Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (998. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.224
Cevap
111
Favori
743.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9969979989991000
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alpert86

Halihazırda Evga marka 10 serisi kart sahipleri: Verdiğim linkten ekran kartınızı kaydedip fişini de upload ederseniz Evga nın 10 serisi kartlar için yeni çıkardığı power link e kısa bir süreliğine ücretsiz sahip olabilirsiniz.(Kargo masrafını siz karşılayacaksınız) Ürün ne işe yarar derseniz ekran kartının güç girişlerinin kablolama kanallarına yakın yerden giriş yapılabilmesini sağlıyor. Performansla alakası yok ama estetik bir görünüş sağlıyor. Ben kaydımı yaptım artık kargolamalarını bekleyeceğim.
    http://www.evga.com/articles/01058/evga-powerlink-promotion/

• Bu parça sadece FTW modeli için mi acaba? Bende kayıtlı SC var. İlgili sayfadan isteyebiliyorum ama SC tek girişli, bu parça çift. Uyar mı acaba?
  • arsenik kullanıcısına yanıt
    tornavidayla güç girişlerinin yerlerini ya da adetini (1*8 ya da 2*8 vb) ayarlaybiliyorsunuz, tüm evga 10 serisi kart modelleriyle uyumlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKA_33 -- 4 Ekim 2016; 5:21:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşallah hocam inşallah. Teslim 21 Eylül görünüyor şimdilik. Teşekkürler, içimi soğuttunuz bir nebze.
  • Kayıt oldum, 10€'ya kadar veririm, fazlasına değmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: YAZICIOĞLU

quote:

Orijinalden alıntı: tolgabes64

quote:

quote:

iki tane gtx1080 sahibiyim ancak hiç bir şekilde stabilteyi sağlayamadım. tek kart kullanırken bile sürekli görüntü sürücüsü yanıt vermeyi durdurdu diyor, mavi ekran alıyorum, kilitlenmeler donmalar yaşıyorum. sistemim Asus x99A, 5960X, 32GB DDR4, win10 pro. 1080 öncesi HD7870 kullanıyordum ve yaşamadığım her sorunu bu kartı kullanmaya başladığımdan beridir yaşamaktayım. sistemi yeniden temiz bir şekilde kurdum* özellikle 3DSMAX, VRAY, VEGAS, Photossop uyuglamalarında yaşıyorum bu olayı. Son windows10 güncellemesinden beridir de çok daha fazla sorunlar çıkmaya başladı. Güç kaynağım corsair 1000w 80+ gold

Yazılımsal olarak birebir aynı yazılımları laptopta da kullanıyorum ve orada hiç bir şekilde bu sorunlar olmuyor aynı çalışmalarımı gerçekleştirirken. Monster Abra A7 v6

Sistemi yeni mi kurdunuz ?

yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Yalnızca grafik donanımında 7870 kullanıyordum, yetersiz kaldığı için 2 adet 1080 alarak yeniden işletim sistemi kurdum

Pciex hatları 16 x 16 mı çalışıyo? Bende x16 ya x8 çalışırken benzer sıkıntı yaşamıştım.

ama tek kart takılı iken de aynı sorunları yaşıyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

iki tane gtx1080 sahibiyim ancak hiç bir şekilde stabilteyi sağlayamadım. tek kart kullanırken bile sürekli görüntü sürücüsü yanıt vermeyi durdurdu diyor, mavi ekran alıyorum, kilitlenmeler donmalar yaşıyorum. sistemim Asus x99A, 5960X, 32GB DDR4, win10 pro. 1080 öncesi HD7870 kullanıyordum ve yaşamadığım her sorunu bu kartı kullanmaya başladığımdan beridir yaşamaktayım. sistemi yeniden temiz bir şekilde kurdum* özellikle 3DSMAX, VRAY, VEGAS, Photossop uyuglamalarında yaşıyorum bu olayı. Son windows10 güncellemesinden beridir de çok daha fazla sorunlar çıkmaya başladı. Güç kaynağım corsair 1000w 80+ gold

Yazılımsal olarak birebir aynı yazılımları laptopta da kullanıyorum ve orada hiç bir şekilde bu sorunlar olmuyor aynı çalışmalarımı gerçekleştirirken. Monster Abra A7 v6

yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Yalnızca grafik donanımında 7870 kullanıyordum, yetersiz kaldığı için 2 adet 1080 alarak yeniden işletim sistemi kurdum

Pciex hatları 16 x 16 mı çalışıyo? Bende x16 ya x8 çalışırken benzer sıkıntı yaşamıştım.

