Şimdi Ara

Ofsayt hakkında soru (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
33.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: egulova

pes 'te ofsayt oluyo ama kornerden
    (normalde olmaz o ayrı)
    quote:

Orjinalden alıntı: rulaZz

Pas atılan futbolcu topun gerisindeyse ofsayt olmaz.

Ayrıca şu konuda da baya yanlış bilen var; taç,korner ve aut atışlarından da ofsayt olmuyor.

Cidden mi? Ben hiç karşılaşmadım.Hatta Peste hiç yanlış karara rastlamadım yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lincoln10

en gerideki oyuncu kaleci olarak sayılmaz zaten gerek de yoktur, çünkü ofsayt kuralında kaleci ile ilgili bir tanımlama bile mevcut değildir.. açık olarak kural da şu yazar ; ' sondan ikinci savunma oyuncusunun.. ' tabiri vardır, yani son oyuncu genellikle kaleciler olduğu için insanların bilinçaltına böyle işlenmiş
    yukarıda verdiğin resimde de dikkat edersen sondan ikinci savunma oyuncusunun bile gerisinde olan hücum oyuncusuna geriden pas atılmış yani ofsayt yok
    aklına takılan, son oyuncu kaleci sayılır diye bişey yoktur, kaleci aynı zamanda savunma takımına mensup bir oyuncu olduğu için ofsayt kuralında açıklanan sondan ikinci savunma oyuncusu... tanımında alışılageldik üzere kaleci son oyuncu olarak savunmada bulunur ve ligtv'nin piyero aleti ofsayt çizgisini genellikle bi oyuncudan çizer ( ki işte bu oyuncu sondan ikinci savunma oyuncusu oluyor ).. umarım açıklayıcı olmuştur

evet anladım ama kural "kaleci dışında bir savunma oyuncusunun daha bulunması" şeklinde olsa daha mantıklı olurmuş sanki. sonuçta kalecinin kim olduğu eldivenleri giyen kişi olarak belirli. kalecinin ileri çıkması halinde tek defans oyuncusunun dahi ofsaytı bozması, ofsaytın mantığına ters düşmüyor. iki oyuncu olunca ne farkediyor belli değil

• multi oynarken kornerde içerden adam seçen adamı korner kullanılan yerin oraya getirdiğinde ayağı dışarda olunca ona pas atılınca oluyordu

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: egulova

pes 'te ofsayt oluyo ama kornerden
    (normalde olmaz o ayrı)
    quote:

Pas atılan futbolcu topun gerisindeyse ofsayt olmaz.

Ayrıca şu konuda da baya yanlış bilen var; taç,korner ve aut atışlarından da ofsayt olmuyor.

Cidden mi? Ben hiç karşılaşmadım.Hatta Peste hiç yanlış karara rastlamadım yani

• Bi de şöle bi durum var. Bütün takım rakip sahada. son adam bile orta saha çizgisini geçmiş. Rakip takımdan biride karşı takımın sahasında ne kadar önde olursa olsun ofsayt değildir
  • Okies cevaplardan ne anladın bilmiyorum ama anlamadığını varsayıyorum benim gibi. Çizdiğin resimde ofsayt yok. İsterse kaleci de yerinde olmasın. Ofsayt olması için ofsayta düşecek futbolcunun pas verildiği anda toptan önde olması lazımdır. Senin resminde arkada. Yani geriye ve yana verilen paslarda durum ne olursa olsun ofsayt olmaz.
  • Topun gerisinde olan futbolcu ofsayte düşmez...
  • Ben size bir soru soracam. Cevabı biliyorum ama başkaları biliyormu onu öğrenmek için soruyorum.

Ofsayt hakkında soru

Rakip takımdan iki oyuncu kaleciyi geçiyorlar ve 1 numaralı oyuncu kalenin dibindeyken topu iki nolu oyuncuya atıyor ve o oyuncu tupu ağlara yolluyor gol geçerlimidir.
  • Sorumu her açıdan inceleyin. Sorumun pek başlıkla ilgisi yok
  • Noctivagant geçerlidir. eğer 2 numaralı oyuncu,1 numaralı oyuncuya verseydi pası ofsayt olurdu.

böyle değilse daha da yazmam buraya.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eblek

elbette ofsayt değil.
    ofsaytın en garip kuralı bellki de şudur. bir oyuncu kaleciyi geçerse önündeki arkadaşı ofsaytta olmasa bile ona pas veremez. 2-3 sene önce beşiktaşın bir avrupa maçında bobo kaleciyi de geçtikten sonra kendi vurabilecekken pas vermişti, ofsayt diye gol güme gitmişti. çoğu oyuncu da bilmiyor sanırım bu kuralı, bayağı itiraz etmişlerdi çünkü.

vikipedyada da ofsayt başlığında var dediğin pozisyon. altında ofsayt olmadığını söylüyor, kanıt olarak kullanabilirsin.

