Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (1295. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12931294129512961297
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: marquin

Kartı üreten %20 kazanmıyordur distribütör bayii karı %20 nasıl bir hesap tarzıdır. Neyi normalleştireceğinizi şaşırdınız artık.

Amacım ne polemik ne de normalleştirme değil sadece en fazla olabilecek fiyatları paylaştım, siz istediğiniz gibi hesaplayın ve istediğiniz şeye inanın.. 

• 3070 almak isteyen arkadaşlar ara ara teknolojipazarı kontrol etsin. Sabah Asus dual 6036tl idi. H.içi msi ventus çift gamlı model 6000tl’nin altındaydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • carman1tr kullanıcısına yanıt
    3080 için 66 derece çok değil hocam.80 üstüne çıkmıyorsa bence sorun teşkil etmez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Professor X kullanıcısına yanıt
    Viewsonic xg270qc güzel monitör tavsiye ederim

• Az daha dişinizi sıkın 3070 alacaklar. amazon.de ürünleri artıyor ve stok bitmiyor :D

• Her gün bakıyorum, bir şey gözükmüyor ama?

• 3070 tedarik sayıları çok hızlı bir şekilde 3080leri yakaladı. İlginç, GA102 üretiminde bir sorunmu var yoksa nvidia chipleri daha pahallı bir versiyon için elindemi tutuyor bilemiyorum

• marquin kullanıcısına yanıt

Aynen abarttılar iyice. MSRP içinde tüm bu masraflar var zaten. 3000 liraya satılan 5600x'lerde de gördük bunu, isteyince satılabiliyormus

• quote:

Orijinalden alıntı: avanak_abdi

Her gün bakıyorum, bir şey gözükmüyor ama?

amazonda 3070 diye arat en yeniler de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unlucky159 -- 15 Kasım 2020; 13:56:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoSebo

Rog Strix 3080 OC özelinde konuşur isek sadece ürün fiyatı(860USD)+%18 GV dahil 1015USD olduğundan bu fiyatın altı imkansız zaten. Henüz bu fiyatta distribitör ve bayi karı yok. Distribitör karı %20 ve Bayi karı %20 olarak hesaplarsanız gerçek fiyatları(yaklaşık 1420USD, güncel kur ile TR fiyatı 11075TL üzeri aşırı fiyattır) göreceksiniz. Aynı fiyatlandırmayı Rog Strix 3070 OC için yaparsak ürün fiyatı(650USD)+%18 GV dahil; 767USD, buna Distribitör ve Bayi karı eklersek; 1074USD güncel kur ile 8375TL fiyat üzeri aşırı fiyattır. İyi forumlar.

Alıntıları Göster

Hocam ben 3080 strix oc yi 9700 e aldığımda da dolar bugünkü seviyedeydi. Hepsiburada zararına satmayacağına göre bence yüzde 20 ler biraz abartı olmuş.

• APOLL0 kullanıcısına yanıt
    Ben maksimum fiyatları verdim zaten, tabiki kar oranları daha az olsun, olmasın diyecek halim yok.

• lemartes kullanıcısına yanıt

Bence 3080ti için ayırıyorlar...

• Bulbay B kullanıcısına yanıt

Thermaltake View51 hocam kasa

• NoSebo kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam, bayiler aşırı fiyatlandırma yaptılar şu son 1 ayda , ama yavaş yavaş normalleşiyor gibi artık kartlar çoğalıp firmalar arası rekabet artınca. Biraz daha beklenerek 8000 lira altına 3080 TUF , maksimum 9500 e de 3080 strix alınabilir bence. Hatta burdan bir arkadaş 7600 e amazon tr den Tuf 3080 almıştı. Ben itopyadan 8200 e almıştım aynı kartı. Eski günlere döneriz inşallah, yeterki şu dolar tekrar zıplamasın.

• APOLL0 kullanıcısına yanıt
    Umarım, tek dileğimiz o zaten..

• Artık rog strix 3080 almak istiyorum yeter gari. 0'dan sistem toplayacağım için rog strixi koyunca fiyat çok yüksek oluyor. Bugün aklım rog strix 3070'e kaydı ama sonra dedim ki Allah kahretmesin insanlar 7600 e tuf 3080 aldı ben 8700'e rog strix 3070 alırsam enayi gibi hissederim diye düşündüm. Ama artık sabrım tükeniyor.

Aziz dostlarım bir de size bir soru soracağım.

Bu mu? https://www.amazon.com.tr/Gaming-VG27AQL1A-monit%C3%B6r-uyarlanabilir-DisplayPort/dp/B08CMPX8QH

Yoksa bu mu? https://www.amazon.com.tr/dp/B083QXTC2Q?m=A1UNQM1SR2CHM&tag=epey-21&_encoding=UTF8&aff_sub4=1

• Rtx 3070 alayım diyorum b550 gaming edge ve 5600x im var 1080p 144 hz için düşünüyorum biliyorum gpu kuvvetli 1080p için ama uzun cana hiç dokunulmayacak sisteme sizce rx 6800 mü rtx 3070 mi mantıklı olur vramden dolayı nvidiadan driver problemlerindende amdden çekiniyorum

• Nvidia hype yüksek iken eline geçen fırtsatı değerlendiremedi. Burada tek fayda sağlayan karlarını maximize eden satışçılar oldu. Ben ve benim gibi bir kısım kişiler Amd nin kartlarının çıkışı yaklaştığı için bekleme moduna girdi. Ben artık yerel satıcılardan bir şey almamaya özen göstereceğim. Aynı fiyata da gelse yurtdışından getirmeyi tercih edeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: NoSebo

Rog Strix 3080 OC özelinde konuşur isek sadece ürün fiyatı(860USD)+%18 GV dahil 1015USD olduğundan bu fiyatın altı imkansız zaten. Henüz bu fiyatta distribitör ve bayi karı yok. Distribitör karı %20 ve Bayi karı %20 olarak hesaplarsanız gerçek fiyatları(yaklaşık 1420USD, güncel kur ile TR fiyatı 11075TL üzeri aşırı fiyattır) göreceksiniz. Aynı fiyatlandırmayı Rog Strix 3070 OC için yaparsak ürün fiyatı(650USD)+%18 GV dahil; 767USD, buna Distribitör ve Bayi karı eklersek; 1074USD güncel kur ile 8375TL fiyat üzeri aşırı fiyattır. İyi forumlar.

Alıntıları Göster

Yurtdışın bayi karı içinde vergi hariç 860$.

• SertyAdams kullanıcısına yanıt

Sorun çözüldü.Yeni gelen kredi kartım internet alışverişine kapalıymış.Amazon parayı çekmeye çalışmış olmamış.Toplam 621 sterlindi.Sizce iyi fiyat mıydı kaçırdığım fiyat?Ekran kartı modeli Gigabyte rtx 3070 auorus master

• 
Sayfa: önceki 12931294129512961297
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.