Şimdi Ara

Oğlum kızlar bile bilgisayar istiyo (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
4
Favori
10.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: bekonfs

Geleceğin ne getireceğini kestiremiyorum ama Yapay Zeka ile birlikte 'yazılım' sektöründe inanılmaz bir arz / talep dengesizliği oluşacağı çok ortada, bu öyle 5-10 yıllık bir süreçte değil, bir kaç yıl içerisinde bunu görmeye başlayacağız. Ben Bilgisayar Bilimleri'nin mühendislik yapılan tarafının çok büyük oranda Yapay Zeka tarafından otomatize edilmeye başlanacağını düşünüyorum, Bilgiasayar Bilimleri ve içerisinden çıkmış olan Yapay Zeka daima var olacak ama üniversitelerde akademik olarak yapılan çalışmalarla sınırlı kalacak.
    işini yapana her zaman ekmek var hocam. o yapay zekanın bakımı düzenlenmesi vs. de mühendisler tarafından gerçekleşicek unutmayın. o kadar kolay değil

bir de yapay zeka anlamında zaten şu an merak etmeyin mükemmel çağlara gelemedik daha , ona bi 20-25 yıl var.

• Oğlum kızlar bile bilgisayar istiyo

konu hk. güzel bir karikatür
  • quote:

Orijinalden alıntı: WhoiS_AttaCK

konu hk. güzel bir karikatür
    Let's see and wait what the future's gonna bring us.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProStr33t

Bu mesaj silindi.
    git ders çalış tıpı kazanamayacaksın bu gidişle üstad. benden demesi.

edit : bırak da evrim yorumunu evrimciler yapsın ayrıca :) bilen çıkarsa komik duruma düşmen olası

ayrıca araştır bakim tarihin ilk programlama/computing cisi kimmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WhoiS_AttaCK -- 24 Ağustos 2020; 17:33:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekonfs

Let's see and wait what the future's gonna bring us.

Alıntıları Göster
    bence de :) bekleyelim görelim. ama ben şu durumda programcıların işsiz kalacağına kesinlikle düşünmüyorum
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Boşver sen de araştır bi tarihin ilk programlamacısı kimmiş :) yarım bilginle burda ahkam kesmeyi bırak da YKS ne çalış tıpına gir .
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    neyse sen bilgiyle gelmek yerine trollemeye devam ediceksin. kal sağlıcakla.
  • pipola P kullanıcısına yanıt
    Komik değil üzücü bir durum bence...Hele hele "bilgisayar" deyince aklına yalnızca kullandığımız kişisel PC'ler gelenlerin durumu daha da vahim...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 07kubi07 kullanıcısına yanıt
    Ayrım dedikten sonra gelen her şey negatiftir.Bu duruma en ufak bir tepki göstermeyen de çok ağır cinsiyetçidir.Pozitif ayrım diye bir şey olmaz inisiyatifler olur bunlar da bir işi yapmakta dezavantajlı olan kişilere verilir (Engellilere yer verme önceliği gibi) Kadın olmak bilgisayarda çalışmak için engel mi teşkil ediyor bu nasıl bir bakış açısı ?

Daha da gülünç olan "Kızlar da yapabilir"cilerin hiçbiri bu duruma tepki gösteremiyor mesela...Eğer ki buna tepki göstermiyorsanız ve üstteki arkadaşın ne demek istediğini tam olarak idrak edemeyip kin kusmak istiyorsanız cinsiyetçinin dik alasısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KillSwitch17 -- 24 Ağustos 2020; 18:54:46 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.