Şimdi Ara

Ohm ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Üstünde 4 ohm yazan bir subwooferi 2 ohm ççalıştıramazmıyım ?? benim amfi 2 ohmde 360 rms veriyorda . 5 kanal jbl gto 5355

• Çift bobin 4+4 ohm bir subwoofer alman gerekiyor... Eğer tek bobin 4 ohm alıcaksan max 200rms almanı tavsiye ederim JBL marka 275 rms wooferları rahat calıstırır anfin fakat jbl yumusak vurur cok sallamaz arabayı ses içerde kalır.

4+4 ohm cift bobin alırsan
    8 ohm
    4ohm (bobinin birini bağlamazsın)
    2 ohm seçeneklerinde anfiye sürersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NosWagen -- 27 Aralık 2012; 0:24:29 >
  • Neyse odur
    4 ohmsa 4 ohmdur
    4+4 yani çift bobin 4 ohmsa 2 ya da 8 ohm kullanabilirsiniz
    2+2 yani çift bobin 2 ohmsa 1 ya da 4 ohm kullanabilirsiniz
    Çift hobinin amacı daha güçlü woofer elde etmektir, üretici 1 tane 4 ohm 400 watt bobinli bass yapacağına çift 2 tane 2 ohm 200 watt bobinli bass üretir, böylece aynı güçteki bassı 1 ya da 4 ohm kullanabilmenizi sağlar
  • Paralel fln biseyler diyorlar o sekildede 4 ohm 2 ohm dusuremezmiyim . Yoksa amfiyi almaktan vaz gececegim jbl gto 5355 ten . elimde suan jameson marka 1400 w 4 kanal amfi var rms degerleri aklimda degil o kadar kotu yorumlar var ki marka hakkinda herhalde degistirince mucizeler olcak gibi hissetmeye basladim 5 kanala yonelmemde mono derdinden kurtulmak kablo vs . Guzel bir sistem yapmak istiyorum cizirtisiz ziroltisiz net yuksek bir ses . Olmadi 4 kanal streo + mono yapacagim nabalim artik . Cok da bass isteyen biri degilim ama 2 tane 20 cmlik jbl zaten tek tur sanirim jbl 20lik hos bir ses alabilecegimi dusunuyorum . . Ayrica jameson su an ses flnda bozmuyor .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.