Yüzbaşı
07 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme
Toplam: 1357 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Getir Büyük ne alırsan 5 TL ürünlerinde Pastavilla Makarnalar 5TL'ye geliyor.

Sepete 5 ürün konabiliyor 5 TL Bölümünden.

Bölgesel olabilir.

Pastavilla Makarna 5TL (GETİR) Bölgesel Olabilir

Dünyamız akıl almaz bir dönemden geçiyor, herkes bir planın döndüğünü hissediyor, ama adını bir türlü koyamıyor, ekonomik krizler yaşıyoruz, virüsler ortaya çıkıyor, kayboluyor, küresel ısınma deniyor, bir anda suç oranları patlıyor, eşcinsellik olağan oluyor, sosyal medyada bot hesaplarla arap baharları ve eylemler tezgahlanıyor, hükumetler değiştiriliyor, ama kimse neler olduğunu adını koyamıyor...

BU SIRADA;

İnsanların büyük bir bölümü herkesin ve her şeyin özgür olduğunu, arka planında hiçbir şey olmadığını, aksinin de olamayacağını düşünür, böyle düşünmek ister çünkü bu düşünce türü huzurlu ve rahattır, diğer insanlar ise yani IQ olarak daha üst seviyelerde olan, hızlı ve derin düşünen, bağlantıları görebilenler için ise görünen her şey birer 'Maske'dir ve arkasında mutlaka derin bağlantılar vardır.

Dünyamızın geldiği durum global ekonomik krizler, iklimin geldiği durum, ahlaki çöküntü ve korkunç bir hızla artan suç oranları ortada, özellikle son 20 yıl içinde her şey katlanarak bozuluyor, bu bozulmayı 'SAĞLAYANLAR' ise arka planda gizlenirken sahip oldukları film ve eğlence sektörü ile özellikle gençlerin aklına 'Her şeyin sebebi nüfus, nüfus azalmalı' fikrini ilmek ilmek işledi (Örneğin: Thanos'ûn fikirleri)

Peki Nedir bu Vanguard ve Black Rock?

Bunlar Dünya'nın her alanına sızmış ve Yönetimi elinde tutan iki devasa güç, sermayelerinin, sahip olduğu paranın ve güçlerinin hesabını yapabilecek bir hesap makinesi dahi yok! Ve en önemlisi, nihayetinde bu şirketlerin aslında kimin kontrolünde olduğuna dair bile bir bilgi net olarak paylaşılmıyor (Ön plana sürülen göstermelik şeyleri dikkate bile almıyorum).

Bu 'KORKUNÇ' gücü elinde barındıran iki süper güç, hayatımızın her alanına sızmış durumda, birazdan aşağıda örneklerle size anlatacağım, fazla uzatmadan bu iki gizli gücün elinde buldurduklarından birkaç tane önemli olanını size göstereceğim, buyrun..

(Bütün bilgiler günceldir)

META (Eski adı Facebook)

META ŞİRKETİ FACEBOOK, INSTAGRAM, META ve WHATSAPP gibi platformların sahibidir.

Meta Şirketinin en önemli 3 Hisse sahibinden 2'si Black Rock ve Vanguard

VANGUARD ve BLACK ROCK Nedir?? [ŞOK OLACAKSINIZ!]

TWITTER

Bot hesaplarıyla ünlü sosyal medya ağı Twitter'ın da en büyük 2 hisse sahibi Black Rock ve Vanguard

Sosyal medya kısmını burada bitiriyorum, sahi Sosyal medya'nın özgür ve yönledirilmiyor olduğunu mu düşünüyordunuz?

Gelelim bünyesinde Dünyadaki 198 ülkeden 190'ına TOHUM ve GDO'lu TOHUM (!!) SATAN MONSANTO'NUN da olduğu ünlü ilaç devi Bayern'e

GDO'lu tohumlarla dünya'yı hasta edip sonra da ilaç mı satıyorlar!? Yok daha neler (!!)

Karşınızda yine Black Rock, tekrar Black Rock!

Gelelim Rusya, Ukrayna savaşına! Peki Rusya Ukrayna savaşı ile Black Rock ve Vanguard'ın ne alakası var?!

Bilindiği üzere Rusya devlet başkanı Vilademir Putin Ukrayna'da Amerika'ya ait Biyolojik savaş labratuvarları'nın olduğunu iddia etmiş ama ABD ve Ukrayna bunu yalanlamıştı, fakat artan baskılardan sonra ABD Dış İşleri Müsteşarı Victoria Nuland Ukrayna dahil dünya'nın çeşitli ülkelerinde 336'dan fazla biyolojik labratuvarlarının olduğunu ve Ukraynadaki tesislerin çoğunun Amerika Birleşik devletlerine ait olduğunu İTİRAF ETTİ (Bknz. Kaynak 1)

Peki bu tesislerin Global olarak yönetimi kimde?

