Şimdi Ara

Oğlum kızlar bile bilgisayar istiyo (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
4
Favori
10.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    olursa bilkent olmazsa sabancı, vazgeçtim üniversite hayalimden istediğim bölüm için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NoPocoMas44 N kullanıcısına yanıt
    kaynağın nedir :d kadınlar makyaj yapıp süsleniyor diye etkileyenler kadınlar sanıyorsun. ama tamamiyla bir yanılgı... darwini hasta eden konu olarak geçer hatta: tavus kuşlarının görkemli kanatları. tavus kuşlarının o görkemli desenli kanatları olanlarının türü erkektir. doğal seçilimde kanatların boyu olumsuz etkilediği halde cinsel seçilim ağır basmıştır. Oğlum kızlar bile bilgisayar istiyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi o2ge -- 23 Ağustos 2020; 21:41:0 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Sektörde biri olarak mesajınıza cevap verme gereği duydum.Son kısımda söylediğiniz şeylerin çoğu herhangi bir dayanağı olmayan şeyler olduğunu düşünüyorum.Ama gördüğüm kadarıyla sizin dayanağınız aklı başında olan(!) 3-5 arkadaşınız.Lütfen tercih yapacak yada yapmış olan insanları yanlış yönlendirmeyin.Hazmedemediğiniz durum nedir ee cilerin biraz kendini geliştirip yazılım işlerine girmek istemesi falan mı,kafasının basması mı? Ve anca savunma sanayide belki falan demek de büyük talihsizlik olmuş.Aselsanın açılımı askeri elektronik sanayidir. Savunma sanayinin geneli makina ve eecidir. Yani bounda okuyanıda sakaryada okuyanı da bir ee ye sallama peşinde forumda ama anlamadım.İş yok yada kendı alanında iş bulması çok zor diyen arkadaşlarla tartısmaya girmeden gülüp geçmelerini öneririm bu alanı tercih edecek yada etmiş adaylara.He tabi şuan ki durumu değerlendirdiğimizde deli gibi front end back end developer aranıyor olabilir ama bu ee öldü bitti iş yok demek boşboğazlıktır. Hatta bir adım daha ileri gideyim ee de savunma sanayi haricinde iş yok demek biraz da b*k atmaya giriyor.Son olarak şunu da ekleyeyim büyük ihtimalle hala aynıdır bu durum: Türkiyede çoğu bilgisayar mühendisliği bölümü hocaları ee çıkışlıdır hatta yüksek lisansı ve bazılarının doktorası bile bu alanda olanların sayısı hiç azımsanmayacak kadardır.Ve bu hocalar bilgisayar mühendisleri yetiştirmektedir,iki bölümün arasında büyüklük küçüklük gibi ifadeler kullanmak son derece yanlıştır.Biri birinin de sonunu hiçbir şekilde getiremez,gücü de yetmez.Saygılar,iyi forumlar .

• Kızım bu akıma kapılmayıp uçak yazdım 😅😅

• Çok iyi yapıyorlar.
    Bilişim sektöründe kızlara pozitif ayrım var.
    Hele birde güzel bir kızsanız ohh.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • o2ge kullanıcısına yanıt
    tavus kusu memeli degil benim kastettigim kadınlar fiziksel olarak daha hassas olduğu için erkeklerden destek alması gerekti doğal hayatta hamile kadınlar kendini nasıl yırtıcılardan koruyacaktı dolayısıyla oksitosin hormonu gelişti oksitosin bağlanmayı sağlar erkekler kadınları korudu erkeklerin korumasındaki kadınların seçilimi arttı diğerleri öldü gitti fakat şu anda bunlar sana saçma gelecek tabi ki çünkü şu an modern şehirlerde kadınların korunmaya ihtiyacı yok gayet aslan gibiler ama eskiden evrimin o sert acımasız kuralları geçerliydi fakat şimdi evrimin kendiside evrim geçiriyor teknolojik evrim başlıyor
    kaynağa gerek yok bence evrimle ilgili kitaplar okuyabilirsin bide şu caps acayip hoşuma gittin ö2gecik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoPocoMas44 -- 23 Ağustos 2020; 23:19:24 >
  • NoPocoMas44 N kullanıcısına yanıt
    okuduğum için yorum yapıyorum emin ol... her neyse yorumla bilim yapılmaz söylediklerin karşılaşmadığım ve doğru olmadığını düşündüğüm şeyler kaynağını gösterebilirsen okuyabilirim belki

• Berkanq4 kullanıcısına yanıt
    Kolay gelsin hocam 1m yazılımcı ile boy ölçüşeceksiniz hepsi de prof

• xvmrx kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun şimdiden

• Hocamin abisi 50k ya krese gonderiyormus acaba bilin adamin meslegi ne

• Dantelli laptop örtüsü felan

• quote:

Orijinalden alıntı: The Killing Road

Ama ama o Fırat üniversitesi ceng okuyo ve feminist doğuştan havalı
    Şırnakta enerji mühendisliği okuyanı unutmayalım

• Beraber girisimci olup erk*kleri yeryuzunden siliceklermis

• Yazılım sektörü gelecek on yıl içerisinde inanılmaz bir şekilde daralabilir, şu anda sektörde talep oluşturan çoğu alan NLP'nin gelişmesiyle otomatize edilecek, bkz. gpt-3, yazılım & yazılımcılık şu an altın çağını yaşıyor olarak görünebilir ama kesinlikle geleceğin mesleği değil. Bu bölümü tercih eden arkadaşlar bunuda düşünsün derim.
  • İyi yaşadınız işte sınıflarınızda daha çok kız olacak az sevinin bir şeylere de

• bekonfs B kullanıcısına yanıt
    sizce nedir hocam geleceğin mesleği

• normal bizim bölümde 75 e 25 erkek kız ağırlığı vardı . daha da artacaktır. kızlar için en uygun mühendisliklerden biri
  • quote:

Orijinalden alıntı: o2ge

kaynağın nedir :d kadınlar makyaj yapıp süsleniyor diye etkileyenler kadınlar sanıyorsun. ama tamamiyla bir yanılgı... darwini hasta eden konu olarak geçer hatta: tavus kuşlarının görkemli kanatları. tavus kuşlarının o görkemli desenli kanatları olanlarının türü erkektir. doğal seçilimde kanatların boyu olumsuz etkilediği halde cinsel seçilim ağır basmıştır.
    hocam sallamayın bu arkadaşı forumun trollerinden biri. nickname ini ComputerEngineer yapmış bi de

• WhoiS_AttaCK W kullanıcısına yanıt
    :D

• Aviato kullanıcısına yanıt
    Geleceğin ne getireceğini kestiremiyorum ama Yapay Zeka ile birlikte 'yazılım' sektöründe inanılmaz bir arz / talep dengesizliği oluşacağı çok ortada, bu öyle 5-10 yıllık bir süreçte değil, bir kaç yıl içerisinde bunu görmeye başlayacağız. Ben Bilgisayar Bilimleri'nin mühendislik yapılan tarafının çok büyük oranda Yapay Zeka tarafından otomatize edilmeye başlanacağını düşünüyorum, Bilgiasayar Bilimleri ve içerisinden çıkmış olan Yapay Zeka daima var olacak ama üniversitelerde akademik olarak yapılan çalışmalarla sınırlı kalacak.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.