Ofsayt hakkında soru

http://en.wikipedia.org/wiki/Offside_(football)

kaleci ofsayt kuralına göre 2 futbolcu değerindedir benim bildiğim.

yani kaleci yokken 2 futbolcu varsa verilen pas ofsayt, 3 futbolcu varsa gol geçerli.
    tabi bir 4-5 yıl öncesiydi, şimdi kural değişti mi bilmiyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: hashus1099

quote:

Orjinalden alıntı: eblek

elbette ofsayt değil.
    ofsaytın en garip kuralı bellki de şudur. bir oyuncu kaleciyi geçerse önündeki arkadaşı ofsaytta olmasa bile ona pas veremez. 2-3 sene önce beşiktaşın bir avrupa maçında bobo kaleciyi de geçtikten sonra kendi vurabilecekken pas vermişti, ofsayt diye gol güme gitmişti. çoğu oyuncu da bilmiyor sanırım bu kuralı, bayağı itiraz etmişlerdi çünkü.

vikipedyada da ofsayt başlığında var dediğin pozisyon. altında ofsayt olmadığını söylüyor, kanıt olarak kullanabilirsin.

Ofsayt hakkında soru

http://en.wikipedia.org/wiki/Offside_(football)

kaleci ofsayt kuralına göre 2 futbolcu değerindedir benim bildiğim.

yani kaleci yokken 2 futbolcu varsa verilen pas ofsayt, 3 futbolcu varsa gol geçerli.
    tabi bir 4-5 yıl öncesiydi, şimdi kural değişti mi bilmiyorum

Hayır. Kalecinin arkasında iki oyuncu olmalı. Ama oda şöyle olmak zorunda kalecinin arkasındasın önünde takım arkaşın var o na topu atarken onun önünde iki savunma oyuncusu varsa ofsayt değil

Bu arada yukarda kendi sorduğum sorunun cevabını altdaki mesajda veriyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: yavkar@fb

Noctivagant geçerlidir. eğer 2 numaralı oyuncu,1 numaralı oyuncuya verseydi pası ofsayt olurdu.

Birşeyler bilip de yazmak ne kadar değişik bir hava veriyor şu foruma :D
    Katılıyorum ben de arkadaşa.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Noctivagant

Ben size bir soru soracam. Cevabı biliyorum ama başkaları biliyormu onu öğrenmek için soruyorum.

Ofsayt hakkında soru

Rakip takımdan iki oyuncu kaleciyi geçiyorlar ve 1 numaralı oyuncu kalenin dibindeyken topu iki nolu oyuncuya atıyor ve o oyuncu tupu ağlara yolluyor gol geçerlimidir.

Bu pozisyonda gol geçersiz olup rakip takım leyine serbest vuruş verilir. Çok çok eskiden bu gol iken artık gol değil.

Pozisyon ofsayt değil ancak gol geçersiz. Sebebi sportmenliye aykırı hareket olması.

Bir futbol oyuncusu bom boş posizyonda iken ve kalenin dibinde kendi %100 gol atabileceyi pozisyonda topu arkadan gelen yada yanında duran arkadaşına verirse gol geçersiz sayılıyor. Çünkü bu tarz eylemler rakip takımları tahrih edici, alay edici veya küçük düşürücü sayılıyor. Kısaca bom boş kale önündeyken ve gol yapmak için sadece topa hafifce dokunmak kalmışken gol atmak zorundasın.

Geçmiş yıllarda bir maçta bir oyuncu topu tam kale çizğisi üzerinde durdurup yere yatıp topu kafa ile kaleye yollamış. Başka bir maçta da bir oyuncu topu aynı yerde durdurup arkadan gelen takım arkadaşına topu verip gol attırmış. Bunun üzerine Fifa bu tür bir karar almış bulunmakta.

• quote:

Pozisyon ofsayt değil ancak gol geçersiz. Sebebi sportmenliye aykırı hareket olması.

