Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (239. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
7.679
Cevap
153
Favori
359.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Limit termostat yazan yerde x1 yaziyor ama o kablonun ucu baska yere baglantili sanirim yani x3 openthermdeki gibi kisa devre yapilmis bir sekilde bosta degil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • goxelgokcell G kullanıcısına yanıt
    Limit termostat olarak başka bişey den bahsediyor olabilir siz oraları karıştırmayın x3 deki köprüyü sokup oraya takın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: myctapha

Limit termostat olarak başka bişey den bahsediyor olabilir siz oraları karıştırmayın x3 deki köprüyü sokup oraya takın
    Hallettim çok teşekkür ederim.

• merhaba hasanemmi ve cloud nine üstadlar yorumlarınızı bekliyorum nasıl grafigim.evim yalıtımsız 50 derece kombi ısım yogusmasız kombim gece modum 21,6 ev modu 22 mersinde yasıyorum.

günlük 5-6 arasında gaz tüketimi oluyor.10-12 dakikada ısı degerini buluyor.cosa kullanıyorum sizce önerileriniz nedir.50 dereceye calısmada geliyor mesala 60 derece yapsam 60 kadar gelmeden zaten 22.1 dereceyi görecehi için dahamı az yakarım tesekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Buda son halilütfen fikirlerinizi söylermisiniz

• cem8133 C kullanıcısına yanıt
    Tüketiminiz de iyi grafiğiniz de bağlantınız da. Güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Tüketiminiz de iyi grafiğiniz de bağlantınız da. Güle güle kullanın.
    kazan sıcaklıgımı artırmama gerek yok dimi hasan ustam 60 olarak yogusmasız kombim peteklerin arkasına izocam izopan alamama gerek varmı sanki banada cok yakıyormusum gibi geliyor hep :) tesekkürler ayrıca cevap verdiginiz icin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem8133 -- 2 Ocak 2019; 0:24:38 >
  • cem8133 C kullanıcısına yanıt
    Dalgalanma artmaya başlar.
    Bence bu şekilde iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Dalgalanma artmaya başlar.
    Bence bu şekilde iyi.
    hasan ustam size özel mesaj gönderdim konuyu fazla mesgul etmek istemiyorum.
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar selamünaleyküm,
    Benim kullandığım kombi buderus logamax plus gp062. Evde yaklaşık 4 metre 4 radyatör artı bir havlupan açık. Salon kapalı kullanmıyoruz. Bu sene kullanmaya başladık kombiyi. Şimdi kombi öncesi evde trifaz çalışan siemens elektrikli şofben vardı ve elektrik faturam ortalama 100 tl yi geçmiyordu. Ancak 2 aydır kombiyle beraber zamlara rağmen ben faturada düşme beklerken faturalar 135 tl civarı gelmeye başladı. Doğalgaz tüketimim de 150 tl civarı geliyor. Sizce bir sorun varmı. Sirkülasyon pompası devamlı çalıştığı için acaba ondan mı elektrik fazla diyorum. 60 70 beklerken 135 tl görmek şok etti beni. Bununla bağlı olarak oda termostatları oda ısısına ulaşınca acaba sirkülasyon pompasını da kapatıyormu. Bu melem 24 saat çalışıyor yahu
  • Merhabalar bir kaç gündür yoktum iş yoğunluğu dolayısıyla...

Sorunumu halen çözemedim ve ne yapmam gerekbilmiyorum..

Buderus rc 100 modulasyonlu oda termostatı kullanıyorum 20c veya 21c ye ayarlıyorum kombi buderus gb062 ve 60 c de sabit. Günlük tükekim 12 metrekup altına inmiyor..bu da ayda 360 metrekup ederki bu durumda kdv dahil 615 tl gibi bir fatura maaşı sanırım faturaya basacam.. Ot yi 22 veya 23 e getirmeye cesaret dahi edemiyorumm

20-21c de gunde 12 metrekup çok gibi gelio ki adanada hava birkaçgundur 4-5c civarı gece gunduz ise 10-14c arası bu sıcaklıklarda tuketim fazla sanki...

Önerisi yada fikri olan arkadaşlar yardımlarınızı esirgemeyin

Birde dikkatimi çeken şu ot 21 c ayarlı kazan 60 c.... Oda 21 derece olmadan ot kombiyi durduruyor bu esnada kombi 60c de çalışıyor.. Bir süre bekleyip tekrar 60 c de çalıştırıyor bu dongu tekrar ederek odayı 21 e getiriyor bu durum normalmi yoksa tek seferde oda 21c olana kadar çalışıp sonramı durmalı mı tam anlayamadım..

