Şimdi Ara

Ögretmenlerin Yeni İsteği Edit Geldi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
333
Cevap
0
Favori
13.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jovenleon06 J kullanıcısına yanıt

Bu işi severek yapanlar diyorsunuz işte o kişilere zaten kimse birşey demiyor sizin söylediğiniz max %5 lik dilim. Geriye kalan %95 lik rahat meslek diye seçenler. Bu kişiler ders anlatmaktan öyle bir kaçıyor ki geçen sene bir yakınım marttan okullar kapanana kadar max 1 hafta her gün sadece 1 saat kadar ders aldı. Üstelik bu kişi boş beleş yerde okumuyor fen lisesinde okuyor. Koskoca okulda işini severek yapan 1 kişi bile çıkmadıysa varın gerisini siz düşünün.

İşini severek yapan adam zaten bunlardan kaçmaz. Benim çok sevdiğim bir hocam vardı. Adam sabah kendi okulunda ders anlatıyordu akşam ücretsiz bizim okula gelip birkaç kişiye kurs veriyordu. Sonra gidip özel ders veriyordu. Tüm bunlara ek kitaplara yazarlık yapıyordu. Boş vakitlerinde bile matematik çözüyordu. Hayat felsefesi haline getirmişti neredeyse. Şuanda bile hala bu şekilde dersler veriyor. Şehrimde bu hocam gibi sadece 4 5 kişi tanımıştım. Bu hocaları en serseri herif bile öve öve bitiremiyordu. Kime nasıl anlatacağını biliyordu çünkü. Gelde benim bitirdiğim okuldakilere bak. Hepsini al direk at çöpe.

Yada mesela YouTube da gelir beklemeksizin ders anlatan adam işini severek yapıyordur. İşini seven adamlar budur işte. Bu kişilere de kimse laf etmiyor zaten tam tersine övüyor bu kişileri. Diğerleri de her türlü eleştiriyi hak ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Brky1905

Bi bitmediniz...

Züğürt kıskançlığı resmen.

İşsizsen git iş bul , evde çocuğun kafanı ağrıtıyor avutamıyorsan öğretmenine dua et, asgari ücretle çalışıyorsan da git hakkını ara.Öğretmenlere çamur atarak bu iş bir yere varmaz.Bu ülkede en zor işi yapan meslek grubu öğretmenlerdir.

Konu kilit.

En zor isi yapan ogretmenlerdir dedigine gore madencilikten, demir sanayiye, copculukten gece bekciligine, saglik sektorune kadar ulkedeki tum meslekleri yapmisligin var demektir öyle mi?

Ogretmenler 7 aydir calismadan maas aliyorsa ve bakanlik okula geleceksiniz diyorsa "seve seve" gelip CALISACAKLAR. Kimse seni zorla ogretmen yapmadı, senin kimseden üstünlüğün yok, okuluna geleceksin pasa pasa calisacaksin. Nerdeyse 3 saglik calisanindan 1i corona kapiyorsa ve bu sektorun cogunlugu ogretmenden az maas alıyorsa oturup sagduyulu bir şekilde kimlerin nekadar zor sartlarda çalıştığıni biliyor gibi iskembeden sallamayacaksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: nazım55

Bir dönem daha bu sekilde egitim olursa, çocukların iki yılı heba olmuş olur, telafi edilemez, büyük bir kayıptır. Küçük köy, kasaba okulları kesinlikle açılmalı, taşımalı eğitime son verilerek, kapatılan okullar da açılmalı, öğretmen ataması yapılmalıdır. Köyümüz kent merkezine 10 km uzaklıkta, eskiden okulda 4 öğretmen vardı, köy 80 hane civarındaydı. Önce okul kapatıldı, sonra sağlık evi, daha sonra tarim kredi kooperatifi kapatıldı. Benim köyümde modern üretim yapan en az 10 tane tavuk çiftliği, 5 tane inek ciftligi, 2 tane yem fabrikası, yüzlerce sera var ve buralarda ikamet eden birçok insan var, ayrica bağlarda da en az 150-200 tane bag evi var. Köy nüfus olarak eskiye gore cok fazla, ama okul açık değil. Sadece bizim köy degil, komşu köylerde de okullar açık değil. Öğretmen ve öğrencileri yigdilar merkeze, simdi de sınıflar kalabalik, salgın riski var diyorlar. Bence öğretmen de öğrenci de okula yıllarca gitmesin, eğitim neymiş,

