Şimdi Ara

OCR özellikli Adobe Scan uygulaması kullanıma sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • OCR özellikli Adobe Scan uygulaması kullanıma sunuldu

Adobe, optik karakter tanıma (OCR) teknolojisini kullanarak basılı metni dijital belgeye dönüştürebilen yeni bir uygulama yayınladı. Adobe Scan isimi uygulama şirketin gelişmiş görüntüleme işleme tekniği olan Adobe Sensei tabanlı olmasıyla ön plana çıkıyor.

Tarama uygulamalarında OCR teknolojisi yaygın olarak yer alsa da genellikle ücretli olarak sunulur ancak Adobe Scan hem iOS hem de Android platformlarında ücretsiz bir uygulama olarak kullanılabilir durumda. Adobe Scan'i kullanmak için, tarama uygulamasıyla kolayca oluşturulabilen bir Adobe kimliğine sahip olmak gerekiyor.

Ayrıca Bkz.Waymo sürücüsüz kamyon geliştirdiğini duyurdu
    Basit bir arayüze sahip olan uygulamayı resimler, faturalar, notlar, belgeler, resimler, kartvizitler ve beyaz tahtalar dahil her şeyi taramak için kullanabilirsiniz. Adobe Scan'deki kamera arayüzü otomatik yakalama ve flaş olmak üzere iki özelliğe sahip. Otomatik yakalama özelliği aktifken, kamerayı tuttuğunuz basılı metin otomatik olarak algılanarak taranıyor.

OCR özellikli Adobe Scan uygulaması kullanıma sunuldu

Oluşturulan dijital belge, uygulama içinde yer alan seçeneklerle düzenlenebiliyor. Film rulonuzdaki taramalara veya fotoğraflara rötuş işlemi yapabiliyorsunuz. Belgeleri yeniden sıralayabilir, kırpabilir, döndürebilir, gri tonlamalı, otomatik renk ve beyaz tahta gibi filtreler uygulayabilirsiniz. Belge tarandıktan sonra PDF formatında kaydetmeniz isteniyor ve taramalarınız otomatik olarak Adobe Document Cloud'a kaydediliyor.

Adobe Scan'de bulunan başka bir özellik de kullanıcıların taranan ve kaydedilen belgelere farklı cihazlardan erişmelerini sağlayan Adobe Document Cloud olarak gösterilebilir. Uygulama, Ayarlar menüsünden açılıp kapanabilen Metin Tanıma fonksiyonu ile birlikte geliyor. Ücretsiz olarak sunulan Adobe Scan uygulamasını aşağıdaki bağlantılar aracılığıyla Android veya iOS cihazınıza yükleyebilirsiniz.

• Çok güzel bir uygulamaya benziyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google PhotoScan türevi gibi bir şey sanırım

• Cok bu tarz uygulama var valla telefonun kamerasi fazlasiyla is goruyor onu yukle bunu yukle sonra bir bakiyorsun ben bunu kac kere kullandim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adobe diyorki "dökümanınızı tarayın, bana yollayın, ben OCR yapıp texte çevireyim size vereyim, bende de bir kopyası bulunsun". Başka türlü Adobe'un bu uygulamayı ücretsiz sunması söz konusu dahi olmazdı.

• Çok sık kullanıyorum bu programlardan. Şimdiye kadarkilerin en iyisi. Daha yeni. İllaki daha da geliştirirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

Adobe diyorki "dökümanınızı tarayın, bana yollayın, ben OCR yapıp texte çevireyim size vereyim, bende de bir kopyası bulunsun". Başka türlü Adobe'un bu uygulamayı ücretsiz sunması söz konusu dahi olmazdı.

Ücretsiz olan herşey maalesef bunun için.

• Büyük ihtimalle türkçe dil desteği yoktur. genellikle sadece ingilizce dil desteği oluyor ocr programlarında

• Microsoft'un Office Lens uygulamasini yillardir kullaniyoruz, cok da memnunuz. Denememis olanlar denesin. Her acidan cekip kaydediyor. Belge, resim, kartvizit, hatta beyaz tahtadan bile kayit yapiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • iPhone 5 ve iOS 9 desteklemiyor imiş ya la 😳

• Cam Scanner bunu gömer

• quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

Adobe diyorki "dökümanınızı tarayın, bana yollayın, ben OCR yapıp texte çevireyim size vereyim, bende de bir kopyası bulunsun". Başka türlü Adobe'un bu uygulamayı ücretsiz sunması söz konusu dahi olmazdı.

Bu offline çalışmıyorsa ne anladım ben bu işten. Bunu offline yapan çok güzel uygulamalar var.

• Sharparrow S kullanıcısına yanıt
    Türkçe dil desteği olan uygulama var ancak, direk metine cevirmede çok başarılı değil

• Word'de tabloların çizgilerini vs. bozmadan ocr yapan uygulama var mı? Genelde hepsi çizgileri vs karman çorman ediyor.

• Bir sürü denedim

En kullanışlısı

Scanner pro bence ( ios için )

• İndirip bi deneyelim bakalım bunu,başka bir iki program denemiştim ama istedigim verimi alamamıştım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.