Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (1441. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
241
Favori
2.620.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14391440144114421443
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benim sahibi olduğum şirket olarak Bilişim Teknolojileri alanına da girmeye karar verdik, toptancılarla görüşme halindeyim, en iyi fiyatları vermeye çalışacağım, şu an çok detay veremiyorum ama sadece işlemci ve ekran kart üzerine gidecek bir firma olacak, piyasa fiyatlarının mümkün olduğunca altından girecez pazara, çok stok olmayacak ama bir şekilde başlayacak

İlk etapta Rtx 3060Ti ve 3080 getirmeye çalışıyorum, ayrıca Ryzen 5 5600 ve 9 5900. Bütün ürünler distribütör garantili ve faturası adınıza kesilerek verilecek. Nakit / Havale ödemelerde arada aracı olmadığı için daha ucuza olacak. Donanımhaber kullanıcılarına sözüm olsun. Bir kaç evrak işi kaldı, bitince haber vereceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DjMaJeRe -- 2 Aralık 2020; 13:17:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Ben vergiden düşüyorlar diye biliyordum, para iadesi beni de şaşırttı😃

Para iadesi falan yok. Şirket sahibi ürünü şirkete demirbaş olarak almış görünüyor. KDV si de dahil ürün tutarını komple devlete ödeyeceği vergiden düşme hakkı var. Devletten kesip arkadaşına ödüyor. Yani ürünün tutarı şirketin, KDV si kartı alanın cebine girmiş ve devlet zarara uğratılmış oluyor. Tamamen yasa dışı ve sıkça örneği görülen bir durum. Doğru düzgün denetlenmediği için bu ve daha binbir yöntemle kayıp olan vergi yükü başka alanlarda ekstra vergi olarak yine vatandaşa biniyor... Düzgün işleyen bir sistem kurulup doğru düzgün denetleme yerine kaçıranı boşver, tuttuğunu öp politikası yürüyor...

Halbuki denetleme olsa ve şirkete şu tarihte şu fatura ile şu mal girmiş ama çıkışı olmamış. Demirbaş ise ya da hala stokunda ise göster bakalım nerede diye sorulsa şapa oturacaklar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HexfeT -- 2 Aralık 2020; 13:40:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DjMaJeRe

Arkadaşlar benim sahibi olduğum şirket olarak Bilişim Teknolojileri alanına da girmeye karar verdik, toptancılarla görüşme halindeyim, en iyi fiyatları vermeye çalışacağım, şu an çok detay veremiyorum ama sadece işlemci ve ekran kart üzerine gidecek bir firma olacak, piyasa fiyatlarının mümkün olduğunca altından girecez pazara, çok stok olmayacak ama bir şekilde başlayacak

İlk etapta Rtx 3060Ti ve 3080 getirmeye çalışıyorum, ayrıca Ryzen 5 5600 ve 9 5900. Bütün ürünler distribütör garantili ve faturası adınıza kesilerek verilecek. Nakit / Havale ödemelerde arada aracı olmadığı için daha ucuza olacak. Donanımhaber kullanıcılarına sözüm olsun. Bir kaç evrak işi kaldı, bitince haber vereceğim.
    Ben 3060 ti bakıyorum eğer güzel bir fiyat verirseniz forumca da sizden alırız belki

• HexfeT kullanıcısına yanıt

İşte bu, teşekkürler, evet yasa dışı ancak bu sıkça yapılan bir şey, devlet işverene biraz kıyak geçmeli(vergisini ödeyen) tabii buna kıyak denebilirse, oysa yaşam kalitesini yükselt insanlar böyle yollara başvurmasın ama nerde.

3060 ti fiyatları ilginç, fp bile 5200 den başlıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 2 Aralık 2020; 13:29:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşallah, işlemci zor gibi ama ekran kartında ümit var, tüm foruma yetmez ama 5-10 kişi faydalanır diye tahmin ediyorum
  • DjMaJeRe kullanıcısına yanıt

9500 altına TUF olsa ne güzel olurdu. 

• ScH911 kullanıcısına yanıt
    Ceza gelince arkadaşınızla ilişkiniz zedelenir :) Vergi mevzuatına aykırı bu işlem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DukeMew -- 2 Aralık 2020; 13:37:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DukeMew

Ceza gelince arkadaşınızla ilişkiniz zedelenir :) Vergi mevzuatına aykırı bu işlem.

Genelde muhasebeciden onay alıyorlar.

