Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oculus Rift Kulübü | Ön Siparişler Açıldı | Ülke Notu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: oup59 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
212
Cevap
11
Favori
13.985
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Oyun Genel ve Diğer türler >> Oculus Rift Kulübü | Ön Siparişler Açıldı | Ülke Notu!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1873 Mesaj

Bu konuda aciklama gelmisti diye hatirliyorum. Mart ayinda siparisler gonderilmeye baslandiginda hizli hizli alan herkese gondericez gibi bisey demislerdi. Hazirana falan sarkmaz bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    TorwaK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Win8 demi calısıyor sadece bu gozluk ve kurmak için gerekn işlemler neler bilen var mı

|
    |

|
    |
    |
    |
    |
    |
  • Çavuş
    94 Mesaj
    Ben dün gaziemir optimumda denedim bu ürünü kamikaze similasyonunu baya sağlam birşey beyin nasıl algılıyorsa artık midem bulanmadı değil tabi daha çok gelişmesi lazım hemen çıktığında almak ne kadar doğru orası tartışılır

|
    |

Yok hocam normal hayatta nasıl görüyorsan aynen öyle görüyorsun :)

|
    |
    Beyinsiz Adam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Gaming İstanbulda deneme fırsatı buldum hem g2a standında hemde BAÜ standında,fakat pikselleri saymaktan düzgün izleyemedim.Satışta olanlarda böyle değildir umarım ama denemek için neden böyle dandik prototip gibi gözüken şeyleri getirdiler.

• Yüzbaşı
    675 Mesaj

Bence o işi dk2 ile yapma bir kere deneyene bir daha denetemezsin.Ben ilk kullandığımda 1 saat kendime gelememiştim beynim resmen şarter atmıştı :)
    |
    |
    confilax kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hem dk2 yi hem son sürümü deneyen birine aradaki farkı sordum arada uçurum olduğundan bahsetti
    |
    |
    alperenxx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

1.si forum değil "konu"
    2.si bu konuya o ürüne benzer başka bir ürün ile ilgili bir şey yazabilir.

Neyse bakalım tam yapımları bittikten sonra hatçe ablanın ve Oculus'un karşılaştırmaları çıksın hangisinin daha iyi olduğunu görürüz elbet
    |
    |
    adamic1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ok sorun yok, htc vive ve oculus ne zaman TR a gelir acaba, fiyatlar ne olur belli değil, yepyeni bir teknoloji..
    |
    |

neden bilmiyorum bu Pc için olan VR headset lerle ilgili detaylı aktif bir konu bulamadım. Sanal gerçeklik olayını büyük bir heyecanla takip etmekteyim. Aklımda bir sürü soru var ama bu konuyu takip eden uzman bir arkadaşlara rastlamadım. Sanal gerçeklik kaskları bence çok güzel ve ilerde her evde bir tane olacağına eminim, ama nedense benim gibi heyecanla takip eden fazla yok sanki bu mevzuyu.

Bir senedir evime 2. tv mi alma araştırmalarındaydım. evdeki pc tv ye bağlı olduğu için eşimle paylaşım sorunları yaşıyoruz ve bu arada oculus ve vive mevzusu patlak verdi. 3000 - 4000 tl civarlarıda tv almayı planlıyordum ki bir daha arayışa girmeyeyim. şimdi diyorumki ucuz birşey alayım tv olarak aradaki farkla VR HEADSET alayım. ekonomik olarak kendimi çok zorlayamayacağım için içinden çıkmadığım hesapların içine düştüm.

HD 7950 ekran kartım yetmiyor onun anlıyorum velakin işlemcim 3570K onuda mı değiştirmem gerek lütfen bilen biri söylesin. bir ara dedim pc yi satıp gtx980m li bir laptop getirteyim amerikadan, ama oda Vr için yetersizmiş galiba.

mesela razerın OSVR si var Mesut ÇEVİK beye sordum. onlar aynı kategoride sayılmazlar dedi oculus ve vive la. Deepon ve ant vr gibi daha ekonomik modeller var çin malı. acaba bunların performansı ne kadar düşük yani az birazcık kötü olsun. Donanımı da az istiyor bunlar herhal çünkü FHD ler filan. mesela ANTVR gtx 760 düşük seviye olarak yetiyor gibi bir şey yazıyordu galiba tam anlamadım. birde merak ettiğim mesela oculusu aldık direk kasaya bağladık yattığım yerden pc de yaptığım herşeyi yapabilecekmiyim oyun oynamak film seyretmek masaüstü kullanmak vs gibi.

Donanım haber şu konunun üstüne düşsün arkadaş... düşük modellerin tanıtımı olsun mesela.... saygılar....

