Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (241. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
155
Favori
359.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam nerede o fiyat? Nette gördüğüm 500 taban fiyat.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • General ot denedim memnun kalmadım ısı tepkime hızından birde 0.5 c fark yüzünden bir ısındık bir bir üşüdük. O yüzden mutlaka öğrenme modu olsun tavsiye ederim. Diğerleri gibi değil ev 3 4 saattir fix 22.5 derece ne yukarı ne aşağı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • myurttav M kullanıcısına yanıt
    İstanbul bilişim de fiyat en uygun hatta 24 rf daha pahalı

• Merhabalar arkadaşlar Siemens rds110 akıllı termostat kullanan varmı varsa ölçüm hassasiyeti nedir 0,2 derecemi.

• Merhaba. Evimde mobil sistem var. Yani her radyatöre ayrı boru gidiyor. Uzaktaki radyatör az ısınıyor gibi bir problemim yok. Kombi yoğuşmasiz. Bir odada oda termostati kullanıyorum. Bu şartlar altında, termostatin bulunmadığı bazı odaların vanalarını kismamin tüketime olumlu anlamda bir etkisi olur mu acaba?

• sad clown S kullanıcısına yanıt
    Hocam vanaları kismaniz su akışını yavaşlatacagi için kombiye daha az iş çıkacağından kağıt üzerinde tasarruf sağlar ancak, vanasını kistiginiz odalar ot'de set ettiğiniz ısının altında kalırsa ot'li odanın ısısından çalmaya başlar ve kombi daha sık devreye girer.
    Yani vanasını kisacaginiz odanın ısısı termostatı kullandığınız odanin ısısını geçiyorsa evet tasarruf sağlar aksi halde tüketim değişmez ya da artar diye düşünüyorum.

• myurttav M kullanıcısına yanıt
    hocam çok teşekkür ederim cevabınız için
  • Honeywell marka programsız on off oda termostatını satıyorum ilgileneler özelden ulaşabilirler aldığım fiyattan daha uygun vereceğim.  ODA TERMOSTATI SEÇİMİ  ODA TERMOSTATI SEÇİMİ  ODA TERMOSTATI SEÇİMİ  ODA TERMOSTATI SEÇİMİ  ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

• Arkadaşlar merhaba,

15 aralık 14 ocak d.gaz kullanımı 104 m3 159 tl yer İstanbul - Çekmeköy 2+1 yüksek giriş daire ot in-therm mrl 300 kablolu set değerleri gece 20.2 gündüz 21 termostattan beklediğim tasarrufu fazlasıyla yaptığımı düşünüyorum.

• Arkadaşlar merhaba ,

General ht 400 akıllı wifi termostat almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz? Ayrıca cosa marka akıll termostat dikkatimi çekiyor fakat şikayetleri ve kötü yorumları çok fazla var.

• Cosa daha iyidir general den
    wifi li netatmo ,honeywell yada demirdöküm uyumlu migo ( diğer markalara uyumu teyid edilmelidir) daha da iyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takıntım -- 16 Ocak 2019; 17:7:29 >
  • kaa35 kullanıcısına yanıt
    Bir üşürsünüz, bir sıcaklarsınız.
    Öğrenme modu olmayan OT almayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Bir üşürsünüz, bir sıcaklarsınız.
    Öğrenme modu olmayan OT almayın.
    Hocam öğrenme modu açıkken, sıcaklık evin tüm odalarında eşit mi oluyor yani set değerine yakın bir değerde mi oluyor? Yoksa sadece OT'nin bulunduğu odada mı sıcaklık dalgalanması minimuma iniyor? Son olarak öğrenme modunda iken OT'nin yeri sabit mi kalması gerekiyor yoksa odalarda gezdirebilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaa35

Arkadaşlar merhaba ,

General ht 400 akıllı wifi termostat almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz? Ayrıca cosa marka akıll termostat dikkatimi çekiyor fakat şikayetleri ve kötü yorumları çok fazla var.
    Hatalı bilgi aktarılmasın arkadaşlar,

MiGo, Demirdöküm Nitromix kombiler için uyumludur. Universal bir OT değildir.
    Her ne kadar MiGo ve e-relax, Netatmo tarafından üretilseler de, e-bus kart uyumlu kombilere uygun dahi olsalar MiGo'yu Demirdöküm Nitromix, e-relax'ı Vaillant'ın belli modelleri dışında kullanılması, yazılımsal ve uygulama bazında sorunlar yaşatabilir.