Muhasebeci ceza yiyecek şekilde yaparsa da muhtemelen arkadaş muhasebecisini değiştirir :)

Muhasebeci mükellef ne isterse onu yapar onayı mevzuat karşısında pek bir anlam ifade etmiyor. Gelen faturayı kaydeder geçer. Mükellefe bu fatura neyin nesi ben bunu kaydetmem deftere diyen çok az muhasebeci var piyasada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DukeMew -- 2 Aralık 2020; 13:42:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DukeMew

Muhasebeci mükellef ne isterse onu yapar onayı mevzuat karşısında pek bir anlam ifade etmiyor. Gelen faturayı kaydeder geçer. Mükellefe bu fatura neyin nesi ben bunu kaydetmem deftere diyen çok az muhasebeci var piyasada.

Genelde onay alıyoruz muhasebeciden. Aylık belli miktar limitleri oluyor. Limiti aşınca ben bunu zarar olarak gösteremem diyor, işletemiyoruz. İki ay önce bir arkadaş evlendiği için limiti dolmuştu misal.

Pek girmeyin o işlere siz genede :) Şirket incelemeye alınırsa bunlar tespit edilirse papaz olursunuz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DukeMew -- 2 Aralık 2020; 13:46:7 >
  • Arkadaşlar 3060 Ti için fiyat 5000-5200 arası olacak gibi duruyor stok durumunu halledebilirsem. Dediğim gibi ürünler distribütör garantili ve adınıza faturalı olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DjMaJeRe -- 2 Aralık 2020; 13:46:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KanKoKan

Çok çok küçük bir fark olabilir onun içinde masrafa değmez, 9900k ların büyük bir çoğunluğu 1.325 ile 1.4 arası bir değerde 5 ghz deçalışıyor, bende msi z390 godlike varki 9000 serisi için alınabilecek en iyi anakartlardandı, bende günlük 1.33 volt gibi bir değerde stabil kullanıyorum.

Yalnız şöyle bir durum var senin yazdığın 1.355 programlardan gördüğünmü yoksa biosa girdiğin değermi, benim biosda 1.310 girili anakart belli bir oranda üzerine çıkarıyor, eğer sen 1.355 yazıyorsan 1.38-1.39 lara çıkıyor olabilirsin.

Bakalım cpu beslemesi tek kabloydu 2. kabloyu da sipariş ettim birde öyle deneyeceğim. 1,355 veriyorum yük altında 1,356 çekiyor boştayken 1,368 :D garip anlamış değilim. Stabil kalabildiğim en düşük değer bu değer. Kablo gelince yeniden denerim ama pek umudum yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ForceBeWithYou

4.4 all core 3900x 3466 cl16 4 kanal bellek,gpu da 1980-1920 arası geziniyor.

İlginç bir şekilde zotac amp holo da TDP %100 ü geçmiyor.Eğer düzelirse 2.ghz üstü stabil kalır günlükte.

Sizin gpu stok halde sanırım undervolt vs. yapmadınız değil mi?

• bosgezenadam B kullanıcısına yanıt
    0.900v 1965 MHz Auto Fan şu anda.ZOTAC dan yeni bios bekliyorum TDP artışı için.Şu an 2 Ghz üstü çıkamıyor.
  • DjMaJeRe kullanıcısına yanıt

Bundan çıkarılacak sonuç şudur ki kazıklanma aşaması direkt toptancı ve distrübitörden başlıyor o zaman. Neyse 5'te amazondan kontrol edeyim belki 500 dolara düşürürüm bir kart.

• Weuiwer W kullanıcısına yanıt
    Evet olay biraz oraya kayıyor, fiyatlandırmada nakliye, kur ve inanılmaz derecede olan stok problemi yukarı çekiyor fiyatları. Benim söylediğim fiyatlar yüreğimden ve aklımdan geçen fiyatlar ama maliyetlere göre fazlası da olabilir. Hâlâ araştırma aşamasındayım, Tayvan ile de görüşüyorum ama o uzun vadede olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DjMaJeRe -- 2 Aralık 2020; 14:0:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sithicus

benim 3080 gelmedi ama ps5 geldi daha sonra sipariş vermiş olmama rağmen

işin garip tarafı vatanda kaç gündür stokta olan kart amazonda yok

Amazon. tr ben yeni ürünler içerisinde geri kaldığını düşünüyorum. Daha aktif olur, daha hızlı stok sağlar diye düşünüyordum.

PS5 güle güle kullanın, darısı başımıza :)

• zZzerk kullanıcısına yanıt

Anlamaya çalışıyorum görsellerden ne çıkarmam gerektiğini :)

• zZzerk kullanıcısına yanıt

Tamam şimdi, anladım :)))) Güle güle kullanın.

• 
Sayfa: önceki 14391440144114421443
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.