Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (987. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.224
Cevap
111
Favori
743.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 985986987988989
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 4k 60 fps kartı en az 2 jenerasyon sonraki kartlar gerçekçi manada bunu başarabilir. adam açmış 4k oyun FPS dansöz kıvırtıyorsa bi aşşa bi yukarı. ben ona 4k 60 fps demem.
  • Ñolofinwë kullanıcısına yanıt
    önemli değil :) haklısınız , maalesef o trollerden kurtulamadık gitti bi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zuko

quote:

Orijinalden alıntı: braVe112

quote:

Orijinalden alıntı: AC_Hawker

1080 Ti göründü
    http://wccftech.com/nvidia-gtx-1080-ti-launch-january/

4K 60fps kartı geliyor.

Titan X bile yapamiyor onu ki 1080ti yapsin.

Titanx 60 fps veriyor.1080ti'de titanx'le hemen hemen ayni performansı verecek.Oc potansiyeli de yüksek olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim dostum :) ön fikir oldu bana bunlar. kartımı alınca deney yapacağım akşama
  • quote:

quote:

quote:

quote:

1080 Ti göründü

4K 60fps kartı geliyor.

Titanx 60 fps veriyor.1080ti'de titanx'le hemen hemen ayni performansı verecek.Oc potansiyeli de yüksek olacak.

Hayir vermiyor. Her oyunda vermiyor. Mesela Titanfall 2'de veriyor ama Crysis 3'te vermiyor. Dolu oyun var vermedigi, 50'de kaldigi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zuko -- 29 Eylül 2016; 16:11:14 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

1080 Ti göründü

4K 60fps kartı geliyor.

Hayir vermiyor. Her oyunda vermiyor. Mesela Titanfall 2'de veriyor ama Crysis 3'te vermiyor. Dolu oyun var vermedigi, 50'de kaldigi.

Çoğu oyun 55-60 arası.Biraz Oc ile ve custom kartlarda 60 fps olur.
    http://www.merlininkazani.com/GTX_Titan_X_Pascalin_oyun_performansi-haber-89865p1.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braVe112 -- 29 Eylül 2016; 16:16:10 >

• Şu anda en stabil performans veren sürüm hangisi acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • GT_55 kullanıcısına yanıt
    Online'da AA vs ayarı abartmayınca 65-70 arası, otlarda 45-50, kapalı alanlarda 90+. 1070ftw.

• quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Online'da AA vs ayarı abartmayınca 65-70 arası, otlarda 45-50, kapalı alanlarda 90+. 1070ftw.

Aslında görseli çok etkilemeyen, bir kaç ayarı düşürüp sabit 60 fps yapılabilir. Zaten 4k 'da harika görünüyor oyun. Ps4 ile kıyasladığımda baya bir fark vardı. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

w10 1607 güncelleyen var mı ? Çok sıkıntılı diyorlar

bende güncelledim.. sorunsuz.. hatta daha stabil çalışıyor.. belki donanım ile ilgili sorun yaşayan vardır.. bende sorunsuz çalışıyor..
  • braVe112 kullanıcısına yanıt
    Nihayet evet.
  • sardemir kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam :)

Bu arada hazır sizin aracılığınızla paylaşmış olduğum sonuçları 1080 Tİ sızıntılarının yoğunlaştığı bu dönemlerde 1080 ile olası performans farkı hakkında fikir verebilmesi adına Titan X Pascal'ın sonuçlarıyla kıyasladım.Benzer bir sistemden aldığım Titan X Pascal sentetik test sonuçlarına göre yukarıda paylaştığım hızlardaki bir 1080 in 3D Mark 11 Performance grafik puanı ~35k iken Titan X Pascal'ın default haldeki grafik puanı 38k, aynı hızdaki 1080 nin Xtreme grafik puanı 11k iken Titan X Pascal'ın default grafik puanı ise 12k,1080 Tİ de muhtemelen Titan X den bir miktar yavaş olacağı için 3d mark sonuçları performansı hakkında fikir verebilir.Titan X Pascal'ın sonuçları elde olmasa 1080 Tİ özellikle 980 Tİ kullanıcılarına büyük bir heyecan getirebilirdi fakat sızıntılar doğru olursa bu özelliklerde 1080 Tİ nin Tİtan X den bir miktar yavaş kalacağı için 1080 ile arasındaki farkta fazla açık olmayacaktır diye düşünüyorum.1080 Tİ nın özel soğutmalı versiyonları çıksa bile Nvidia bu seride gpuları oldukça kısıtlamış halen bıos toollar çıkmadı sadece hardware mod ile pcb üzerinde yapılan değişiklerle hız aşırtma geliştirilebiliyor aynı durum 1080 Tİ dede muhtemelen olacağı için yine fazla bir hız aşırtma başarımı beklemiyorum,bakalım zaman ne gösterecek

• quote:

Orijinalden alıntı: okidoki64

İyi akşamlar herkese daha önce amazondan rx 470 4 gb ekran kartı siparişi vermiştim bir türlü kargolanmayınca iptal ettim amacım f/p ekran

kartı almak şu an sistemim amd phenom ıı x4 965 be soğutucusu XIGMATEK GAIA SD1283 çift 12 cm fanlı , 8 gb ram, 800 wat psu ,240 gb ssd var kasam zalman z3 pluss işletim sistemim win 10. , monitörüm full fd benq gw2255(dvi li).ekran kartım geforce 9600 gt

amazon fiyatları zotac gtx 1070 mini yaklaşık 1400 tl ,Sapphire NITRO+ rx 480 4 gb 850 tl ,msi RX 470 GAMING X 4G 750 tl işlemcimi oc yapsamda bu ekran kartlarında darboğaz yaşayacağım zen çıkınca duruma göre intel veya amd sistemimi yenileyeceğim ama şu an bu ekran kartlarından hangisini alırsam alayım işlemcimden dolayı bir kaybım olacak bu kayıp ne şekilde olur tam olarak misal olarak diablo 3 te zotac 1070 te 60 fps , 480 50 fps ,470 kartı alırsam 40 fps şeklindemi olur yoksa işlemci dar boğazından dolayı ekran kartından bağımsız 40 fps şeklindemi olur ?Hangi f/p kartı tavsiye edersiniz?