Sağlık daha önemli hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• jovenleon06 J kullanıcısına yanıt
    3-5 gönüllü öğretmen çalışmışsa tebrik ederim. Görev zorunlu olmazsa böyle haberlere düşer. Gazetelere düştüğüne göre haber niteliği taşımış. Tıpkı köpeğin insanı ısırması gibi değil de insanın köpeği ısırması gibi şaşırtıcı olduğu için. Saygıyı hakeden yüzde 5-10 u geçmez. Gerisi için ise eğitim seviyemizin sonucudur. Öğretmenleri önce doğru düzgün eğitime tabi tutmalıyız ki iş baştan düzgün olsun. Bu nedeniyle öğrencilerden çok şey beklenemez. Eğitim ortada seviye ortada. Evde hiç mi sıkılmadınız. Korona 10 sene sürse bu şekilde devam etsin istersiniz. Çocuklarımızın eğitimi umurunuzda değil. Eba dan fayda alınamadı. Günde 45 dakika derstten ne olur. Eba da uzaktan eğitimde ısrar edilmemeli. Plajda risk ne kadarsa okulda da o kadardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: jovenleon06

16 yıl okuyup sınavlar mülakatlar ile gelinen bir işte aylık kazanç 3900 TL. Üstüne üstlük beş kuruş etmeyecek insanların ağzına sakız olunan bir meslek şımartılmış mi oluyor yani :)
    Limon satmak bomboş oturup milleti kıskanmaktan çok daha onurlu bir iştir, tavsiye ederim.

3.900 TL maaş'tan sonrasını okumadım, bi yerlerimle gülüyorum ...

16 yıl konusuna gelince bu mantıkla doktorlar da 18 yıl okuyor ...

• Bu 6 ay süresince hiç dışarı çıkmamışsan tamam haklısınız. Markete gidiyorsun, tatile gidiyorsun, memleketine gidiyorsun, avm ye gidiyorsun, gezmeye taa nerelere gidince sorun yokta okula gidince mi korona aklınıza geliyor

• Her yer açık. Lokantalar, tatil merkezleri, terminaller, çay ocakları,AVM’ler, oteller,kamu kurumları. Sadece okullar kapalı. Demekki bu yerlere gidiliyor. Her taraf kapansın okullar da kapansın. Buna kimse bişey demez. Sadece okullar kapalı olunca anlamsız oluyor.

• Benim gördüğüm, 3 tip insan var yüzyüze eğitimi savunan.
    1- özel okullardan ekmek yiyen. Bu grup içlerinde en makulü bence. Keşke devletimiz bu grubun mağduriyetini bir şekilde giderebilse.
    2- çocuğunu okula atıp evde keyif çatan ebeveynler. Bu grubu Allah ıslah etsin, sevgisizlik çok kötü bir şey.
    3- okuyamamış, başaramamış, bir baltaya sap olamamış, kendini geliştirememiş ve hasetlikten kurtulamayanlar ki bu grup en tehlikelisi bence başarısızlıklarının sorumluluğunu öğretmenlerine yüklerler. Bu grup anaokulunu ve ilkokulu baştan okumalı.

• biz her zaman olduğu gibi görevimizin başındayız bir sayfanın ya da bir gurubun ne dediği umurumuzda değil bilin kurulu tavsiyelerine göre hareket edilmeli

bilim kurulu ne diyor madem uzaktan eğitim olacak öğretmenleri boşuna okulda toplayıp virüsü yaymayın

bunu dile getirince öğretmenler yatıyor mu oluyor?

bazılarının okul anıları belli ki hiç iyi geçmemiş pandemi dönemi evde dahi olsa elimizden geldiği kadar uzaktan eğitimleri verdik bunu anlatan yok

ki evine iş götüren öğretmenlik dışında meslek de yok hatta 40 ar dakika aktif çalışan başka meslek de yok

ağlayanlar eğitim fakültesinin yerini biliyor gitsinler kolaysa olsunlar...

senelerce atanamayıp hayatından vazgeçenleri de iyi hatırlasınlar..

bunları da anlamıyorlarsa kudurmaya devam etsinler yapacak bir şey yok 

• quote:

Orijinalden alıntı: A.J. Pacino

En zor isi yapan ogretmenlerdir dedigine gore madencilikten, demir sanayiye, copculukten gece bekciligine, saglik sektorune kadar ulkedeki tum meslekleri yapmisligin var demektir öyle mi?

Ogretmenler 7 aydir calismadan maas aliyorsa ve bakanlik okula geleceksiniz diyorsa "seve seve" gelip CALISACAKLAR. Kimse seni zorla ogretmen yapmadı, senin kimseden üstünlüğün yok, okuluna geleceksin pasa pasa calisacaksin. Nerdeyse 3 saglik calisanindan 1i corona kapiyorsa ve bu sektorun cogunlugu ogretmenden az maas alıyorsa oturup sagduyulu bir şekilde kimlerin nekadar zor sartlarda çalıştığıni biliyor gibi iskembeden sallamayacaksin.

