Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (131. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
389.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni teknolojiler, fps yüksek/düşük, nvidia/amd, bunları yıllardır tartışıyoruz. İşin aslı bir oyunda içerik kaliteli ise bu konuşulanlar anlamsız oluyor. Gerçek sorun oyunların kaliteli içerik üretmesi.
  • xmms kullanıcısına yanıt
    Ben su corona renderdan kurtulabilsem keske. Ben bu render motorundan aldigim goruntuyu hicbirseye değişemiyorum. O da islemci uzerinde calisiyor. Animasyon tarafini lumion ile hallediyorum. Bazen unreal engine. Rtx kartlarla beraber bu sektorde bazi dinamikler cok değişecek. Belki bende gpu bazli bir render motoruna gecerim. Bakalim hayirlisi artik. Yatirimci bazi dostlar var. Belki saglam kucuk capli medya sirketi isine girebilirm. O zaman bakariz rtx kartlara. Son kullanici icin bu doviz kurunda dusuk gelir duzeyinde simdilik mantiksiz. Uzaktan izleyecegiz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • vamp kullanıcısına yanıt
    Nvidia sizi RT teknolojisinin tanıtımı yapın diye mi tuttu? Herkes kendi önceliğini belirlesin. Sonuçta seçme hakkımız var. Kimisi 1080p saniyede 60 karenin altında ışın izleme teknolojisi eşliğinde oyun oynar kimisi 2k saniyede 100 karede. Zaten piyasa kendi kurallarını belirler. Nvidia isterse 100 sene bu teknolojinin üstünde çalışsın eğer oyuncular nezdinde bir karşılığı yoksa yoktur bu kadar basit. Tamam anladık grafik işinden anlıyorsun, şimdiye kadar RT olmadan oyun oynamak sana işkence gibi gelmiş de bundan bize ne? Düşüncelerini paylaşmak başka, düşüncelerini dikte etmeye çalışmak başka. Konuyu çöpe çevirdiniz sürekli aynı şeyleri yazıp durmaktan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Ben su corona renderdan kurtulabilsem keske. Ben bu render motorundan aldigim goruntuyu hicbirseye değişemiyorum. O da islemci uzerinde calisiyor. Animasyon tarafini lumion ile hallediyorum. Bazen unreal engine. Rtx kartlarla beraber bu sektorde bazi dinamikler cok değişecek. Belki bende gpu bazli bir render motoruna gecerim. Bakalim hayirlisi artik. Yatirimci bazi dostlar var. Belki saglam kucuk capli medya sirketi isine girebilirm. O zaman bakariz rtx kartlara. Son kullanici icin bu doviz kurunda dusuk gelir duzeyinde simdilik mantiksiz. Uzaktan izleyecegiz
    Hocam sizce ocakta rtx 2080 almak iyi olur mu yeni nesil mi beklenmeli sizin gibi bu işi en çok savunan birine soruyorum ne düşünüyorsunuz. Bir de amd yıl sonunda çıkaracak diyorlar hem de performans testleri, driver güncellemeleri, amd ne yapıcak onu görmek adına Ocak’ta almak daha mantıklı ama sizin düşüncenizi merak ettim. 2k kullanıcısıyım mevcutta 1080p monitörüm var ama geçmeyi düşünmüyorum 1080pye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• parker ali P kullanıcısına yanıt
    Gtx 1070 ve uzeri kartiniz var ise bekleyin. Bu karti almak icin herhangi bir sebep daha olusmadi. Bf5 teki mukemmeligi gormezden geliyorum. Zenginseniz ornegin ayda 20000TL geliriniz varsa alin. Deneyim olur konu acar paylasirsiniz. Amd nin mecburen verecegi cevapla bu konuda bicaklar cekilecek. Beklemek en iyisi. Amd deki sessizlik hepimiz icin hayirli olur isallah.

Baktiniz ilk nesil size hitap etmiyor 1080ti alir yolunuza devam edersiniz ;)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Gtx 1070 ve uzeri kartiniz var ise bekleyin. Bu karti almak icin herhangi bir sebep daha olusmadi. Bf5 teki mukemmeligi gormezden geliyorum. Zenginseniz ornegin ayda 20000TL geliriniz varsa alin. Deneyim olur konu acar paylasirsiniz. Amd nin mecburen verecegi cevapla bu konuda bicaklar cekilecek. Beklemek en iyisi. Amd deki sessizlik hepimiz icin hayirli olur isallah.

Baktiniz ilk nesil size hitap etmiyor 1080ti alir yolunuza devam edersiniz ;)
    1070 kullanıyorum. O yüzden 1080ti ye geçmek büyük mantıksızlık olur. Ben de pozisyonumu AMD’nin cevabına göre almayı düşünüyorum hocam. Fırtına öncesi sessizlik de olabilir bu. Yıl sonunu bekliyorum o yüzden. Hem o zamana kadar yeni kartlar da her açıdan oturur. İlk alanlar başlarda bazı sıkıntılarla birlikte kullanacaktır diye düşünüyorum.

