Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (265. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
155
Favori
359.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet eşim şimdilik çalışmıyor zaten bende santek var geçen sene aldım güzel alet yapmış hasan hocamın eline sağlık açıkcası satmak zorunda kalırsam diye de üzülüyorum.

ama 1/8 modülasyonlu kombide on off banada mantıklı gelmiyor öğrendiklerime göre?

peki dış hava sensörü olmasa da modülasyon lu termostat ta kazan ısısına müdahale edebiliyor değil mi?

dhs çok gerekli değilse almam ama faydası olursa alırım sanırsam ucuz birşey ama Bosch marka bulamadım heralde diğer markalarda uyum sağlar 2300i ye?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Hocam sen halden anlarsın eğri oturup doğru konuşalım şimdi senin elinde güzel bir cihaz var zaten, alacağın modülasyonlu ot ler bunun üstüne çok şey koymaz bu iş merak ve zevkten ibaret santek ile de modülasyon yapar cihazın emin ol.
    Dhs işi başka bir konu kesinlikle gerek yok oda zevk ve eğlence meselesi, hepsini tattım, şuan netatmo dhs ile çalışıyor evet hoşuma gidiyor kazan inip çıkıyor ama bu ne kadar tasarruf sağlıyordur tartışılır yada para verip almış olsaydım kaç senede kendini öderdi Allah bilir çok takılma bu dhs ye modülasyona, iyi kombi almışsın zaten hayırlı olsun evde kombide güle güle kullnın her ikisinide
    Şimdi illa modülasyon göreceğim tadına varacağım diyorsan cr10 en ucuz yerden al tak düğmesini çevir seti ayarla kombiyi unut, yok cr50 daha donanımlı istediğim farklı şeyler var dersin eyvallah
    Bana kalırsa masraf etme santek iyidir tak geç kafanı hiç karıştırma
    CR10 teyit etti arkadaş ilgini cezbettiyse bana özelden ulaş hocam detay alırız kendisinden

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Hocam elinde santek var ise hiç modulasyonlu falan diye termostat alma, güzel bir termostadin var zaten, modülasyon öyle üzerine ahım şahım bişey eklemeyecek, aradaki fark sadece kazan sicakligina müdahale edebilmesi, isi ihtiyacı azaldıkça kazan sıcaklığını düşürerek tasarruf saglayabilse de sirkülasyon pompasını sürekli çalıştırdığı için modulasyonlu bir termostst ile aç kapa tetmoostst arasındaki tasarruf farkı ideal şartlarda %5 i geçmez. Termostat modulasyonlu olmasa da kombin zaten dönüş suyuna göre modulasyon yapacak.

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    sağol hocam evi aldık ama kombi için indirim bekliyorum bu hafta gittigidiyor da.

Detaylı bilgi için pm atıyorum hocam ne öğrendik kardır benim için.Ama termostat zevk işi kesinlikle .

• kir-pi K kullanıcısına yanıt
    aynende hocam ben petekler hiç soğumasın sürekli sirkülasyon olsun istiyordum.Psikolojik diyeceğim ama eşimle ikimizin ısı hassasiyet i fazla petekler soğudumu hemen anlıyoruz.

Modulasyonlu termostatda da petekler soğumayacak diye birşey yok, en azından benim otm-p de de peteklerin soğuk olduğu zaman çok oluyor, saatlerce 23 derecede su döndürdügünü çok gördüm ben, haliyle o zaman peteklerde soğuk oluyor.

Hocam petek soğudumu iş bitmiştir 30 derece olsa üşürsün petek buz olduğunda. Netatmoda asla soğumuyor dış müdahele haricinde, harika bir konfor. Ama her modülasyonlu cihaz bunu yapar diye bir kural yok 1000 tl lik cihaz 200 tl lik cihazın eline su dökemiyor mesela
    Örneğin exacontrol e sana tavsiye ettiğim cr10 akranı bir cihaz, hem on off hem modülasyonlu modu var harika konforu var acayip basit bir cihaz ama dhs uyumu bile var ve işini harika yapıyor, bundan çok daha iddialı migo var sokağından geçemez

set değerini aşarsa ortam mecbur soğuyacaktır ama bir on off kadar soğuyacağını sanmıyorum hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 16 Şubat 2020; 19:1:17 >
    kaçar para hocam bu cihazlar?

sonunda bana hak veren biri çıktı evet petekler soğudumu ortamda yel esiyor sanki ama termostat 23.5 24 gösteriyor oysa.

saydığın aletler Bosch 2300i ye uyum sağlar mı hocam?