Alıntıları Göster

Zor iş yapmak sadece taş taşımak değildir, zihin torgunluğu her şeyden daha kötüdür. Ben mesleğimden memnunum şükür maaşım da iyi işim de iyi, öğretmenler seve seve geliyorsa mesleğimize dil uzatan sizler de sorunlarımızı seve seve dinleyeceksiniz.

• Arkadas ogretmen her gun bi tarafini yirtiyor virus vae okullar acilmasin. Bunu nerden yaziyor biliyor musunuz? Antalya Kaş'ta tatilden.
    Meb bi aciklama yapsin. Okullar kapanırsa maaslarinizdan %25 kesinti olacak diye. Aciklama bitmeden %90'i okullara kosar. Ogrencilerimi cok ozledim diye. Bırakın maasi ek derslerini bile tam almislar pandemide. Maas tam girmedikleri ek ders ücretlerini aliyorlar. 6 aydir okula gitmiyorlar ustune yine gitmek istemiyorlar

• Evinde hizli bir internet baglantisi olmayan ogretmen okuldan yayin yapabilir mantikli. Ogrenciler okulda olmayacaksa kimden kovid kapacak orasini anlamadim

• quote:

Zor iş yapmak sadece taş taşımak değildir, zihin torgunluğu her şeyden daha kötüdür. Ben mesleğimden memnunum şükür maaşım da iyi işim de iyi, öğretmenler seve seve geliyorsa mesleğimize dil uzatan sizler de sorunlarımızı seve seve dinleyeceksiniz.

Alıntıları Göster

Siz (Buyuk bir cogunlugunuz) kendi sorunlarinizi toplumun önünde tuttugunuz için insanlar artik ogretmenlik muessesenizden irrite olmus durumdalar zaten. Bircok ogretmene gore meslekleri doktordan, maden iscisinden, saglikcilardan cok daha zormus. Eski donemlerde (90lar ve oncesi) hickimse ogretmenleri bu kadar konusmazdi, herkesin bu meslege saygisi vardi. 6-7 aylik bir "calismadan, yatarak maas alma" doneminden sonra dahi utanmadan seminere gitmemek icin doktorlardan rapor talep edilince insanlar ogretmenlerin yatmayi, egitim vermekten daha on planda tutmaya basladiklarini farkettiler sanırım.

Aslinda gelinen bu noktanin başlıca sebebi önüne gelenin ogretmen olmasi ve bu insanlarin veremedigi egitim kalitesidir. Elbette bu da egitim sisteminin ne kadar sistemsizce ogretmen yetistirdigini ve denetlemeden meslek hayatlarina devam etmelerine musaade ettigini gosteriyor. Tekrar ediyorum gelinen bu nokta bence hicbir ogretmenin sucu degil onlari bu rahatlığa ve tembellige alistiran sistemin suçudur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Midnightmrt

biz her zaman olduğu gibi görevimizin başındayız bir sayfanın ya da bir gurubun ne dediği umurumuzda değil bilin kurulu tavsiyelerine göre hareket edilmeli

bilim kurulu ne diyor madem uzaktan eğitim olacak öğretmenleri boşuna okulda toplayıp virüsü yaymayın

bunu dile getirince öğretmenler yatıyor mu oluyor?

bazılarının okul anıları belli ki hiç iyi geçmemiş pandemi dönemi evde dahi olsa elimizden geldiği kadar uzaktan eğitimleri verdik bunu anlatan yok

ki evine iş götüren öğretmenlik dışında meslek de yok hatta 40 ar dakika aktif çalışan başka meslek de yok

ağlayanlar eğitim fakültesinin yerini biliyor gitsinler kolaysa olsunlar...

senelerce atanamayıp hayatından vazgeçenleri de iyi hatırlasınlar..

