Şimdi Ara

OC bir hevestir geçer (mi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
2.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 aydır makineye dokunmuyodum oc konusunda
    olmuyo abi, oynanacak oyun kalmıyo, yapacak iş kalmıyo, ama oc den sıkılmıyorum bi türlü şu gün iyi bi soğutucum ve güç kaynağım olsun, durmam, sabahtan akşama kadar bıkmadan oc yaparım...
  • bende de heves war ama üstüne birde korku war bu koruyu nası yenerim. bide yarım yamalak bilgilerle yapmak istemiyorum ama şöyle adam akıllı anlatımda yok. ztn o kadar kart işlemci için ayrı ayrı anlatım yapılamaz doğru ama ya yanlış bişi yaprsam die tırsıyorum feci.
  • 2007 yılı boyunca durmadan bıkmadan usanmadan overclock yaptım bir haftada 5 anakart değiştirdiğimi bilirim... O zaman opteronlar, sandiegolar, veniceler modaydı dfi lanparty ve bir de epoxun bir anakartı modaydı...Tek çekirdekli bir amdyi hava ile 3 ghzin üzerine çıkarmak gerçekten bir başarıydı ve o zamanlar manyak zevk alırdım overclocktan... İşlemci macununu tam sürmek için 6-7 kez söküp tekrardan macunlardım bir günde...

ama şimdi hepsi geçti... Tek bir hastalık bıraktı bende hiç bir donanımı standart hızında kullanamıyorum, illa ki overclock yapıyorum. Ama eskisi gibi günlerce haftalarca ayarları kurcalayıp onlarca kez bios resetlemiyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ::ExtremE::
    .....
    ama şimdi hepsi geçti... Tek bir hastalık bıraktı bende hiç bir donanımı standart hızında kullanamıyorum, illa ki overclock yapıyorum. Ama eskisi gibi günlerce haftalarca ayarları kurcalayıp onlarca kez bios resetlemiyorum...

aynen bendede bu şekilde. hatta şimdi anakartı sökmek bile zor geliyor önceleri büyük bi hevesle özene bezene sökerdim.
    şimdi yeni hevesim sisteme parça almak.
    almadan önce araştırmak alınca neler yapacagımı düşünmek ve aldıkdan sonra 1 hafta onla oc yapmak. aldıkdan sonra 10 günü bulmuyor cicim ayları bitiyor

• Ben işlemci overclockunu geçtim telefona overclock yaptırdım. W810i'nin daha çok sesi çıksın diye Akustik attırdım(bi nevi overclock) Celeron 400@ 433mhz den başlamıştık
  • Sigarayı bıraktım buna başladım overclock
  • evet bağımlılık yapan bi olay ben şu an P35 platinum kullanıyorum E8400 ü 4050 ye hemen çıkartıyoru bios save load ile ama gerçekden bayaadır 3.0 de kullanıyoru heyecan kalmadı ama şu var 4050 değilde 4051 yapsam heyecanlanırım yukarıda çıktıkca heyecan gelir aynı yerde sabit kalmak sıkar.
  • bağımlılık olarak görmüyorum, gereklilik bence. elimizdeki sistemler oyunları son detayda açmamıza izin vermiyor. bizde oc yapıyoruz. oynadığım oyunları son detayda 30 fps ile takılmadan oynuyorsam oc yapmam, kimsede yapmamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_tol -- 10 Şubat 2009; 13:57:08 >
  • Selamlar!
    Eski ve ucuz parçalara OC yapmak her zaman daha fazla zevk verirdi bana . Eski ekran kartım bozulmuştu bir ara...MX440'a deli gibi OC yapmıştım, QUAKE 4 oynardım, İnsan hep daha fazlasını ister...
  • ocsiz insanın içi rahat etmiyor, yıllardır ocsiz sistem kullandığımı hatrlamıyorum,,, bi nevi alışkanlık oldu sanırım
  • 3.0Ghz yaptım dedim daha tamam ellemeyeceğim. Ama bazen bilgisayar açılırken elim del tuşuna gidiyor fsb herşeyi ayarlıyorum son anda exit without saving yapıp çıkıyorum zor duruyorum cidden
  • quote:

Orjinalden alıntı: y@$!n

Sigarayı bıraktım buna başladım overclock

Cana gelen mala gelsin.
    Vücudun değil bilgisayarın bozulsun.

