Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

5 sn
38.337
Cevap
307
Favori
2.047.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1632
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 72
  • Ortalama Mesaj Aralığı 9 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 57
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 77
  • Favoriye Eklediklerim 308
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • REDSTONE (782 mesaj) lemartes (742 mesaj) ugrpkr (551 mesaj) OssiiE (545 mesaj) Manyaqçocuk (520 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (26582 mesaj) Mobil (7188 mesaj) Mini (797 mesaj) Uygulama (3767 mesaj)
  • @
79 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
1. Sırada  bugün en iyi #1
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
Giriş
    874 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    emkdrl

quote:

Orijinalden alıntı: marquin

Kartı üreten %20 kazanmıyordur distribütör bayii karı %20 nasıl bir hesap tarzıdır. Neyi normalleştireceğinizi şaşırdınız artık.

Amacım ne polemik ne de normalleştirme değil sadece en fazla olabilecek fiyatları paylaştım, siz istediğiniz gibi hesaplayın ve istediğiniz şeye inanın.. 

|
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

3080 için 66 derece çok değil hocam.80 üstüne çıkmıyorsa bence sorun teşkil etmez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    carman1tr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    268 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    balalayka007

Viewsonic xg270qc güzel monitör tavsiye ederim

|
    |
    Professor X kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    519 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    c0nd0m5231

Az daha dişinizi sıkın 3070 alacaklar. amazon.de ürünleri artıyor ve stok bitmiyor :D

Her gün bakıyorum, bir şey gözükmüyor ama?

|
    |
    c0nd0m5231 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    119 Mesaj

Aynen abarttılar iyice. MSRP içinde tüm bu masraflar var zaten. 3000 liraya satılan 5600x'lerde de gördük bunu, isteyince satılabiliyormus

|
    |
    marquin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    c0nd0m5231

quote:

Orijinalden alıntı: avanak_abdi

Her gün bakıyorum, bir şey gözükmüyor ama?

amazonda 3070 diye arat en yeniler de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unlucky159 -- 15 Kasım 2020; 13:56:27 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: NoSebo

Rog Strix 3080 OC özelinde konuşur isek sadece ürün fiyatı(860USD)+%18 GV dahil 1015USD olduğundan bu fiyatın altı imkansız zaten. Henüz bu fiyatta distribitör ve bayi karı yok. Distribitör karı %20 ve Bayi karı %20 olarak hesaplarsanız gerçek fiyatları(yaklaşık 1420USD, güncel kur ile TR fiyatı 11075TL üzeri aşırı fiyattır) göreceksiniz. Aynı fiyatlandırmayı Rog Strix 3070 OC için yaparsak ürün fiyatı(650USD)+%18 GV dahil; 767USD, buna Distribitör ve Bayi karı eklersek; 1074USD güncel kur ile 8375TL fiyat üzeri aşırı fiyattır. İyi forumlar.

Alıntıları Göster

Hocam ben 3080 strix oc yi 9700 e aldığımda da dolar bugünkü seviyedeydi. Hepsiburada zararına satmayacağına göre bence yüzde 20 ler biraz abartı olmuş.

Asus Rog Strix Z490-E / Intel i7-10700K / GSkill TridentZ 2x8GB 3600 CL16 RAM / Asus TUF RTX 3070 OC / Asus Rog Strix Helios / Asus Rog Thor 850W / Asus Rog Ryuo 240 / Asus Strix Riser Cable / Steelseries Rival 600 Mouse / Team MP33 512GB NVMe PCIe M.2 SSD / Intel P660 M.2 1 TB / LG 65UB950V 65"4K TV

• Yüzbaşı
    874 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    emkdrl

Ben maksimum fiyatları verdim zaten, tabiki kar oranları daha az olsun, olmasın diyecek halim yok.

|
    |
    APOLL0 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2797 Mesaj

Bence 3080ti için ayırıyorlar...

|
    |
    lemartes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Thermaltake View51 hocam kasa

|
    |
    Bulbay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Intel i9 10850k // MSI Z490 Unify // Gskill Trident Z 2x8GB 3600C15 // MSI RTX 3090 SUPRIM X // Samsung 970 Evo 1TB NVMe // Corsair H150i Elite Capellix // Asus ROG Thor 1200 // LianLi PC O11 Dynamic // // ASUS ROG Spotlight // Asus ROG Strix XG35VQ // Asus ROG Delta // Corsair Dark Core RGB Pro SE // Corsair MM1000 Qi // // Corsair Commander Pro // Corsair K95 RGB Platinum Mx Speed // Philips HUE Ambient Kit // Logitech Z906 // DXRacer King Series
    |
    Apple iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue
    VCDS Hex-Net Pro Unlimited /\ Vag Can Pro / Kline + VIM
    |
  • Binbaşı
    1695 Mesaj

