Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (516. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 514515516517518
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Manyaqçocuk

Hiç bir şey olmaz en fazla gpu'yu söküp lehim yenilerler aynı gpu babalar gibi çalışıyordur. Mosfet filan yandıysa yarım saate eline verirler kartı. Garanti filan gereksiz şeyler türkiye'de sanki garantisi var olunca tamir ediyorlar.

Benim şu an monitörüm ile ilgili sorunum var fabrikadan sorunlu üretim geldi, 1 günlük ürüne garanti hizmeti alamıyorum. arayıp ilgileneceğiz diyerek bir daha aramıyorlar. Öyle dandik bir üründe değil koskoca samsung bunu yapan.

Alıntıları Göster
    Sağol, şu dediğin yere bi gönderelim bakalım.

• REDSTONE kullanıcısına yanıt
    İçime su serptiniz hocam.

O zaman kesinlikle arttırılmış V-ram modellerini bekleyeceğim. Zaten yurt dışındaki arkadaşın dönüşünü mecbur beklicem. Umarım o arada Super modeller de çıkar da içlerinden kendime uygun olanı seçerim. Eğer ki RTX 3070 Super 16GB V-ram ile gelecekse direk alır geçerim. Cuda çekirdeğinden çok V-ram problem yaratıyor. Sorunum render alım hızı değil çünkü, sorun aktif sahnede gezerken V-ram dolması sonucu FPS düşüşü ve dolayısıyla takılma. Bekleyelim bakalım neler olacak.

Tekrar teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaluka -- 22 Eylül 2020; 22:5:33 >
  • mtilhan kullanıcısına yanıt
    Sabit kablolar arasında 1X8 Pin CPU EPS bağlantısı olması lazım, dikkatli baktınız mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Sabit kablolar arasında 1X8 Pin CPU EPS bağlantısı olması lazım, dikkatli baktınız mı ?
    Hocam ne kadar teşekkür etsem bilmiyorum. xD Ben oraya bakmadım hiç, 24 pin olarak görünce. Nasıl cayabilirim veya ikinci el satabilirm diye düşünmeye başlamıştım. Cidden çok sağolun. edit: Evet orada varmış bir 8 pin cpu için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtilhan -- 22 Eylül 2020; 22:8:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

İçime su serptiniz hocam.

O zaman kesinlikle arttırılmış V-ram modellerini bekleyeceğim. Zaten yurt dışındaki arkadaşın dönüşünü mecbur beklicem. Umarım o arada Super modeller de çıkar da içlerinden kendime uygun olanı seçerim. Eğer ki RTX 3070 Super 16GB V-ram ile gelecekse direk alır geçerim. Cuda çekirdeğinden çok V-ram problem yaratıyor. Sorunum render alım hızı değil çünkü, sorun aktif sahnede gezerken V-ram dolması sonucu FPS düşüşü ve dolayısıyla takılma. Bekleyelim bakalım neler olacak.

Tekrar teşekkür ederim.
    Rica ederim.

Bu arada modellerin ismi SUPER mi olur belli değil. VRAM mevzusu bu sıralar gündemde olduğundan ve rakibin hamlesi de az çok bilindiğinden dolayı direkt olarak RTX 3080 20GB ve RTX 3070 16GB olarak piyasaya sürülecektir muhtemelen. SUPER veya Ti her ne olursa sonralara kalabilir gibi duruyor. Yani örneğin; RTX 3080 Ti 12GB gibi ilginç kartlar da görülebilir. Şu an son sözü söyleyecek olan NVIDIA olacağından dolayı top onlarda ve pekala rakiplerinde.

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
    Sağ tarafta 24pin ATX kablodan hariç 4+4pin CPU güç var zaten. 4x 6+2pin serbest yani.
  • acaluka kullanıcısına yanıt
    İlk zamanlar almak için bende bakındım ama sonrasında 20 gbyte versiyonu beklemenin daha mantıklı olacağını düşündüm senin gibi.

Tek sorun şu ne kadar zaman kaç tl'ye gelecek.
    Bu işin hızını biraz AMD belirleyecek gibi duruyor. İyi bir seri ile karşısına çıkarsa bu V-ram meselesini hızlandırırlar diye düşünüyorum. Nvidia'nın her zamanki çakal politikaları bunlar. Alıştık artık (:

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    3060ti ile ilgili bir gelişme yok sanırım.Adı super veya ti artık ne olursa kasa bos durumda onu beklıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

Bu işin hızını biraz AMD belirleyecek gibi duruyor. İyi bir seri ile karşısına çıkarsa bu V-ram meselesini hızlandırırlar diye düşünüyorum. Nvidia'nın her zamanki çakal politikaları bunlar. Alıştık artık (:
    28 Ekim geldiği zaman ne olacağı az çok belli olacak. Öncesinde de sızıntılar gelmeye devam ediyor. RDNA 2 ANA KONU'da detaylarına yer veriyorum. Yüksek ihtimalle RTX 3070 ayarında 12 veya 16 GB kart göreceğiz gibi duruyor. Bunun üzeri için ne olur muallak ama 3080 seviyesi zorlanır mı, açıkçası kolay değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WARTIME

3060ti ile ilgili bir gelişme yok sanırım.Adı super veya ti artık ne olursa kasa bos durumda onu beklıyor
    Ekim ayında RTX 3070 testleri de karşımızda olacak. Akabinde yine ekim ayı içerisinde geleceğine dair sızıntılar olmuştu. Şu an çok net bir şey olmasa da; 30 Serisi'nde birçok varyasyon ile karşı karşıya olacağız gibi duruyor. Şu an henüz fragmandayız.
  • Dolar böyle giderse 10 bine alıesınız artık 2080 ti 4 bine düşecek hayali kuranlarda onu 7 binden alor gibi 😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    HexfeT kullanıcısına yanıt
    Evet hocam şimdi fark ettim onu. Şu an kullandığım PSU full modular olduğundan bunun da sanırım benzer şekilde CPU için ayrı çıktısı olmasını bekliyordum. Çok sağolun
  • 28 Ekime sanki 1 yıl var
    öyle daraldım
  • Konsol tarafında oyunlar bir bir 4k 60 fps çalışacağını duyuruyor. Nvidia 3 serisi ile şov yapıyor. Hepsine imreniyoruz. Ama kedinin ciğerine baktığı gibi bakacağız. Dolar 8-9 u, euro 10'u kovalıyor. Yazık bize yazık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
    https://techplusgame.com/newegg-leaks-pricing-evga-custom-geforce-rtx-3090/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 22 Eylül 2020; 22:34:10 >

• b0Ni kullanıcısına yanıt
    1800 $ yurtdışı fiyatı ise Asus 3090 TR fiyatı 2150$ rahat görür. Hayaller suya düşmese bari

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Siz daha gençsiniz hocam.

2006da vardı ati 9550ge bulamadım

İdare et bro
    NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
    Sayılmazsa söyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

Ben ümidimi kaybettim son gelen testlerde yuzde11 gozukuyor x2 katı fiyat. titanxcilerın kartı şirketler ve iç mimarlara yürümüş nvidia..
    Bu kartı satmakda zor yani.. Ben diyorum bunu bak

Bu arada bir gece ansızın.

Alıntıları Göster
    Yani 3090 bekleyip almanın mantıklı bir tarafı yok mu diyorsunuz?. Ben 4K (Hatta 5120x2160) monitörde 60 fps civarı alsam bana yeter. 3080 de bu çok rahat olmayacak gibi geliyor. Sizin fikriniz önemli.

• 
Sayfa: önceki 514515516517518
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.