• Founders Edition 600 + ise marka asus msi evga gibi soğutuculu olanlarında fiyatı sanırım 650 dolar cıvarında olur. ulkemizdede dolar bu gun 6.22 sanırım 5000-5500 tl ye ülkemizden alınır gibi geliyor bana. mantıklımı değil kartlar çıksın us amazondan almak daha mantıklı gıbı duruyor. tabi vergisi kargosunuda düşünmek lazım satış fiyatına eklemeli görüşündeyim. değermi bilmiyorum baklıcaz. 1080 ti 'yi geçebilecekmi bakalım. ama ben pek sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

Keşke bekleseydin diyecektim moralini bozmamak için yazmamıştım. En iyisini yaptın. Bazıları buna kızabilir ama başka türlü anlatamam. İlk kullanıcılar denek olacak ve biosla driverla çözülmeyen bir donanımsal sorun çıkarsa kartları değiştirmekle uğraşacaklar yada kusurlu şekilde kullanacaklar...
    Doların fırmalasından korkuyorum, bugün teknosa mağzasındaydım uzun süre ve kuyruk hiç bitmedi telefonlar tabletler hınca hınç yağıyordu kasalara millet sıra kavgası ediyordu, yani doların en iyi en düşük dönemleri olabilir 6 seviyesi :(

• Son incelemelere ve benchmark sitelerine göre rtx 2080 gtx 1080 ti da sadece %5 daha iyi rtx kapalıyken.

2080ti 1080ti dan %20 daha iyi.

Tam da söylediğim gibi

10 serisine çöp gözüyle bakanlar çok yanlış düşünüyorlar.

10 serisinden bu kartlara geçmek online oyuncular için çok gereksiz. Sadece rt olayı için geçmek isteyen olursa keyfi geçer diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felisleo2 -- 24 Ağustos 2018; 17:29:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

Founders Edition 600 + ise marka asus msi evga gibi soğutuculu olanlarında fiyatı sanırım 650 dolar cıvarında olur. ulkemizdede dolar bu gun 6.22 sanırım 5000-5500 tl ye ülkemizden alınır gibi geliyor bana. mantıklımı değil kartlar çıksın us amazondan almak daha mantıklı gıbı duruyor. tabi vergisi kargosunuda düşünmek lazım satış fiyatına eklemeli görüşündeyim. değermi bilmiyorum baklıcaz. 1080 ti 'yi geçebilecekmi bakalım. ama ben pek sanmıyorum.
    Hocam kargoyu vergiyi de ekleyince arada 1000-1200 gibi fark oluyor o da yurt dışından almak için değmez bence. Her gün düşünmekten bıktım ama çok şanssısız. Nedenini söylememe gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

Doların fırmalasından korkuyorum, bugün teknosa mağzasındaydım uzun süre ve kuyruk hiç bitmedi telefonlar tabletler hınca hınç yağıyordu kasalara millet sıra kavgası ediyordu, yani doların en iyi en düşük dönemleri olabilir 6 seviyesi :(

Alıntıları Göster
    Millet bu paraları nerden buluyor hocam dolar 6 iken mağazayı doldurmuşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parker ali -- 24 Ağustos 2018; 17:33:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hands0meJack

birisi de çıkıp dememiş ki biz ne 4k, ne 144fps, ne rt, ne de hdr istiyoruz. biz oyunlarda ruh istiyoruz ruh. oyunda ki grafiğin ışığın gerçek hayat gibi olmasının neye faydası var? gerçek hayat zaten sıkıcı. ben oyunlarda başka dünyalara dalmak, başka hikayeler yaşamak, başka karakterler tanımak istiyorum. bunu en son witcher 3 yaşattı. hem güzel grafik hem hikaye yapabiliyorsan tadından yenmez. ama tek başına yemişim rt yi. açarım düşük fps yle heee bumuymuş derim oyunlarda sonra kapar oyunun hikayesine devam ederim.
    Ruhtan bahsedersek oyunlarda çoktan kaybettik.Witcher3 gibi işte tabiri caizse 100 yılda bir oyun geliyor oyun camiasına.Ne yazıkki oyun yapımcıları için öncelik artık maddi kısmı.Çünkü eskisi gibi ucuza yapılmıyor oyunlar.O değil şu lanet olası kutu açma muhabbeti yüzünden iyice tiksindim oyunlardan.Geçende angry birds 2 gördüm telefonda.İndirim yüklim dedim ne gördüm sizce gene lanet olası kartlar kutular cartlar curtlar.Efsane oyun oldu kestane.Grafik-ses-senaryo-oyun dinamiği bunlar hepsi bir bütünü tamamlıyor.99 yılında dün gibi hatırlıyorum.Kimse fps miş grafikmiş bakmazdı.Oyunlarda cidden ruh vardı.Bazıları diyecek peki niye artık o oyunlardan o zamanki zevki almıyoruz çünkü sorun bizlerde.Yavaş yavaş bizim ruhumuzu emdiler ve o anki tadı alamıyoruz.Yaşın falan verdiği eksi durumlarda vardır tabiki.Artık toplum olarak tüketim açlığına tutulduk.Oyun olarak sınırlandırmamak lazım.

