Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oculus Rift Kulübü | Ön Siparişler Açıldı | Ülke Notu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: oup59 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
212
Cevap
11
Favori
13.985
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Oyun Genel ve Diğer türler >> Oculus Rift Kulübü | Ön Siparişler Açıldı | Ülke Notu!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2002 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tuilde

Hayirlisi olsun hocam
    Borderlinx ile mi getireceksiniz?

Teşekkür ederim. Hayır, bir tanıdık vasıtasıyla getirteceğim. Eğer olmazsa Borderlinx kullanacağım.

İlk satın alma işleminde teslimat Mart ayını gösteriyordu fakat, site ne paypal ne de kredi kartını bir türlü kabul etmedi. 10 kere denedikten sonra ancak Nisan 'a teslimatta alabildim.
    |
    |
    Artik mayis teslimat tarihi olarak gozukuyo
    Fiyat pahali ama buna ragmen baya satti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bu arada küçük bir bilgi vereyim. Borderlinx tarzı firmalar üzerinden sipariş geçenlerin siparişleri durdurulmuş. Buna göre sizden ilgili ülkelere ait adres isteniyormuş. Adresi güncellerken sipariş için girdiğiniz adresin ülke kısmını değiştiremiyorsunuz.
    Fiyatlar inanılmaz derecede pahalı. Batacak mı çıkacak mı belli değil, oyun desteği az. Bu fiyata bu kadar kısıtlı içerikle almak akıl işi değil.

|
    |

TG
  • Binbaşı
    1873 Mesaj

Yaptiklari uyanikliktan baska bisey degil. 20 ulke listelediler, o listedeki ulke vatandasi ayni urune hem daha fazla veriyor hemde kargo ucreti dahil degil. Almanyayi kargo adresi secince 700 euro ucret cikiyor. Kargo dahil degil.
    Bu kadar fark varken birde araci sirketler yoluyla alanlarin siparislerini iptal etmeleri tam kurnazlik.
    O kadar tepki aldilar umarim biseyleri degistirirler

|
    |
    TorwaK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    arkadaşlar , hatırlayın ps 1 2 ve 3 ün hikayelerini , bu daha yeni bir olay , ne adam gibi oyun seçeneği olacak , nede başka birşey , şu an için en iyisi beklemek , bekleyin adam gibi oyunları çıksın ortamı kurulsun , teknik servisleri oluşsun , üründe hata çıkıcak , 1 tane pixel ölü olucak , uraş ondan sonra yok garantiye yolla bilmemne .

Risk çok yüksek , karşılığı çok az ... arkadaşın biri yazmış hl2 oynadım diye , yani düşünüyorumda kafamda rift elimde klavye mousemu takılcam ..... biraz sabırlı olun , hele şu alete 1 2 rakipte çıkar hemen onlarıda inceleyin ortamda bi fiyatlar gerilesin
    |
    |
    Şunu anlamıyorum madem bi anda bu kadar talebi karşılıycak gücünüz yok ne diye bu işlere girip beceriksizliğinizi kanıtlıyorsunuz.Htc çıktığında umarım bu işin nasıl yapılacağını gösterir bu beceriksizlere.
    Örnek olarak samsung i phone ve htc bir telefon çıkardığı anda neredeyse tüm dünyaya aynı anda satıp herkese ürün yetiştirebiliyor yapınca oluyormuş demekki.
    |
    |
    600 dollar cidden çok bu arada çinlilerinkine baktim onlarinkide 300 dollar la 400 dollar civari. bu arada leptopum onerilen için uygun değilmiş rifte. fove ve antvr yemi yonelsek napsak hiç bilen varmi?
    |
    |