Hocam exa uymaz boscha kombiye, onunki cr10 sitesinden bi kontrol et emin değilim, bak onu hiç kontrol etmedim 260 tl gibi bi fiyat çıktı fark çok olmazsa tabiki üst model düşünülür ama tecrübe edilmiş cihaz garanti cihazdır
    Exa en düşük 209 du en son
    Petek soğudumu iş bitmiştir hocam, sıcak yada ılık peteğin tadı başka :))

• Benim durumumda kombinin min 8 kW ya inebilmesimnn de etkisi var tabi ki, termostat modulasyonlu olsa da min 8 kW çok yüksek kaldığı için tek çare bruloru kapatmak, ama 2300 i 3 kW ya inebildigi için modulasyon durumu çok farklı olacaktır. Benim evin -15 gibi dış sıcaklıklarda bile ortalama isi kaybı 8 kW ( günlük yakıta göre), bu nedenle hava 5 derece civarı olduğunda bile saatlik isi ihtiyaci çok azaldığından kombinin min gücü bile çok fazla geliyor.

Yok, balkonda afedersin sümüğümüz dondu zaten bağlantıyı yapacağız diye 😀 Servis gelip bakacak artık.

• Bu oda termostatları tam olarak ne işe yarıyor ? 180 - 170 lira doğalgaz faturası geliyor almaya gerek var mıdır ki ?
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    Konfor için. Konforunuz iyiyse gereksiz masraf zaten.

petekler ılık dursun hava ısındımı kombi bana iş bırakma dan kapasın sadece bunu istiyorum.

ev güney cephe bundan maksimum faydalanmak istiyorum koca gün güneş evin içinde.özellikle millet Ekim ayında kombi yakmaya başlarken ben aralık ayında yakıyorum ,yine millet mayıs ayında kombi yakarken ben çoktan nisan ayı başında kapamış oluyorum yada sadece geceleri çalışıyor oluyor.

işte bu yüzden 2300i istiyorum.petek peteğin tek çaresi yüksek modülasyon seviyesi sanırsam?

evin ısı kaybı kw olarak nasıl hesaplanır hocam?

Evin isi kaybını hesaplamak için kabaca 24 saatte yaktiginiz doğalgaz metrekubunu 10 ile çarpıp 24 e bolersiniz, tam bir hesap olmaz çünkü doğalgaz yanarken de belli verim kayıpları falan var, ama kabaca fikir verir.

termostat lı kullanımda mı hocam?

günlük set değeri sabit mi olacak?

çoğunlukla 7 m3 yakıyorduk hava soğukken şuan gündüzleri güzel kombi çalışmıyor.

yani 7 m3 göre günlük kw kaybı 2.91 kw mı oluyor?Az mış öyleyse heralde.

Termostatlı kullanım, ben termostadı kombi ile birlikte aldığım için hiç termostatsız kullanmadım, benim set değerim 06-22 arası 23 derece, 22-06 arası 22 derece. Sabit set değeri daha doğru ısı kaybı hesabı verir. Ancak dediğim gibi bu kabaca bir hesap. Sabah 07:30 da evden çıkarken sayacın fotoğrafını çekerek yaptığım hesap. Doğal olarak gündüz/gece ortalaması, gece 22 ye programlı olduğu için ve gece daha soğuk olduğundan ortalamanın gerçekten düşük çıkma ihtimali var. Gerçek hesap bir çok değişkene bağlı olarak çok değişir, dış sıcaklık aynı bile olsa havanın rüzgarlı veya durgun olması, güneşli veya kapalı olması ısı kaybını çok değiştirir, ayrıca kombinin verimi, gazın her zaman aynı kaloriyi vermemesi, banyo ve mutfakta kullanılan gazı tam olarak bilemememiz gibi bir çok değişken var.
  • 
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.