Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
389.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk resmi bilgiler o konuşmada açıklanacak diye bir şey yok. Kartlar daha öncesinde piyasaya sürülebilir.
  • Bf5 çıkış tarihi 19 ekim Bf5 çıkmadan önce kesin piyasada olacağını düşünüyorum yeni kartların en geç ağustosda duyrulur.
  • powerring kullanıcısına yanıt
    Haziran ayında Computex ve E3 var. Bir ihtimal yeni seri hakkında bunlardan birisinde bilgi verilebilir. Bunu da 2 hafta içinde görürüz. Ama AI ve makine öğrenimi odaklı endüstriyel çözümler haricinde "mainstream" GPU adı şimdiye kadar resmi/güvenilir kaynaklar tarafından anılmadı bile. GDDR6 bellekler de bu aralar/yaz aylarında hacimli üretimde olacak gibi duruyor. Ben kartların 2018 3. çeyrek sonuna doğru/4.çeyrek başında çıkabileceğini düşünüyorum. Daha erken çıkarsa iyi olur ama ürün çevrimi değişti gibi duruyor. Kartların Haziran/Temmuz'da çıkmasına karşı değilim. Buyursunlar gelsinler. Umarım da gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 31 Mayıs 2018; 14:26:22 >
  • sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    Biraz araştırırsan görürsün yorma beni trolcük seni, bak dalgana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

Kartın garantisi varsa neden çekincen olsun?

Alıntıları Göster
    Adam belki madencilikte kullandı suyunu çıkardı? ya da belki kartı açtı garanti dışı bıraktı,nerden bilecek,hade işi bilen adam açılıp açılmadığını anlar ama maden işlini anlayamassın,kısaca kart elinde patlayabilir.
  • Cloudflare DNS en hızlısı diye biliyorum. Ülkemizde kapatıldı diye Open DNS kullanmaya devam ediyordum ama geçen aklıma geldi ve browsera 1.1.1.1 yazıp entere basınca sayfa açıldı ve CMD üzerinden ping ile de denedim gayet güzel değerler veriyor (averaj: 7ms ).

Cloudflare DNS : 1.1.1.1 7ms

Cisco Open DNS : 208.67.222.222 48ms

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 1 Haziran 2018; 2:20:2 >

isimlendirme değişmişse konuyu açan da başlığı değiştirir zor mu yani.
  • Yeni seri 4790k işlemci ile ne kadar verimli çalışır sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • darkdevil35 kullanıcısına yanıt
    Forumda sözüne güvenilir bir sürü üye var. Mining yaptıysa yaptım diyecek. Ki birçok ilanda mining yapıldığı açıkça belirtiliyor hatta undervolt ile şu kadar sıcaklıkta şu kadar süre kullandım diye ayrıntılı bilgi bile veriliyor. Kartın garantisi varsa ister oyun ister mining için kullanılsın teknik servis destek vermek zorunda. Teknik servislerin de elinde mining yapılıp yapılmadığını anlayacak bir test sistemi yok. Kartı alırken de mining için kullanırsanız garanti dışı kalır diye sözleşmenin her hangi bir yerinde yazmıyor. Bir kart mining gerekçesi ile garanti dışı bırakılırsa THH ile hak aranır ve alınır. İyi o zaman servislere gün doğdu. Ben mining yapmasam da mining yapmışsın bu karta diyerek garanti dışı bıraksın oh ne ala memleket.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Forumda sözüne güvenilir bir sürü üye var. Mining yaptıysa yaptım diyecek. Ki birçok ilanda mining yapıldığı açıkça belirtiliyor hatta undervolt ile şu kadar sıcaklıkta şu kadar süre kullandım diye ayrıntılı bilgi bile veriliyor. Kartın garantisi varsa ister oyun ister mining için kullanılsın teknik servis destek vermek zorunda. Teknik servislerin de elinde mining yapılıp yapılmadığını anlayacak bir test sistemi yok. Kartı alırken de mining için kullanırsanız garanti dışı kalır diye sözleşmenin her hangi bir yerinde yazmıyor. Bir kart mining gerekçesi ile garanti dışı bırakılırsa THH ile hak aranır ve alınır. İyi o zaman servislere gün doğdu. Ben mining yapmasam da mining yapmışsın bu karta diyerek garanti dışı bıraksın oh ne ala memleket.
    Ben güvendiğiniz biri için demedim güvenirseniz sıkıntı yok.Ama ben şahsen tanımadığıma güvenmem forumda üçkağatçıda çok,ayrıca servislerin durumu

