Şimdi Ara

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.103
Cevap
67
Favori
160.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: imparatore10

@StreamRolleR

Sayın Yarbayım Nasılsınız? . Ben youtube da dediğiniz videoyu araştırdım ama açıkçası tam anlayamadım. (benim amatörlüğüm) Sizin dediklerinize baktım ama hem OC hem de undervolt için yanlış bir iş yapmaktan korktum. Aşağıda evga programı ve afterburner program görüntülerim var. Nereye hangi değerleri girmemi müsait olduğunuzda yazabilir misiniz?

Selam iyiyim (yarbay demene fln gerek yok xD)

Px1 ile işin yok. Fan autoda kalsın yeter, manuel fixed yapma sonra 3.fan dönmüyor restart sonrası

Msi AB -280 verilecek core ardindan CTRL F

.900mV olan kutucuk kismi 1900 kismina cekilecek yukari dogru

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @StreamRolleR dediğiniz gibi yaptım. Time spy sonuçları aşağıdadır. Sizce biraz daha zorlayayım mı_ Birde daha önce yazışmalarda power limit i daha yükseğe alınması gerektiğini yazdığınızı gördüm. bende 100 de duruyor. o konuda bir öneriniz olur mu?

bu sonuçlara yorumunuz ne olur?

Yardımlarınız için çok teşekkürler

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]

• StreamRolleR kullanıcısına yanıt

Selamlar tekrardan. :)

Aslında 1-2 gün sonunda aşağıdakini yazmıştım bayağı bir çizelge oluşturmuştum.

https://forum.donanimhaber.com/nvidia-geforce-rtx-30-serisi-kullananlar-kulubu--145623161-26

Kesinlikle oyunla alakalı da olabilir, gerçi yaratacağı performans farkı büyük ihtimal birkaç FPS ama işte insan günlerce Benchmark falan yapınca aman 1 FPS düştü ne oldu moduna giriyor, bir yerden sonra hastalık seviyesine geliyor. :) Ben de 0.925/1920'de sabit bıraktım daha ellemiyorum açıkçası, RDR2'de 2 saatlik oynayışta sıfır fan sesiyle 59 derecede tutuyor, sanırım ötesini beklemek de Şam'da kayısı aramak gibi bir şey olur. Ben 55-59 dereceleri görmek için AIO arıyordum 2080 Ti kartıma. :)

UV ve 700 Memory OC ile 18500 Time Spy'a kadar rahatlıkla çıkıyor ama en az 5 kere test ettim, oyuna performansı değişken olarak 1 ya da 0 FPS. :) Artık bugün denemeleri tamamlayıp oyun oynamaya başlayacağım sanırım, kart alan nadir kesimdeniz, bari tadını çıkartalım. İnsanlar deli gibi arıyorlar hala ne yazık ki.

• @Imparatore10 power limit max olacak. Kart xc3 sanirim ?

@Blackworms Aynen simdi keyfini sur kartin. Iyi oyunlar sana

Bide ana konuya gir bak buyuk olay cikti neler neler cok eglenceli xD

• @StreamRolleR kart EVGA GeForce RTX 3080 FTW3, şimdi birde power limiti fulledim , son time spy aşağıdadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imparatore10 -- 1 Kasım 2020; 17:54:15 >
  • Kullanan var mı bilmiyorum ama Lumion veya twinmotion için 3080 stoğu beklesem mi yoksa 3070 alıp geçsem mi sizce?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

@StreamRolleR kart EVGA GeForce RTX 3080 FTW3, şimdi birde power limiti fulledim , son time spy aşağıdadır.

Dostum core +100 +120 fln yazdinmi

• Üstadım benim yaptıklarım,

Power limit 105 çektim

Core clock -280 verip, curve editordan 925mV -1950mhz yaptım

başka da dokunmadım karta

• quote:

Orijinalden alıntı: melihocal

Merhaba arkadaşlar

Bir konuda fikrinize ihtiyacım bulunmakta.

Palit gamig pro 3080 kart aldım.Karttan genel olarak memnunum 20 dk stres testinde dahi 71 dereceyi geçmedi ve herhangi bir çökme vs yaşamadım.

Sistemim;

3600x işlemci 4475 mhz o.c ile kullanıyorum.

tuf b450 anakart.

2x8 3000 mhz ramim var onlarıda 3200 mhz oto o.c ile kullanıyorum.

Monitörüm ise 1080p ve en kısa sürede 2k ya geçeceğim zaten.

Şöyle bir sorun yaşıyorum cod warzona girdiğimde darboğazın dibine vuruyor ve gpu kullanımım %60 aldığım fps ise 110-130 yerdeyken.(rtx açık herşey ultrada)

2k monitöre geçtiğimde bu sorun düzelecekmidir?