• Çavuş
    98 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: CANBABA34

Selam arkadaşlar.

neden bilmiyorum bu Pc için olan VR headset lerle ilgili detaylı aktif bir konu bulamadım. Sanal gerçeklik olayını büyük bir heyecanla takip etmekteyim. Aklımda bir sürü soru var ama bu konuyu takip eden uzman bir arkadaşlara rastlamadım. Sanal gerçeklik kaskları bence çok güzel ve ilerde her evde bir tane olacağına eminim, ama nedense benim gibi heyecanla takip eden fazla yok sanki bu mevzuyu.

Bir senedir evime 2. tv mi alma araştırmalarındaydım. evdeki pc tv ye bağlı olduğu için eşimle paylaşım sorunları yaşıyoruz ve bu arada oculus ve vive mevzusu patlak verdi. 3000 - 4000 tl civarlarıda tv almayı planlıyordum ki bir daha arayışa girmeyeyim. şimdi diyorumki ucuz birşey alayım tv olarak aradaki farkla VR HEADSET alayım. ekonomik olarak kendimi çok zorlayamayacağım için içinden çıkmadığım hesapların içine düştüm.

HD 7950 ekran kartım yetmiyor onun anlıyorum velakin işlemcim 3570K onuda mı değiştirmem gerek lütfen bilen biri söylesin. bir ara dedim pc yi satıp gtx980m li bir laptop getirteyim amerikadan, ama oda Vr için yetersizmiş galiba.

mesela razerın OSVR si var Mesut ÇEVİK beye sordum. onlar aynı kategoride sayılmazlar dedi oculus ve vive la. Deepon ve ant vr gibi daha ekonomik modeller var çin malı. acaba bunların performansı ne kadar düşük yani az birazcık kötü olsun. Donanımı da az istiyor bunlar herhal çünkü FHD ler filan. mesela ANTVR gtx 760 düşük seviye olarak yetiyor gibi bir şey yazıyordu galiba tam anlamadım. birde merak ettiğim mesela oculusu aldık direk kasaya bağladık yattığım yerden pc de yaptığım herşeyi yapabilecekmiyim oyun oynamak film seyretmek masaüstü kullanmak vs gibi.

Donanım haber şu konunun üstüne düşsün arkadaş... düşük modellerin tanıtımı olsun mesela.... saygılar....

sevgili arkadaşım;

bu işle ilgili kişiler pusuda yarınları bekliyorlar.
    çünkü şu an daha mevzu ham.
    bahsetmiş olduğun düşük donanımla performans elde etme ve henüz gelişimi tamamlanmamış VR ler için zaman gerekiyor.
    teknolojide bu hep böyle olmuştur ve bu da öyle olacak.
    önce yüksek fiyatlar ile birlikte tam gelişmemiş (olgunlaşmamış) ürünler,
    daha sonrasında olgunlaşmış ve dahada olgunlaşacak ürünler ve cazip fyatlar...
    bu seple acele etme... tüm dünya devleri bu piyasaya ürün hazırlıyor..

Şu an en göze çarpıcı ürün her anlamda STAR VR...
    henüz sunulmadı tanıtımı yapıldı.
    http://www.starvr.com/#techspecs

takibimde sizler de takip edin...
    |
    |

• Yarbay
    5995 Mesaj
    Ağustos ayında bacanak ABDden getirecekti ama iptal ettim siparişi. Oyunlara bakıyorum daha çoğu demo. Büyük ihtimalle 2017 gibi alıcam aleti.

Umarım o zaman TRde de satılır normal bir fiyata.
    |
    |
    Intel i7 4790k /// Asus Z97-A /// Asus Dual GTX1070 /// Corsair Vengance Pro 16gb (@2400mhz) /// WD 1TB /// Kingston SSDnow 120GB /// Sandisk Plus 480GB /// Corsair H60 ///LG 29UM68-9 Ultra Wide /// Bloody 740A keybaord /// Evga SuperNOVA G2 750W /// Corsair 400R /// Logitech G303 /// Skullcandy PLYR1 ///
  • Yarbay
    2523 Mesaj
    Kuzenim Viyana'dan gelirken Oculus rift cv1 getiriyor, malesef touch kontrolleri yok. ben htc vive istemiştim ama orada bulamadı.

Şimdi oculusla koltukta veya sabit bi noktada mı olmamız gerekiyor? alan sensörü yetersizmiş sanırım? htc vive'daki gibi hareket özgürlüğü sunan sensörler gelir mi ilerde?
Reklamlar
e-ticaret
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
son dakika
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.