Şimdi Ara

Okula Yemeğini Evden Getirenler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
2.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • okula çig köfte götürüp yemiştik tabii hatta pis hocada otlanmıştı
    EDİTTO:SAYFA BAŞI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Otlakçı -- 13 Ekim 2009; 21:52:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elk_35

Lise 1 deyken okulda toprak bi top sahası vardı.Onun arka tarafı çimlikti.Öğle aralarında giderdik oraya otururduk,en az 15 kişi.Bi de mileltten utanırdık bi arkadaşın çantasına doldurup götürürdük,öyle yerdik ne günlerdi beeSonradan milletin biti kanlandı heralde,diğer senelerde hep kantine gitmeye başladılar.Baktımb ende para yok,ben de ne evden götürebildim,ne ordan alabildim.Akşama kadar aç bekliyoduk okulda

bende öğle araları servisle eve gidiyom okulda kalsam kantinimside bişey yok kekle filan karnım hayatta doymaz zaten 140 kiloyum
    servisde çok para ya günde 2gidiş 2 geliş 90 lira alıyo ya diğer türlü daha pahalı gerçi

• Pzt-Salı-Çarş.-Perş. 2 TL atıp Cuma günü Cep telefonuyla Mek Danıldstan burger menü söylüyodum gizlice.

Burgeri gizlice, bahçe arkasında götürüyodum, yoksa görenlerden biri ekmeğe,biri patatese,biri köfteye filan saldırıyor.
    Dünyalar savaşı gibi.

Lan para biriktirip alıyoz o kadar, ameleler dadanıyo.Yok öyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: amele mühendis

quote:

Orijinalden alıntı: The_Wade

Hiç uğraşamam valla.

Üniversiteye sefertası ile gelenler bile oluyor hemde Özel üniversite

aga be baba parasıyla kantine bi dünya para bayıp sora da sefer tası götürenlere küçük gözüyle bakcagıma alırım sefer tasımıpaşa paşa yerim valla.ha bu arada ben devlet üniversitesinde okuyorum.iü de yemekler meşhur oldugu üzere 50ykr.yoksa gercekten sefer tası olmasa bile ekmek arası falan götürürdüm okula

İnsan gibi yemeğini getirirsin hiç bi' şey demem.

Ki zamanı gelince ben de bunu yapıyorum ama sefer tası nedir yahu ?

Benim anlam veremediğim şey bu yoksa kimsenin durumuyla dalga geçecek kadar alçalmadım.

Ki zaten ben de yukarda belirttiğim gibi Kapsamlı Burslu okuyorum.

• quote:

quote:

quote:

Hiç uğraşamam valla.

aga be baba parasıyla kantine bi dünya para bayıp sora da sefer tası götürenlere küçük gözüyle bakcagıma alırım sefer tasımıpaşa paşa yerim valla.ha bu arada ben devlet üniversitesinde okuyorum.iü de yemekler meşhur oldugu üzere 50ykr.yoksa gercekten sefer tası olmasa bile ekmek arası falan götürürdüm okula

Benim anlam veremediğim şey bu yoksa kimsenin durumuyla dalga geçecek kadar alçalmadım.

İnsan gibi ne demek ?
    Sefertası getirenler insan olmuyor mu? belki küçük termosla çay bile getirilebilir. Bunu bu kadar neden yadırgıyorsunuz anlamıyorum. Çok mu ayıp yani bir insanın evinden pişmiş bir yemek getirmesi.. Ayıp ayıp...
    Bunu bir de marifetmiş gibi çıkıp gülücükle süsyeip yazıyorsunuz ya helal olsun size!
    İşte bu tavrınız yüzünden diğer öğrenciler de okula yiyecek getirmeye çekinebiliyor sanki utanılacak birşey varmış gibi.

Bu utanma durumu devam ettikçe kantinciler de bir tosttan 2 lira almaya devam edecektir. Sizde paşa paşa sömürülmeye devam edersiniz. Bu yolda devam edin

• ben okula giderken kendimi zor götürürdüm...bırak yemeği orta okulu kıvırmaktan boru gibi olmuş bi kareli defterle bitirdim...ilk okulda hep yakalığımı takmayı unuturdum...ne günlerdi yaw...ilk okulda da beslenme ya 4 ya beştir götürdüğüm...bu yemek işi tamamen düzenle alakalı bi durum...bu hayatta hiç düzenli olamadım, olacağımda yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_ikbal -- 14 Ekim 2009; 0:10:17 >
  • öğle arasında okuldan dışarı çıkardık. ya sivil polisin sattığı turşu simit yada çay boyoz. ucuz da oluyordu. sonrasında birde cigara değme keyfime
  • İlkokulda bizim okul tam gündü annem yarım ekmeğin içine köfte patates olmadı tavuk olmadı sandviç olmadı tost yapar ben onu öğlen arası kıvırırdım sınıfta tek başıma herkes dışarı yemeğe giderdi ya da evine giderdi benim ev uzak olduğu için sınıf boşalınca çantamdan çıkarır usul usul yerdim tek başıma sessiz sessiz vay be ne günlerdi
  • ilkokulda armutun birisi hamsi kızartıp getirmiş ulan 1 hafta çıkmadı koku sınıftan be
  • quote:

quote:

quote:

Hiç uğraşamam valla.

olum siz okumayın boşuna ...

sefer taşında yemek yiyince insan gibi değilde hayvan gibi mi yemiş oluyor ?

babana sor bakim baba sende sefertasından yemek yiyormuydun diye ?

nasıl bir bakış açınız var dünyaya ne kadar......illa küfür ettirceksiniz

• annem sağolsun ortaokul ve lisede tostum hiç eksik olmamıştır çok arkadaşımı doyurduğumu bilirim şimdi evimden uzakta tek başımayım sıcak bir yemek yapanım olsada sefer tasına koyup götürsem okuldaki beş kuruş etmeyen yemeklere kalmazdım hiç olmazsa
  • Benim kafadan epey insan varmış. Sevindim vallahi.
    Aslında ben de ilk başlarda dalga geçerler diye düşünürdüm ama sonra arkadaşın teki mantı getirip öğle arasında gözümün önünde kaşıklayınca dedim adam mantı yiyor sen bir ekmek arasını mı yiyemeyeceksin?
  • okul hayatm boyunca bende kantinzedelerden oldum ama okulu yarım gün olan arkadaşların illa kantinden bişey almaları gerekmiyor kanımca.
    okula gelmeden önce sağlam bir kahvaltı.okul bitene kadar rahatça tok tutabilir(bünyeye göre değişir) canı birşey çeker ya da atıştırmalık bişey olur alınır kantinden.bisküvi vs.. paranızı boşa harcamayın.gerçi ben okuldayken evdekıler boğazıma harcadıgım için bişey demezlerdi de neyse
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.