Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (250. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
153
Favori
359.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cosa Kombi Kontrol Kitini önerir misiniz?
  • Strm13 kullanıcısına yanıt
    Honeywell in sitesinden uyumlu olup olmadığına bakabilirsiniz. Uyumlu ise doğru bir tercih yapmış olacaksınız. Adaptöre ve prize ihtiyaç duymadan 3 sene kurumsal garantili olacak termostatınız.general kötü bir tercih .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • On off kablosuz isteyen olursa elimde fazladan sıfır ayarında çok temiz bir Honeywell Round var. Modülasyonlu modelini aldığım için satıyorum. İsteyen olursa PM atabilir.
  • 1 yıl önce Honeywell Y87RF2008 modülasyonlu termostatı Viessmann Vitodens 100 W ile kullanmaya başladım. Bir kış çok randımanlı kullandım. Yazın havaların ısınması ile birlikte termostatı kapatmaya gerek duymadım çünkü termostat kombiyi devreye sokmadı. Ama kombi ekranında F A9 ( termostat haberleşme arızası) görünmeye başladı. Sebebi nedir sizce? Kışın termostat kombiyle haberleşmeye başlayınca düzelir mi?
  • tonmaister T kullanıcısına yanıt
    Kombiye bağlı opentherm köprünün üzerinde beş saniyede bir çift kırmızı ışık yanıyor mu? Eğer öyle ise kablosuz termostat ünitesinin pili zayıflamış olabilir yada termostatı kombiye bağlı opentherm köprüye yeniden tanıtmak gerekiyor.
  • ferroli domitech f24 kombimiz var zaman ayarlı telefondan da kontrol edebileceğim bir termostat arıyorum ne öneririrsiniz ?
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim. Sanırım silindi arıza kodu. Pilleri değiştirdim, tekrar tanıtım yaptım. Sinyal seviyesi 5 üzerinden 4 gösterdi bağlantı oldu. 1 haftadır kombi üzerinde herhangi bir arıza kodu yok. Şu anda opentherm üstündeki led bazen kırmızı çoğunlukla yeşil yanıp sönüyor.
  • dangerous kullanıcısına yanıt
    Eğer anakartınızda köprülü klemens varsa bu oda termostatıyla %100 uyumlu demektir. Eğer klemens uçları boştaysa bu parametre ayarı yapmanız gerektiği anlamına gelir. Kurulumu son derece basittir, rahatlıkla kendiniz yapabilirsiniz. Bir sorunuz olursa buradan yazarsanız yarımcı olacak onlarca arkadaş mevcut. Termostat olarak önereceğim markalar ise Cosa ve Honeywell'dir. Bütçe ve ihtiyacınıza göre rahatlıkla 2 markayı da tercih edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 24 Eylül 2019; 10:20:25 >
  • SAVIAR kullanıcısına yanıt
    Bilgi amaçlı yazıyorum. Eca kronos kombide hem köprülü klemense var hem de parametre ayarı gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mkkabaoglu kullanıcısına yanıt
    Güzel bilgi hocam. Parametre ayarı varken köprüye hiçbir gerek yok çünkü. Klemensin ucunu boş bırakamaları kafi. Yalnız çok kafa karıştırıcı olmuş. Gelen herhangi bir servis bunu görüp termostatı bağlayıp gidebilir. Sanırım seri üretim kaynaklı böyle bir durum meydana gelmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 25 Eylül 2019; 18:3:49 >
  • Merhaba.

Anladığım kadarıyla kombilerde termostat bağlantısı için 2 giriş var. Bu girişlerden birine Com diğerine No bağlanıyor ve devre açılıp kapanarak kombi idare ediliyor. Peki bu bağlantı ısı pompalarında nasıl olacak acaba bilen var mı?

• Ozan Artun O kullanıcısına yanıt
    Mekanik tip termostat kullanıldığında N yi bağlamayın dediğine göre kontrol uçları BR ve BK.
    Termostat röle kutusundan çıkan kuru kontak kombiye giden uçlar, ısı pompasının BR ve BK uçlarına bağlanacak.
    RÖle kutusunun 220V besleme uçları doğrudan prize bağlanacak.
    Ben böyle anladım. Sorumluluk size aittir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Mekanik tip termostat kullanıldığında N yi bağlamayın dediğine göre kontrol uçları BR ve BK.
    Termostat röle kutusundan çıkan kuru kontak kombiye giden uçlar, ısı pompasının BR ve BK uçlarına bağlanacak.
    RÖle kutusunun 220V besleme uçları doğrudan prize bağlanacak.
    Ben böyle anladım. Sorumluluk size aittir.
    Hocam aynen dediğiniz gibi olmalı. Çok teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozan Artun

Merhaba.