hocam öncelikle kesinlikle mini kartlardan uzak durun.. soğutma ve performans normal kartların gerisindedir.. ikinci olarak 1070 imkanınız varsa 1070 satın alınız.. yoksa 1060 6g kartlara yönelin.. ama tam porsiyon kart olsun.. yarım porsiyon şimdi sizi memnun eder ama ilerde can sıkar.. şahsi görüşümdür..

• canlee89 kullanıcısına yanıt
    Ben güncelleme yaptım, bende bir sıkıntısı yok

• Bu arada 4K nın sürekli adı geçiyorda acaba kaç kişide 4k monitör varda buna uygun kart bekleniyor,1080 Tİ nin 4k kartı olacağı sanılıyor ayrıca şu anki kartlarla 4K da akıcı bir şekilde oynanabilen herhangi bir oyun yok mu hani diyeceğim 1080 Tİ çıktığı gibi alınacak fiyatta herkes sıraya girmiş bekliyor oda yok peki nedir bu 4K sevdası İş dönüp dolaşıp yine oyunların optimizasyonunda ve görsel kalitesinde bitiyor mesela bf1 betasında gtx 1080 ile 4K herşey açık bir şekilde stabil olarak 60 fps ve üstünü görebiliyorken aynı kartla The Divisionda her şey fullken 2k da 60 fps leri görebiliyorum,ama grafik kalitesi olarak her iki oyunda benzer seviyede işte burada farkı optimizasyon ve oyun motorunun başarımı etkiliyor.Gpular oldukça güçlü fakat halen yıllardır msaa gpuların başına bela oldu 16 nm-gddr5x derken halen bu msaa açıldın mı kartlar bayılıyor.Piyasada Quantum break,Dus Ex Mankind Divided ve daha önceleri Assasin's Creed Unity-Batman Arkham Knight gibi optimizasyon özürlüsü yapımlar gelmeye devam ederse kartlar bırakın 4k yı 1080p de bile 60 fps alamayacak hale gelebilirler ama bf1 gibi optimizasyonu düzgün gelirlerse işte o zaman 4k da bile 60 fpsleri geçebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

Bu arada 4K nın sürekli adı geçiyorda acaba kaç kişide 4k monitör varda buna uygun kart bekleniyor,1080 Tİ nin 4k kartı olacağı sanılıyor ayrıca şu anki kartlarla 4K da akıcı bir şekilde oynanabilen herhangi bir oyun yok mu hani diyeceğim 1080 Tİ çıktığı gibi alınacak fiyatta herkes sıraya girmiş bekliyor oda yok peki nedir bu 4K sevdası İş dönüp dolaşıp yine oyunların optimizasyonunda ve görsel kalitesinde bitiyor mesela bf1 betasında gtx 1080 ile 4K herşey açık bir şekilde stabil olarak 60 fps ve üstünü görebiliyorken aynı kartla The Divisionda her şey fullken 2k da 60 fps leri görebiliyorum,ama grafik kalitesi olarak her iki oyunda benzer seviyede işte burada farkı optimizasyon ve oyun motorunun başarımı etkiliyor.Gpular oldukça güçlü fakat halen yıllardır msaa gpuların başına bela oldu 16 nm-gddr5x derken halen bu msaa açıldın mı kartlar bayılıyor.Piyasada Quantum break,Dus Ex Mankind Divided ve daha önceleri Assasin's Creed Unity-Batman Arkham Knight gibi optimizasyon özürlüsü yapımlar gelmeye devam ederse kartlar bırakın 4k yı 1080p de bile 60 fps alamayacak hale gelebilirler ama bf1 gibi optimizasyonu düzgün gelirlerse işte o zaman 4k da bile 60 fpsleri geçebiliriz.

Budur 👏🏻👏🏻👏🏻

• edit: hallettim buradaki arkadaşlar sağolsun çok yardımcı oldular...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deli Komutan -- 29 Eylül 2016; 22:19:12 >
  • KONU DIŞI
    dostlar i7 6700k işlemci aldım, hız aşırtma yapacağım, acil cpu soğutucu tavsiye edermisiniz. (Taksitli alacağım için TR den alacağım.)

Bu ürünü bu fiyata almamı tavsiye edermisiniz?

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6611

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKA_33 -- 29 Eylül 2016; 19:33:23 >
  • GT_55 kullanıcısına yanıt
    4K çözünürlükte zaten AA ihtiyacı ortadan kalkıyor sayılır. 1080p FXAA +8xMSAA <4K FXAA görüntü kalitesi olarak. Performans olarak da tam tersi, 4K FXAA daha iyi performans veriyor.

• Gtx 1070 ve Gtx 1080 ne göre bir oyun daha çıkışını yaptı gerçi daha önceden vardı ama Steam üzerindende indirilebilir hale geldi.Bahsetttiğim yapım Quantum Break.Geliştiriciler steamde sadece dx 11 ile çalışacak oyun için Gtx 1080 bile ultrada 60 fps veremediğini belirtmiş bakalım gerçekten böyle bir durum mevcut mu indirmesi tamamlanınca performans değerlerini paylaşırım.
  • 
Sayfa: önceki 985986987988989
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.