Şimdi Ara

OGS yerine HGS // HGS yerine OGS'den geçmek... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
4
Favori
155.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar ben 2 gün önce ne ogs ne hgs m vardı ogs gişesinden kaçak geçiş yaptım bugunde gittim hgs aldım ama galiba ogs almam gerekiyormuş doğrumu?bunun bir yöntemi çıkar yolu var mı?
  • İyi geceler ben az önce hgs varken ogs den geçtim İstanbul dan girmiştim izmitten çıktım 148 TL para cezası yazdı hemen 4441117 yı ogs müşteri hizmetlerini aradım bana dedikleri " hesabınız daki parayı 20 TL bin altına düşmeyin bir kereye mahsus olarak ceza ödemeyeceksiniz hgs hesabınızdan para kesilecek denildi bide 25 gün sonra tekrar arayın kontrolünü yapın dediler." ben gündüz vakti bi de bir kaç kez daha arayacağım kesin olana kadar devlet işi bu sırf milletten daha fazla para alabilmek için hgs ogs çift sistemi hala devam etmekte değişiklik olursa tekrar bilgi yazarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı cevabı tekrar verdiler bir ay içerisinde hesabınızı düzelteceğiz hesabınız daki bakiye 20 TL den aşağı düşmesin yeter dediler. 3 TL lık ücrete hgs den değilde ogs den gecersen 17 TL ödersiniz

• Hicbiri yoksa 1. sefer cezasi ne kadardi?

• aracta ogs var.. Camlicadan girdim kartaldan ciktim ancak kartal cikisimi ogs cikisindan yaptigimi dusundugum halde ceza yazdi sanirim hatali olarak hgs den gectim... Son isleyis ne sekilde? Yani ogs varken hatali olarak hgs den gecmeyi ve 170 kusur lira cezayi nasil duzelttirebilirim?

• Bendede hgs var hocam giriÅŸi hgs çıkışı ogsden yaptım 148.5 TL ceza yazdı aradım dedim böyle böyle ilk geçiÅŸte normal ücret kesilir ceza iÅŸlemez dedi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı duruma ben de düştüm pederin arabasını kullanıyordum navigasyonu takip ederken birden kendimi HGS OGS önünde buldum birinden geçiverdim, malesef yanlış olandan geçmişim. 0850 460 60 60 numarasını aradım 20 gün içinde HGS bakiyenizden düşer 20 TL üzeri para bulundurun dedi.

• Evet arakdaşlar güncel bilgi paylaşayım. BEnde bir an navigasyona dalmışım hgs yerine ogs den geçtim anında 90tl ceza yazdı. 0850 460 60 60 yi aradım sorun yok ogs bakiyenizde para bulundurun ceza ödemeyeceksiniz dendi
  • Arkadaşlar ogs cihazı ikidir girişte okuyup çıkışta okumuyor.

Müşteri hizmetlerini aradım cihazın değişmesi gerektiği gibi birşey söyledi.

Aynı durumu yaşayan varsa izlediği yolu anlatabilir mi?

• ogs yerine hgs'den geçilince ceza yapmıyorsun diğer sistemden ödemeyi yaptırıyorsan neden ki ayrım yaptırıyorsun birleştir ki sistemi de bitsin bu işkence. bu arada hala bankalardan ogs alınabiliyor. Kuzenim alabildi.
  • yanlışlıkla ogs den geçtim 77 tl ceza görünüyor. müşteri temsilcisi hesabınızda 20 gün bakiye olsun oradan çekilir ceza yemezsiniz dedi. öyle olmalı zaten. yeni farkettim daha önce de geçmişim ogs den onu çekmiş 1 ay önce 7 tl olarak.
  • 2 gün önce hgs çok dolu diye ogs den geçtim ertesi gün bakiyemden düştüler ceza fala nyok
  • Hangi gise hocam ?

Birde ayni ucret mi aldi yoksa uzun mesafe mi ?

• Bende yaklaşık 2 hafta önce ogs yerine hgs'den geçtim. Geçerken ekranda kaçak geçiş 198tl yazdı. Müşteri hizmetlerini aradım ogs hesabınızı 1 ay boyunca kapatmayın birşey olmaz dedi.

Şuan için ogs hesabından bir kesinti de yok, ceza gelmez inşallah.
  • Bakiyenizde para varsa , ordan normal geçiş yansır... Sorun yaşamazsınız...

Tatafıma gelen mesaj

Merhabalar;
    Karayolları Genel Müdürlüğünün en son uygulamasında hatalı/çapraz geçişlerde plakaya ait aktif OGS/ HGS hesabı bulunduğu takdirde yada geçiş yapılan günden itibaren 15 gün içerisinde OGS yada HGS hesabı açıldığında düzeltme sistem üzerinden yapılmaktadır. Hesabınız aktif bayiniz yeterli ve plaka doğru olması durumunda sistem otomatik düzeltme yapar. 30 gün içerisinde düzeltmez ise OGS birimine müracaat ediniz

Bundan sonra ki yapılan geçişlere üye olduğunuz sistemi kullanarak giriş çıkış sağlayınız. Bunun aksini yapmanız durumunda ceza oluşacaktır. OGS cezanızın kontrolü için 0850 460 60 60 (1) tuşlayarak OGS ve (2) tuşlayarak HGS cezaları için numaralı telefonu arayabilirsiniz. Çapraz geçişlerinizin teyidi için 30 ile 45 gün içinde aramanızı rica ederiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manilafortuna -- 21 Mayıs 2018; 2:12:46 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.