Hangi kurum?

Black and Veatch! Peki bu firmanın sahiplerinin en büyük hissedarları kim? Siz anladınız.. ;)

Bu Kısa ama çok kritik bilgiden sonra özellikle 'Eşcinsel ve inançlara yönelik saldırgan' içerikleriyle meşhur, özellikle gençlerin vazgeçilmezi Netflix'e

NETFLIX

İsimler tanıdık geldi mi? ;)

Peki ülkemizde de FOX Tv ile yayın yapan, aslen Yahudi Medya Baronu Rupert Murdock'un kurucusu olduğu Fox Corp. şirketinin en büyük hissedarları kimler?

FOX CORP.

YOK DAHA NELER DİYE DURUN, ŞİMDİ DE GELELİM YAZILIM DEVİ Micorosoft'un en büyük 2 hissedarı kim? Bildiniz!

MICROSOFT

Son olarak 2 Yıllık Pandemi'nin ardından kollarımızı sıyırıp kendimizi teslim ettiğimiz PFIZER firmasına, Biontek isimli sıvının üreticisine yani!

Evet, evet biyolojik silah üretenlerin en büyük hissedarları, bildiniz!

PFIZER

Buraya kadar epey şaşkın olduğunuzu düşünüyorum..

Bize hep derlerdi dünya'yı 13 aile yönetiyor vs. diye ama hiçbir zaman bunun örneğini tüm çıplaklığıyla göremiyorduk, şimdi her şey daha netleşmiştir..

Peki Bu Firmaların en büyük hissedarları kim merak ediyormusunuz?

Hemen onları da paylaşıyorum...

VANGUARD

BLACK ROCK

Evet yanlış görmüyorsunuz!

Bahsi geçen firmalar aynı zamanda hem birbirlerinin hem de kendilerinin sahipleri!

Şimdi daha iyi anladınız mı nasıl bir ağ kurulmuş ve nasıl da bizleri avuçlarının içlerinde tutuyorlar...

Basit bir hisse ortaklığı, para bölüşünden bahsetmiyoruz, bahsi geçen firmalar en kritik yerlerde en kritik hisseleri ve en önemlisi söz haklarını ellerinde bulunduruyolar..

VE ASLA ama ASLA ne BLACK ROCK'un ne de VANGUARD'ın arkasında kimler olduğunu, kimlerin ortak olduğunu, ne kadar pay sahibi olduğunu öğrenemiyorsunuz, iç içe grifit olarak geçmiş bir yapı ve bir PIRAMIT! Tabi konulara biraz vakıf olanlar bu korkunç gücün hangi ailelere ait olduğunu az çok tahmin edebiliyordur!

Kaynak 1: Pentagon'un 25 ülkede biyolojik laboratuvarları bulunuyor! Ölümcül virüs tehlikesi... (trhaber.com)

Dipnot: Hiçbir yazı, resim, paylaşım tarafıma ait değildir, haber içerikli olarak paylaşılmıştır.

[GÜNCEL] EKONOMİK KRİZ NEDİR? Ekmek Anlatıyor...

Pandemi yok, Dövize Operasyon yok, Rusya dünya tahılının %40'ını ortak karşılayan Ukrayna'ya dalmamış ama TÜRK İnsanı 25 Büyük ekonomik kriz yaşamıştı 78 YIL gibi dünya tarihi için kısa bir süre içinde! (Ak Parti Öncesi). Belirtilen dönemlerde ülkenin uğraştığı saçmalıkları ve krizlerin nedenlerini buraya yazmayacağım, azıcık yakın tarihimizi araştıralım lütfen!

Soru: Kriz Nedir?

Cevabı saygıdeğer veli nimetimiz Ekmek anlatıyor;

1982-1984 29 TL (Asgari Ücret: 11.100TL Yani 382KG Ekmek Alınabiliyor)

Sadece 1 YIL İÇİNDE!!

1984-1985 65 TL

1985-1987 149,50 TL

SADECE 2 YIL İÇİNDE!!

1988-1991 500 TL

1996-1997 72.000 TL

SADECE 2 YIL İÇİNDE!!

1999-2000 375.000 TL

KISACA: 15 YIL İÇİNDE EKMEK FİYATI 29TL'den 375.000TL'ye ulaşmış!

Bu ne kadar Çılgın bir rakam, ne çılgın bir olay şimdi anlayabiliyor musunuz, özellikle sen muhalif kardeşim?!

Hayır fiyatlar'dan 6 sıfır vs. atılmadı birebir 29'TL'den 375.000TL'ye fırlamış 1KG Ekmeğin fiyatı hem de belirttiğim gibi 15 Yıl gibi kısa bir sürede!