Bir futbol oyuncusu bom boş posizyonda iken ve kalenin dibinde kendi %100 gol atabileceyi pozisyonda topu arkadan gelen yada yanında duran arkadaşına verirse gol geçersiz sayılıyor. Çünkü bu tarz eylemler rakip takımları tahrih edici, alay edici veya küçük düşürücü sayılıyor. Kısaca bom boş kale önündeyken ve gol yapmak için sadece topa hafifce dokunmak kalmışken gol atmak zorundasın.

Geçmiş yıllarda bir maçta bir oyuncu topu tam kale çizğisi üzerinde durdurup yere yatıp topu kafa ile kaleye yollamış. Başka bir maçta da bir oyuncu topu aynı yerde durdurup arkadan gelen takım arkadaşına topu verip gol attırmış. Bunun üzerine Fifa bu tür bir karar almış bulunmakta.

Yok artık! Eğer böyle bir şey varsa futbol bitmiş demektir artık. Bu kadar saçma bir kural olacağını hiç zannetmiyorum. Sanane ben istediğime attırırım veririm arkadaşıma o atar. Çünkü belki gol kralı olacak belki ilk pası o bana verd, kim karışırmış ya. İstersem kaba etimle de atarım. Gol olur en fazla da sarı kartı yerim ama golü saymamazlık gibi saçma bir şey ben hayatımda duymadım.
    Eğer bu yukarıda yazdıklarınız dalga geçmek amacı ile yazılmamışsa bana bu kuralı yazılı bulurmusnuz rica etsem?

• quote:

Orjinalden alıntı: Kunter

quote:

Noctivagant geçerlidir. eğer 2 numaralı oyuncu,1 numaralı oyuncuya verseydi pası ofsayt olurdu.

Birşeyler bilip de yazmak ne kadar değişik bir hava veriyor şu foruma :D
    Katılıyorum ben de arkadaşa.

Hadi ikiniz de uzaklaşın forumdan.
  • bir dakika yahu, kalecinin ofsayt konusunda 2 oyuncu değerinde olduğunu biliyordum ben, ne zaman değişti bu kural?
    hatta bir 3-4 yıl kadar oldu, 1-0 ya da 2-0 öndeyken rakip kaleci kornerde bizim sahaya gelmişti, biz kontradan gol atmıştık da maçtan sonra bu sebepten golün aslında ofsayt olduğu da söyleniyordu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kunter

quote:

Yok artık! Eğer böyle bir şey varsa futbol bitmiş demektir artık. Bu kadar saçma bir kural olacağını hiç zannetmiyorum. Sanane ben istediğime attırırım veririm arkadaşıma o atar. Çünkü belki gol kralı olacak belki ilk pası o bana verd, kim karışırmış ya. İstersem kaba etimle de atarım. Gol olur en fazla da sarı kartı yerim ama golü saymamazlık gibi saçma bir şey ben hayatımda duymadım.
    Eğer bu yukarıda yazdıklarınız dalga geçmek amacı ile yazılmamışsa bana bu kuralı yazılı bulurmusnuz rica etsem?

Dalga geçmek amacı ile yazmadım. 4-5 sene önce duymuştum bu kuralı sporla ilgilenen kişilerden. Daha sonra televizyonda bir maçta benzer şekilde atılıp iptal edilen gol vardı. Orda işin uzmanı olan kişi kuralı açıklamıştı.

Yazılı olarak bulursam koyarım.

• quote:

Orjinalden alıntı: Zommby

o kural cidden varsa ve uygulanıyorsa bırak buraya yazmayı bir daha futbol izlemem be. ne biçim kural bu?

fiba aley up'u yasaklamadıysa basketbol bölümünde görüşürüz artık.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Zommby

o kural cidden varsa ve uygulanıyorsa bırak buraya yazmayı bir daha futbol izlemem be. ne biçim kural bu?

fiba aley up'u yasaklamadıysa basketbol bölümünde görüşürüz artık.

Ya şaka maka ben de hatırlıyorum sanki öyle bir gol iptal edildiğini geçen sezon. Fifa kurallarında böyle bir bilgi yok gerçi.

• quote:

quote:

Ben size bir soru soracam. Cevabı biliyorum ama başkaları biliyormu onu öğrenmek için soruyorum.

Ofsayt hakkında soru

Bu pozisyonda gol geçersiz olup rakip takım leyine serbest vuruş verilir. Çok çok eskiden bu gol iken artık gol değil.

Ben de aynı şekilde bu durumda gol geçersiz olur diye biliyorum fakat sebebi çok saçma geldi bana. Başka bir sebebi olmasın

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.