Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (267. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
155
Favori
359.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 265266267268269
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben de ferroli domicompact f24 kombi var manuel. Buna programlanabilir termostat takmak istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir 87mtk evim var zemin katta oturuyorum 350tl fatura geliyor bunu düşürmek istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,

Ben de bosch on off oda termostatı var kablo çekildi kombiye ve şu an kullanmaktayım. Modülasyonlu oda termostatı almak istiyorum, çekilen kabloda herhangi bir değişiklik olmaz dimi yani aynı kablo hattında kullanabilir miyim?

• Efsunger hissi kullanıcısına yanıt
    aynı hocam 0.75 ikili kablo mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Tek kablo hocam kablo TV kablosu gibi beyaz kombiden oda term giden tek kablo, pek anlamadığım için soruyorum hocam kusura kalmayın

O kablo içinde iki kablo vardır muhtemelen tek kablo ile on/off termostat çalışmaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kir-pi K kullanıcısına yanıt
    Herhalde öyledir hocam tek beyaz kablonun içinde olabilir. Sonuç olarak kablo değişmez dimi hocam çıkarıp diğer termostatı takınca çalışır mı?

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ
    Bu şekilde bir kablodur muhtemelen ve Bosch un kablolu termostatlarina uygundur

Evet hocam aynen bu şekilde, görsel için teşekkür ederim. O zaman kendim bile eskiyi söküp yeniyi monte edebilirim diye düşünüyorum

Dikkat ediniz çekili olan kablo on of slotuna bağlı alacağınız termostat modülasyon lu ise slot değiştirme gerekir markanıza göre opentherm veyahut e-bus soketi ne bağlantı yapmalısınız

• kadiremr kullanıcısına yanıt
    Evet güzel hatırlatma 👏🏻👏🏻👏🏻

resim atarsanız daha doğru yardımcı olalım.

Bosch buderus ta taktıktan sonra parametre ayarı gerekiyor mu hocam?

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam afiyettesiniz inşaallah sohbetleri özledik

• meeb kullanıcısına yanıt
    Set aşımı olmuyorsa fabrika ayarları en iyisidir

• 3 kış önce aldim hasan hocamdan San-tek cihazi.Maşallah sayesinde kombiyi unuttum.Balkonda ole duruyo kombi.Gercekten saglam guzel cihaz yapmış.Aldiktan sonra ufak bi sorun cikmisti.Hasan hocam cihazi istedi gonderdim guncelledi yolladi.Dahada sorun cikmadi. 3 senede guncellemeler iyilestirmeler yapmistir cihazin üstüne belki.Şuan fiyati ne bilmiyorum ama bosch honeywel felan siemens okadar paralar vermeyin derim.Tabi benim fikrim.Para sizin keyif sizin.Tekrardan selamlar hasan hocam.

Evet hocam ben de bunu merak ediyordum yanlış bişey yapmak istemem. Ben de bosch condens 2200 i kombi var oda termostatı on off bosch tr 15 takılı fakat on off istemiyorum dur kalk yapıp duruyor bunun yerine cr 10 ya da 50 alacağım. Soket dediğiniz kombiye takılı olan taraftan mı bahsediyorsunuz? Keşke sadece duvarda asılı termostat değiştirseydim o zaman kabloyu söküp tekrar kombiye bağlamak gerekecek anlaşılan.

Sağolun hocam şükür işler güçler işte. Sohbetler biraz özele kaydı arkadaşlarla :)) yoksa devam ediyor

Benim verdiğim cevap sadece aynı kablo kullanılarak termostadın takılabileceği yönündedir, doğal olarak modulasyonlu termostat takılacak ise bağlantı yerinin değiştirilmesi gerekiyor.
    Dur/kalk yapıp durmasının tek nedeni on off termostad değildir,büyük ihtimal ile modulasyonlu termostadta da dur/kalk yapacak. Kombinizin inebildiği min modulasyon ayarlanan oda ısısı değerini geçiyor demek ki veya set edilen kazan ısısına çok yakın dönüş susyu sıcaklığı oluşuyor ki kombi veya termostat bir şekilde kapatıyor. Ev kaç metrekare (ısıtılan alan) kaç metre petek var,izolasyon nasıl vb bir çok değişken nedeni ile kombi dur/kalk yapar. Ama sonuç olarak ya termostat ayarlanan ısıya geldiği için kapatıyor, yada kombi kendi parametrelerine göre dur/kalk yapıyor, bu durumda modulasyonlu termostat çözüm olur denemez. Ben de modulasyonlu termostat kullanıyorum ama sonuçta bir yerden sonra dur/kalk lar başlıyor.
    Kombi 49 derecede ot 21 de hocam o zaman kombi derecesini düşürmem mi gerekiyor

• 
Sayfa: önceki 265266267268269
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.