Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.927
Cevap
79
Favori
371.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 956
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 174
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 22 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 125
  • Favoriye Eklediklerim 80
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • vamp (399 mesaj) sangokudbgt (364 mesaj) Interstellar (345 mesaj) AdilOlmayanYıldırım (254 mesaj) dJ_bLoW (243 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (7560 mesaj) Mobil (2623 mesaj) Tablet (273 mesaj) Mini (570 mesaj) Uygulama (512 mesaj)
  • @
23 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti
Giriş
    2499 Mesaj

Valla hayat size güzel. Hayırlı olsun şimdiden.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    36 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2340 Mesaj

Birşey olmaz hocam aldık bi kere

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Zero Limit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2340 Mesaj

Teşekkür ederim yardımların bilgilerin için öbür aya bakacağız artık

|
    |
    YoğunBelKası kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    11704 Mesaj

Zaten 30 serisine kadar anca oturacaktır.

BFV'in açık betası da gelmek üzere. Birçok şey az çok görülmüş olacak. Bakalım RTX'i ne seviyede sunacaklar veya sunacaklar mı ?
    |
    |
  • Yarbay
    2499 Mesaj

Rica ederim. Kart geldiğinde oyun (rtx on/off olarak) ve benchmark testlerinizi forumda paylaşırsanız çok memnun kalırız. İyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoğunBelKası -- 25 Ağustos 2018; 15:50:16 >
    |
    |
    36 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2340 Mesaj

Tabii ki de iyi günler

|
    |
    YoğunBelKası kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7067 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bu gibi bir kaç durum geliştiricilere soruldu , çok kısa bir implemente süremiz oldu final build çok farklı olacak dediler BF V implementi 5 hafta sadece (bunun da hepsi değil deniyor)
    |
    |
  • Çavuş
    50 Mesaj
    Hocalar şimdi benim anlamadığım bu Founders Edition kartlar, herhangi bir custom karttan daha mı performanslı olacak ?
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    6496 Mesaj
  • Yarbay
    25709 Mesaj

Dostum bu tarz videolar tamamen yalan, veriler uydurmasyon şu tarz kanalların videolarını paylaşıp bunlara para kazandırtmayın.

Şu an 2000 serisinin performansı nvidianın yayınladığı 2 slyat dışında ortada yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    dJ_bLoW kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6352 Mesaj

Yukarida paylastigim remedy nin control isimli oyunu tekonolojiyi bu kisa surede muthis anlatmis.

Ben bunu bu baslikta 50 defa yazdim tekrar ediyorum yeniden hatirlatma amacli. Ray trace ile yapilan oyunlar gercekci grafiklere eski yontemlere gore daha kisa surede ulasir. Cunku teknik ayni anda isigin yansimasini ve golgesini mukemmel seviyede olusturur. Yansima hatasi ya da ust uste gelen golgelerin olusturdugu cirkin goruntulerin onune tek bir teknikle gecilmis olur

|
    |
    turbo-powwer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8450 Mesaj

|
    |
  • Yarbay
    8450 Mesaj

Hiç detayına bakmadan paylaştım. Sonradan izleyince de verilerin gerçek olmadığını düşündüm. Net bir inceleme yokken bu bilgiler pek inandırıcı olmadı. Pekte yazmaya zamanım olmadı açıkçası mert. prim amaçlı hazırlanmış bir video muhtemelen..

|
    |
    No Way Out kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    20 Mesaj
    Uzun süredir sistem toplamadım ve ekran kartlarından uzaktım.Ancak benim anladığım ray tracing yani ışın izlemenin amacı oyunlarda daha fazla foto-gerçekçilik deneyimi sunmak.Bir aksilik olmazsa bir 5-6 yıl sonra olmazsa olmaza da dönüşebilir.Ancak hiçbir uzmanlığım olmasa da konuyu farklı bir açıdan değerlendirip neden almak içın erken olduğu fikrimi paylaşacağım.

