Şimdi Ara

OCZ Reaper [3-4-4-15] ile [4-3-3-15] Voltaj Kaç olmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bende ki 2*1 GB [3-4-4-15] ram'lerin yanına 2. el almayı düşündüğüm OCZ 2*1 GB [4-3-3-15] ram'leri takabilir miyim? Olur mu? Olursa nasıl olur?
    Bu zamanlamalardan anlamadığım için ve forumu arayıp yeterli bilgiyi bulamadığım için sizlere danışıyorum. Yardımlarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinanolmez -- 12 Şubat 2009; 15:03:41 >

• İkisini de 4-4-4-15 ayarlarsın kesinlikle çalışır bu şekilde.Minimum gecikmeler farklı olduğu için ikisini birden sağlayan bir gecikme süresi belirlemelisin bu da 4-4-4-15tir.Voltajlara dikkat et iki setin de aynı mı o da önemli çünkü.

Ayrıca problem olursa 5-5-5-15te dene birde....
  • Bahsettiğim OCZ'leri aldım sisteme takıp bios'tan zamanlarını 4-4-4-15 yaptım, CpuZ'den baktığımda 3-4-4-15 olanlar 2T timing ve 2.4V görünürken, diğeri (4-3-3-15) yine 2T ve 2.0V görünüyor. Bunlara ayar vermek gerekir mi? bu şekilde çalışması normal mi?
  • quote:

CpuZ'den baktığımda 3-4-4-15 olanlar 2T timing ve 2.4V görünürken, diğeri (4-3-3-15) yine 2T ve 2.0V görünüyor.

spd'ye degil memory bolumune bakacaksin.spd yapilmasi gereken ayari gosterir sabittir.memory o anda kullanilan ayari gosterir.4-4-4-15 yaptiysan biostan hepsi bu sekilde calisir.voltaji da 2.0-2.1v yaptiysan ayar dogru o sekilde kullanabilirsin.memory bolumunden resim ekleyebilirsin spd bolumune bakma anlik bilgi vermez orasi ve farkli ram taktigini soyluyorsun zaten bir de spd'den bakmana gerek yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.