Bende şu vmod ve çarpanı kırma olaylarını çok seviyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sampiyon bilo -- 22 Şubat 2009; 13:38:17 >

• geçmez dedikte geçti valla

3 haftadan beri biosa girmiyorum anakart alıştı artık 3ghz hızına ne takılıyor ne tıkanıyor bende dengesini bozmak istemediğimden hiç dokunmuyorum ayarlarına soğutucu alacaktım vazgeçtim artık böyle gider bu işlemci...
  • oc yapmamak için bazen del tuşunu çıkarıyorum klavye den

çıkarmasam del tuşu bas bas bagırıyor
  • Sadece sistemi ilk aldığımda default kullandım. Sonrasında hiç default açtığımı hatırlamam, çok nadir belki. Rahatsız oluyorum default olunca.
  • Artık akrabaların bilgisayarlarına o.c çekiyorum ama kendi işlemcime o.c çekemiyorum Allah cezanı wersin intel ne diyeyim Ama ekran kartına bi güzel o.c çektim HD4650 512 Mb Ddr3 def. Gpu:600 ram:1400 o.c: gpu:730 ram:1640 Kartı zorlamadım aslında zorlasam bi 20-30 mhz daha gider ama galiba kartı yakmaktan korkuyorum Şeytan diyo ver biosdan 0.08 daha vur 800-830 mhz gpu ama kartımı yakamam

• ölümüne stock kullanma taraftarıyım denemelerim oldu birkaç sefer gittim sogutucu aldı ram aldım falan baktım sonu yok

ve fazlasına ihtiyacım olmadığınıda gördüm sonunda ve bıraktım elimdeki sunbeam CCF sogutucu en düşük devirde takılıyor öyle sessiz sessiz,ocz ramler de öyle,e8200 de bunlara uyunca öyle stock halde çalışıyor pc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E2BECF3D0 -- 19 Mart 2009; 8:35:38 >
  • bundan seneler önce ilk overclok denememi dfi ankartimla yapmistim.o zamanlar pek popüler değildi.celeron 366 mı 458mhz yapmıştım.çıkabileceği son nokta oydu.hem sınır hem stabildi :) ısınmıyordu da...sonra zaman geçti bi amd 3700+ aldım gazla oc yapacağım diye.anakartın yetenekleri sınırlı olunca 200*11@2,2ghz den 240*11@2,64ghz oldu...iyi bi anakart olsaydı son noktasına gidermiydi bilmem.ama celeron 366daki tadı vermedi.zamanında oc yaparım diye yaklasik 400tl verdigim islemci ocsiz öyle yattı yıllarca.oc olsa ne olurdu ?biraz daha hızlı tepkiler, biraz daha başarma sevinci vs..sonuçta gereksizdi o kadar para için değmezdi.sonuç olarak evet oc bir hevestir ama asla geçici değildir çoğu zaman gereksiz bir hırstan ibarettir.uzun vadeli kullanacağımız işlemciler yerine kısa vadede hevesimizi giderecek,ve bu kısa vadeli her heves döneminde de gereksiz bedeller ödeyeceğimiz ürünler almaya devam edelim.bırakın sömürülelim :) sonra da fiyatlar uçuk seviyede diye yakınalım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi titrexius -- 28 Mart 2009; 0:09:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: titrexius

bundan seneler önce ilk overclok denememi dfi ankartimla yapmistim.o zamanlar pek popüler değildi.celeron 366 mı 458mhz yapmıştım.çıkabileceği son nokta oydu.hem sınır hem stabildi :) ısınmıyordu da...sonra zaman geçti bi amd 3700+ aldım gazla oc yapacağım diye.anakartın yetenekleri sınırlı olunca 200*11@2,2ghz den 240*11@2,64ghz oldu...iyi bi anakart olsaydı son noktasına gidermiydi bilmem.ama celeron 366daki tadı vermedi.zamanında oc yaparım diye yaklasik 400tl verdigim islemci ocsiz öyle yattı yıllarca.oc olsa ne olurdu ?biraz daha hızlı tepkiler, biraz daha başarma sevinci vs..sonuçta gereksizdi o kadar para için değmezdi.sonuç olarak evet oc bir hevestir ama asla geçici değildir çoğu zaman gereksiz bir hırstan ibarettir.uzun vadeli kullanacağımız işlemciler yerine kısa vadede hevesimizi giderecek,ve bu kısa vadeli her heves döneminde de gereksiz bedeller ödeyeceğimiz ürünler almaya devam edelim.bırakın sömürülelim :) sonra da fiyatlar uçuk seviyede diye yakınalım....

