Şimdi Ara

ODTÜ matalurji ve malzeme mühendisliği, çalışma hayatı? Metalurji-malzeme, kimya müh farkları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba öncelikle; odtü metalurj-malzeme, boun kimya müh, odtü makina bu üç bölüm hakkında düşünüyorum. Ders olarak en çok malzeme müh ilgimi çekiyor, makina'ya da çok soğuk bakmıyorum. o yüzden sahada ne yaptıkları, çalışma ortamı belirleyici şu an benim için. Savunma sanayinde çalışan birisi varsa ondan da duymak isterim gün içinde ne yaptıklarını. Savunma sanayi dışında da çalışan kişiler bilgi verirse makbule geçer gerçekten.

Ve ders içeriğini beğenerek tercih yapmak ne kadar doğru?

Teşekkürler şimdiden.

• Geçtiğimiz haftalarda ODTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği canlı tanıtımı yapılmıştı Youtube üzerinden, linki: https://www.youtube.com/watch?v=pVaRbgPmaV8&t=1s. Buradan biraz daha fikir edinebilirsin. Savunma sanayinde çalışan birisinin gün içinde yaptıklarını anlatması/buradan yazması gizlilik dolayısıyla olası değil. Ders içeriğini beğenmek bir noktada bölümün yaptığı işleri beğenmek oluyor. Burada özellikle 3. ve 4. sınıf derslerine ve seçmeli derslere bakmak daha mantıklı olur. 1. ve 2. sınıf dersleri havuz dersleri ve temel dersler (örneğin mühendisliklerde termodinamik, statik gibi) oluyor genel olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ddk0 -- 25 Mayıs 2020; 11:5:5 >

• Ddk0 D kullanıcısına yanıt
    Hocam bende yıldız teknik malzeme metalürji istiyorum iş imkanı iyi midir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.