• 1427.6.             07.33.           28.12(h de.  0.474)

1440.8.             12.03.           29.12(h de.   0.463)

1452.4              08.03.           30.12(h de.   0.580)

1464.5.             07.30.           31.12(h de.   0.515)

1477.8.             11.33.            01.01(h de.   0.474)

Son bir kaç günlük tüketim 21 c ustunde ot. Çalışmadı

• ersinsen30 E kullanıcısına yanıt
    Normal.termostad icerisinin isisini kombiye bildiriyor.21 dereceye yaklasinca ara ara calistiriyor 21 dereceyi gecmemesi icin.yoksa peteklerinin isisi ile icerisi dahada yukselir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekostu -- 2 Ocak 2019; 12:0:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersinsen30

Merhabalar bir kaç gündür yoktum iş yoğunluğu dolayısıyla...

Sorunumu halen çözemedim ve ne yapmam gerekbilmiyorum..

Buderus rc 100 modulasyonlu oda termostatı kullanıyorum 20c veya 21c ye ayarlıyorum kombi buderus gb062 ve 60 c de sabit. Günlük tükekim 12 metrekup altına inmiyor..bu da ayda 360 metrekup ederki bu durumda kdv dahil 615 tl gibi bir fatura maaşı sanırım faturaya basacam.. Ot yi 22 veya 23 e getirmeye cesaret dahi edemiyorumm

20-21c de gunde 12 metrekup çok gibi gelio ki adanada hava birkaçgundur 4-5c civarı gece gunduz ise 10-14c arası bu sıcaklıklarda tuketim fazla sanki...

Önerisi yada fikri olan arkadaşlar yardımlarınızı esirgemeyin

Birde dikkatimi çeken şu ot 21 c ayarlı kazan 60 c.... Oda 21 derece olmadan ot kombiyi durduruyor bu esnada kombi 60c de çalışıyor.. Bir süre bekleyip tekrar 60 c de çalıştırıyor bu dongu tekrar ederek odayı 21 e getiriyor bu durum normalmi yoksa tek seferde oda 21c olana kadar çalışıp sonramı durmalı mı tam anlayamadım..
    Hocam termostatı geçici olarak devre dışı bırakarak kombi üzerinden ısıyı düşürüp ısınmayı kontrol edin. Isınabildiğiniz ortalama ayarı bulun birde bu şekilde test edin. O sıcaklıklardaki bi yerde ev yalıtımsız olsa bile bu kadar yakmaması lazım.

• T Square kullanıcısına yanıt
    Pratik şekilde ot nasıl iptal edebilirim

• siemens rev 24 rf ile rev 23 rf arasında ne fark bilgisi olan varmı acaba ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takıntım -- 2 Ocak 2019; 13:9:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: azad5361

Arkadaşlar selamünaleyküm,
    Benim kullandığım kombi buderus logamax plus gp062. Evde yaklaşık 4 metre 4 radyatör artı bir havlupan açık. Salon kapalı kullanmıyoruz. Bu sene kullanmaya başladık kombiyi. Şimdi kombi öncesi evde trifaz çalışan siemens elektrikli şofben vardı ve elektrik faturam ortalama 100 tl yi geçmiyordu. Ancak 2 aydır kombiyle beraber zamlara rağmen ben faturada düşme beklerken faturalar 135 tl civarı gelmeye başladı. Doğalgaz tüketimim de 150 tl civarı geliyor. Sizce bir sorun varmı. Sirkülasyon pompası devamlı çalıştığı için acaba ondan mı elektrik fazla diyorum. 60 70 beklerken 135 tl görmek şok etti beni. Bununla bağlı olarak oda termostatları oda ısısına ulaşınca acaba sirkülasyon pompasını da kapatıyormu. Bu melem 24 saat çalışıyor yahu
    Pompa gücü 100W desek,
    10 saatte 10x100=1KW tüketir
    20 saatte 2KW eder
    GÜnde yaklaşık 2x0,6=1,2 TL Biz 1,5TL diyelim
    30x1,5=45 TL elektrik tüketimi

On/off ot ler kombiyi durdurduktan sonra kombi yaklaşık 3dk sonra pompayı durdurur.

• Ustalar bir sorum olcak kafama takıldı buderus gb062 ye modulasyonlu termostadı servis yanlış bağlasa ne olur..

Bide on off ve modulasyonlunun baglantı yeri farklımıdır

• ersinsen30 E kullanıcısına yanıt
    Servis yanlış bağlamaz diye düşünüyorum.
    On/Off ve modülasyonlu OT bağlantısı aynı klemenslerdir.
    Köprü teli sökülüp termostat kablosu bağlanacak.
    Yanlış yapılacak bir durum yok.
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim

• 
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.