Yaptiklari uyanikliktan baska bisey degil. 20 ulke listelediler, o listedeki ulke vatandasi ayni urune hem daha fazla veriyor hemde kargo ucreti dahil degil. Almanyayi kargo adresi secince 700 euro ucret cikiyor. Kargo dahil degil.
    Bu kadar fark varken birde araci sirketler yoluyla alanlarin siparislerini iptal etmeleri tam kurnazlik.
    O kadar tepki aldilar umarim biseyleri degistirirler

700 Euro cidden çok yüksek bir fiyat, ürünü mutlaka Amerika 'dan almak lazım. Yalnız bu ürünü kullanacaklara tavsiyem Nvidia 980Ti tarzı bir kart almaları çünkü çözünürlük 2160x1200 ve SLI 'da desteklenmiyor. SLI kullanırken görüntüde bozulma olabiliyormuş.

Ek olarak fiyata Amerika için 30 dolar kargo masrafı ve vergi eklemişler. Toplamda Amerika içi maliyet $685.61

You'll be charged when your order ships.
    Tax: $53.91
    Shipping: $32.70
    Estimated Total: $685.61

Ürünün CES fuarında resimlerini çekmişler. Kutu içeriği güzel duruyor.

http://imgur.com/gallery/Pasna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TorwaK -- 9 Ocak 2016; 6:28:07 >

• Binbaşı
    1431 Mesaj
    zamanında 1500tl vererek oculus dk2 almıştım ets2 oynayıp çok beğenmiştim tek sorunu pikselleri net görebiliyordum SATTIM
    yaklaşık 1 sene evvel cardboard aldım çinden kenarda duruyordu
    bugün oculusun önsipariş fiyatını gördüm 600dolar++++ yuhh
    google playe girdim 19 tl ödeyip TRİNUS VR aldım
    ve çinden aldıgım 1dolarlık cardboarda lg g2yi yerleştirdim ets2yi açtım SONUÇ;
    YEMİNLE oculus rift soyguncu
    kesinlikle oldukça stabil sorunsuz lagsız ve dahası piksel saymıyorsunuz
    deneyin tavsiye ederim

birde bu arada çinden vr box 2(22dolar) siparişi verip sanal gerçekliğe en az 2 sene nokta koydum

• Binbaşı
    1873 Mesaj

Dediginiz gibi amerikadan almak mantikli. Amazon uzerinden siparisler acildigi zaman, borderlinx ile alinabilir.
    Ekran karti olarak gtx 970 aldim.
    amd fx 8350 islemci var.
    36gb ram
    Htc'nin gozlugu becebilecegini hic sanmiyorum. Adamlar her seyi berbat ediyolar. Umarim htc kanadindan guzel bi urun gelirde oculus en azindan onsiparisle vr alanlara kontrolcuyu hediye eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuilde -- 10 Ocak 2016; 4:24:49 >
    |
    |
    TorwaK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: aemless

zamanında 1500tl vererek oculus dk2 almıştım ets2 oynayıp çok beğenmiştim tek sorunu pikselleri net görebiliyordum SATTIM
    yaklaşık 1 sene evvel cardboard aldım çinden kenarda duruyordu
    bugün oculusun önsipariş fiyatını gördüm 600dolar++++ yuhh
    google playe girdim 19 tl ödeyip TRİNUS VR aldım
    ve çinden aldıgım 1dolarlık cardboarda lg g2yi yerleştirdim ets2yi açtım SONUÇ;
    YEMİNLE oculus rift soyguncu
    kesinlikle oldukça stabil sorunsuz lagsız ve dahası piksel saymıyorsunuz
    deneyin tavsiye ederim

birde bu arada çinden vr box 2(22dolar) siparişi verip sanal gerçekliğe en az 2 sene nokta koydum

Yav bırak denemesek inanacağız. DK2 nin nasıl olduğunu bilmiyorum ama kendim G3 ve cardboarddan çok daha iyi bir gözlükle denedim. En fazla 10dk katlanılabilir bir şey. Dediğin kadar iyi olsa 600$ vermek için millet niye sıraya girsin.