Ek olarak multiplayerda shoot hoouse oynadığımda yine hersey fullde yine darboğaz oluyor ama zaman zaman yuzde 95-97 qpu kullanımını görüyorum.

orada aldığım fps ise 170 230 arasında genel olarak 200 e yakın.

Sistemimde bir sorun bulunmaktamıdır bu değerler normalmidir?

Ek olarak güç kaynağım corsair rm850 full modüler ekran kartımı ise 2 adet pcı kablosuyla bağlı kullanıyorum.

Yani tek bir pcı'dan 8+8 değilde 2 ayrı pcı kablosundan 8+8 şeklinde kullanıyorum bu yanlış bir yöntemmidir?Araştırdığımda bunun önerilen olduğu kanısına vardım.

Ek olarak furmark ve msı kambustor testinide ekliyorum.

Cevaplarsanız çok sevinirim.

Varmı başka fikri olaran arkadaşlar?Msı kambustor ve furmark testlerinde benimle yaklaşık değerlermi alıyorsunuz:(

• quote:

Üstadım benim yaptıklarım,

Power limit 105 çektim

Core clock -280 verip, curve editordan 925mV -1950mhz yaptım

başka da dokunmadım karta

Dostum UV icin PT yi 105 e çekmene gerek yok

Ben OC için sormuştum,kart max kaç görrcek potansiyeli ne diye.

Rahat .900mV 1950-1980 deneyin Ftw3 genelde kaymak tabakadan yer insallah

• @EcZaNeT NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

@BARKU NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

@irfanica GPU-Z sensör kısmından SS alabilirsiniz (GPU-Z üzerinden de direkt yüke sokulabilir veya benchmark vb. yardımı ile). Akabinde 3DMARK vb. den SS de olur.

@Demirci25 Merhaba, ekledim.

@oxiabit NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• quote:

Orijinalden alıntı: e_cenberci

Merhaba arkadaşlar , bende 2 hafta önce INVENTUS tan evga rtx3080 scx3 ultra almayı başaranlardan birisiyim. Nvidianın oyun kampanyası olan Watch dogs Legion u İNVENTUS a sordugumda haberdar olmadıklarını falan söyleyip geçiştirdiler. acaba aranızda benim gibi inventustan 3080 alan ve kod alabilen varmıdır.

@e_cenberci Merhaba, oyun kodu verilme durumu maalesef ki bazı siteler nezdinde ciddi manada sıkıntı oluşturuyor. Artık NV tarafından kod paylaşılma sıkıntısı mı mevcut yoksa site kaynaklı farklı bir durum mu var belirsiz.

@silence2008 NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

@melihocal NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

bence satıcı site çamur yapıyor.. ben farklı bir siteden almıştım 3080. hem geforce now hemde wd legion kodlarını ben istemeden mail adresime gönderdiler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VEGETTO -- 2 Kasım 2020; 0:22:35 >
  • The Worst & Best Overclockers: Custom RTX 3070 OC (ASUS Strix, EVGA FTW3, Colorful iGAME)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 2 Kasım 2020; 1:33:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Bu oyun ciddi anlamda sorunlu. Hayatımda ilk defa TAA’nın adam gibi çalışmadığını görüyorum bir oyunda. Her yer tırtık tırtık ve bu nasıl geçiyor biliyor musunuz? DLSS açınca. Şaka gibi değil mi? NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

Eleman gpu kablolarını ayri ayrı takmış psu taş olmasına rağmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Eleman gpu kablolarını ayri ayrı takmış psu taş olmasına rağmen.

Hacı zaten işi bilen kimse daisy chain takmaz. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Bu oyun ciddi anlamda sorunlu. Hayatımda ilk defa TAA’nın adam gibi çalışmadığını görüyorum bir oyunda. Her yer tırtık tırtık ve bu nasıl geçiyor biliyor musunuz? DLSS açınca. Şaka gibi değil mi?  

Alıntıları Göster

Henüz deneme fırsatım olmadığı net bir şey söyleyemiyorum ama klasik UBISOFT oyunlarından olmuş o zaman. Gelecek güncellemeler ile bir nebze de olsa toparlayabilir.

@Muten Baba Zaten bu nesil özelinde NV tarafından da recommended olarak gelince el mahkum artık.

• NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]

https://videocardz.com/newz/nvidia-allegedly-postpones-the-launch-of-geforce-rtx-3060-ti-to-december-2nd

NVIDIA allegedly postpones the launch of GeForce RTX 3060 Ti to December 2nd

Şöyle güzelce ortaya karışık haberlerimizi de paylaşalım. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

@-MoDeStUs-@_Dominic_Toretto_

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 2 Kasım 2020; 14:9:52 >

• StreamRolleR kullanıcısına yanıt

Vay be NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] Ben böyle takmam suçu da işi bilmiyor diye Fsp ye atarım , odun gibi kablo yapmışlar NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.