• Eğer burada rtx 2000 serisine karşı bir önyargı oluştuysa bunun sebebi nvidiadadır. Anlaşılmaz bir şekilde kartları olabilecek en ezik şekilde lansmanını yaptı. Daha öncesinde nvidia CEO'sunun, kara kara elde kalan pascal hurdalarıyla ne yapacağını düşündüğünün haberlerini okumuştuk. Haberlerin birinde önlem olarak yeni serinin biraz daha pahalı çıkarılması gündemdeydi. Demek ki bu kehanet doğru imiş. Bir diğer rivayette Nvidia'nın olabildiğince kartları saklaması yani mümkün olduğunca pascallarla kıyasa sokmaması. Jensen denen salatalık resmen tanıtımın bir yerinde "ama pascallarda güçlü" gibi eziklendi resmen.

Bu noktada aklıma şu takılıyor. Acaba arada ki farkı kapatmak için rtx 2000 serisinde donanımsal kırpma yaptılar mı? şu anki havaya bakacak olursak sanki yapmışlar gibi geliyor. Kısacası rtx off iken kartların performansı ne? neden bu saklanıyor.

Kartların çıkıpta son kullanıcı testleri yapılmadıktan sonra yapılan her yorum boşa. Kısaca nvidia sanki kartların satılması umurunda değilmiş gibi davranıyor. Adamlar açık açık bakın böyle bir de teknoloji geliştirdik bu taraftan yol almak isteyenler bu serimize göz atabilir gibisinden absürd bir mesaj veriyor. Diğer taraftan ama tabi pascallar da güçlü abisi onları da küçümsemiyoruz gibi de bir lansmanda yapılabilecek en absürt çıkışı yaptılar.

Pascallar, Kesinlikle bir rtx de ki gibi kökten mimari değişim ve teknolojik devrim değil. Bazıları rtx'e ara geçiş demiş, maalesef ara geçiş hatta ara hüpletme olan pascallardır. Ama sonuç olarak bir guruh sadece fps ye bakıyor. Veriyor mu yüksek fps veriyor (oysa 970 ve 980 bugün bile 1060 ve 1070 den daha iyi performans sergiliyor buna rağmen pascal serisi anlaşılmaz bir şekilde absürd daha pahalı)

Yurt dışında yaşamış olsam (hoş bu, karşı olan olmayan herkes için geçerli) tabi ki rtx serisini boş geçmezdim. Ama ülkemiz şartlarını da düşününce adamlar resmen alamazsınız diyorlar, gideceksiniz önce işe yaramayacak olan 1000 serisine bayılacaksınız diyor. Ben de diyorum ki baş. Hadi bakalım bu inat nereye kadar sürecek.

• Gscarbon G kullanıcısına yanıt
    İşte gene düzgün yazılmış olması gereken bir metin daha
    +1
  • felisleo2 kullanıcısına yanıt
    Nvidianın 2 slaytı dışında ürünlerin performans testi ortada yok.

O youtubeda ki benchmarks vs. Gibi sallamasyon kanallara inanmayın, o kanalların hepsi fake değerler.

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Nvidianın 2 slaytı dışında ürünlerin performans testi ortada yok.

O youtubeda ki benchmarks vs. Gibi sallamasyon kanallara inanmayın, o kanalların hepsi fake değerler.
    Umarım öyledir yüksek performansla çıkarsa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

Founders Edition 600 + ise marka asus msi evga gibi soğutuculu olanlarında fiyatı sanırım 650 dolar cıvarında olur. ulkemizdede dolar bu gun 6.22 sanırım 5000-5500 tl ye ülkemizden alınır gibi geliyor bana. mantıklımı değil kartlar çıksın us amazondan almak daha mantıklı gıbı duruyor. tabi vergisi kargosunuda düşünmek lazım satış fiyatına eklemeli görüşündeyim. değermi bilmiyorum baklıcaz. 1080 ti 'yi geçebilecekmi bakalım. ama ben pek sanmıyorum.
    Sorun yok hocam bende performans testlerine bakarak kararımi veririm. Dolar yıl sonu ne olucak asıl sorun o yıl sonunda toplarım. Sevdiğim oyunlar 2019'da geliyor :)

2070 beni 5 sene götürür

• quote:

KARDESIM RAY TRACE AYARINI KAPATAMAZSIN DIYE BIR SECENEK MI VAR. ACMAZSAN ACMA. SENIN YUZUNDEN KOSKOCA GRAFIK KARTI URETICISI REALITEDEN VAZ MI GECECEK? 30 YILDIR HAYAL EDILEN BIRSEY SENIN 144HZ SEVDAN ICIN VAZ MI GECILECEK? ACMAZSAN ACMA. MARIO ISIKLANDIRMASINDA 5600000FPS AL.

ALLAH ALLAH YA
    Far cry 5 grafikleri sence mario mu :) hani rt de yok o bakimdan.

• Amd ciddi cevap verene kadar artık nvidia bir sonraki nesli çıkarmaz. Amd beklentiler 2020 veya 2021. Vega 7nm beklenti yok zaten. Vega mimarisi belli. 7nm olsa ne olur amd yüzünden bu durumdayız. Rekabet rekabet rekabet arkadaş.

• 
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.