ortada,belki sonunda yaparlar ama önce süründürürler.Ayrıca ikinci el kısmında da saçma sapan rakamlara satanlar var,resmen keriz avındalar,onlara para

kazanracağıma gidip sıfır alırım.Zaten çoğunun istediği para ederinden çok.Derseniz sizde bir sürü ürün satmışsınız,alanlara sorun sattığım ürünlerin hepsi

forumda en ucuza satılan ürünler,millet gibi açgözlü değilim.

• 1180 bekliyorum bende 2K da 6700K ile bir sıkıntı yaşarmıyım sizce ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • canlee89 kullanıcısına yanıt
    Bunun yanıtını ben de merak ediyorum. Elde doğru düzgün bir veri yok acaba hangi işlemciler ile darboğaz yaratma ihtimali olur bu kartların zira 2,5 ghz seviyelerinden söz ediliyor artık. @canlee89

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 3 Haziran 2018; 14:24:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

1180 bekliyorum bende 2K da 6700K ile bir sıkıntı yaşarmıyım sizce ?
    Nvidia "daha çok beklersiniz" demiş.

https://videocardz.com/newz/jensen-huang-next-geforce-is-a-long-time-from-now
  • mamad kullanıcısına yanıt
    Bana daha çok basını yanıltmaya çalışıyor gibi geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Bana daha çok basını yanıltmaya çalışıyor gibi geldi.
    Olabilir ama en yetkili kişiden böyle bir şey söylenince, diğer taraftan yeni kartlar hakkında hiç haber de gelmeyince, çok da yalan gibi görünmedi. En azından yeni nesil kartlarda kullanılacak mimarinin adını tam olarak öğrenseydik belki yakın zamanda geleceğini düşünebilirdik ama şuan için Nvidia'nın yeni seri ürünler sunmasını gerektirecek bir durum yok. Emare de yok.

Edit: Diğer taraftan 12nm ve 10nm'yi sallayıp 7nm'ye direk geçiş düşüncesi var. Böyle olunca da 1 yıl daha bekletip büyük bir fark sunabilirler gibi görünüyor. Olur mu olur. Amd zaten 7nm'yi konuşuyor. Belki Nvidia da 12nm'de bir şeyler sunmayı düşünüyordu ama vazgeçti. Bilemiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 4 Haziran 2018; 21:59:42 >

• o değilde 1080ti fiyatları ne olmuş öyle yahu? Daha 2 ay önce 3600tl'ye bile oha diyip almamıştım şimdi aynı kart 5000tl olmuş en ucuz.
    Dolar 2 ayda 1 tl arttı normal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkeironnWH

Bu mesaj silindi.
    Muhtemelen amd'den hamle gelmeden kart filan çıkmayacak. Çok fps isteyen 1080 ti alsın takılsın diyorlar kısaca.

Bana 1080ti yetmediği için satın almamıştım, monitörü aldık kart yok büyük ihtimalle de bu sene gelmeyecek yapay zeka filan başka şeyler ile uğraşıyor adamlar artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkeironnWH

Bu mesaj silindi.
    2.elde 900tl'ye filan 1060 öneririm idarelik. 1080ti'ın yarısı kadar performans veriyor kötü kart değil. Bunun dışında yapacak bir şey yok.
  • O kartların çıkası için sebep olmadığını çok yazdık ama heyecanlı arkadaşlar kartlarınız çöp olacak ondan böyle diyorsunuz diye sayıkladı. Millete durduk yere sistemlerini falan bozdurdunuz. 1.5 sene daha beklersiniz artık çıkmasını.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.