Belirtilen dönemde asgari ücretin vs. artması yaşanan krizin ve paranın KORKUNÇ derecede değer kaybetmesini masum kılamaz!

Günümüz:

2020-2021 7,15 TL

Gezi, 15 Temmuz, 17 Aralık, Döviz/Muhalif algı ve operasyonları, Pandemi sonrası ve Terörle savaşılan, Mülteci sorunuyla uğraşılan, 3. Dünya savaşının buram buram koktuğu 2021-2022 YILLARI

EKMEK KG: 8,70 TL (Asgari Ücret: 5004TL Yani 574KG Ekmek Alınabiliyor)

KAYNAK: Geçmişten günümüze yıllara göre ekmek fiyatları (1950-2022) (blogarti.com)

Not: Gramaj farkı olacağı için fiyatlar 1KG EKMEK olarak hesaplanmıştır. Yani her rakam 1KG ekmeğin tutarını yansıtmaktadır.

Aynı tablo, süt, peynir, et vs. için de geçerli fakat internet üzerinde Et fiyatlarının dahi 30 YILDA 1TL oynamadığını gösteren 'Maksatlı' siteler varken araştırırken bunlara dikkat edin ve asgari ücreti göz önünde bulundurun.

!!!UYARI - UYARI - UYARI!!!!

Ben ekonomik zorluklar yaşanmıyor, ülke güllük gülistanlık, Almanya bizi gıskaneyyah falan demiyorum!!! Dünya'nın durumu ortada, ülkemiz de bundan ve diğer etkenlerden dolayı oldukça etkileniyor! Ama o etkenlerin %1'i bile yokken ülkenin nasıl içinden geçmişler bir bakın ve yorum yaparken objektif olun! Devletin hatası vardır yoktur, orasını bilemem, elbette insanız hata yapılır bundan ders alınır, ama ne olduğu belirsiz şahısların ortaya kanıtsız attığı iddialar yerine ben devletimin gösterdiği belgeye inanırım.

Niye bunları paylaşıyorum?

Bu zor zamanda birilerinin algılarına teslim olup kavga etmek yerine birlik olup üstesinden gelmemiz ŞART!

Bakın birlik olursak iyi olur falan demiyorum ŞART DİYORUM!

Anlayanlara selam olsun!

15 Nisan 2019:

1345 Yılında yapımı tamamlanan Notre Dame de Paris Katedrali 'Gizemli' bir yangınla harabeye döndü, bazı uzman araştırmacılar için bu 'Önemli' olayların belli eller tarafından ateşlenmiş 'İşaret Fişeği' idi.

31 Aralık 2019:

Çin, Vuhan kentinde 41 kişinin 'Zaatüre benzeri' gizemli bir hastalığa yakalandığını duyurdu, Bu 2 Yılda 550 Milyon kişiyi hasta eden, resmi olarak 6,28 Milyon gayr-i resmi olarak 15 milyon insanın öldüğü Covid-19'un başladığı gündü. Bu 2 yıllık dönemde ülkemiz başta olmak üzere her ülkede kurumlar uzun süre kapandı, fabrikaların üretimine uzun aralar verildi, devletler halkın zararını gidermek için kasadan yüklü miktarda paraları mecburen halklarına dağıttı, ülkemizde de 20Milyar Lira'dan fazla yardım vatandaşlara dağıtıldı (Bkz: Kaynak 1)

24 Şubat 2022:

Rusya ve Ukrayna, Dünya Tahıl ihtiyacının TAM %40'INI KARŞILAYAN 2 ülke, her şey Ukrayna'da Komedyen olan İsrail kökenli Zelenski'nin devlet başkanı seçilmesiyle başladı, ülkesini Nato'ya sokmak için attığı adım Rusya'nın öfkesini çekti ve işgal başladı, tüm dünyada ekonomik şok başladı, tahıl akışı kesildi, petrol ve emtiya fiyatları (petrol, doğalgaz, buğday, et, süt vb.) korkunç oranlarda %800'ü geçen şekilde artmaya başladı, zengin ülkelerin gelişmesi durdu, orta sınıf ülkeler fakirleşti, zaten zorda olan ülkeler bir bir iflas etmeye başladı!

İşte kısaca bunları yaşadık, fakat maalesef ülkemiz 2023 Seçim Atmosferine girdiği için birileri 'GENİŞ RESME' bakmamızı istemiyor, bu zor şartlarda birlik olup mümkün olan en az hasarı almaya çalışmak varken çeşitli dedikodularla Hükumeti zora düşürmek için açıklamalar yapan muhalif kesim ve fırsatçılar krizin ülkemizde iliklerimize kadar hissetmemize neden oluyor. (Bkz: Kaynak2)

Bu sırada dünya korkunç bir durumla karşı karşıya, her olacak olayı 'şüpheli' bir şekilde önceden yazan The Economist dergisi, bu sayısında Dünya insanların açlıkla sarsılacağını, yoksulluğun dayanılmaz boyutlara geleceğini ve en önemlisi insanların açlıktan öleceklerini yazdı;

[GÜNCEL] GELİYOR GELMEKTE OLAN..! (SS'li) + "SADECE TÜRKİYE ÇÖKÜYOR" algısını Yıktık!

