Şimdi Ara

oksimetre ölçüm cihazı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
27.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alınması gerekli mi oksıjen degerımızı ölçmek için.düşük cıkarsa korona yakalanmış olabılırız yada baska bir hastalık olabılir.

belirti gostermeyenler için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9600_G_T -- 30 Haziran 2020; 12:44:47 >

• Hocam oldu olacak bir de yoğun bakım yatağı ile vetilatör de alın.

Sadece evinizde bir ateş ölçer olması yeterli O da korona için değil bütün enfeksiyonar için tüm ev halkının işine yarayacaktır.

Onun dışında PulsOksimetre cihazının size pratikte bir faydası olmayacaktır. Spo2 nin düşme nedeni Korona değil akciğerlerin yeterince görev yapmamasıdır. Buna neden olabilecek bir çok sebep vardır. Zaten semptom göstermeyen ve Korona pozitif olan bir hastanın da Spo2 düzeyi muhtemelen düşük olmayacaktır.

Eğer bir şikayetini olur ise de bir sağlık kurluşuna başvurursunuz onlar gerekeni yapar.
  • Ben 2 ay önce aldım almışken kaliteli olanını almak lazım. Birkaç doktora sorduğum kadarıyla bu tip aletlere de fazla güvenilmemesinden yanalar (kaliteli olmayanlarına) ama hiç olmamasından iyidir.

Değer olarak da 93 SpO2'nin altına düşmedikçe tedirgin olmayın dediler. (her an değişebilen bir değer olduğu için günde 1-2 kez takip edilmeli.)
  • Hayır, gerekli değil.
  • al 135 tl fiyatı var
  • Kan'daki oksijen değerini ölçer korona ile bir alakası yok.
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Nefesin kesilirse belli oluyor yada baska bir hastaligin olur

Kiz 20 yasinda deferi 80lerde korona cikti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Hayır, gerekli değil.
    Hocam Sağlık Bakanlığı'nın koronavirus için olan yönergelerinde de var Oksimetre ile oksijen değeri ölçümü yani öyle gereksiz birşey değil ama kaliteli alet olması önemli.
    Edit: Tedavi algoritmasına baktığım zaman 93 altı gözüküyor ama tabiki kaliteli olan bir alet ile ölçülmesi lazım.

Konfüzyon veya taşikardi (>125/dk) veya
    solunum sıkıntısı veya
    takipne (>22/dk) veya
    hipotansiyon <90/60 mmHg veya
    SPO2 <%93

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N3F3S -- 30 Haziran 2020; 14:44:28 >
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Acile gelen bütün hastaların satürasyon değerlerini ölçüyoruz satürasyon düşmesi korona ile ilişkili değil farklı sebeplerden de düşebilir. Satürasyon 92 altına düşdüğün de zaten acile kaldırmanız gerekebilir.
  • N3F3S kullanıcısına yanıt
    Olay bu zaten. Sağlık kurumunda kullanılacak tıbbi bir cihaz. Evde olup olmamasının bir anlamı yok.
  • Hocam oldu olacak bir de yoğun bakım yatağı ile vetilatör de alın.

Sadece evinizde bir ateş ölçer olması yeterli O da korona için değil bütün enfeksiyonar için tüm ev halkının işine yarayacaktır.

Onun dışında PulsOksimetre cihazının size pratikte bir faydası olmayacaktır. Spo2 nin düşme nedeni Korona değil akciğerlerin yeterince görev yapmamasıdır. Buna neden olabilecek bir çok sebep vardır. Zaten semptom göstermeyen ve Korona pozitif olan bir hastanın da Spo2 düzeyi muhtemelen düşük olmayacaktır.

Eğer bir şikayetini olur ise de bir sağlık kurluşuna başvurursunuz onlar gerekeni yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 000hasan -- 30 Haziran 2020; 15:8:1 >
    Arkadaşlar kaliteli marka tavsiyeniz var mı?
  • Kanda bir bileşiğe bağlanmış hemoglobin değerini ölçer.
    Sanılanın aksine oksijen oranını değil hemoglobine bağlanmış her şeyin oranını ölçer.
    Karbon Monoksit zehirlenmesi yaşamış kişinin SpO2 değeri %100 çıkabilir. Buna rağmen bu kişi kandaki oksijen miktarının yetersizliği sebebiyle zehirlenmiştir.
    Kısacası profesyonel medikal bir cihazdır ne ifade ettiğini bilmiyorsanız boşa almayın.
    Zorlu nefes alma (dispne) hissetmeye başladığında çıkarıp oksimetreye bakmazsınız. Bu sizi tedavi de etmez gördüğünüz sonucu da anlamazsınız.

• gerekli bir cihaz değil genel hasta takibinde kullanılan cihazdır.Yoğun bakım acil servislerde kullanılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emurat

Arkadaşlar kaliteli marka tavsiyeniz var mı?
    Hocam bu kadar kişi gerek yok yazmışken benim bir marka önermem doğru olmaz maalesef...
  • Galaxy note taki parmak koyup ölçülen neydi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    En azından bir bilgi veriyor dimi hocam.

Arkadaşlar Yardımcı olursanız sevinirim. Bu aşağıdaki cihaz nasıldır? Bayağı iyi yorumları var.

https://urun.n11.com/diger/pulse-oksimetre-tasinabilir-parmak-tipi-jpd-500-e-P287249019

https://www.hepsiburada.com/jumper-jpd-500e-pulse-oksimetre-p-HBV00000OXM5S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 30 Haziran 2020; 16:56:21 >

• Çok şükür şuan sıkıntılı bir durum yok

oksimetre ölçüm cihazı

Hocam neden doğru olmasın, herkes doğrusu farklı bende kaliteli bir marka tavsiye beklerim.

Akıllı saatim de var ama ne kadar güvenilir bilmiyorum. samsung.

h1n1 olduğumda değerim 20lerde çıkmıştı. bu aletti o da. taburcu olunca O zaman üstün körü baktım da bulamamıştım. şimdi alabilirim belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 30 Haziran 2020; 17:4:22 >
  • Ben bu Oksimetreler yeni yeni satılmaya başladığında tanıdık medikalciden 110 tl ye Galena JPD-500B markalı bir tane almıştım ama şimdi satılmıyor sanırım bulamadım çünkü.

Ben medikal işinde değilim bu yüzden marka model öneremem ama benim kullandığım en azından nabızı doğru gösteriyor bu yüzden herhalde satürasyonu da doğru gösteriyordur. (Kullanma kılavuzunda bile +- 2 lik hata payı olabilir yazıyordu satürasyon için.)

• S9+ cihazımda var bu özellik %100 çıktı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.