Anladım hocam, bayiler aşırı fiyatlandırma yaptılar şu son 1 ayda , ama yavaş yavaş normalleşiyor gibi artık kartlar çoğalıp firmalar arası rekabet artınca. Biraz daha beklenerek 8000 lira altına 3080 TUF , maksimum 9500 e de 3080 strix alınabilir bence. Hatta burdan bir arkadaş 7600 e amazon tr den Tuf 3080 almıştı. Ben itopyadan 8200 e almıştım aynı kartı. Eski günlere döneriz inşallah, yeterki şu dolar tekrar zıplamasın.

|
    |
    NoSebo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    874 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    emkdrl

Umarım, tek dileğimiz o zaten..

|
    |
    APOLL0 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    66 Mesaj

Artık rog strix 3080 almak istiyorum yeter gari. 0'dan sistem toplayacağım için rog strixi koyunca fiyat çok yüksek oluyor. Bugün aklım rog strix 3070'e kaydı ama sonra dedim ki Allah kahretmesin insanlar 7600 e tuf 3080 aldı ben 8700'e rog strix 3070 alırsam enayi gibi hissederim diye düşündüm. Ama artık sabrım tükeniyor.

Aziz dostlarım bir de size bir soru soracağım.

Bu mu? https://www.amazon.com.tr/Gaming-VG27AQL1A-monit%C3%B6r-uyarlanabilir-DisplayPort/dp/B08CMPX8QH

Yoksa bu mu? https://www.amazon.com.tr/dp/B083QXTC2Q?m=A1UNQM1SR2CHM&tag=epey-21&_encoding=UTF8&aff_sub4=1

• Teğmen
    113 Mesaj
    Rtx 3070 alayım diyorum b550 gaming edge ve 5600x im var 1080p 144 hz için düşünüyorum biliyorum gpu kuvvetli 1080p için ama uzun cana hiç dokunulmayacak sisteme sizce rx 6800 mü rtx 3070 mi mantıklı olur vramden dolayı nvidiadan driver problemlerindende amdden çekiniyorum

Nvidia hype yüksek iken eline geçen fırtsatı değerlendiremedi. Burada tek fayda sağlayan karlarını maximize eden satışçılar oldu. Ben ve benim gibi bir kısım kişiler Amd nin kartlarının çıkışı yaklaştığı için bekleme moduna girdi. Ben artık yerel satıcılardan bir şey almamaya özen göstereceğim. Aynı fiyata da gelse yurtdışından getirmeyi tercih edeceğim.

|
    |

Orijinalden alıntı: NoSebo

Rog Strix 3080 OC özelinde konuşur isek sadece ürün fiyatı(860USD)+%18 GV dahil 1015USD olduğundan bu fiyatın altı imkansız zaten. Henüz bu fiyatta distribitör ve bayi karı yok. Distribitör karı %20 ve Bayi karı %20 olarak hesaplarsanız gerçek fiyatları(yaklaşık 1420USD, güncel kur ile TR fiyatı 11075TL üzeri aşırı fiyattır) göreceksiniz. Aynı fiyatlandırmayı Rog Strix 3070 OC için yaparsak ürün fiyatı(650USD)+%18 GV dahil; 767USD, buna Distribitör ve Bayi karı eklersek; 1074USD güncel kur ile 8375TL fiyat üzeri aşırı fiyattır. İyi forumlar.

Alıntıları Göster

Yurtdışın bayi karı içinde vergi hariç 860$.

|
    |

• Onbaşı
    17 Mesaj

Sorun çözüldü.Yeni gelen kredi kartım internet alışverişine kapalıymış.Amazon parayı çekmeye çalışmış olmamış.Toplam 621 sterlindi.Sizce iyi fiyat mıydı kaçırdığım fiyat?Ekran kartı modeli Gigabyte rtx 3070 auorus master

|
    |
    SertyAdams kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Cancer Clinical Trials
kripto para haberleri
Ekonomi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,219
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.