SRI LANKA:

Pandemi ve Savaş'ın getirdiği kaosla birlikte Iflas ettiğini Açıklayan Sri Lanka'da ise açlık ve yoksulluk dayanılmaz duruma geldi, ülkede açlıktan ölümlerin başladığı ve imdat mesajı yayınlandığı duyuruldu, ayrıca ülkede okullar kapatıldı, 1 günlük benzin kaldığı açıklandı! (Bknz: Kaynak3):

[GÜNCEL] GELİYOR GELMEKTE OLAN..! (SS'li) + "SADECE TÜRKİYE ÇÖKÜYOR" algısını Yıktık!

Avrupa Enerji Fiyatları:

Avrupada Doğalgaz 10 Kat artarak rekor üstüne rekor kırıyor (Bkz. Kaynak4) , 2021 Yılında ise %800 artan Doğalgaz ve Enerji Fiyatlarıyla başta batılı ülkeler olmak üzere tüm dünya sarsılıyor, ülkemizde de doğalgaz ve elektrik kat be kat artmaktan nasibini aldı.

İRAN:

Iran küresel ekonomik krizi en çok hisseden ülkelerin başında geliyor, Temel Gıda ürünleri başta olmak üzere tüm ürünlere %400 ila %1000 oranlarında zam geldi, ülkede açlık ölümlerinin başladığı açıklandı, açlık karşıtı eylemler düzenlendi, bu protestolarda insanlar tutuklandı. (Bkz Kaynak 5)

AFGANISTAN:

Afganistan'da durum öyle vahim duruma geldi ki, artık yeni doğan bebekler dahi açlıktan ölüyor! Merkez Bankası çalışmıyor, küresel krizin ağır etkilediği ülkede açlıktan ölenlerin sayısı açıklanmıyor. (Bkz Kaynak 6)

"DÜNYANIN 10 HAFTA YETECEK BUĞDAYI KALDI"

Ülkemizde başta üst, et ve yumurta fiyatlarının dolayısıyla peynirden tutun da lahmacuna kadar tüm gıda ürünlerinin zamlanmasının en büyük nedeni artan TOHUM maliyetleri, hali hazırda kendimize yetecek miktardan fazlası üretip ihraç edebilen bir ülkeyiz fakat Makarna gibi ürünlerin de dünyadaki ilk 3 üreticisinden biri olduğumuzdan dolayı TAHIL fiyatları ekonomimizi derinden sarsıyor, muhalif kesimin bunun Devletin saçma politikalarından olduğu algısının aksine dünya tahıl bakımından da çok zor durumda!

Ünlü tarım analiz firması GRO CEO'sunun yaptığı açıklamaya göre Tahıl stoklarının durumu korkunç ve tükenmek üzere (Bkz: Kaynak7) , Rusya ve Ukrayna gibi dünya tahıl ihracatının neredeyse yarısını sağlayan iki ülkenin krizde olması dünya'yı freni patlamış bir araba durumuna düşürdü!

DANİMARKA:

Enflasyon'un 35 Yılın zirvesine çıktığı Danimarka'da hızla artan fiyatlara önlem olarak belli zincir marketler 150 civarında ürünün fiyatlarını bir kaç aylık da olsa dondurma kararı aldı, ayrıca ülkedeki kiralar yüksek oranda zamlandı. (Bkz. Kaynak 8)

HOLLANDA:

Hollanda'da kira fiyatlarının fahiş oranlarda zamlanarak 1+1 dairelerin kira bedellerinin dahi 2000 euro'yu aşmasından dolayı Hükumet kira fiyatlarına müdahale edip tavan fiyat belirlendi (Ülkemizde de olmalı) (Bkz. Kaynak9) Ayrıca bu SON 46 YILIN en yüksek Enflasyonu ile boğuşan Hollanda'da bu yış başından beri Gıda yardımı alanların sayısı %15 Artarak 6000 Haneye yükseldi (Bkz Kaynak10)

FRANSA:

Son 37 Yılın en yüksek enflasyonu ile sarsılan Fransa'da alım gücünün büyük oranda düşmesi nedeniyle büyük eylemler yaşanıyor, Ocak ayında 170 ayrı noktada yapılan eylemlerle halk zor durumda olduğunu haykırdı (Bkz Kaynak 11)

İNGİLTERE:

