Şimdi Ara

ÖĞRETMEN, DEVLET PERSONELİ MAAŞLARI VE DEVLETE YÜKÜ (BÜYÜK KONU) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.526
Cevap
4
Favori
42.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
183 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    her sene 0 çeken ögrenciler için de ögretmenlerimizi övelim mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I0SER_b0y -- 23 Mayıs 2020; 3:56:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGatakan

En azından delikanlı gibi profil paylaşıyorum.
    Ancak gizli profilden klavye delikanlılığı yaparsınız.

İyi geceler.
    Sana klavye delikanlılığı yapan yok, sen kendi kendine gelin güvey olmuşsun. "Kıvılcım" lafını ne anladıysan artık...

Hiciv var diyor, ben sana açık adres versem ne yapabilirsin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ted Mosby -- 23 Mayıs 2020; 3:26:36 >

• Öğretmenler iyi bir nesil inşa etseler hep beraber öğretmenlere çalışalım ama kendi branşlarında yapılan seviye tespit sınavından ortalama 60 puan alıp öğrenci falan yetiştiremiyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Öğretmenler forumun en kutsal varlıklarından biridir. Forum kanunları çerçevesinde, öğretmenleri eleştirmek, haklarında yorum yapmak katiyen yasaklanmıştır
    Çok ciddi yaptırımları vardır. Lütfen dikkat edelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erdemirci kullanıcısına yanıt
    Bence de mallara büyük haksızlık olmuş.he haksızlık değilse ve bu malsa bu ultra premium mal benim fikrim

• Eşim öğretmen 2 aydır da yatıyor 5000i geçiyor maaşı önceden ben de kızardım bu mesleğe ama artık bişi diyemiyorum çünkü maaşları türkiye ekonomisi için düşük okul müdürü de olsa en fazla 2000 lira daha fazla alacak. Ben bankacıyım yeri geliyo haftada 60 saat çalışıyorum başlarda ondan düşük maaş alıyordum ama şimdi ondan epey fazla alıyorum bazı mesleklerde kariyer yükselme imkanı vardır,bankanın şube müdürü 20.000e yakın maaş alırken okul müdürü 7-7.5 maaş alır bu da Türkiye ekonomisi için çok değil.

Burda kızmamız gereken memurların devlete yük olmasından ziyade özel sektörün işçiyi sömürmesidir.

• Bende özel bir müzik akademisinde eğitmenlik yapıyorum. Her tarz öğrenciyle karşılaşıyorum. Okumaya ilgisi öğrenmeye merakı olmayan bir kişiye oyun yükler gibi yükleme yapılamıyor maalesef. Mutlaka görevini layıkıyla yapmayan öğretmenler vardır ama çocuk yaşta birinin genelde aklı bir karış havada oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: salabelo

Oğlum sana adam akıllı konuşmayı mı öğretememişler, ben öğretmenin olayım istiyorsan?
    Okuma - yazma için senelerce maaş mı bağlanır.
    Bu paranın geri dönüşümü mü var? Sen ne anlatıyorsun
    Devletin neden bu kadar her şeye vergi bindirdiğini anlayamıyor musun, çaldıkları için mi gerçekten?
    Yoksa bağlanan bu maaşlar mı sebebi?
    Okuma yazma tamamdır, eğitim-öğretim bitti diyorsanız, tabii size öyle görünür.

Zaten ülkenin %50'si en fazla ilkokul seviyesinde birikim olarak. Belki daha da düşük.

Garip gelmiyor artık bu tip konular bana...

Ayrıca, bir öğretmen, bir kişiye öğretmiyor bunu. Her sene elinden yüzlerce öğrenci geçiyor. Hepsine yeniden, yeniden öğretiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siannis -- 23 Mayıs 2020; 3:35:35 >
  • İnşallah birgün çocuğun olunca okulun öğretmenin ve eğitimin ne kadar gerekli olduğunu öğrenirsin.

• radko kullanıcısına yanıt
    Garson olsalar bile en azından bu işi iyi yaparlar. Kendini yetiştirmemiş insan mesleği ne olursa olsun işten çıktığında boşta kalır. Ben kendi adıma konuşayım. Bugün işten çıkayım. 1 yıl sonra öğretmenlikten kazandığımdan fazlasını kazanacağımdan eminim. Hayatım boyunca hep kendimi geliştirmeye gayret ettim. Öğretmenliği de torpille kazanmadım. Olumsuz yanlarını söyleyince zorla mı yaptırıyorlar demek ancak ergen mantığıdır. Olumlu yanları saymakla bitmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: bolanka

Garson olsalar bile en azından bu işi iyi yaparlar. Kendini yetiştirmemiş insan mesleği ne olursa olsun işten çıktığında boşta kalır. Ben kendi adıma konuşayım. Bugün işten çıkayım. 1 yıl sonra öğretmenlikten kazandığımdan fazlasını kazanacağımdan eminim. Hayatım boyunca hep kendimi geliştirmeye gayret ettim. Öğretmenliği de torpille kazanmadım. Olumsuz yanlarını söyleyince zorla mı yaptırıyorlar demek ancak ergen mantığıdır. Olumlu yanları saymakla bitmez.
    Olumsuz yönlerini söyleyince sizin şımarık çocuklarınıza bakıyoruz demek nasıl bir mantık peki sence? "Nesil çok kötü yetişiyor, sürekli sosyal medyadalar" derken kendinizi emzikten çok da farklı görmüyorsunuz "Çocuklarınızı sizden, suçtan gün boyu uzak tutmamız yeter." diyerek.

