cd içerihine bidaha ulaşamazsınız çizik cd veri kurtarma bozuk cd kurtarma programlarıda cd okunamadığı için işe yaramaz ama biz bi yöntemle bu içeriğe ulaşıyoruz cdniz bozuk her yolu denediniz ama başarılı olmadı işte bu çaresiz anınızda imdadınıza ben yetişiyorum cd nize ne olursa olsun ulaşabileceksiniz.. nasılmı hemen anlatayım

öncelikle ihtiyacımız olan program iso buster olacak iso buster bozuk çizik cd yi görüyor fakat cdye yeni veri eklerken elektirik giderse yada bilgisayar donarda fişini çekmek zorunda kalırsanız veya başka bir nedenle okunamayacak hale gelirse cd yi daha sonra taktığınızda saatlerce okurmu acaba diye beklersiniz ve cd yi ve dvd yi yinede okumaz ama ben bunun çözümünü keşfettim aynı sorunu yaşayan olursa diye paylaşıyorum internette böyle bir konu yok bu ilk oluyor sanırım forumdonanımhaber kullanıcılarına özel

çözüm; cd yi diske takıyorsunuz fakat iso buster görmüyo hiç üzülmeyin yapacağımız yöntemle cdmizi iso busterin görmesini sağlayacahız yöntem basit öncelikle iso busteri kapatın ve bozuk cd yi diske takın daha sonra bilgisayrım-sag tık-yonet-disk yonetımı ordan e diski göreceksiniz yani dvd cd diski sizin disk adı ne bilemem a b c d vs ve şimdi iso buster programını açıyoruz artık iso buster cd yi görür ve kurtarır extract yapar verileri kurtarırsınız kolay gelsin

iso buster katılımsız yazıp googlede aratırsanız programı bulabilirsiniz yorumlarınızı esirgemeyiniz

• Paylaşım için çok teşekürler.Çok yaralı olmuş.Bilgi paylaştıkça çoğalır.
  • gayet güzel taktik.ama devrik cümlelerinizi düzeltirseniz daha kolay anlaşılacaktır.
  • Çok teşekkürler
  • Merhaba,

Normal şartlar da kopyalama ve çalıştırmaya izin verilmeyen DVD/CD lerinizi CD Recovery Toolbox adlı ücretsiz yazılım ile kurtarabilme ihtimaliniz oldukça yüksektir.
  • güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim hepinize arkadaşlar birilerine yardımcı olabilirsek ne mutlu bize evet cümleler biraz devrik ama biyerden kopyala yapıştır yapmadık kendimiz yazdık düzenleme yapıcam bugün yarın kusurumuza bakmayın lütfen ben CD Recovery Toolbox cd bozulduğunda denedim ama kullanamadım o programı en kolayı iso buster geldi bana yinede bi anternatif olabilir kullanmayı becerebilirseniz

hepinize sevgiler saygılar

• Kullanımı basitdir. Fazla efor sarfetmeye gerek yoktur.

Boş bir zamanım da resimli olarak anlatım yapabilirim.
  • Bir de şöyle bir yöntem var.Belki birilerinin işine yarayabilir.

Elimde eski bir oyun cdsi vardı.Geçenlerde oyunu kurup tekrar oynayayım dedim.Cd deki rar dosyasını ne çıkartabildim ne de bilgisayara kopyalayabildim.İsobuster dahil bir sürü cd kurtarma programı denedim ama bu programlar cd nin içindeki rar dosyasını görmelerine rağmen çıkarma işleminde hep aynı yerde takıldı.

Sonra Ultraiso diye bir program buldum.Program aslında cd kurtarma programı olarak geçmiyor.Cd, dvd den imaj alma ve imaj dosyalarını dönüştürmeye yarıyor ama o kadar programın yapamadığını yaptı ve bozuk cd den rar dosyasının imajını almayı başardım.

Program çok basit.Kurduğunuz zaman iki bölümlü bir pencere açılıyor.Alt kısımda kurtarmak istediğiniz dosyayı bilgisayarınızdan bulup sağ tıklayarak ekle diyorsunuz.Dosyayı üst pencereye ekliyor.Orada da önce dosyaya tıklayıp yukarıdaki menüden cd imajı al seçeneğine basıyorsunuz.Çıkan pencerede okuma hatalarını yok say seçeneğini seçip işleme başlıyorsunuz.Dediğim gibi diğer programlar bozuk kısımda hata verdi ama bu program aynı bozuk kısımda çok yavaşlamasına rağmen dosyayı kurtarmayı başardı.Aldığınız .iso uzantılı imaj dosyasını daemon tools ile sanal sürücüye ekleyip oradan da bilgisayarınıza kopyalayabilirsiniz.Umarım benim işime yaradığı gibi size de yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THeRaPY_ -- 22 Kasım 2012; 11:37:12 >

• Benimde bir tane rewritable dvd'im bozuldu active undelete programı başka bir bilgisayarda görmüştü dosyaları, kendi bilgisayarımda bir çok cd dvd veri kurtarma programı denedim olmadı. Minitool data recovery denediğimde 300mb'lık cda uzantılı bir dosya kurtarıyor. Bu cda işe yararmı. Birde senin dediğin yöntemi deniyeyim bakalım.
  • hep öyle olur zaten H kullanıcısına yanıt
    elimde bebekliğimin albümü vardı video olarak, bunu açabiliyordum ama aktaramıyordum ne winrar ne deamon tools işe yaramadı o dosyayı alabilmem için. sadece açıp bakabiliyordum. Çok moralim bozulmuştu, son olarak senin programı indirip denedim o videoyu çıkartırken aynı şekilde bi hata verdi ama yoksay diye diye aldım. şuan sorunsuz bakabiliyorum aktarabildim de. çok teşekkürler
  • Öncelikle merhaba Dvd playerın önceden oynattığı cd artık çalıştıramıyorum. Bilgisayarda zorla da olsa açabiliyorum ancak cd yi hiçbir şekilde kopyalayamıyorum ve pc ye kaydedemiyorum. Pc yi kitliyor. Bu konuda yardımcı olacak biri çıkar umarım teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cd bpzuk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.