Son 40 Yılın en büyük ekonomik krizi ile boğuşan İngiltere'de kimi zaman gıda ürünleri raflarda bulunamıyor, mecliste yapılan tartışmalarda sayıları rekor hızda artan yoksul ailelerden örnekler gösteren İşçi Parti Lideri "Ölüme sürükleniyoruz" diyerek ülkenin içinde bulunduğu zor duruma isyan etti (Bkz kaynak12)

ALMANYA:

Ekonomik krizin gizlenmeye çalışılsa da en güçlü hissedildiği yerlerden biri de son 40 Yılın Enflasyon rekorunu kıran Almanya, eş dost illa haber almışsınızdır, Almanya'da DA geçimin ne kadar zorlaştığının, hızla artan fiyatlara rağmen maaş zamlarının hiç yada çok komik oranda oluşu insanları canından bezdirmiş durumda, ülkedeki dar gelirli Alman vatandaşları gibi gurbetçilerimiz de zor durumda (Bkz Kaynak 13) Birkaç ay önce Gurbetçi bir vatandaşımızın şeker ilacına dahi gelen korkunç zamlara isyanı haberlerini de tekrar hatılarayalım (Bkz Kaynak14)

ABD:

Son olarak ABD'ye değineceğim, çünkü yansıttıklarının aksine Amerika Birleşik Devletlerinde yoksulluk ve pahalılık akıl almaz boyutlara geldi, ABD'DEKİ EVSİZ SAYISI 4 MİLYON'U geçti, neredeyse tüm sokak aralarında evsiz çadırları görmek olağan hale geldi, ülkede 40 Yılın en ağır enflasyonunu yaşanıyor, temel gıda ürünleri kat kat artarken maaşlar aynı oranlarda kalıyor, kira ve ev fiyatları ise astronomik rakamlara ulaşmış durumda. (Bkz. Kaynak15)

Bu liste uzar gider ama malum OKUMAYI SEVMEYEN bir millet YAPILDIĞIMIZ için kısa kesiyorum, elinizde internet var, girip araştırabilirsiniz.

ÖZETLE:

Zor zamanlar geliyor.. Lakin güçlü durmak zorundayız, her gecenin sabahı olacaktır, umutlu olacağız, birlikte duracağız, ümitsizliğe kapılmayacağız, düşünün 1960-80 zamanlarında yaşasanız darbeler, 40-50'lerde yaşasanız 2. dünya savaşı ve sonrası 1910 ve sonrasında yaşasanız 1. dünya savaşı ve büyük ekonomik buhran zamanlarına denk gelecektiniz, dünyada cennet yok, sınavdayız, güzel anların tadını çıkarın, hayal kurun ama toz pembe olmasın, 3. dünya savaşı dahi olsa bunlar aşılır..

Ben ülkemizde ekonomi iyi, gavur bizi kıskanıyor gibi şeyler söylemiyorum, ama bu önemli konunun siyasi malzeme edilmesini de kabul edemem, gün birlik günüdür, biz 1100 Yıldan uzun olan tarihimizi birlik olarak ve haine karşı durarak yazdık!

Yaptıkları açıklamaları dahi yabancı ülkelerin büyükelçilerine teyit ettiren hainlerin cirit attığı ülkemizde birilerinin de tüm çıplaklığıyla neler olup bittiğini anlatması gerekiyor, ÖZELLİKLE GENÇLERİMİZE!

Burada amacım particilik yapmak A veya B partisini savunmak değil, bugüne kadar hiçbir partinin kapısının önünden dahi geçmedim, ama bir vatandaş olarak zaten zor olan hayat şartlarının birilerinin sadece koltuk sevdası ile daha fazla derinleştirmesini ben istemiyorum, her onurlu vatandaş da dünya görüşü ne olursa olsun birlik olma zamanı birlik olmak gerektiğini bilir ve buna göre hareket eder, beğenirsin beğenmezsin ama bu dönem ülke koalisyon kaderine terk edilemez, bizlerden uyarması..

KAYNAKÇA (Kanıtsız ne bir şeyi savunurum ne de yazarım)

Kaynak1: Kovid-19 salgını dönemindeki yardım, ödeme ve destekler 20 milyar lirayı aştı (aa.com.tr)

Kaynak2: CHP yalan ve iftira siyasetinden vazgeçmiyor! Buğday üzerinden yürütülen algı operasyonunu TMO istatistiklerle bozdu - Takvim

Kaynak3: Sri Lanka'da protestolar sürüyor | TRT Haber Foto Galeri

Kaynak4: Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Doğal gaz fiyatlarına 10 kat zam! - Ekonomi Haberleri (gazetevatan.com)

Kaynak5:Protests triggered by price hikes spread in Iran | Al Arabiya English

Kaynak6: Time Running Out to Address Afghanistan’s Hunger Crisis | Human Rights Watch (hrw.org)

Kaynak7: 'Dünyanın 10 hafta yetecek buğdayı kaldı' (msn.com)