Bende 1080 SLI kullanıyorum. Windows 10 pro Anniversary Update ilgili bir sıkıntım yok.
    her iki pci express yuvasını tek tek test etmenizi öneririm.
    sistemdeki tüm güç kablolarının temasınıda kontrol ediniz.
    sorunlu bir driverda kuruyor olabilirsiniz.başka drıverler denedinizmi.
    kartların ısıları ne durumda acaba.
    son olarakda azda olsa güç kaynağınızda bozulmus olabilir.yeterli güç gelmiyor olabilir. oyun oynarkende göçüyormu ?

benim anakartımda SLI yapıldıgında daha iyi stabilite için pci expresse özel , extra bir güç girişi var. anakartın kitapcıgını okurken tesadufen fark etmiştim. Oraya kitapcıkta tavsıye edıldıgı gibi sata güç kablosu takıyorum.

sizde anakartın kitapcıgına göz gezdirin belki SLI yapıldıgında tavsiye edilen bir ayar veya bir düzen vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 4 Ekim 2016; 12:22:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: canskru

yok hocam agresifleşmedim. arkadaşa da ilk mesajımda 3000 tl nin 1080 e fazla olduğunu belirttim şu aşamada. sizin dediklerinizle bir problemim yok. herkes istediği gibi konuşur. saygı duyuyorum ben de size.

şu aşamada 1080 ' ne 3 bin lira para veren eneayidir. 1080 kullanıcılarının zoruna giden bu aslında. ellerinde patlayacak 1080 ti cıktıgında. Şu manada patlayacak ; verdiğim bu paraya şimdi üzerine biraz daha katıp 1080ti zaten alabiliyormuşum diyecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: sardemir

quote:

Orijinalden alıntı: canskru

yok hocam agresifleşmedim. arkadaşa da ilk mesajımda 3000 tl nin 1080 e fazla olduğunu belirttim şu aşamada. sizin dediklerinizle bir problemim yok. herkes istediği gibi konuşur. saygı duyuyorum ben de size.

şu aşamada 1080 ' ne 3 bin lira para veren eneayidir. 1080 kullanıcılarının zoruna giden bu aslında. ellerinde patlayacak 1080 ti cıktıgında. Şu manada patlayacak ; verdiğim bu paraya şimdi üzerine biraz daha katıp 1080ti zaten alabiliyormuşum diyecek

Yahu cok sacma dusunceleriniz var ..
    Adamin parası var almis size ne, ister 3000tl verir ister 5000tl.
    Sen ocak, subat hatta belki mart 2017 yi beklerken ; bu donem ( taaki gelen ve 2-3 ay icersinde gelecek olan ozel oyunlari gayet iyi oynarken , oynamisken) sen subat da ya da kart ta alip oynayacaksin... bu işin bu tarafini hiç düşünen yok...
    Bu bir zevk veya hobi ne derseniz deyin.Adamin parasi var almis gerekirse 1080ti cikinca 1000tl zararina satar uste koyup yine 1080ti alir...

Edit:gtx1080 degil gtx1070 kullaniyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ewarrr -- 4 Ekim 2016; 12:04:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Orijinalden alıntı: alpert86

Halihazırda Evga marka 10 serisi kart sahipleri: Verdiğim linkten ekran kartınızı kaydedip fişini de upload ederseniz Evga nın 10 serisi kartlar için yeni çıkardığı power link e kısa bir süreliğine ücretsiz sahip olabilirsiniz.(Kargo masrafını siz karşılayacaksınız) Ürün ne işe yarar derseniz ekran kartının güç girişlerinin kablolama kanallarına yakın yerden giriş yapılabilmesini sağlıyor. Performansla alakası yok ama estetik bir görünüş sağlıyor. Ben kaydımı yaptım artık kargolamalarını bekleyeceğim.
    http://www.evga.com/articles/01058/evga-powerlink-promotion/

bunu ücretsiz nasıl alacağız hocam ? şuan yok gibi. kayıt oldum 1070 FTW

• quote:

Orijinalden alıntı: TimFx

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bende 1080 SLI kullanıyorum. Windows 10 pro Anniversary Update ilgili bir sıkıntım yok.
    her iki pci express yuvasını tek tek test etmenizi öneririm.
    sistemdeki tüm güç kablolarının temasınıda kontrol ediniz.
    sorunlu bir driverda kuruyor olabilirsiniz.başka drıverler denedinizmi.
    kartların ısıları ne durumda acaba.
    son olarakda azda olsa güç kaynağınızda bozulmus olabilir.yeterli güç gelmiyor olabilir. oyun oynarkende göçüyormu ?

benim anakartımda SLI yapıldıgında daha iyi stabilite için pci expresse özel , extra bir güç girişi var. anakartın kitapcıgını okurken tesadufen fark etmiştim. Oraya kitapcıkta tavsıye edıldıgı gibi sata güç kablosu takıyorum.

sizde anakartın kitapcıgına göz gezdirin belki SLI yapıldıgında tavsiye edilen bir ayar veya bir düzen vardır.

Güzel bazı noktalara değinmiş TimFx.

@TimFx:Hoca Nvidia HB sli bridge ve normal bridge test etme şansınız oldumu:Oldu ise fark hissettinizmi.
    Karşılaştırma amaçlı birkaç test yapabilirmisiniz.
    Mesela AIDA64 GPGPU Benchmark.
    Heaven 3dmark firestrike gibi.

Birde son olarak HB bridge yi nerden temin ettiniz.

• Sormak istediğim bir soru var arkadaşlar Founders edition 1080 kullanıyorum 2k ultra ayarlarda saatlerce gta 5 oynandı gpu 70-72 derecelerdeydi fan hızı %52 falandı oto modda bu normalmi yani fana manuel olarak müdahale edip sıcaklığı düşürsem mi ?

• Daha önce tahmin ettiğim üzere US için kargo ücreti adet başına 10 dolar kesinleşti.

EU da rahat 20 dolar olur kargo TR için.

EVGA PWRLINK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdo4 -- 4 Ekim 2016; 14:45:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

Sormak istediğim bir soru var arkadaşlar Founders edition 1080 kullanıyorum 2k ultra ayarlarda saatlerce gta 5 oynandı gpu 70-72 derecelerdeydi fan hızı %52 falandı oto modda bu normalmi yani fana manuel olarak müdahale edip sıcaklığı düşürsem mi ?

bu evgalarda otomatik kendisine bırakmaaycaksın fan hızını. cok ısınsada hızlanmıyor fan. manuel ayarlayınca 67 dereceyi geçmiyor
  • sardemir kullanıcısına yanıt
    valla inan umrumda degil 2 sinide satar gider 2 tane 1080 ti alirim onun yenisi mi cikti onu satar gider onunda yenisini alirim siz bizi cok dusunmeyin bence

• quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

valla inan umrumda degil 2 sinide satar gider 2 tane 1080 ti alirim onun yenisi mi cikti onu satar gider onunda yenisini alirim siz bizi cok dusunmeyin bence

imzanız şekilmiş hocam
    Şöyle saçma yazılar görünce cevap vermeden duramıyorum. Örnek ben elimde kart yok, ay Temmuz, ne yapayım, aa bunun iyisi çıkar 1 sene kartsız idare edeyim mi diyeyim? Bir çıkın artık şu düşünceden, her zaman daha iyisi gelecek. 4000 TL'den 1080ti çıkacak. F/p olarak 1070/1080 arasındaki fark gibi olacak muhtemelen. Ayrıca Ti serisi alınması en mantıksız seri bence, asıl ti almak enayilik. Bknz. 980ti(ki kendimde almıştım), Haziran'da alıyorsun kartı 3 bin liraya, 1 yıl sonra neredeyse yarı fiyatına, 1750 TL'ye daha performanslısı çıkıyor yada aynı fiyata %30 performanslısı çıkıyor. En azından 70/80 alıp 2 seneye yakın bir sonraki seriye kadar için rahat kullanabiliyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 4 Ekim 2016; 16:59:33 >
    Maddeliyorum, iyi okuyun.