bunları da anlamıyorlarsa kudurmaya devam etsinler yapacak bir şey yok 

"evine iş götüren öğretmenlik dışında meslek de yok" cidden iş dünyasından bir habersiniz. Fabrikada yetkili bir şef, müdür veya mühendisseniz 7gün 24 saat ilgilenmek durumundasınız. Yeri gelir gece işe gitmek durumundasınız. Yine mühendislerin ayrıca evden birçok işi oluyor. En az haftada 50 saat çalışıp üzerine bunları yapıyorlar. Ayrıca öğretmenlerde olduğu gibi fabrikada insanlarla uğraşıyor bunun üzerine öğretmenlerde olmayan iş streside var. Öğretmenler haftada 20-30 saat okulda ders veriyor. Gerçekten öğretmenlik yapanın evde okul için hazırlandığı süre haftalık 10-15 saat, işinin hakkını vermeyenleri hesaba katınca hazırlık süreci ortalaması haftalık 1-2 saate kadar düşer. Çoğu öğretmen devlet garantisi olduğundan hiç hazırlanmıyor bile. 10 yıl öncesi hazırladığı notlarla derse girer, yıllar önce hazırladığı soru havuzundan soruları seçer geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3qzotix -- 29 Ağustos 2020; 16:5:42 >

• ugandalı tüccar U kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: A.J. Pacino

Siz (Buyuk bir cogunlugunuz) kendi sorunlarinizi toplumun önünde tuttugunuz için insanlar artik ogretmenlik muessesenizden irrite olmus durumdalar zaten. Bircok ogretmene gore meslekleri doktordan, maden iscisinden, saglikcilardan cok daha zormus. Eski donemlerde (90lar ve oncesi) hickimse ogretmenleri bu kadar konusmazdi, herkesin bu meslege saygisi vardi. 6-7 aylik bir "calismadan, yatarak maas alma" doneminden sonra dahi utanmadan seminere gitmemek icin doktorlardan rapor talep edilince insanlar ogretmenlerin yatmayi, egitim vermekten daha on planda tutmaya basladiklarini farkettiler sanırım.

Aslinda gelinen bu noktanin başlıca sebebi önüne gelenin ogretmen olmasi ve bu insanlarin veremedigi egitim kalitesidir. Elbette bu da egitim sisteminin ne kadar sistemsizce ogretmen yetistirdigini ve denetlemeden meslek hayatlarina devam etmelerine musaade ettigini gosteriyor. Tekrar ediyorum gelinen bu nokta bence hicbir ogretmenin sucu degil onlari bu rahatlığa ve tembellige alistiran sistemin suçudur.

Alıntıları Göster

90 larda bu kadar işsizlik yoktu , bu kadar başıboş işsiz ,asgari ücretle ezilen ne yapacak öğretmene bol keseden sallayacak.Güneş balçıkla sıvanmaz.Zor bir iş yapıyoruz , yetersiz aile eğitimi ve terbiyesine rağmen yeni nesiller yetiştiriyoruz.İşimiz çok zor ama bizim işimiz klavye başında mesleğimize saldıranlarla değil , yeni nesillerle.

• Şu dönemde mantıklı bir istek bence.Çocuklarınızın okula gidip eve virüs getirmesini mi istiyorsunuz?Merak etmeyin zaten kimse çocuğunu okula göndermeyecek ve uzaktan eğitime devam edilecek.

• quote:

90 larda bu kadar işsizlik yoktu , bu kadar başıboş işsiz ,asgari ücretle ezilen ne yapacak öğretmene bol keseden sallayacak.Güneş balçıkla sıvanmaz.Zor bir iş yapıyoruz , yetersiz aile eğitimi ve terbiyesine rağmen yeni nesiller yetiştiriyoruz.İşimiz çok zor ama bizim işimiz klavye başında mesleğimize saldıranlarla değil , yeni nesillerle.

Alıntıları Göster

Belki mesleğinin hakkını sonuna kadar veriyorsundur bilemem ama bu meslekle ilişkisi olmaması gereken birçok insan öğretmenlik yapıyor. Bence iş ahlakı olan bir öğretmen sigara içmemeli, kendi öğrencisine özel ders vermemeli , emlakçılık ve galericilik peşinde koşmamalı. Bunları yapanlar meslekten atılmalı. Bu ülkede öğretmenleri denetleyen bir mekanizma olsa eminim %60'ı görevden alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3qzotix -- 29 Ağustos 2020; 16:31:16 >

• therkut kullanıcısına yanıt

Ben bir tercümanım, mezuniyetimin ilk senesinde öğretmenlik de yapmıştım.

Sınıfta zar zor topladığın dikkati bilgisayardan nasıl toplayabilirsin ?

Aileler sırf çocuğum yüz yüze eğitim alsın diye birebir eğitim alması için bile dünyanın parasını döküyorlar.

Öğretmen sınıf içerisinde, ders esnasında her çocuğa dikkatini eşit şekilde dağıtmalı, öğrenciyi kendine çekmeli ki konuyu aktarabilsin.

Bilgisayardan eğitim diye bir şey yok, yalan. İşe yaramıyor/yaramaz.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.