Şimdi Ara

OCZ Reaper 800 mhz overclock için timingler...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ramleri kullanan ve overclock yapan arkadaşlar varsa hangi timingler ve ne kadar voltajla kaç mhz'e overclock yaptıklarını yazarlarsa çok yardımcı olmuş olacaklar...(900 mhz bile göremedim bu ramlerle)

Sistemim: Maximus Formula+E2160 1.8Ghz@3.2Ghz+OCZ Reaper 2x1 Gb 800 mhz DDR2...

• konuyu forumun overclock bölümüne açmış olsaydın daha sağlıklı yardım alabilirdin sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: blkb

konuyu forumun overclock bölümüne açmış olsaydın daha sağlıklı yardım alabilirdin sanırım
    sanmam ya ocz ne alalim diyenlere reaper reaper diyenler nerede?pazar diye her halde.900 u bile geille goremedim desen tamam da ocz de nasil oluyor o is ben en ucuz modellerini 1000 yapmisken?sen kendi timing voltaj ayarlarini yaz ki sende mi yanlis var bakalim baska model ocz ayari soyleriz olmazsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

sanmam ya ocz ne alalim diyenlere reaper reaper diyenler nerede?pazar diye her halde.900 u bile geille goremedim desen tamam da ocz de nasil oluyor o is ben en ucuz modellerini 1000 yapmisken?sen kendi timing voltaj ayarlarini yaz ki sende mi yanlis var bakalim baska model ocz ayari soyleriz olmazsa.

Alıntıları Göster
    Anakart'ın Auto ayarları haricindeki tüm kombinasyonları denedim, bu Ramler default olarak 2.0-2.1 Ghz v ile 800mhz'de 4-4-4-15 timing ile çalışıyor ancak zamanlamaları 5-5-5-15'e çekip 2.2v verdiğimde görebildiğim en yüksek değer 836mhz oldu.

Maximus Formula+E2160 1.8Ghz@3.2 Ghz (1.38-1.41v)+OCZ Reaper 2x1 800mhz 4-4-4-15 2.1-2.2v...

Ramler gitmiyor bir türlü. Yeni Bios'u bekleyeceğiz anlaşılan...

NOT: Maximus Formula ramlere Biosta verdiğinizin üzerine 0.08v koyarak voltaj veriyor haberiniz olsun...

• quote:

Alıntıları Göster
    900mhz 4-4-4-12 timinglerde,2.2Vda stabil olarak kullaniyorum.
    Tüm stress testlerini yapiyor saatlerce hic bir hata vermeden,orthos,prime95 vs.. uygulamalarda da hic bi sorunla karsilasmadim.
    Umarim yardimim dokunur

• quote:

Orijinalden alıntı: pwnz0r

Tüm stress testlerini yapiyor saatlerce hic bir hata vermeden,orthos,prime95 vs.. uygulamalarda da hic bi sorunla karsilasmadim.
    Umarim yardimim dokunur

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: pwnz0r

Umarim yardimim dokunur

Hocam Cpu çarpanı ve FSB'yi de söylersen çok makbule geçer. (Benim E2160 8x400=3.2 Ghz'de çalışıyor.)

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarix

quote:

Orjinalden alıntı: pwnz0r

Umarim yardimim dokunur

Hocam Cpu çarpanı ve FSB'yi de söylersen çok makbule geçer. (Benim E2160 8x400=3.2 Ghz'de çalışıyor.)

Alıntıları Göster
    q6600 333*9=3ghz olarak kullaniyorum. Anakart Striker Extreme

• quote:

q6600 333*9=3ghz olarak kullaniyorum. Anakart Striker Extreme

Alıntıları Göster
    5-5-5-15 de twinmos veritech kingston ocz soe filan yapiyor 1000 mhz.ben ocz gold ki daha dusuk modeli yok ile 4-4-4-12 de 1000 actim.orthosta cakildi tabii ki ama 900 de 4-4-4-12 cok rahat yaparim gibime geliyor ha 2.2v olmaz 2.4v olur o ayri ancak benim sistem amd.acaba diyorum su 1:1 yaptin mi benimki 3:4 oldu filan diye bir mevzu var intelde biostan ayarlaniyormus amd de yok oyle bisi.onu mu dusuk yapiyorsunuz yuklenmiyor musunuz yav cok dusuk bu degerler.

