Şimdi Ara

öğretmen kızla evlenme modası maddiyat (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
4
Favori
9.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: osmannn94

öğretmen kızla evlenicem aslında çevremde bazı kişiler arıyordu bende arayış içine giricem
    bu devirde 600 tl harçlıkla pardon maaş deniyor bununla geçinmek imkansız kira ev gideri vs bu yüzden 600 tl alanların çoğu anne babayla yaşıyor bekarlar
    yada 1500 tl alanlar evleniyor falan filan...
    kızlar sevgiye değilde paraya bakıyordu erkek olarak neden biz yapmayalımki bende bundan sonra arsası arazisi mal varlığı olan kıs birde öğretmen kız arıcam öğretmen kızlar 1700 tl maaşı var
    tek başına bile ev geçindirir derecede maaş en azından eve 2 maaş girer hayat güzel olur
    bundan sonra evlenirken aradığın şey nedir dediklerinde öğretmen kız ve mal varlığı olan kız dicem
    madem kızlar eşitlik istiyor alsınlar eşitliği

mantıklı bundan sonra kriterlerimi değiştiriyorum

yüksek mühendis, mimar en az 3000dolar maaş alan en düşük golf 4 kasa arabası olan bagyanlar aranıyor

• 6 senedir evliyim ve evlendiğim zamanlarda elimde hiçbir şeyim yoktu. çalışa çalışa zar zor bi dükkan açtım. zamanla kazanmaya başladım. eşim çalışmıyor ve evime ekmek götürüyorum. eşimin benden çok kazanmasını düşünemiyorum bile.

bi kadının sizden çok para kazanması evdeki dengeleri yıkar.

erkek para kazanır ev geçindirir ama kadın para kazanırsa o ev geçinemez.

ilk evlilik dönemlerimde 3 ay işsiz kalmıştım. Allah bana bi daha o 3 ayın benzerini yaşatmasın.
  • eğer haftaya yayılmış ders saati olursa öğlen 2 den sonra boş kalıyorlar cumartesı pazarda tatil yanı hafta içi yarım gün çalısıyorlar
    yada sıkıstırılmıs ders olursa haftanın 3 gunu sabah aksam calısmıs olup haftanın 4 günü tam gün tatıllerı oluyor hemde 2000 tl cepte
    böyle kız alınmazmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Behlül

@osmannn94 Öğretmen'e indirgemene gerek yok memur oldu mu yeterli.

@Utkuhan benden 5 yaş büyüksün haddim değil ama helal olsun, yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum.

Saol hocam valla gördüklerimi bildiklerimi yaşıyorum hayatın gerçeği bunlar,lafı pek dolamaya gerek yok vallahi evlilik beni korkutuyor ya
  • Tam böyle bir konu arıyordum. Yaş kemale erdi tabi evlen baskıları gelmeye başladı. Aslında yabancı birisini istiyordum olmadı. Neyse geçenlerde bizimkilerin bir tanıdığı varmış öğretmen, kız geldi haber gönderdiler bizimkiler. Gelsin bir görüşelim demişler çıktık gittik. Kızın ben netten resmini bulmuştum öyle bir kız bekliyordum. Gidince gözüm o kızı aradı anladımki resimdeki kız değilmiş. Kıza gelince çirkin çıktı gerçi resimdeki de çirkindi, biraz hayalkırıklığı oldu ama sonradan idare eder zaten fazla güzel aramıyorum dedim kendimce. Ailemle gittik tabi bizimkilerle kızın ailesi sohbet etti ben fazla konuşmadım bile sadece kendine güvenen bir tip gibi rahat davrandım.Bu arada memurum bende, maaşım ek ders almayan bir öğretmenden yüksek. Ayrıca yükselme imkanım var öğretmen gibi değilim yani. Gelelim cevaba kızın annesi aramış ne demiş biliyormusunuz biz aslında öğretmen istiyorduk ta, yok yaza kadar bekleyelimde diye saçmalamışlar kısaca olmadı. Ben ille öğretmen olsun diye düşünmedim hiçbir zaman hatta çalışan bile şart değil. Öğretmenlerin havalı olduğunu biliyordum ama bunu şimdi daha iyi anladım ve kendi kendime diyorum çirkini böyleyse güzeli nasıldır ? Şahsen aileme bulacaksanız öğretmen olmasın demeye başladım olmaz demiyorum ama istemiyorum artık. Parasıda mesleğide umrumda değil benim bir şerefim var hem bence öğretmenliğin hiç bir karizması yok. İşte böylelerinin hayatta öğretmen veya başka bir meslek sahibi olmasından başka bir özelliği yok sırf maaşı var diye biriyle evlenmeyin. Kaybeden kız oldu her şey iş para değil ben serseri değilim hovarda değilim ailem temiz üstelik kız annemin köylüsü tanıdık yani. Bazı bayanlar nasıl evde kalıyor yav diye kendi kendime çok düşündüm demek çoğu bundanmış. Bakalım istediği beyaz atlı muallimi bulabilecekmi ??? Tabi o buna bakarsa...
    Ulan boş gezeninden doktoruna kadar hepsi öğretmen istiyor bazılarıda böyle kendini bir halt sanıyor. İstisnalar kaideyi bozmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fss1403 -- 12 Şubat 2012; 14:24:57 >