- 1080 Ti Ocak ayında duyurulsa, özel modellerin stoklara girmesi en az Mayıs ayını bulur.
    - Mayıs da gidip 3500 TL ye 1080 Ti özel soğutmalı model alacaksın, 6 ay sonra GTX 1100 serisi duyırulacak ve senin o 3500 TL ye 6 ay önce aldığın kart, direk 2.el piyasası 2500 e düşecek. Çünkü muhtemelen GTX 1170 dövecektir GTX 1080 Ti yi yarı fiyat farkla.

* Bu durumda 6 aylık karttan kafadan 1000 TL zarar ve ayrıca satması da zor oluyor Ti leri..

Aynı durumda GTX 1080 i ele alalım.
    - Kullanım süresi 12 ay. 2600 TL sıfır fiyatı, 2.el de tahmini olarak 2000 lere düşer. 12 aylık karttan 500-600 zarar ve satması da kolay olur.

1080 ile Titan XP arasında %25 performans farkı var. 1080 Ti de Titan XP den %10 yavaş olacağına göre, 1080 den 1080 Ti ye %15 performans farkı için 500-600 TL fazla verene kıçıyla güler insanlar.

1080 Ti yi 1080 e göre neredeyse 2 katı fazla zarar ederek satma konusuna girmiyorum bile..

Şimdi soracaksın nerden biliyorsun diye.. Çünkü bire bir tecrübe ettim bu yazdıklarımı 980 Ti lerde. *Tabi zamanında sattığımdan zarar etmedim çok şükür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdo4 -- 4 Ekim 2016; 17:59:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Brskcr

Şöyle saçma yazılar görünce cevap vermeden duramıyorum. Örnek ben elimde kart yok, ay Temmuz, ne yapayım, aa bunun iyisi çıkar 1 sene kartsız idare edeyim mi diyeyim? Bir çıkın artık şu düşünceden, her zaman daha iyisi gelecek. 4000 TL'den 1080ti çıkacak. F/p olarak 1070/1080 arasındaki fark gibi olacak muhtemelen. Ayrıca Ti serisi alınması en mantıksız seri bence, asıl ti almak enayilik. Bknz. 980ti(ki kendimde almıştım), Haziran'da alıyorsun kartı 3 bin liraya, 1 yıl sonra neredeyse yarı fiyatına, 1750 TL'ye daha performanslısı çıkıyor yada aynı fiyata %30 performanslısı çıkıyor. En azından 70/80 alıp 2 seneye yakın bir sonraki seriye kadar için rahat kullanabiliyorsun.

Kesinlikle ! Ti lerle işim olmaz artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdo4

Maddeliyorum, iyi okuyun.

- 1080 Ti Ocak ayında duyurulsa, özel modellerin stoklara girmesi en az Mayıs ayını bulur.
    - Mayıs da gidip 3500 TL ye 1080 Ti özel soğutmalı model alacaksın, 6 ay sonra GTX 1100 serisi duyırulacak ve senin o 3500 TL ye 6 ay önce aldığın kart, direk 2.el piyasası 2500 e düşecek. Çünkü muhtemelen GTX 1170 dövecektir GTX 1080 Ti yi yarı fiyat farkla.

* Bu durumda 6 aylık karttan kafadan 1000 TL zarar ve ayrıca satması da zor oluyor Ti leri..

Aynı durumda GTX 1080 i ele alalım.
    - Kullanım süresi 12 ay. 2600 TL sıfır fiyatı, 2.el de tahmini olarak 2000 lere düşer. 12 aylık karttan 500-600 zarar ve satması da kolay olur.

1080 ile Titan XP arasında %25 performans farkı var. 1080 Ti de Titan XP den %10 yavaş olacağına göre, 1080 den 1080 Ti ye %15 performans farkı için 500-600 TL fazla verene kıçıyla güler insanlar.

1080 Ti yi 1080 e göre neredeyse 2 katı fazla zarar ederek satma konusuna girmiyorum bile..

Şimdi soracaksın nerden biliyorsun diye.. Çünkü bire bir tecrübe ettim bu yazdıklarımı 980 Ti lerde. *Tabi zamanında sattığımdan zarar etmedim çok şükür.

hak veriyorum, anlattıkların kesinlikle doğru hocam. en güzeli 1080 ' nede bulaşmamaktır ilk çıktıgında da. 1070 en mantıklısı geliyor nedense. kendim kullandığım için demiyorum bunu. bende bu zamana kadar hep Tİ leri kullandım. ilk defa 1070 aldım

• 
Sayfa: önceki 9969979989991000
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.