Kaynak8: Danimarkalı süpermarket zincirinden fiyat dondurma kararı - HABER

Kaynak9: Hollanda'da ev sahiplerine kira sınırlaması getirilecek (haberturk.com)

Kaynak10: Hollanda'da gıda yardımına başvuruların sayısı artıyor (aa.com.tr)

Kanyak11: Fransa'da enflasyon nedeniyle alım gücü düşenler eylem yaptı - 27.01.2022, Sputnik Türkiye (sputniknews.com)

Kaynak12: İngiltere'de enflasyon rekoru: "Yükselen fiyatlar yüzünden ölüme sürükleniyoruz" - BBC News Türkçe

Kaynak13: Almanya'da yaşayan Türklerin alım gücü düştü (arti49.com)

Kaynak14: Almanya’da yaşayan gurbetçi vatandaşın videosu olay oldu! "İki yıl önce 8 Euro'ya aldığım ilaç şimdi 30 Euro" - Son Dakika Haberler (mynet.com)

Kaynak15: ABD'de milyonlarca kişi sokakta yaşıyor: İşte şaşırtan rakamlar - Ulusal Kanal

Şüpheli arkadaşlar sagolsun beni de merakta bıraktılar ve şöyle kısa bir araştırma yaptım, 2019'dan beri aktif olan Help Steps epey bi yardım ulaştırmış, örneğin;

Kuruş Harcamadan Kanser Hastalarına Yardım Etmek, Hayvanları Doyurmak İstersen TIKLAHelp Stepsyoutube
Şimdi sıra Efe’de! ✨ Help Steps’te 19. bireysel yararlanıcı olarak yer alan Efe 10 yaşında Serebral Palsi Epilepsi hastası. Sol elini çok aktif kullanamıyor, sağ ve sol ayağı için cihaz (Afo) kullanıyor. 2 yıldır yürüyor ama hala dengede sıkıntı yaşıyor, dışarıda bağımsız yürümekte zorlanıyor ve desteğe ihtiyaç duyuyor. Efe’nin donanımlı bir engelli pusetine ihtiyacı var, bunun için adım hedefi belirlendi ve kampanya ekranı açıldı. Attığın her adımla veya HS satın alarak Efe’nin engellerinin aşılmasına destek olabilirsin! 💚 #iyiliğedönüşenadımlar #heradımındeğerli
https://www.google.com/sorry/index?continue=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DNBk7JkvqF3A%26feature%3Dyoutu.be&q=EgQuLZpEGMzBnpQGIhCjrhaGjJT8E-4HOD6VrUj_MgFy

Arkadaşlar Merhaba,

Malumunuz Pandemi ve Savaş derken Dünya ve Ülkemiz ekonomik bir buhrana girdi, ünlü kuruluşlar dahi yardımlarını global düzeyde azaltmak zorunda kaldı, haliyle muhtaçların sayısı arttı, işte bu zamanlarda birlik olmak ŞART.

Bu sebeplerden dolayı Help Steps isimli uygulamayı sizlere tanıtmak istedim, Help Steps kısaca; Günlük attığınız adımları dönüştürerek yardım puanı toplayıp istediğiniz kişi ve kuruma yardım yapmanızı sağlıyor, firmayla hiçbir bağım yok düzenli bir kullanıcısıyım ve bunu mümkün olduğunca çok kişiye tanıtmak istiyorum.

Uygulama üzerinden günlük attığınız adımları puana dönüştürdükten sonra, Kanser hastası çocukların tedavisine yardımdan tutunda, bir muhtaca tekerlekli sandalye alımına, Kedi ve Köpek dostlarımızı beslemeye hatta SMA hastası çocuklara yardım yapabilirsiniz, karar tamamen sizin.

Uygulama basitçe Reklam ve Uygulama içi satışların gelirleri ile yardımları dönüştürüyor.

ÖNEMLİ NOKTALAR:

• Uygulama üzerinden diğer insanların düzenlediği koşu ve yürüyüş etkinliklerine katılıp sosyalleşebilir, kendi aktivitenizi düzenleyip insanları uygulama üzerinden çağırabilirsiniz.
  • Uygulama üzerinden günlük attığınız adımları istediğiniz kuruma bağışlayabilirsiz.

Arkadaşa davetinde 50Bin adım hediye geliyor.

İNDİRME LİNKLERİ:

ANDROİD:

Help Steps - Google Play'de Uygulamalar

İOS:

‎Help Steps on the App Store (apple.com)

Dileyen olursa davet kodumla üye olabilir böylece bana bağışlayabileceğim fazladan 50Bin adım gelir: MT72564250856

Konuya sıcak fırsat olarak bakmayan arkadaşlar, evet burada kendi aramızda güzel fırsatları değerlendiriyoruz, faydalanıyoruz, bu da yine bizim ve diğerlerinin faydasına bir fırsat diye düşünüyorum.