• erkek seçer, kadın eler(adayları)
    o yüzden bu talip işidir eğer ortada aşk meşk yoksa.
  • @fss1403 yazdığın herşeye katılıyorum kesinlikle ama kesinlikle haklısın benim annemde öğretmen ama inanırmısın herkesi kendi gibi sanıyor bana geçe diyiyiyordu güzel bi öğretmen kız bulalım ama hayata benim gözümden bakamıyorlar bende dedimki anne iyi hoş diyiyorsunda onların havası çekilmez evlensem bile evlendikten sonra dırdırı çekilmez bende sabırlı değilim boşarım yazık olur yuvam yıkılır tamam yine güzel olsun ama ev kızı olsun dedim vallahi,öğretmenlikte okuyan çok kişi gördüm öğretmen istemeyede giden çok kişi gördüm yemin ederim yakamı silkeledim anlatılanları duyunca,maaşı yerin dibine girsin be hocam yemin ederim.

Tek öğretmen değil tüm üniversite okuyan kızlar baan tuhaf geliyor bu hava nedir ya abi evde atommu parçalıyacaz kız öğretmen olunca ne olacak valla zor şartlarda yaşarım ama yine bi kız maaş alıyor diye onun dırdırını çekmem,bi arkadaşım ziraat mühendisi bi kızla nişanlıydı nişan bozuldu evlenemediler ama hayatımda gördüğüm en çirkef iğrenç kızdı yahu ziraat müh,okumulş diye nerdeyse çocuğa dünyayı bana ver diyecekti ev kızını tek geçerim hcam.

Evlilikte mutluluğun sırrı güzel bi ev kızıyla evlenmektir

• quote:

Orijinalden alıntı: Abra.Kadavra

osmannn94
    94
    94
    94
    94
    94
    94

67 mi yazmaliydi adam18 yasinda iste

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reddedilmek umrumda değil ama bahaneleri beni çıldırttı zoruma giden sırf öğretmen diye çirkin ve kalitesiz bir insanlar karşısında bu duruma düşmek. Belki doktor kızlar bu kadar havalı değildir. Arkadaşlar inanın benim söylediğim çirkin olanları güzelleri siz düşünün. Sırf mesleği var diye biriyle evlenmeyin. Benim işyeri arkadaşlarım hep çalışmayan kızlarla evli nerdeyse hepside geçiniyor. Aslında en çok acınılacak kızlar öğretmenlerdir çoğunun kocası sırf meslekleri için onlarla evleniyor zavallılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fss1403 -- 12 Şubat 2012; 14:40:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimi_kerem

6 senedir evliyim ve evlendiğim zamanlarda elimde hiçbir şeyim yoktu. çalışa çalışa zar zor bi dükkan açtım. zamanla kazanmaya başladım. eşim çalışmıyor ve evime ekmek götürüyorum. eşimin benden çok kazanmasını düşünemiyorum bile.

bi kadının sizden çok para kazanması evdeki dengeleri yıkar.

erkek para kazanır ev geçindirir ama kadın para kazanırsa o ev geçinemez.

ilk evlilik dönemlerimde 3 ay işsiz kalmıştım. Allah bana bi daha o 3 ayın benzerini yaşatmasın.

kadının fazla para almasını sorun eden erkeklerin düşünce tarzı çok bağnazca... ne var yani? evin dengesi niye bozuluyor?
  • beyler mühendisliği bırakıyorum öğretmenlik temiz iş
  • Kızdan maddi olarak mutlaka üstün olman lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lath.Crusader

kilimden yazıyorum...

kilimi geç bodrumdan yazıyorum
  • Hala bu devirde hanımının parasını alabilecegini sananlar var.Evlendikten sonra sadece kendi maaşına söz geçirebiliyorsun.Artı olarak okuyan kişi gözü daha uyanık olur her kavgada kazandığı paranın lafını sokar..Çevremde yaşadıgım deneyimler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: malchik

ne dersen de erkek kadindan bir adim onde olmali, yoksa seni doğurtani tersten görursun

son cümle mükemmeldi
  • ya öğretmen dediğiniz nedir ki ? öss de girmek için kasarlar tamam eyvallah ama, 4 sene bir güzel yatarlar. o derece kolay o mesleği okuması. ben mühendislikte okuyorum. kitaplarını gördüm valla pes dedim kendi kendime.

evlilik konusuna gelince bende utkuhan reyiz gibi yapacam. evimi arabamı aldıktan sonra takılmalık bi kız bulacam, elimdekileri gördükten sonra ümitlensin yavrucak..

büyük ihtimal evlenmem sanki ne bileyim bana saçma geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dwight Stifler

quote:

Orijinalden alıntı: Abra.Kadavra

osmannn94
    94
    94
    94
    94
    94
    94

67 mi yazmaliydi adam18 yasinda iste

Erken yaşta evlilik düşüncesi pek sağlıklı değil bence bir şeylerin oturması lazım insan ne kadar tecrübe kazanmış olsa da...
  • Varsa boşta güzel bi öğretmen kız bizde tanışalım
  • ilk once askerliğini yap gel kocum
  • Civardaki okullara git yeni atanmış öğretmenler felan varsa yapış hemen.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.