Kendini sürekli geliştirmiş ve geliştirmeye devam eden insan da acaba hangi seviyede başkasının çocuğuna şımarık demeyi bırakacak, eğitim yerini kreşten farklı görmeye başlayacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ted Mosby -- 23 Mayıs 2020; 3:55:13 >

• Öğretmenler zengin değil arkadaşlar siz fakirsiniz
    Birazcık beyninizi kullanırsanız bu sonuca ulaşabilirsiniz

• farukclkk kullanıcısına yanıt
    Ben sadece örnek olarak verdim onu. Niye herkes öğretmenlere takıntılı o zaman farklı meslek gruplarını da örnek gösterin biraz. Normal bir vatandaş olarak internette gözüme çarptığı için o örneği verdim.( dünyadaki asgari ücrete göre oranını bir araştırın derim ) Öğretmenlerin takıntısı olayını ilk defa duyuyorum.
    Aslında kimsenin maaşında gözüm yok. Işını hakkıyla yapan herkes hakkınıda alsın. O mesleğin içinde olmadan zorluklarını da bilemezsiniz. Tek tek meslekleri hedef göstermeyelim. Çalışan insanların hakkına girmeyelim.

• Özel okulda öğretmenim.

Köy okullarında aşkla çalışan meslektaşlarım olduğu kadar yatarak maaşını alanlar da var. Her meslekte işini iyi yapan ve yatanlar yok mu? Bu konuda her zaman biraz özelleşmeyi haklı buluyorum. Devlette de biraz özel okul mantığı olsa, iş kaybetme korkusu olsa kimse yatmaya cesaret edemez. Çalışan zaten çalıştığı için endişelenmesine de gerek olmaz.

Eşim devlette öğretmen. Okullar tatil olduğundan beri hiç ders vermedi. (Şu anki pozisyonu ders vermesini gerektirmiyor, 2 yıldır derse girmiyor zaten) ancak ek ders ücreti alıyor. Bunu almasını doğru bulmuyorum. Sonuçta bunu maaş karşılığının üzerine yaptığı "ek dersler" için alıyorlar. Şu an ders yapmadan neden alıyorlar?

Kendime bakacak olursam, özeldeyim ve kendimi geliştirdim. Öğretmenlik gönül işidir diyenlere saygı duyarken, ben bilgimi almak isteyene ücreti karşılığında satarım. Aldığım maaş bir devlet öğretmeninden 2-3bin tl civarı fazladır ve yılda 2 kez birer maaş ikramiye alırız. Genelde maaşım kadar, bazı aylar daha da fazlası özel ders gelirim var. Kendimi daha fazla geliştirirsem daha fazlasını kazanabileceğimi de biliyorum.

*Bu konuda pek mütevazi olamayacağım, kazandığımı hakediyorum.

• löpçük kullanıcısına yanıt
    5 matematik netiyle ögretmen alırsan o eleman yatar çalışmak hamurunda yoksa o kişinin akademik olarak başarılı olamaz,ben her zaman iyi yerlerden iyi derecelerle mezun olan ögretmenlerin iyi oldugunu gördüm,çalışmak nedir başarmak nedir bilirler.Taşrada kopyayla ite kaka geçen ögretmen de gördüm.Netice şu egitim elitistlerin eline bırakılmalıdır.
  • Sen MEB Bakanı olmalısın.
    Seni açıkgöz seni...
    Okullar ve öğretmenler olmasa MEB i idare etmek ne kolay olurdu değil mi?
  • Doğru diyorsun aslında, bu kadar vergi alınıyorken öğretmenlere ayrılan 3-5 kuruş para az kalıyor, artırılsa fena olmaz.
    #ÖğretmenlereZamİstiyoruz.

• Ted Mosby kullanıcısına yanıt
    Benim yapacağımı nereden çıkardın? internette kiminle konuştuğunu asla bilemezsin, istersen açık adresini ver :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LGatakan -- 23 Mayıs 2020; 4:23:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGatakan

Benim yapacağımı nereden çıkardın? internette kiminle konuştuğunu asla bilemezsin, istersen açık adresini ver :)
    Sen beni tehtid mi ediyorsun, sen açık açık yazsana şunu?
  • Öğretmenlerin okuduğu adamlar doktor oluyor hastalığını iyilestiriyor, devlet adami oluyor ülkeyi gelistiriyor, komutan oluyor vatanini koruyor. İş adami oluyor ihracat yapıp ülkeye para getiriyor. Yazılımcı oluyor elektronik urunleri kodluyor, veya sen şuan hangi işle meşgulsen illa bi yazilimsal olarak kullandığın araç vardır. Hesap makinesi, bilgisayar, sanayiciysen makineler, vesaire.iş kuruyor devlete vergi veriyor say say bitmez bunu anlatmak için benim vaktim yetmez sanırım seninde anlaman için kapasiten yetmez !!! Dipnot öğretmen filan değilim.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.