Şimdi Ara

Öğrenim Kredisi Uzatılabilir Mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
138.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

3 senedir öğrenim kredisi alıyorum. e-devlet'ten baktığımda Eylül 2013'te kredinin kesileceğini gördüm. Ancak okulu 1 dönem uzattığım için Ocak 2014'te mezun olacağım. Acaba krediyi 1 dönem daha alabilmem mümkün olur mu?
    İnternette hep ödemeyi uzatmaktan bahsedilmiş. Benim konum ödeme değil ben 1 dönem daha kredi almak istiyorum. Bu mümkün müdür?

Saygılarımla..

• hayır öyle bişey mümkün değil.
  • Çok teşekkürler yardımınız için.. Demek ki babaya yuklenicez biraz daha.. :(
    Ya da iş bulmam lazım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar...Ben de Google'da bu durumu aratıp bu sayfayı buldum, bu aralar eminim çoğu kişi Google da bunu aratıyordur...Steve arkadaşımız zaten söylemiş ancak , ben de kesin bir bilgi vermek istedim hemen üye oldum. Az önce aradım KYK' yı. Yönetmelikte böyle bir durum söz konusu değilmiş maalesef. Okul uzatma durumun da ''Öğrenim Kredisi'' uzatılamaz...
  • bu çok kötü neden uzatmazlar ki.

• Evet arkadaşlar uzatılmıyor. Sonuç itibariyle devlet parayı kesti..
    Uğraştım, ilgili birimlerle görüştüm.. Okul uzayınca kredi uzamıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hectoor

Evet arkadaşlar uzatılmıyor. Sonuç itibariyle devlet parayı kesti..

Başka durumlarda uzatma imkanı var mı mesela Üni'yi bırakıp başka bir Üni'ye gitsek

• yasin5306 Y kullanıcısına yanıt
    Yok kardeşim onu da sordum . Sadece yükseklisans ve doktora durumunda veriliyor..
    Lisans için 1 kerelik hak var yani
  • Dgs ile Lisans programına geçmiş öğrenciler uzatabiliyor mu?

Bu sene bazı zorluklar üst üste geldiği için malesef derslerimle ilgilenemedim ve malesef 1 senem çöpe gitti. Üstelik bursumda kesilecek. Kyk krediside giderse, ben yandım ki ne yandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lenitolepe

Dgs ile Lisans programına geçmiş öğrenciler uzatabiliyor mu?

Bu sene bazı zorluklar üst üste geldiği için malesef derslerimle ilgilenemedim ve malesef 1 senem çöpe gitti. Üstelik bursumda kesilecek. Kyk krediside giderse, ben yandım ki ne yandım.

Aynen DGS ile geçiş yapanların devam ediyor mu ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin5306

quote:

Orijinalden alıntı: Hectoor

Evet arkadaşlar uzatılmıyor. Sonuç itibariyle devlet parayı kesti..

Başka durumlarda uzatma imkanı var mı mesela Üni'yi bırakıp başka bir Üni'ye gitsek

Evet oluyor. 4 yıllıktan 5 yıllık ( diş hekimliği ) ya da 6 yıllık ( Tıp Fakültesi ) bir bölüme geçersen, 2 sene daha alabilirsin. Denendi %100 çalışıyor
  • İlk sene öğrenim kredisi için imzalar atılırken okulun normal süresi kaç yıllıksa, ona göre imza atılıyor. Misal ben 1 sene hazırlık 4 sene lisans eğitimi aldım, 5 yıl boyunca öğrenim kredisi aldım. Gerçi şimdi öderken çok zor oluyor ama öğrenciyken mecbur kalıyor insan.
  • daha okulum bitmeden öğrenim kredim bitti neden ? yani bitiş tarihi okulumdan önce bitti sizce bu neden böyle oldu bilen varmı ?
  • Ben 2 yıllık okuyorum ve 2.sene ögrenim kredisi aldım malesef bi kac ders yüzünden dönemim uzayacak tekrar basvurup alabilir miyim ? (Sadece 1 yıl aldım sözlesmede 1 dönem icin imza attıp oda ikinci senem yani )

• Beyler nolur yardimci olurmusunuz bu sene 2 yillik bolum okuyom ogrenim kredisi aliyom ama bu sene tekrar dinava gircem 4 yillik bolum kazansam tekrar alabilirmiyom 2 yilliktan baska 4 yilliga

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.