• quote:

5-5-5-15 de twinmos veritech kingston ocz soe filan yapiyor 1000 mhz.ben ocz gold ki daha dusuk modeli yok ile 4-4-4-12 de 1000 actim.orthosta cakildi tabii ki ama 900 de 4-4-4-12 cok rahat yaparim gibime geliyor ha 2.2v olmaz 2.4v olur o ayri ancak benim sistem amd.acaba diyorum su 1:1 yaptin mi benimki 3:4 oldu filan diye bir mevzu var intelde biostan ayarlaniyormus amd de yok oyle bisi.onu mu dusuk yapiyorsunuz yuklenmiyor musunuz yav cok dusuk bu degerler.

Alıntıları Göster
    Valla bana anakart gösterdiğinden daha az voltaj veriyor gibi geliyor ramlere.(Yaptığınız ayara 0.08v ekleyip örneğin 2.12v'a ayarladıysanız 2.20v olarak gösteriyor Bios'un Hardware Monitör kısmında)

CPU da BIOS'a göre 1.40v(CPU-Z'ye göre 1.38v) ile 3.2Ghz'de stabil, arkadaşların verdiği voltajlara baktım hep 1.40 ve üzeri vermişler. BIOS voltajları doğru düzgün göstermiyor sanırım.O yüzden kurcalamaya korkuyorum ram voltajını...

• quote:

Valla bana anakart gösterdiğinden daha az voltaj veriyor gibi geliyor ramlere.(Yaptığınız ayara 0.08v ekleyip örneğin 2.12v'a ayarladıysanız 2.20v olarak gösteriyor Bios'un Hardware Monitör kısmında)

CPU da BIOS'a göre 1.40v(CPU-Z'ye göre 1.38v) ile 3.2Ghz'de stabil, arkadaşların verdiği voltajlara baktım hep 1.40 ve üzeri vermişler. BIOS voltajları doğru düzgün göstermiyor sanırım.O yüzden kurcalamaya korkuyorum ram voltajını...

Alıntıları Göster
    cpu-z bende de biostan verdigim voltaj degerine göre daha az gösteriyor.. Ama everest ve asus'un anakart cdsinden cikan yazilim AI Booster tam olarak verdigim degeri göstermekte, sanirim o sorun cpu-z den kaynaklaniyor.
    AI Booster i asus un websitesinden indir istersen veya cd de vardir

• quote:

cpu-z bende de biostan verdigim voltaj degerine göre daha az gösteriyor.. Ama everest ve asus'un anakart cdsinden cikan yazilim AI Booster tam olarak verdigim degeri göstermekte, sanirim o sorun cpu-z den kaynaklaniyor.
    AI Booster i asus un websitesinden indir istersen veya cd de vardir

Alıntıları Göster
    5-5-5-18 Dene bakalım istediğin Mhz yi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legend.

5-5-5-18 Dene bakalım istediğin Mhz yi

Alıntıları Göster
    quote:

zamanlamaları 5-5-5-15'e çekip 2.2v verdiğimde görebildiğim en yüksek değer 836mhz oldu.

18 de olsa cok bisi degismez sorun ramden degil bence.
    ---------------------------

anakart dogru duzgun voltaj vermiyor demissin ama benim twinmos kingston veritech 5-5-5-15 1000 mhz dediklerim voltajsiz degerler yani 1.8v
    sende 836 da kalmamasi lazimdi.en garanti cozumu soyleyeyim ben sana, baska bir makinede mumkunse amd makinede oc yap ramleri.istedigin hizlara gelirse anakart engelliyor diyebiliriz pekala hani yeni anakart asus da yaz basinda cikardigi anakartlara hala bios cikariyor da hala kimi memnun kimi degil ya oyle bisidir belki.

• quote:

quote:

zamanlamaları 5-5-5-15'e çekip 2.2v verdiğimde görebildiğim en yüksek değer 836mhz oldu.

anakart dogru duzgun voltaj vermiyor demissin ama benim twinmos kingston veritech 5-5-5-15 1000 mhz dediklerim voltajsiz degerler yani 1.8v
    sende 836 da kalmamasi lazimdi.en garanti cozumu soyleyeyim ben sana, baska bir makinede mumkunse amd makinede oc yap ramleri.istedigin hizlara gelirse anakart engelliyor diyebiliriz pekala hani yeni anakart asus da yaz basinda cikardigi anakartlara hala bios cikariyor da hala kimi memnun kimi degil ya oyle bisidir belki.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: .45 ACP

quote:

Hocam eğer bu yazıyı okur da;

Memory:FSB oranını, işlemcini ve FSBxÇarpanını yazarsan çok faydan olur...

