Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oculus Rift Kulübü | Ön Siparişler Açıldı | Ülke Notu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: oup59 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
212
Cevap
11
Favori
13.985
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Oyun Genel ve Diğer türler >> Oculus Rift Kulübü | Ön Siparişler Açıldı | Ülke Notu!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1581 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: stabwound

Kuzenim Viyana'dan gelirken Oculus rift cv1 getiriyor, malesef touch kontrolleri yok. ben htc vive istemiştim ama orada bulamadı.

Şimdi oculusla koltukta veya sabit bi noktada mı olmamız gerekiyor? alan sensörü yetersizmiş sanırım? htc vive'daki gibi hareket özgürlüğü sunan sensörler gelir mi ilerde?

Vive kadar rahat olmasa da dar bir alanda kalmak şartıyla hareket edebilirsiniz.

O takip eden istasyondan ikincisini alıp sisteme eklerseniz Vive kadar iyi takip edebildiği söyleniyor ama maliyet yükseliyor , hem de oculus için yapılan oyunlar bunu düşünürek tasarlanır mı belli değil şimdilk.

Oculus rift te ilk nesil olduğu düşünülürse iyidir. Aldığınıza pişman olacağınızı sanmıyorum.

• Yarbay
    2523 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: HSeldon

quote:

Orijinalden alıntı: stabwound

Kuzenim Viyana'dan gelirken Oculus rift cv1 getiriyor, malesef touch kontrolleri yok. ben htc vive istemiştim ama orada bulamadı.

Şimdi oculusla koltukta veya sabit bi noktada mı olmamız gerekiyor? alan sensörü yetersizmiş sanırım? htc vive'daki gibi hareket özgürlüğü sunan sensörler gelir mi ilerde?

Vive kadar rahat olmasa da dar bir alanda kalmak şartıyla hareket edebilirsiniz.

O takip eden istasyondan ikincisini alıp sisteme eklerseniz Vive kadar iyi takip edebildiği söyleniyor ama maliyet yükseliyor , hem de oculus için yapılan oyunlar bunu düşünürek tasarlanır mı belli değil şimdilk.

Oculus rift te ilk nesil olduğu düşünülürse iyidir. Aldığınıza pişman olacağınızı sanmıyorum.

teşekkür ederim cevap için. bunun dışında oculus'un lenslerinin daha iyi olduğu söyleniyor ama deneyimleyen kişiler vive'da daha kaliteli bi görsel deneyim yaşadıklarını söylüyorlar. şu an siparişi bekletiyorum

• Binbaşı
    1581 Mesaj

Lenslerinin biraz daha iyi olduğu söyleniyor ama çok dramatik bir fark değil.

Vive'ın kontrolcusünün en baştan beri olması , oda içinde hareket etmeye izin vermesi deneyimi bir adım öne çıkarıyor tabii.

Oculus 'un arkasında ise Facebook var. facebook ile ilgili iyi uygulama desteği geliyor yakında , OR 'in de böyle bir uygulama avantajı olacak başlangıçta.

Şu anda ikisi de ilk nesil. Uygulamaların , oyunların çoğu indie seviyesinde. Yakın zamanda Oculus biraz öne çıkabilir.
    |
    |
    stabwound kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

HTC Vive bulamadığımız için istemeden Oculus alıyorduk açıkçası, kuzenim gelmeden bana sürpriz yaptı ve HTC Vive siparişi vermiş. İnternetteki yerel ve yabancı tüm inceleme ve kullanıcı yorumlarını okudum haftalardır içime sinmemişti Oculus. Arkasında Facebook var ama oyun konusunda tecrübesi yok. Karşısında steam var, half life 3'ün VR destekli halini bekliyorum :)

Oculus touch çıkıyor ama en önemli özelliğinden yoksun bence, Vive'da olduğu gibi geniş alanda oynayabileceğimiz bir sensör yok. Bazı kişiler sensörden 1 tane daha alıp denemiş ama yine alanın çok sınırlı olduğunu söylüyorlar vive'a göre. Bu arada touch için de sensör yapılmış sanırım toplamda 3 sensör ortalık çok karışık olucak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stabwound -- 18 Kasım 2016; 17:46:0 >
    |
    |
    Bahsedilenler: HSeldon
    |
    |
    arkadaslar merhaba. ben bugun ABD'den OSVR HDK2 siparis ettim. sanal gerceklik teknolojisini iyi takip ettigimi dusunmeme ragmen bu markayi yeni kesfettim diyebiliriz. kaliteli oyun ekipmanlari ureten bir firmayla ortaklasa ortaya koyduklari urun icin istedikleri fiyat ise rakiplerine gore daha makul. urun gelince incelemelerimi bu baslik altinda ya da yeni bir baslik altinda sizlerle paylasmayi umuyorum. siz de OSVR hakkinda bildiklerinizi paylasirsaniz sevinirim. cunku webde Turkce bir incelemeye rastlamadim. herkese iyi forumlar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Selam arkadaşlar muhtemelen başlığın en salakça sorusunu soruyorum ama gerçekten

oculus rift ile galaxy vr yada cardboardların farkı nedir ? (Birinin telefonda birinin pc de kullanılması , daha kaliteli içeriklere sahip olması dışında..)

Yani ikiside aynı teknoloji birisi daha iyi içerik mi sunuyor ?
    |
    |
    Kurulum aşamasında Oculus hdmi ı ekran kartı hdmi portuna takıyorum, lakin sonraki adımları takip etmek için görüntüden mahrum kalıyorum. Oculusa da görüntü gelimiyor. Ana kartın hdmi portuda pasif durumda.

Ekran kartında bulunan DVI portu içinde kablom yok. Ulen bir hevesle açtık kutuyu. İçime oturdu.
    |
    |

"Her şey güzel olacak"
  • Yarbay
    3072 Mesaj
    |
    |

"Her şey güzel olacak"
  • Yarbay
    3072 Mesaj
    |
    |

"Her şey güzel olacak"
  • Binbaşı
    1271 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar Oculus Rift CV1 + Oculus Touch setim satılıktır.

İlgilenenler PM atabilir.
    |
    |
    MSI Z370 GAMING PRO CARBON AC INTEL I7 8700K 16GB CORSAIR VENGEANCE RGB DDR 4 3466Mhz NZXT KRAKEN X62 LIQUID COOLING SYSTEM 11GB DDR5X ASUS STRIX 1080TI SILVERSTONE PM-01 RGB KASA 3x Benq 24" Monitors, CORSAIR 1000W PLATINIUM PSU, 512GB SAMSUNG 960PRO Nvme SSD, 2X2 TB WD Caviar Black HDD (Raid 0), 256GB SAMSUNG EVO 850 SSD, SIMUCUBE DIRECT DRIVE SYSTEM IONI HC PRO 20Nm Mige Servo, Simupad Button Plate, Simupad Button Box, Simupad Feedback pad, FANATEC Clubsport V3 Loadcell pedals, Fanatec Clubsport V1,5 Shifter.
  • Yarbay
    4367 Mesaj
    Beat Saber oyunu efsane arkadaşlar, kesinlikle oynayın. Akşam yarım saat oynayın kalori yakın ve eğlenin harika bir oyun.

|
    |

XboxLive : Thedelixbox
  • Yüzbaşı
    561 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar , iki sorum olucak ;

Oculus Rift S deneyebileceğimiz mağaza varmı ?

Oculus Rift S ve Rift Touch arasında ne farklar var ?
    |
    |
Reklamlar
e-ticaret
SEO
üniversite
google reklamları
son dakika
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,270
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.