-Bir kere kafa hareketlerine tepki yavaş ve hassas değil. Kafanın ileri geri hareketlerini de algılamıyor.
    -Görüntü az da olsa gecikmeli geliyor. Çok az kullansan da mide bulantısına sebep oluyor.
    -Telefonun 2k ekranı var ama o çözünürlükte görüntü gitmiyor cihaza daha düşük gidiyor. Ağ üzerinden geldiği için görüntü monitördeki kadar iyi değil.
    -Görüş açısı dar.
    -Ayrıca görüntü 3d değil. İki göze birbirinin kopyası görüntü gidiyor. Tridef ile görüntüyü 3D yapabiliyorsunuz ama tam ekran olmadan 3D yapmıyor. Trinus vr da tam ekran olursa görüntüyü aktarmıyor

|
    |

• Binbaşı
    1431 Mesaj
    Sadece sunu soyleyebilirim bana maliyeti 20 tl oldu ve kesinlikle dk2den iyi
    http://m.youtube.com/watch?v=WhgKBApS8Sg
    http://m.youtube.com/watch?v=8S94CvnDlKk
    http://m.youtube.com/watch?v=OFaY31GQ-eY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aemless -- 9 Ocak 2016; 22:38:07 >

Videoları göstermen birşey ifade etmiyor. Bende de oluyor bunlar.

DK2 de piksellerin gözükmesinin sebebi içinde note 3 ün pentile ekranının olması. Ama en azından oculusun en kötüsünde bile adam gibi ekran kartından yüksek fps li görüntü alırsın. Trinus gibi abuk subuk yöntemlerle sıkıştırıllmış görüntü 15fps de aktarmaz. DK2 piyasaya çıkacak cihazlardan çok daha kötü ayrıca.

Gösterdiğin görüntüler de 3d değil. 3d için iki farklı açıdan yan yana iki görüntü lazım. Bunun dışında monitörde de 60fps oynayan oyun Cardboard a 15-20 fps ancak geliyor. 1600*900 den daha yüksek çözünürlükte görüntü gönderemedim. Grafikler falan da hem düşük çözünürlükten hem de görüntüde sıkıştırma yaptığından dolayı kalitesiz. Lensleri tam kalibre etmek de çok zor. Ayrıca dediğim gibi gecikme var. ETS 2 oynarsın ama Dirt Rally daha hızlı bir oyunu oynayamazsın.
    |
    |
    aemless kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1431 Mesaj
    Cardboard harici bir deneyiminiz varmi hocam

Hayır yok. Denemek istiyorum ama fırsatını bulamadım bir türlü. İlk fırsatta özellikle HTC Vive ı deneyeceğim. Denemesem de özellikle gecikme konusunda çok daha iyi olacağına eminim. Trinus VR ı çekilmez yapan şey gecikme ve düşük fps. İnsanın beynini eritiyor. Kendine eziyet etmeyi seven arkadaşlar deneyebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 10 Ocak 2016; 16:11:31 >
    |
    |
    aemless kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1431 Mesaj

htc ve steam işbirliğinden bende çok umutluyum
    yazdıklarım yanlış anlaşılmasın trinus oculustan iyi demiyorum mutlaka zayıf kalır ama aradaki farkı düşününce güzel bir alternatif olabilir ve çok benzer tad verip cebi çok yakmaz
    |
    |
    Hobar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Nisan mayis gibi amazondan satisa acilir amazondan aliriz. O zamana kadarda htc vive ile oculus rift karsilastirmasida yapilir.

|
    |
    Naima kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Nisan mayis gibi amazondan satisa acilir amazondan aliriz. O zamana kadarda htc vive ile oculus rift karsilastirmasida yapilir.

Hiç zannetmiyorum. Bugün kendi sitesi daha Haziran 'a pre-order tarihi veriyor. Amazon 'a Ağustos 'dan önce gelmez.
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
son dakika
izmir web tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,476
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.