Valla pek gereksiz değil. O kişiye göre. Full nette takılacak adam gereksiz tabi.

Ama benim mesela E2160 var. 1,8GHz normal hızı. Ama ben 3GHz de kullanıyorum. Tasarruf modu da etkin. Download a bırakınca hızı kesiyor. Video işlemeye geçince tam performansa çıkıyor ve video tamamlama süresinde bayaaa farkediyor.

He tabi öyle durumlar da oluyor ki. İşlemci + soğutucu alacağına. İkisine vereceğin toplam parayla daha üst modeli almak daha mantıklı oluyor.

Bunun dışında artık hiç bir şeyin eski tadı yok ki? Eskiden format bile ayrı bir olaydı ya. Şimdi tak DVD yi tıngır mıngır kendi yapıyor. Çok sıkıcııııı. 36 saat uyumadan formatla uğraşıp ( Anakartta bir sorun vardı onunla uğraşıyordum ) enter a basa basa klavyeyi kırdığımı hatırlarım.

Bir de bakıyoruz millet vermiş sıvı helyum u yok 7GHz falan. Adamda heves te bırakmıyorlar. Kardeşim ne yapalım yani yok para yaaaa.

• quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Orijinalden alıntı: titrexius

bundan seneler önce ilk overclok denememi dfi ankartimla yapmistim.o zamanlar pek popüler değildi.celeron 366 mı 458mhz yapmıştım.çıkabileceği son nokta oydu.hem sınır hem stabildi :) ısınmıyordu da...sonra zaman geçti bi amd 3700+ aldım gazla oc yapacağım diye.anakartın yetenekleri sınırlı olunca 200*11@2,2ghz den 240*11@2,64ghz oldu...iyi bi anakart olsaydı son noktasına gidermiydi bilmem.ama celeron 366daki tadı vermedi.zamanında oc yaparım diye yaklasik 400tl verdigim islemci ocsiz öyle yattı yıllarca.oc olsa ne olurdu ?biraz daha hızlı tepkiler, biraz daha başarma sevinci vs..sonuçta gereksizdi o kadar para için değmezdi.sonuç olarak evet oc bir hevestir ama asla geçici değildir çoğu zaman gereksiz bir hırstan ibarettir.uzun vadeli kullanacağımız işlemciler yerine kısa vadede hevesimizi giderecek,ve bu kısa vadeli her heves döneminde de gereksiz bedeller ödeyeceğimiz ürünler almaya devam edelim.bırakın sömürülelim :) sonra da fiyatlar uçuk seviyede diye yakınalım....

Valla pek gereksiz değil. O kişiye göre. Full nette takılacak adam gereksiz tabi.

Ama benim mesela E2160 var. 1,8GHz normal hızı. Ama ben 3GHz de kullanıyorum. Tasarruf modu da etkin. Download a bırakınca hızı kesiyor. Video işlemeye geçince tam performansa çıkıyor ve video tamamlama süresinde bayaaa farkediyor.

He tabi öyle durumlar da oluyor ki. İşlemci + soğutucu alacağına. İkisine vereceğin toplam parayla daha üst modeli almak daha mantıklı oluyor.

Bunun dışında artık hiç bir şeyin eski tadı yok ki? Eskiden format bile ayrı bir olaydı ya. Şimdi tak DVD yi tıngır mıngır kendi yapıyor. Çok sıkıcııııı. 36 saat uyumadan formatla uğraşıp ( Anakartta bir sorun vardı onunla uğraşıyordum ) enter a basa basa klavyeyi kırdığımı hatırlarım.

Bir de bakıyoruz millet vermiş sıvı helyum u yok 7GHz falan. Adamda heves te bırakmıyorlar. Kardeşim ne yapalım yani yok para yaaaa.

para para para...

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.