MiGo ve e-relax OT'larını Demirdöküm ve Vaillant dışında başka 1 marka ve model kombide kullanıldığı dair kesin ve net 1 bilgi bulunmamaktadır.

Lütfen emin olmadan ve kesin bilgiye sahip olmadan yapılan yorumlar ile kullanıcıları yanıltıp zarara sokmayalım.
    Sonuçta bahsedilen OT, 1200TL- / 1,500TL- aralığında ucuz olmayan ürünlerdir.

Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 16 Ocak 2019; 16:40:36 >
  • goxelgokcell G kullanıcısına yanıt
    adı üstünde oda termostatı ev termostatı değil öğrenme modu odandaki ısıyı stabilize etmeye çalışır diğer odalara allahın takdirine kalmış metraj petek sorunları varsa uğraşır durursun...ot lerde üşüme hissi dezavantajı var öğrenme modu onu gidermeye çalışıyor simens rv 24 de kullandığımdada üşüme hissi yaptı bizim evde ama neyse belki bizim eve özeldir petekler durduğu anda üşüdüm diye yaygara koparıyorlar....faturanız fazla değilse 350+ gibi on off otlere boşuna para vermeye gerek yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Ocak 2019; 14:26:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: goxelgokcell

Hocam öğrenme modu açıkken, sıcaklık evin tüm odalarında eşit mi oluyor yani set değerine yakın bir değerde mi oluyor? Yoksa sadece OT'nin bulunduğu odada mı sıcaklık dalgalanması minimuma iniyor? Son olarak öğrenme modunda iken OT'nin yeri sabit mi kalması gerekiyor yoksa odalarda gezdirebilir miyiz?

Alıntıları Göster
    Ot sadece bulunduğu otama göre çalışır.
    Diğer odaların eşitlenmesi size kalır.
    Öğrenme modu olan bir OT nin yerini sık sık değiştirirseniz, her defasında öğrenme yenilenir.
    Aslında öğrenme bir defalık değildir.
    Her yanma sönme döngüsünde sonuçlara göre kombi yanma süresi yeniden belirlenir.
    Yer değişikliğinde bir önceki konumda elde edilen sonuçlar farklılık göstereceğinden, yeni yerinde bir süre dalgalanma olabilir.
  •  ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

Yaklaşık 15 gün kullandığım Siemens Rev24'ü satıyorum, daha koruyucu jelatini üzerinde, ilgilenen olursa özelden ulaşabilir.

• Oda termostatı konusunda pek çok kullanıcı mucize bekliyor. Oysaki oda termostatının öncelikli amacı konfor ısısının sağlanmasına yardımcı olmasıdır. Evin her cephesi farklı oda büyüklükleri farklı bir de üstüne mutahit mantığı ile kısa petek konulmuş ama biz diyoruz ki oda termostatı evin her yerini aynı derecede tutamıyor. Yaşam alanım istediğim derece olunca yatak odam ile diğer odalar arasında her zaman 1 derece fark var negatif yönde. Çocuk odalarında da pozitif yönde 0.5 derece. Evdeki hiç bir odanın kapısı kapalı değil. Açıkçası çok ince ayar yapıp esitleme konusunda çalışma yapmıyorum. Sadece bir kez reglaj yapıp ortalama bir ısı değeri tutturdum. Ben oda termostatı kullanmaktan oldukça memnunum. Öğrenme modu ve hassasiyeti düşük olan bir oda termostatı bence pek çok kullanıcıyı mutlu edecektir.

• Merhaba arkadaşlar uzun zamandır ot arıyorum kullanıcısı çok olan memnuniyeti yüksek olan ve hassasiyet oranı 0.5 in altında olan ama öğrenme modu gibi birşey istemiyorum sebebi bir tanıdığım da öğrenme özelliği olan honeywell var kendisi hiç memnun değil çünkü kombiyi çok kısa aralıklarla çalıştırıp durduruyormus kombi set edilen kazan sıcaklığına gelemeden termostat kombiyi kapatıyormuş ve hâliyle cihaz sürekli dur kalk şeklinde çalışıyormuş firmayla görüşmüş bütün kablo bağlantıları falan hepsi doğru yapılmış ama bu termostatlar böyle çalışırmış o nedenle öğrenme özelliği gibi bir özellik istemiyorum hassasiyet oranı düşük olsun yeterli

• Trbk7915 T kullanıcısına yanıt
    Kullanmaya başladıktan sonra öğrenme modunun eksikliğini hissedeceksiniz?
  • 
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.