Ubisoft'un Mega İndirim kampanyasından sonra Epic Games'de Mega İndirim Günlerini başlattı.

Seçili Oyunlarda %75'e varan oyun indirimleri mevcut.

Epic Games MEGA İndirim | PC Oyunlarında %75'e Varan İndirimler – Epic Games Store

Fakat 199TL ve üzeri alışverişte geçerli SÖZDE %25 Mega İndirim kuponunu ben beğenmedim, geçen seneki kampanyayı mumla arayacağız sanırım.

Ayrıca Borderlands 3 Haftanın Bedava Oyunu oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Ak Parti yönetimindeyken Teknolojik Silah ve Ekipman üreticisi T3 Vakfına yüklü miktarda kaynak aktardığı iddia edilmişti, Birgün gazetesinin yaptığı haberde kullandığı 'Sözde' belgenin gerçek olmadığı, belediye kayıtlarında böyle bir bağışla ilgili herhangi bir kayıtın olmadığı dolayısıyla yapılan haberin 'YALAN' olduğu kesinleşti. (Kaynak BKNZ: Resim 1)

Birgün'ün ilgili haberde T3 Vakfının Tubitak ile ortaklaşa düzenlediği dünya üzerinde kısa sürede prestij ve popülarite kazanan ve her ülkeden, özellikle ülkemizdeki gençlerin buluşlar geliştirerek ödül için mücadele ettiği TEKNOFEST etkinliklerinin hedefe konması ise her kesimden tepki çekmişti. (Kaynak BKNZ: Resim 2)

200Bin Lira manevi tazminat davasını kazanan T3 Vakfı Genel Başkanı Haluk Bayrakta yaptığı açıklamada:

“Etikten, ahlaktan, doğruluktan sapmayacak gazeteciler yetişsin diye bu tazminatları da iletişim fakültesi öğrencilerine burs olarak vereceğiz” dedi. (Kaynak BKNZ: Resim 2 ÜST)

[GÜNCEL HABER] Birgün'ün yalan haber yaptığı tescillendi (SS'li)
[GÜNCEL HABER] Birgün'ün yalan haber yaptığı tescillendi (SS'li)

Konu internet üzerinden derlenmiştir, hiçbir paylaşım/resim bana ait değildir.

Bunu paylaşma nedenim: Ülkem adına büyük işler yapan Bayraktar kardeşlerin, T3 Vakfının ve Tubitak gibi güzide bir kurumun bunlar gibi saldırılara hedef olması bir vatandaş olarak beni öfkelendiriyor, bu insanları göz bebeğimiz gibi korumak yerine sanki alçakça işler yapıyorlarmış gibi hedefe konması damat/leğen algısıyla yıpratılıyor ve yapacakları engellenmeye çalışılıyor olması her vicdanlı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını öfkelendirmelidir!

Bugün 135 Bin ağacın dikileceği Millet bahçesi hakkında "Çevre Katliamı" temalı protesto yapılacak (!!) (Bknz: Kaynak1)

"Atatürk'ün adı silinmek isteniyor vatana ihanet, projede bir damla mürekkebi olan hesap verecek" denilen (Bknz. Kaynak2).

Atatürk Havalimanı "YANINA" yapılacak Dünya Rekortmeni Millet Bahçesi projesi hakkında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2018 Yılında CNN Türk canlı yayınında söyledikleri;

• Bizim telefonlarımızı dinledikleri için kalkıp açıklama yapıyorlar
  • Atatürk havalimanı yerine park yapıcaz İBB adayımız (İmamoğlu) açıklayacak
  • Planlarını dahi biz yaptık, binaların şeklini bile hazırladık

Millet bahçesi hakkında:

1. Proje Katarlılara verilmedi (verilse ne olacak?)
  2. Iddiaların aksine Proje alanı imara ve satışa kapalı
  3. Atatürk havalimanı bölgesi ayakta kalacak, yok edilmeyecek
  4. Bölge olası İstanbul depreminde toplanma alanı olarak kullanılacak
  5. Maliyet 2.8 milyar dolar değil 2.8 Milyon TL
  6. Atatürk Havalimanı ismi korunarak müzeye dönüştürülecek ve acil inis kalkışlar için kullanılacak piste sahip olmaya devam edecek

KAYNAK:

Kaynak1: CHP, İstanbul'a nefes aldıracak millet bahçesine karşı çıktı (ensonhaber.com)

Kaynak2: Kemal Kılıçdaroğlu’nun ’Atatürk Havalimanı’ çarkı! 2018’deki sözleri tekrardan gündem oldu: Millet bahçesi bizim projemiz - Takvim

Özetle Türkiye Muhalefetinin hali ve ahvali

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 10 Mayıs 2022 Meclis Konuşması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2019 Yılı BM konuşması içerir, kesme biçme, montaj yok, nette full versiyonları mevcut.