Anladığım kadarıyla kombilerde termostat bağlantısı için 2 giriş var. Bu girişlerden birine Com diğerine No bağlanıyor ve devre açılıp kapanarak kombi idare ediliyor. Peki bu bağlantı ısı pompalarında nasıl olacak acaba bilen var mı?

(L) : Live signal from PCB to thermostat
    (N) : Neutral signal from PCB to thermostat
    (H) : Heating signal from thermostat to PCB

Kullanım kılavuzunu çeviren şahıs hata yapmış.H hattı, termostattan PCB'ye ısıtma sinyali şeklinde olmalı orjinalinde öyle.

Bu kullanım kılavuzundaki termostat, L hattındaki fazı sanırım H hattına yönlendiren bir termostat Ama piyasada böyle bir termostat yok benim bildiğim. Piyasadakilerin çoğu, Fazdan faza ya da nötrden nötre kesme-kontak yapıyor...

• SAVIAR kullanıcısına yanıt
    Bende köprüyü görünce direk bağladım çalışmadı. Servis kombi yeni olduğundan parametre ayarından bihaber. Kendi bağladı termostat bozuk dedi. Dedim ana merkezi ara öğren parametre ayarını. Sonra arayıp öğrendi bende nasıl yaptığına baktım da öğrendim menüye girmeye. Ama 1 yıldır dhs kısmını çözemedim serviste geldi yapamadı. Oysaki onunda yeri var. Bir ara onuda öğrenip yapacağım inşallah.

• Merhaba arkadaşlar eca confeo premix kombi dış hava sensör bağlantısı var ancak nasıl bağlandığını ve ayarlarının nasıl yapıldığını bulamadım sensörü bağlamak yeterli oluyor mu başka bir ayar istiyor mu bilen varsa yazabilir mi teşekkür ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERAKLI_14 -- 27 Eylül 2019; 17:11:12 >
  • Dostlar size Bir konuda danışmak isterim. Evde in-therm düz termostat var. Kombide Ariston Evo.

Şimdi kombinin yanma ısısi yüksek yapıp kısa sürede istenilen ısıya gelmesi daha tasarruflu olur yoksa düşük ısıda nisbeten daha uzun sürede gelmesi mi?

Misal 70 derece kombi ısısı termostat 23 derecede
    Yada kombi 50 derecede termostat 23 derecede.

• trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Laboratuar şartlarında değişmez, çünkü gereken kalori aynı olacak, ancak pratikte evin izolasyon durumu, petek uzunluğu, eşyalar vb gibi birçok değişken devreye girer,ancak şahşi kanaatimce faturaya yansıyacak çok fazla fark olmaz, hatta yoğuşmalı kombilerde kazan ısısının düşük olması gazın daha verimli kullanılmasına neden olacağı için tercihim düşük kazan ısısı olurdu.
    Öğrenme özelliği olmayan bir termostat kullandiginiz için 70 derecede bir ısınıp bir soğuma hissiniz çok olacaktor. örnek 23.1 de durdu kombi ama 70 derecedeki su peteklerde dolacak ve en az 23.5 e kadar ısıtacak evi ama 50 derecede yakarsan 23,5 e kadar değilde 23.3 e kadar ısınacak ev yani
    70 dercede aç kapa arasındaki ısı farkı çok
    50 derecede aç kapa arasındaki ısı farkı az
    Naçizane tavsiyem kombiniz yoğusmasiz ise yüksek sıcaklıkta ama öğrenme özelliği olan bir termostat ile kullanin

İmkan varsa İntherm den kurtulup şu an en uygun fiyatlı bosch tr 36 rf tavsiye ederim öğrenme mevcut. İntherm kullandım bir süre ve iade ettim. Bir sıcak bir soğuk çok oldu evde üstelik 55 c kullanmıştım

• 
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.