Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (192. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.679
Cevap
153
Favori
359.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar, honeywell y87RF2008 modülasyonlu oda termostatını viessman vitodens 050w de kullanma suyu sıcaklığında yaşadığım sorundan dolayı kullanamadığımdan ürünü 250 TL ye satmaktayım bilginize..
  • ByCaKaBo B kullanıcısına yanıt
    cr 50 kablolu değil mi?
  • bosch condens 2500w kombim var,oda termostatı tavsiyeniz ne olur acaba?
  • bosch condens 2000w kambim var termostatik vana taktıkdan sonra kombinin su basıncı sürekli düşmekte. Tesisatta da kaçak görünmüyor başka neye bakmam gerekiyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sir.eko

cr 50 kablolu değil mi?

Evet, kablolu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Honeywell CMT727 oda termostatı kullanıyorum. Kombi evin dışında duruyor ve resimde göreceğiniz gibi şu kablo bi şekilde çıkmıştı ve ben kabloyu takmıştım bi şekilde bi porta. O gördüğünüz yeşil ışık bu kablo takılı değilken de yanıyordu ama şu anda baktım kablo takılı ve yanmıyor. Ama kalorifere ısı geliyor.

Ve düğmesine bastığımda da tekrar yeşil ışık yanıyor.

Bi sıkıntı var mı? Bu ışık yanıp yanmaması, düğmeye basınca ışığın gelmesi vs normal mi? Yoksa bu ışık belirli aralıklarla mı yanıyor?

Dediğim gibi ışık yanmıyor (ben düğmeye basarsam yanıyor) ama kaloriferlere sıcak su geliyor şu an.

Bilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuykil -- 10 Şubat 2018; 22:9:35 >

• iyi akşamlar arkadaşlar. oturduğum evde chaffoteaux & maury marka kombi var. birde kombiye kablo ile bağlı termostat var. ancak ben bu termostatı değiştirmek istiyorum. ama konu ile ilgili bir bilgim olmadığı için size sormak istedim.

markasını yazdığım kombiye uyumlu verimli ve kaliteli hangi marka termostatı almalıyım?
    aşağıdaki termostatlar olabilir mi?
    hepsi kombime uyumlu ise hangisini tercih etmeliyim?

işi bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

1-General Ht 150 Dijital Kablolu Oda Termostatı
    2-Syntech SYN-176 Dijital , Oda Termostatı
    3-in-therm MRL 200 TM Dijital Kablolu Oda Termostatı İn-therm
  • trgny T kullanıcısına yanıt
    Cosa veya Santek alın. Cosa'nın interaktif özelliği ilginizi cekmezse kesinlikle Santek alın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    in-therm i tercih edebilirsin kullanmaktayım,ancak 300 modelleri fıyat olarak bir tık fazla kullanımı daha kolay ve fonksiyonlu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enkaplann

in-therm i tercih edebilirsin kullanmaktayım,ancak 300 modelleri fıyat olarak bir tık fazla kullanımı daha kolay ve fonksiyonlu.

Öncelikle cevap verdiğin için teşekkürler. Söylediğin ürünle ilgili malzeme kalitesi konusunda olumsuz birkaç yorum okumuştum.sizin bu anlamda düşünceniz nasıldır

• quote:

Orijinalden alıntı: cglynfrk

Cosa veya Santek alın. Cosa'nın interaktif özelliği ilginizi cekmezse kesinlikle Santek alın.

Cevap verdiğin için teşekkürler. Veridiğin markalara gözattım. Ama Santek ve cosa fiyat olarak bu iş için düşündüğüm bütçenin üzerinde. Verdiğim markalarla ilgili fikrinizi söyleyebilirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trgny -- 13 Şubat 2018; 11:55:17 >
    General ve in Therm 0,5 hasssasiyetli
    0,5 ve üzeri hassasiyetli bir oda termostatı alacağınıza hiç almayın daha iyi.

Syntech 0,2 hasssasiyetli. Ancak ona o parayı vereceğinize Cosa veya Santek alın. Pişman olmazsınız.
  • cglynfrk kullanıcısına yanıt
    interhm ürünleri 0.1 hassasiyete ayarlanabiliyor.Ancak ürünlerde TPi algoritması olmadığı için set değeri üzeri 0.1 derece mantığında çalışıyor.

