Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (248. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.679
Cevap
153
Favori
359.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tam kavrayamadım birşey danışmak istedim.malum ot de sıcaklık kalibrasyon ayarı var.
    Diyelimki sıcaklık 22.5 c idi fakat ben ayarlardan - 0.2 c yaptım ot ne yapacak mevcut sıcaklığı 22.3 olarak kabul edip 22.5 mi gösterecek yoksa ben yanlış ölçüyordum 0.2 c daha fazla ısıtmam mı gerekir diyecek .ev 22.7derecemi olacak lütfen bir yardım atın takıntıma 😀

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • takıntım kullanıcısına yanıt
    22,5C idi
    Kalibrasyondan -0,2C ayarlandı
    Artık 22,3C olarak işlem yapacak ve ekranda da 22,3C gösterecek.
    Ekranda 0,5C adımlarla gösteriyorsa ki bunu anlamış değilim, 22,0 veya 22,5 gösterir.
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsunuz nedense idrak edemedim bir türlü evi artık +0.2 daha fazla ısıtacağım demek sonuçta değilmi. Aslında 22.5 c iken dedimki hayır 22.3 c sin sen yanlış ölçüyorsun .

Hasan bey iyiki varsınız tşkler

Aynen dediğiniz gibi 0,2C daha fazla ısıtacaksınız.
    Rica ederim. Yardımım dokunuyorsa ne mutlu.
  • merhabalar immergas vitrix tera 24 kombim var dairem yerden ısıtmalı kombime uygun medülasyonlu 0,1 hassasiyetli öğrenme modlu termostat varmı kablolu yada kablosuz olabilir yerden ısıtma olduğu için çok ısınma yada çok soğuma oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ycangir -- 4 Nisan 2019; 16:37:20 >
  • arkadaşlar o kadar fazla seçenek var ki insan ne alacağını şaşırıyor. Buderus GB062 modeli kombim mevcut bütçe sorunu yok sıcaklık sensörü olan kablosuz veya kablolu TC 100 gibi güzel bir termostat almak istiyorum. Önerinizi alabilir miyim müsait arkadaşlar. 3 Model arasında kaldım TC100, RT24RF, RT36RF
  • witamin01 W kullanıcısına yanıt
    Cihazları kullanmadığım için doğrudan fikir beyan edemeyeceğim ama bence hiç macera aramaya gerek yok modülasyonlu hassasiyeti yüksek mümkünse +-0.1 olsun en basit olanını tercih etmenizi tavsiye edeceğim.

• Tc 100 hakkında bilgim yok. 24 rf programsız 36 rf kullanıyorum çok memnunum ve fiyat uygun 3 sene garantili

Hassasiyeti nedir bu cihazın. Kabaca baktığımda dikkatimi çekmişti

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Honeywell cmt 727 ile aynı.
    Hassasiyet 0.1 arka planda fakat ekran da ayar ve derece gözüken 0.5 adımlarla

• Ayar adımı hemen hemen her cihazda en düşük 0.5 herhal. 0.1 hassasiyet güzel bence ve oda ısısına göre modülasyon yapıyordur buda çok güzel
    Programda ekleyebildikten sonra gerisi hikaye. Tc100 den daha stabildir tahminim

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Hassasiyet ayar adımı yani kalibrasyon da 0.1 adımlarla .
    sadece oda sıcaklığını ekran da 0.5 katları olarak gösteriyor

Doğrudur hocam aynı şeyi kastettim. Kullandığım migo da aynı şekilde
    Dış sıcaklık duyarlı modülasyonlar biraz gösterişten ibaret bence, evet modülasyon yapıyor ama oda sıcaklığına göre modülasyonun konfor ve ekonomi adına çok daha verimli olacağına şüphem yok

• arkadaşlar peki BUDERUS GB062 kombiye Bosch TR36RF termostat alsam sorun yaşar mıyım? RT36RF ile TR36RF arasında 200TL fiyat farkı var o sebepten
  • Kombinize Uyumluysa ucuz olanı alın tabiki. Bosch buderus aynı ürünler sonuçta

• witamin01 W kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle teknik destek alın müşteri hizmetlerine sormadan uyumluluğunu garantilemeden almayın derim

• quote:

Orijinalden alıntı: witamin01

arkadaşlar o kadar fazla seçenek var ki insan ne alacağını şaşırıyor. Buderus GB062 modeli kombim mevcut bütçe sorunu yok sıcaklık sensörü olan kablosuz veya kablolu TC 100 gibi güzel bir termostat almak istiyorum. Önerinizi alabilir miyim müsait arkadaşlar. 3 Model arasında kaldım TC100, RT24RF, RT36RF
    tc100 tabiki. hatta yeni versiyonu çıktı onu bekliyorum. akıllı ev sistemine dönüştürüyor kombiyi. faturada çok etki edecektir.
  • oguzhan_48 O kullanıcısına yanıt
    Modülasyon seçilebiliyor anladım. Öyleyse bu cihaz gerçekten verimli ve kullanışlı olabilir bencede.

https://www.buderus.com/tr/tr/ocs/bireysel-ueruenler/logamatic-tc100-984911-p/

• oguzhan_48 O kullanıcısına yanıt
    kablolu olması beni düşündürüyordu kablosuzu da piyasaya girmiş sanırsam kaç lira acaba şuan?
  • Merhaba arkadaşlar... DD Atromix kombi aldım bunun için 400 bandını aşmayacak kaliteli bir kablosuz oda termostatına ihtiyacım var...
    Neler önerirsiniz?
    Değerli yorumlarınızı bekliyorum sağlıcakla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.