Yılda kaç tane oynamaya değer AAA oyun çıkıyor, witcher 3, Skyrim,Dishonored ve GTA 5 gibi? Rakamlara hakim değilim ama 1-2 den fazla olacağını düşünmüyorum.Yani siz şimdi Rtx teknolojili kart aldınız ama hakkını vermeniz için piyasada oyun olmayacak.Yani bir anlamda Ferrari aldınız ama sürecek asfalt yok.O zaman garajda bekleyecektir arabanız.Ben böyle düşünüyorum.Bilmiyorum yanlışım var mı? Eğer eski oyunlar kendilerini Rtx kartlar için güncellerse, herşey değişir tabiki.Ancak öyle birşey olana kadar ben olsam bu kadar para vermezdim.

• Yarbay
    12044 Mesaj
    |
    |
  • Yarbay
    4635 Mesaj

Fazlasıyla doğru düşünüyorsun. RTX serisinin raytracing'ini en çok savunan adam bile RTX 20xx serisinden almam RTX 30xx'i beklerim diyor. Nvidia'nın fiyatları olsun lansmanı olsun yurtdışında tepki çekti. Fiyatlar yüksek ve psikolojik 1000$ barajını aştılar. Lansmanda doğru dürüst hiçbir benchmarka yer vermediler. Varsa yoksa RTX'den bahsettiler. GPU üreticileri yıllardır yeni teknolojileri çok güzel demolarla tanıtırlar ama o güzellik oyunlarda ortaya çıkmaz. Raytracing'in hakkını veren oyunları nezaman göreceğiz belirsiz. Yurtdışında fiyatlara baya bir tepki var şayet benchmarklarda da beklenen performans ortaya çıkmassa satışlar istedikleri gibi gitmesse AMD de iyi kötü rekabet edebilen kartlar çıkarırsa(zor ama) ozaman kesin fiyatlar düşecek. Ya dolar yükselirse diyorlar. Ozaman hangi kartı gözüne kestiriyorsan dolar yap bekle. En güzeli bu.
    |
    |
    Faunn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    6496 Mesaj
    |
    |
  • Yarbay
    4706 Mesaj
    İşin düşündürücü yanı bu firma bu zamana kadar tanıtımlarda bir önceki nesille kıyaslama yapıp yeni kartımız şukadar güçlü bukadar fps veriyor diyordular. Şuanki duruma bakıyorum Amd nin tanıtımlarına dönmüş vaziyetde o yasak bu yasak.

• Binbaşı
    1732 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Faunn

Uzun süredir sistem toplamadım ve ekran kartlarından uzaktım.Ancak benim anladığım ray tracing yani ışın izlemenin amacı oyunlarda daha fazla foto-gerçekçilik deneyimi sunmak.Bir aksilik olmazsa bir 5-6 yıl sonra olmazsa olmaza da dönüşebilir.Ancak hiçbir uzmanlığım olmasa da konuyu farklı bir açıdan değerlendirip neden almak içın erken olduğu fikrimi paylaşacağım.

Yılda kaç tane oynamaya değer AAA oyun çıkıyor, witcher 3, Skyrim,Dishonored ve GTA 5 gibi? Rakamlara hakim değilim ama 1-2 den fazla olacağını düşünmüyorum.Yani siz şimdi Rtx teknolojili kart aldınız ama hakkını vermeniz için piyasada oyun olmayacak.Yani bir anlamda Ferrari aldınız ama sürecek asfalt yok.O zaman garajda bekleyecektir arabanız.Ben böyle düşünüyorum.Bilmiyorum yanlışım var mı? Eğer eski oyunlar kendilerini Rtx kartlar için güncellerse, herşey değişir tabiki.Ancak öyle birşey olana kadar ben olsam bu kadar para vermezdim.
    Kesinlikle

|
    |

• Yarbay
    6352 Mesaj

Hocam onceki nesil ray trace i maximum 10 fps falan oynatir zaten. Kiyaslamada bu sebeple yok.

|
    |
    MogoLKhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
eksikgedik.com
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.