Şimdi Ara

ocz titanium ramlerim.. 1066 sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=47&productid=bd71824

yukarıdaki ramleri aldım. ürün açıklamasında yazana göre 2.3vda 5-5-5-15 şeklinde çalışıyormuş ram. biostan spd'yi 3.20b, dram timingleri de 5-5-5-15 şeklinde ayarladım. voltajı da 2.3'e çıkarttım tabi. cpuz programı 1066 mhz olarak gösteriyo ama zamanlamalar çok kötü. 5-7-7-24 gibi bişeler oluyor. işlemcim q6600 ve 9x333 modunda çalıştırıyorum. zamanlamaları nasıl 5-5-5-15 e çekerim. veya en optimum ayar ne sizce?

dznlm: anakartım da gigabyte ep45-ds3l

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medeor -- 2 Şubat 2009; 16:23:41 >

• Eğer anakartın gigabyte ise m.i.t bölümüne girerek ordan ramn zamanlamalarını ayarlayabilirsin büyük ihtimal autoda kaldığı için zamanlamaları bu kadar yüksek olmuş
  • aa evet o zamanlamalar auto şeklinde duruyomuş ben de ayarladım sanıyorum. oldu şimdi sağol.
  • benimde sormak istediğim birşey var yeni konu açmayım burdan sorayım bari benimde kingston 1066 ramlerim var ama 800 de çalışıyor 1066 yapmam için voltajı 2,2 yapmam lazımmış sitesinde dediğine göre birde zmnlamaları 5-5-5-15 yapcam ama spd x,xxa b c d var bunların hangisini yapacam onu bilmiyorum yardımcı olurmusunuz birde başka birşey yapmama gerek varmı?
    ramlar bunlarhttp://www.mavibilgisayar.com/ud/10589
  • @medeor

Dikkat etmen gereken birşey var. OCZ'nin 1066MHz bellekleri çoğunlukla 2.1V ile çalışmaktadır. Hepsiburada'daki açıklama eski kalmış olabilir.

Sizin vermeniz gereken bellek voltajı, belleklerinizin üzerinde bulunan etikette yazan değerdir. Eğer orada 2.1V yazıyorsa, 2.3V vermenin bir manası yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: X-GeN

@medeor

Dikkat etmen gereken birşey var. OCZ'nin 1066MHz bellekleri çoğunlukla 2.1V ile çalışmaktadır. Hepsiburada'daki açıklama eski kalmış olabilir.

Sizin vermeniz gereken bellek voltajı, belleklerinizin üzerinde bulunan etikette yazan değerdir. Eğer orada 2.1V yazıyorsa, 2.3V vermenin bir manası yok

evet ben zaten 2.1 olarak ayarladım. bununla ilgili bi konu bulmuştum bu forumda siz vardınız konuda demişsiniz işte 3.20 yi seçin 2.1v ayarlayın fln o sayede yaptım zaten teşekkürler.

• Birşey değil
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.