Yani set derecesi 23 derece olsun 22.8 dereceye düştüğünde kombi çalışır , 23.2 ye adım attığında kombiyi durdurur.TPi olmadığından peteklerdeki ısıyla birlikte ortam 23.8 dereceye kadar çıkabiliyor.Ancak bu yönüyle eleştirelebilir.Ayrıca son aldığım üründe saat ve programlama hataları var.birde duştan sonra kombiyi çalıştırmadı 2 kere.Bu nedenlerden ve malzeme kalitesinden ötürü bende tavsiye etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 13 Şubat 2018; 13:18:39 >
  • Öğrenme modu olmayan termostat almayın bence de.
    In-Therm 0.1C ayarlanabiliyor.
    Ben kullandım 1 hafta anca dayandım geri iade ettim.
    Malzeme kalitesi berbat, alıcı ve verici arasında iletişim sorunları mevcut.
    Sabah bi kalkıyoruz ev buz gibi verici yan demiş ama alıcı sinyali alamadığı için kombiyi çalıştırmamış.

Honeywell CMT727 aldım daha sonra TPI'yi, senkranizasyonu pek çözememiştim söküp COSA almıştım.
    Şimdi tekrar CMT727'yi bağladım.
    Öğrenme modunuda açtım oh fıstık. Set değerini hiç geçmiyor mübarek çakılıp kalıyor..
    Fiyat olarak biraz pahalı (450 TL civarı) Ben 360 TL'ye almıştım 2016 Mart ayında. USD, EUR yükselince ürün fiyatıda yükseliyor.

In-Therm, General felan bunlar dandirik uydurma ürünler bana göre. Adı oda termostatı olsun diye üretilmiş ürünler.
    Bütçe müsaitse Honeywell ürünleri alınabilir. Yada Siemens REV24.
    Yok çok çıkamam diyorsanız direk San-Tek alıp geçin tertemiz mis gibi..

Yeterki öğrenme modu olsun..

COSA'da iyidir. Onuda kullandım 3 ay.
    Öğrenme modu olmadığı için set değerini aşıyor doğal olarak. Buda tüketime ve konfora etki ediyor. Standart on/off ürün.
    COSA'da öğrenme modu olsa tadından yenmez.
    Zaten söktüğüm halde bekletiyorum satmıyacağım. Belki ilerde öğrenme modu gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 13 Şubat 2018; 15:54:57 >

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Cosa'nın set değerini fazla aşması tamamen kazan sıcaklığı ile ilgili. Ben kazan sıcaklığını 42 derece olarak kullanıyorum. Cosa set değerini en fazla 0,1 derece aşıyor. Kazan sıcaklığı 55-60 derece ve üzeri ayarlandığında set değerini 0,4 derece civarında aşabiliyor.

Termostat kullandığım 3 yıl boyunca yaptığım envai çeşit denemelerde vardığım sonuç; yalıtımı iyi, ısı kaybı minimum evlerde kazan sıcaklığını 40-45 derecede kullanmak hem konforlu hem de daha tasarruflu. Yalıtımı olmayan evlerde ise termostat kullanımını doğru bulmuyorum.

Öğrenme modu olmazsa olmaz bir özellik değil.
  • Peki bu san-tekin kablolusu varmıdır ve fiyatı ne kadardır. Ben 250 tl gibi görmüştüm bir yerde sanki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trgny -- 13 Şubat 2018; 18:19:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cglynfrk

Cosa'nın set değerini fazla aşması tamamen kazan sıcaklığı ile ilgili. Ben kazan sıcaklığını 42 derece olarak kullanıyorum. Cosa set değerini en fazla 0,1 derece aşıyor. Kazan sıcaklığı 55-60 derece ve üzeri ayarlandığında set değerini 0,4 derece civarında aşabiliyor.

Termostat kullandığım 3 yıl boyunca yaptığım envai çeşit denemelerde vardığım sonuç; yalıtımı iyi, ısı kaybı minimum evlerde kazan sıcaklığını 40-45 derecede kullanmak hem konforlu hem de daha tasarruflu. Yalıtımı olmayan evlerde ise termostat kullanımını doğru bulmuyorum.

Öğrenme modu olmazsa olmaz bir özellik değil.

