Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (264. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
155
Favori
359.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 262263264265266
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet bende fark ettim halbuki bosch tr 36rf de var. aslında aynı ürünler birebir.listenize eklemek isterseniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Hasan hocam merhaba,
    Kılavuzda olmayan away modu var. Tatil modundan kastınız bu mu. Gün bazında giriş yapılıyor. Hiç kullanmadım.

• takıntım kullanıcısına yanıt

Fakat burada da bu özelliğin olmadığı söyleniyor, anlamadım açıkçası

• Şimdi denedim ve tatil modu girişi yapılabiliyor.

• chemsul kullanıcısına yanıt
    Ne diyelim Eksiği yok fazlası var hemde çok uygun fiyat

• chemsul kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
    Kılavuzları çok eksik hazırlıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: takıntım

Evet bende fark ettim halbuki bosch tr 36rf de var. aslında aynı ürünler birebir.listenize eklemek isterseniz
    Aynı ürün diye eklememiştim. Üretici ismiyle anılsın diye.
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Doğrusunu söylemek gerekirse, ekstra bir özelliğin bu kılavuzda belirtilmemiş olması beni şaşırttı. Ayrıca destek merkezine gelen soru olmasına rağmen T3 modellerinde tatil modu yok denmeside cabası . Siz sormasanız belkide farketmeyecektim. Bu eksik bilginin tüketicinin lehine olması sevindirici

• Merhabalar Daikin ndj28 kW kombim için termostat almak istiyorum,pek anlamıyorum bu işlerden istedigim oda sıcaklığını 22 ye ayarladigimda sıcaklık 22 ye geldiğinde kombi kendini kissin mesela ve telefondan iş çıkışı eve gelmeden kombimin derecesini yükseltip alçakta bileyim böyle donanımlı bir termostat öneriniz olur mu şimdiden teşekkürler.

• Arkadaşkar Demirdöküm Nepto ( biliyorum dandik müteahhit kombisi ) için termostat öneriniz var mıdır ? Evde küçük çocuğum olduğu için sıcaklığı stabil tutacak bir termostat (mümkünse kablosuz) benim için çok önemli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quzman kullanıcısına yanıt
    İmkan varsa yalıtımında iyiyse netatmo hocam

• Herkese iyi forumlar.
    Viessmann vitopend 100 model kombi kullanıyorum, kiracıyım, izmirde ikamet ediyorum, son aylarda doğalgaz faturam çok fazla gelmeye başladı, geçen ay doğru düzgün yakmadığım halde 600 lira geldi, bu ay gelecek faturadan çok korkuyorum.
    Biri oda termostatı dedi, bir araştırayım dedim, deniz deryaymış, on-off lar, modülasyonlular, kablolu, kablosuz, akıllı vs bir sürü şey varmış. Az çok bir şeyler öğrendim gibi ancak kombinin modülasyonlu olup olmadığı konusunda net fikrim yok.
    Kullanım kılavuzunu aradım ancak Vitopend 100-W diye bir modelinki var, benimkine çok benziyor, bendekinde çevirmeli ayar düğmesi var, bu kılavuzunu bulduğum modelde tuşlar var, gerisi aynı gibi duruyor, bu model modülasyonluymuş ama benim kullandığım da modülasyonlu mu emin değilim. İlk olarak bu konuda bilgisi olan varsa onu sormak istiyorum. (Bu arada şunu belirteyim, kombi çalışırken gösterge ekranında alev resmi büyüyüp küçülüyor, bu modülasyonlu olduğunu gösteriyor olabilir mi?)
    Şayet modülasyonlu ise modülasyonlu bir oda termostatı takmak istiyorum. Bu durumda kombime uyumlu, mümkünse kablosuz ve yine mümkünse uzaktan kumanda edilebilecek iyi ve güvenilir bir oda termostatı tavsiye edebilirseniz çok sevinirim.
    Son olarak, kiracı olduğum için, evden taşınma gibi bir durumum olduğunda bu termostatı söküp götürmek istiyorum, dolayısıyla girdiğim diğer evlerdeki kombiler ile de uyumlu olması adına geniş bir uyumluluk listesi olan bir ürün olursa benim için çok iyi olur.
    Şimdiden herkese teşekkür ederim.

• Dr.Aequitas D kullanıcısına yanıt
    Hocam derinlere dalmanıza gerek yok modülasyon masalınada fazla kaptırmayın kendinizi, kiracıymışsınız her kombide kullanabileceğiniz on numara bir cihaz NETATMO
    Ekleyeyim termostat doğrudan tasarruf sağlamaz fazla tüketimin önüne geçip konforu artırır yalıtım evin konumu komşularınızın ısınma şekli tesisatınız birincil etkenlerdir, eviniz zor ısınıyor çabuk soğuyor yalıtımsız ise termostat size katkı sağlamaz

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Bütçem doğrultusunda Intherm kablosuz termostat aldım ancak montaj yaptıktan sonra kombiye kapat komutu verdiğinde, kombi komple kapanıyor, yani elektriğini kesiyor. Bir yerde bir hata yapıyoruz ama anlayamadık gitti. Servis çağırıp bir de onlara deneteceğim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    hocam bosch cr 50 0.5 miymiş hassasiyet öğrenebildin mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam öğrenemedim.

Açıkçası takip edip bakmadım da devreye girişi takip edilerek bulunabilir.
  • quzman kullanıcısına yanıt
    Anladığım bir konu değil hocam parametre ayarı gerekiyordur belki servisine sorarsanız daha doğru olur

Hocam bu tür cihazlarda hassasiyete çok takılma derim, salınımlı çalışırlar hissetmezsin iniş çıkışı

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    yani hocam?

on off lar gibi değil mi yani?

Anladığım ortam 23 derece de set edilmiş olsun.

kombi 23 dereceye yaklaştığında alev boyunu , pompa hızı ve fan hızını kısıp o şekilde çalışmaya devam mı edecek?

Ne zaman ki ortam ısındı diyelim,yada güneş çıktı 23 dereceyi geçti o zaman mı kapanacak kombi tamamen?

yada tersi ortam havalandırıldı yada dış ısı birden düştü 23 derecenin altına indi o zaman alev boyu ,fan ,pompa hızı maximum çalışacak ve 23 dereceye yaklaşınca yine kendini kısacak?

modülasyon lular hakkında bilgim yok birde dış hava hava sensörü eklense ne olur?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam elbetteki dur kalk yapacak ama petek pek soğumayacak 23 e set ettiğinde alt üst 0.5-0.6 salınır yada set civarında salınır ama sen bunu hissetmezsin on off gibi +_0.5 aç kapa yapmaz kazan ısısını kendi seçer ısı ihtiyacına göre. Dhs sensör yoksa dış ısıdan haberi olmaz lazımda olmaz esas olan iç ısıya göre çalışmasıdır en iyisi budur
    Hatta ev sürekli doluysa programa gerek yok kablolu olur diyorsan en ucuz modeli var bosch un
    CR10 modeli arkadaş harika bir cihaz diyordu annesinin evinde kulkanıyormuş

• 
Sayfa: önceki 262263264265266
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.