Şimdi Ara

OGS ve HGS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bayram bittikten sonra mersinden dönüşte otobanda hem HGS den hemde OGS den geçtim ama benim aracımda hiçbir ödeme sistemi mevcut değil.

Ne yaparım nerden öderim?

• quote:

Orijinalden alıntı: DnR

Arkadaşlar selam,

Bayram bittikten sonra mersinden dönüşte otobanda hem HGS den hemde OGS den geçtim ama benim aracımda hiçbir ödeme sistemi mevcut değil.

Ne yaparım nerden öderim?

Hemen hgs satan bir ptt subesinden hgs etiketi alın. Muhtemelen baya bi cezalı odeyeceksiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ceza derken ne kadar bir cezadan bahsediyoruz?
  • Sanırım buldum. Vay be gerçekten çok cezası varmış :(

OGS ve HGS
  • quote:

Orijinalden alıntı: DnR

Sanırım buldum. Vay be gerçekten çok cezası varmış :(

OGS ve HGS

Hocam hangi siteden sorguladınız . Link verirmisiniz .

Bu arada bu ogs ve hgs sitemi tam bir hırsızlıktır .

Ogs den geçtiğim halde 2014 ten beri düzenli şekilde ceza geliyor bana .

Her sene 210 tl ceza geliyor.

• Beyler bende arabayı sattım hgs üstünde gitti ne yapmalıyım gidip iptal ettireyimmi ettirmesem sıkıntı olurmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARTHUR. kullanıcısına yanıt
    İlk çıktığından beri OGS kullanıyorum; bir kere bile ceza gelmedi karayollarına cihazını kontrol ettirip gelen cezaların nedenini sorgulasan iyi olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: degobar

İlk çıktığından beri OGS kullanıyorum; bir kere bile ceza gelmedi karayollarına cihazını kontrol ettirip gelen cezaların nedenini sorgulasan iyi olur...

Sonuç alamadım , kaçak geçtiklerimde oldu arayıp durumu sorduğumda biz bakiyenizden düşüyoruz dediler , ama hiç bişey duşmemiş belli bir zaman sonra gelmeye başladılar .
  • ogs ve hgs den ayrı ayrı ceza gelecektir muhtemelen, o yüzden hem ogs ihlal sorgulamaya hem hgs kaçak geçiş sorgulamaya bakın derim ben.
  • Bende bir şey merak ediyorum ogs yerine hgs den gectim yada tam tersi. aracı aldıgım gün zaman. 1 bucuk sene olmus belki daha fazla.plaka degişti yeni plakadan sorgulayınca bir sıkıntı yok mtv den falanda gözükmüyor .eski plakayı sorgulayınca gözüküyor ama eski plaka bir tıra verilmiş sıkıntı olurmu? ayrıca internet vergi dairesinden aracın borcuna bakarken aracı aldıgım günün tarihini girince noter olayı kayıtlarım çıkmıyor bir 10 gün sonra plakayı değiştirdim öyle yazınca çıkıyor:D ama ruhsatta noterde aldığım gün yazıyor onu girmişler oradan yırtıyorum sanki.

not: aracı muayaneyede soktum hiç borcunuz yoktur çıktı.geçti muayaneden borç olsa muayaneye giremezdim diye biliyorum :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi upliftingsky -- 4 Ağustos 2016; 11:57:12 >
  • DnR kullanıcısına yanıt
    Fazla ceza olan hangisiyse onu alın cezadan kurtulun. İkisini birden almak hem saçma hem daha çok maliyetli. Bunlar HGS cezaları sanırım, OGS'deki bu kadar değilse HGS alın.
  • DnR kullanıcısına yanıt
    Geçiş Tarihinden itibaren 15 gün içerisinde hgs etiketi veya ogs alırsanız cezadan kurtulursunuz. 1 ay önce aynı durumdan dolayı bende hgs etiketi aldım,etiket 5 Tl, ve ilk defa aldıgımız için 50 Tl bakiye yüklememiz gerekiyormuş 55 lira gitti yani :(
  • Benim mesajıda cevaplandırsa biri süper olur bilen var mı? Ben bu parayı ödemek zorunda kalırmıyım kim vurduya mı gitti yoksa? :))
  • Plakaya ait OGS ve HGS hesabı varsa kaçak geçseniz bile hesaptan normal ücretinde düşer.

Hesap yok ise ceza kesiyorlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.