Öğrenme modu bana göre olmazsa olmaz bir özelliktir.
    152 M2 evi 40-45C'de ısıtırmısınız?
    40-45C ayarladığımda dışarısı eksi derecelerde iken evin ısınması bir hayli uzun sürüyor. 5-6 saat kombinin çalıştığını bilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Öğrenme modu olmayan termostat almayın bence de.
    In-Therm 0.1C ayarlanabiliyor.
    Ben kullandım 1 hafta anca dayandım geri iade ettim.
    Malzeme kalitesi berbat, alıcı ve verici arasında iletişim sorunları mevcut.
    Sabah bi kalkıyoruz ev buz gibi verici yan demiş ama alıcı sinyali alamadığı için kombiyi çalıştırmamış.

Honeywell CMT727 aldım daha sonra TPI'yi, senkranizasyonu pek çözememiştim söküp COSA almıştım.
    Şimdi tekrar CMT727'yi bağladım.
    Öğrenme modunuda açtım oh fıstık. Set değerini hiç geçmiyor mübarek çakılıp kalıyor..
    Fiyat olarak biraz pahalı (450 TL civarı) Ben 360 TL'ye almıştım 2016 Mart ayında. USD, EUR yükselince ürün fiyatıda yükseliyor.

In-Therm, General felan bunlar dandirik uydurma ürünler bana göre. Adı oda termostatı olsun diye üretilmiş ürünler.
    Bütçe müsaitse Honeywell ürünleri alınabilir. Yada Siemens REV24.
    Yok çok çıkamam diyorsanız direk San-Tek alıp geçin tertemiz mis gibi..

Yeterki öğrenme modu olsun..

COSA'da iyidir. Onuda kullandım 3 ay.
    Öğrenme modu olmadığı için set değerini aşıyor doğal olarak. Buda tüketime ve konfora etki ediyor. Standart on/off ürün.
    COSA'da öğrenme modu olsa tadından yenmez.
    Zaten söktüğüm halde bekletiyorum satmıyacağım. Belki ilerde öğrenme modu gelir.

cglynfrk ve sizin Yazdıklarınızdan işin içinde olduğunuz ve anladığınız belli. Peki bu Honeywell CMT727 termostatın kablolu modeli Honeywell CMT707 olan mıdır? Buysa bu model nasıldır? Sizin söylediğiniz modelle benzeşiyor mu? Kablolu almak istiyorum. Hazır çekilmiş kombiye bağlı kablo var. Direk ona takacağım. Son olarak zaten kablo ile bağlı bir termostat olan chaffoteaux &maury marka kombim için uyumsuz termostat olmasa gerek öyle değil mi? En azından kablolu olanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trgny -- 14 Şubat 2018; 22:36:18 >

• CMT707, CMT727'nin kablolu versiyonu. Yanlız 707de Optimizasyon özelliği yok diye biliyorum.

Optimizasyon şu;

Mesela saat 08.00 23C ayarladınız o saatte istenilen sıcaklığa ulaşmış oluyor. Evin soğuma, ısınma durumunu ogreniyor ona göre çalışıyor. Örnek; 1 saat önceden yada 45 dk önceden. Yaklaşık 1 hafta 10 günde öğreniyor.

Almışken bütçeniz elveriyorsa 727 olan kablosuz olanı alın derim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

CMT707, CMT727'nin kablolu versiyonu. Yanlız 707de Optimizasyon özelliği yok diye biliyorum.

Optimizasyon şu;

Mesela saat 08.00 23C ayarladınız o saatte istenilen sıcaklığa ulaşmış oluyor. Evin soğuma, ısınma durumunu ogreniyor ona göre çalışıyor. Örnek; 1 saat önceden yada 45 dk önceden. Yaklaşık 1 hafta 10 günde öğreniyor.

Almışken bütçeniz elveriyorsa 727 olan kablosuz olanı alın derim...

Hocam işin aslı ben 100 lira civarı bir cihaz düşünüyordum ve ilk mesajımda yazdığım markalar hakkında bilenden tavsiye almak istemiştim. Ve sağolun güzel tavsitelerde de bulundunuz. Ancak iyi ve kaliteli olan pahalı oluyor.ve birde kirada oturuyorum.Bu nedenle çokta para vermek içimden gelmiyor.70-150 tl bandında önerebileceğiniz ortalama bir cihaz varsa onu söyleyebilirseniz iyi olur. Herhalükarda görüş öneri ve tavsiyeleriniz için size, cglynfrk ve diğer arkadaşlara çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trgny -- 15 Şubat 2018; 12:22:45 >

• 
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.