Hatta Extreme Tweaker da Ram ve FSB ile ilgili yaptığın tüm ayarları üşenmeyip yazarsan inanılmaz yardımın dokunur. Lütfen...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: .45 ACP

quote:

Hocam eğer bu yazıyı okur da;

Memory:FSB oranını, işlemcini ve FSBxÇarpanını yazarsan çok faydan olur...

Hatta Extreme Tweaker da Ram ve FSB ile ilgili yaptığın tüm ayarları üşenmeyip yazarsan inanılmaz yardımın dokunur. Lütfen...

Alıntıları Göster
    yazayim hatta 2 resim gostereyim ama isine yaramaz ayarlar cunku benim sana anlatmaya calistigim sey baska ve ben iki sistemde de amd kullaniyorum.amdlerde ram kontrolcusu entegre oldugu icin islemcinin sinirina dayandiginda ramin cikmasina da izin vermiyor belki bu ramler daha yuksek de yapabilir.piyasadaki en dandik ram ne diye sorarsan cogu kimse sana veritech der.ocz nin en kotu modeli de gold.simdi reaperden daha ucuz olan platinler 4-4-4-12 de 1000 yaparken reaperin yapamamasi gibi bisi olmaz senin sorun anakarttan bence voltajdan oldugunu sanmiyorum 2.2 vermissin.daha yukari voltaj isteyecekti ne anladim ben onun cl4 ram oldugundan.en temizi dedigim gibi o ramlerin baska makinede oc edilmesi.

veritechde voltaj 1.8v
    goldda 2.4v ama orthosta stabil olmadi denemek icin islemciyi dusurerek yapmistim zaten simdi 950mhz 5-5-5-15 2.2v de sorun yok.

http://img177.imageshack.us/img177/7607/veritechqb7.jpg

http://img208.imageshack.us/img208/1420/x2pk9.jpg

• quote:

yazayim hatta 2 resim gostereyim ama isine yaramaz ayarlar cunku benim sana anlatmaya calistigim sey baska ve ben iki sistemde de amd kullaniyorum.amdlerde ram kontrolcusu entegre oldugu icin islemcinin sinirina dayandiginda ramin cikmasina da izin vermiyor belki bu ramler daha yuksek de yapabilir.piyasadaki en dandik ram ne diye sorarsan cogu kimse sana veritech der.ocz nin en kotu modeli de gold.simdi reaperden daha ucuz olan platinler 4-4-4-12 de 1000 yaparken reaperin yapamamasi gibi bisi olmaz senin sorun anakarttan bence voltajdan oldugunu sanmiyorum 2.2 vermissin.daha yukari voltaj isteyecekti ne anladim ben onun cl4 ram oldugundan.en temizi dedigim gibi o ramlerin baska makinede oc edilmesi.

veritechde voltaj 1.8v
    goldda 2.4v ama orthosta stabil olmadi denemek icin islemciyi dusurerek yapmistim zaten simdi 950mhz 5-5-5-15 2.2v de sorun yok.

http://img177.imageshack.us/img177/7607/veritechqb7.jpg

http://img208.imageshack.us/img208/1420/x2pk9.jpg

Alıntıları Göster
    OCZ Reaper 800 4-4-4-15 -936MHZ'De rahat çalşıyo bende..

• quote:

Orijinalden alıntı: nightmareee

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: nightmareee

İşlemciyi hangi çarpanda ve FSB'de kullanıyorsun ve Ramlere ne kadar voltaj veriyorsun?

Eğer yazabilirsen çok makbule geçer hocam...
  • quote:

quote:

İşlemciyi hangi çarpanda ve FSB'de kullanıyorsun ve Ramlere ne kadar voltaj veriyorsun?

Eğer yazabilirsen çok makbule geçer hocam...

Alıntıları Göster
    390 FSB'de 1560, ramin voltajı 1.8..
  • quote:

Alıntıları Göster
    390 fsb mi?936 mhz oluyor bu hizda?dedigim gibi simdiki intellerden anlamam ama ben amd de 262 fsb de 1000 e vurdurabiliyorsam biostan ayarla, intelde de benzer sekilde olabilmesi lazim 390 fsb de islemci tikanmistir muhtemelen. 1:1 midir nedir ondan yapsaniza daha dusuk fsb de.
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Ben 2.3v bile verdim bir türlü olmuyor birtürlü, Ram 375 mhz üstü FSB'de çalışmıyor...
  • quote:

quote:

Ben 2.3v bile verdim bir türlü olmuyor birtürlü, Ram 375 mhz üstü FSB'de çalışmıyor...

Alıntıları Göster
    quote:

Ram 375 mhz üstü FSB'de çalışmıyor...

375 den sonra diyorsun.vazgectim sen oc bolumune git en iyisi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.