Gözümüze baka baka diyeceğim, bu kaçıncı diyeceğim ama neyse, YORUMSUZ..

DipNot: Video bana ait değil, ben hazırlamadım.

Fondaş Medya, Ümit Özdağ, Soros meseleleri gündemde dönerken ben de bir paylaşım yapayım dedim gündeme dair.

AŞAĞIDA BİLGİSİ VERİLEN FONLARIN DEFALARCA TEKRARLANDIĞI GÖRÜLÜYOR LİSTEDE, Yani bir değil bir kaç kez, devamlı bir fon akışı var, ilginç bir nokta ise FON verilen medya kurumlarının muhalif ve aynı içeriklerle haberleri, aynı anda servis etmeleri. Dikkatimi çeken bir nokta ise belli bir tema ve eksen dışındaki neredeyse hiçbir kurum veya kişiye fon verilmemiş.

Ayrıca özellikle doğu anadoludaki belli Ermeni ve "sözde" Kürt kurumlara üst üste verilen fonlar dikkat çekiyor.

+ Hrant Dink Vakfı defalarca aldığı toplamda 1 Milyon $'ı geçen fon ile rekoru elinde tutuyor.

+ Yine bağımsız habercilik yaptığını iddia eden Medyascope'un aldığı fon Yarım milyon dolar civarında.

-YORUMSUZ-

Verilen: Medyascope

Sözde verilme sebebi: Tarafsız, ana akım haber yapımcılığı ve yayıncılığı

FON MİKTARI: $65,002

Verilen: Bağımsız Gazetecilik Platformu (P24)

Sözde verilme sebebi: Fikir alışverişi imkanı sunan fiziksel ve sanal toplantı alanı sağlayarak daha bilgili ve katılımcı vatandaşlık oluşturmak.

FON MİKTARI: $65,305

Verilen: Mezopotamya Vakfı

Sözde verilme sebebi: Kürtçe dili öğretim materyalleri üretmek.

FON MİKTARI: $44,676

Verilen: Serbestiyet

Sözde verilme sebebi: Partizan olmayan habercilik yapılması.

FON MİKTARI: $49,995

Sen de FON listesini kendin incelemek istersen;

https://chrestfoundation.org/tr/grants-awarded/#

Aklımda ise tek soru var şahsen, her aklı başında Türkiye vatandaşı gibi;

ABD gibi menfaati olmasa yaralı parmağa işemeyen bir ülkenin ve "malum" eksenli FON merkezlerinin ülkemizdeki kişi ve kurumlara milyonlarca dolar fon neden yağdırır?!

S: Ya işte adamlar gelişmekte olan ülkelere yardım yapıyor, ne var bunda.

C: ABD Chrest Foundation'ın Türkiye'de "FON"ladıkları. 

Hakkında
Meslek: Bilgisayar Teknisyeni
İlgi Alanları: Müzik,film,bilg.oyunları
Forum İmzası:
Herkesin durumu bazen bozulabilir yardımlaşmayla düzelir, bazılarımızın yardıma ihtiyacı var..Yardım için lüften bağış yapın...www.ihh.org.tr
Forum İkinci El İmzası:
işte referanslarım arkadaşlar, gprs78(ist),reda!ert(izmir)2,dejavu98(ank),the_punisheraa(izmir)2,mbukalemun(ist)2,cihanbilgisayar(ist)2,$idikli(ist),
Corny(ist),Neosis(ist)2,öztin(ist),Nesferatu(ist),PLayer(ist),smooth23,sadlover,Sivka,aytug10,kenan24,mrxpsp3,goofy17,
mcjacky,m.f.b.,sugarcocuk1,veron,kramer_hpal,selcuk_,siyahbalik,vals,EA_Wanted,ferhan90,waffenss(Mersin),math_tiger(Antalya) ....yeni arkadaşlara yer çok :) (Gazze'yi unutma!)
Hakkımda:
işte referanslarım arkadaşlar, gprs78(ist),reda!ert(izmir)2,dejavu98(ank),the_punisheraa(izmir)2,mbukalemun(ist)2,cihanbilgisayar(ist)2,$idikli(ist),
Corny(ist),Neosis(ist)2,öztin(ist),
Nesferatu(ist),PLayer(ist),smooth23,sadlover,Sivka,aytug10,kenan24,mrxpsp3,goofy17,
mcjacky,m.f.b.,sugarcocuk1,veron,kramer_hpal,selcuk_.ve en son waffenss(Mersin) ...yeni arkadaşlara yer çok :) (Gazze'yi unutma!)
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.835
İkinci El Bölümü Mesajları: 1.735
Konularının görüntülenme sayısı: 164.946 (Bu ay: 1.268)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 849 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.