Şimdi Ara

Nvidia GeForce Now [ANA KONU] (75. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.835
Cevap
195
Favori
540.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet. Ayrıca oynamak istediğiniz oyunun sistemde yer alması da gerekiyor.

Bu serviste, satın aldığınız oyuna başka pcden ya da net kafedeki pcden bağlanıp oynadığınızı düşünün. Steam hesabınızdan Witcher 3 oynayacaksınız örneğin.
    Uzaktaki sunucuda çalışan bir pcye bağlanıp hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Oyun o pcye hızlıca indiriliyor ve giriş yapıyorsunuz. Oynarkenki akıcılık, gecikme vb durumları, tamamen sunucu yoğunluğu ve bağlantı kalitenize bağlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulkane

Evet. Ayrıca oynamak istediğiniz oyunun sistemde yer alması da gerekiyor.

Bu serviste, satın aldığınız oyuna başka pcden ya da net kafedeki pcden bağlanıp oynadığınızı düşünün. Steam hesabınızdan Witcher 3 oynayacaksınız örneğin.
    Uzaktaki sunucuda çalışan bir pcye bağlanıp hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Oyun o pcye hızlıca indiriliyor ve giriş yapıyorsunuz. Oynarkenki akıcılık, gecikme vb durumları, tamamen sunucu yoğunluğu ve bağlantı kalitenize bağlı.
    Teşekkürler hocam. 100 mbit internet kullanıyorum keşke geforce now 50 mbps ile sınırlı tutmasa maksimum bit hızını, özel ayarlarda bile maksimum 50 mbps
  • 50 mbs degil o 50.000 bitrate
    video cekme programı kullandıysan bitrate nedir bilirsin
    kısaca goruntunun netligini belirtir eyer twicth izlediysen trdeki en yuksek yayıncılar 8000 bitrate veriyordu yayınları
  • Ya beyler bu founders yani premiumla ilgili sorum var ben benim pc çok iyi olmadığı için şu karantina sürecinde geçirsin diye aldımda bu para ödeme nasıl oluyor illa para veriyormuyuz deneme surumu bıttıgınde yanı bıtmeden ıptal etsekde para çekiliyor mu? Nasıl oluyor ayrıntılı bilen varmı? Birde mesela eğer şimdi iptal edersem deneme sürümü devam ediyor mu?
  • Merhabalar,Geforce now'i android telefonda kullanıyorum.Xbox one s kontroller ile.Titresim alamıyorum.Pc de alıyorum ama androidlerde alamıyorum.Problem nedir bilen var mı? Arkadaşlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Uzun zamandır kullandım tecrübelerimi aktarayım.
    Geforce Now (GFN) kendini baya geliştirmesi gereken bir sistem en önemlisi ise oyun firmalarıyla ve oyun dağıtıcıları ile anlaşmaları yapması gerekiyor.Ancak bence ortalığı google stadia karıştırıyor. Ben büyük firmayım benim kendi kütüphanem olacak dediği için oyun firmaları da oyununu tekrar satacağı için internet cafe gibi gözüken GeforceNow a destek vermek istemiyor ancak bazı oyun firmalarıda tam tersi destek veriyor mesela Ubisoft CDPR gibileri de oyunumu satın alan istediği yerden oynasın mantığıyla bakıyor.Geforce Now un Önünde daha çok uzun zamanı var. Çünkü sistemde istediğiniz oyunu oynayabileceksiniz diye birşey yok, GFN hangi oyunları sistemine eklemişse sadece onları oynayabiliyorsunuz.Sistem de Türkçe yama Manuel mod kurma falan filan yapamazsınız.Steamworkshop kullanarak mod abonesi olabilirsiniz ancak onuda oyuna her girişte yapmanız gerekiyor.Yalnız durum sadece bununla bitmiyor.

Üyelik Abonelik: Türkiye için üyelik kapatıldı. Vpn kurun Amerika yı seçin (üyelik içinde) en son kart bilgilerini girdiğinizde onaylamadan Vpn i kapatın ve ödemeyi yapın böylece üyelik alabiliyorsunuz. Kredi kartınızın master visa yurtdışı ödemeye açık olması gerekiyor diye biliyorum çünkü benimki öyledir.Boşuna ölücülere para kaptırmayın.

İnternet hızı: 21-32 MB hızınız varsa 1920*1080 FHD çok iyi olmasada orta derece kasmalar, görüntü netliği yaşarsınız ancak arada sağlam çözünürlük düşüklüğü yaşayabilirsiniz.1366*768 Çözünürlükte gayet stabil görüntü veriyor.Bu hızlara bu çözünürlükte en idealidir.
    min 50-100 Mb arası 1920*1080 FHD gayet stabil oynarsınız.

Çözünürlükte bulanıklık: Geforce Now, masaüstü çözünürlüğünüz (metin dahil ) ve oyunda ki çözünürlük ayarınız aynı olmalıdır.Üçü aynı olunca istediğiniz çözünürlükte bulanıklık yaşamazsınız.

Örnek Steam: GeforceNow da en çok oyunu olan platform Steam dır. Ancak Kampanyalı (istediğiniz sevdiğiniz) bir oyun gördünüz ve hazır fiyatı uygunken almak istediniz, GFN'da bu oyun yoksa, oynayamıyorsunuz.Oyunu almanın da bir mantığı kalmıyor. Oyun GFN'da olsa dahi oyunu oynadığınızda herhangi bir steam başarımı kart vs vermiyor.Oyunun mod yapımı varsa, oyuna her girişinizde o modları steam atölyeden abone olmanız gerekiyor. Çünkü her girişte sadece GFN un kendi bulut tabanında save niz duruyor.Yani GFN da 500 saat Witcher 3 oynadınız diyelim bu savenizi başka bir bilgisayarda sadece Steam da Witcher 3 açarak oynayamıyorsunuz.

Örnek Epic games: Biliyorsunuz devamlı ücretsiz oyun veren bir firmadır kendileri ancak GFN da toplasan 10 oyunu yoktur. Özellikle şunu belirtmek istiyorum Epic gamesten ücretsiz oyun aldıktan sonra gelen 60 TL kupon ile başka bir sevdiğiniz oyunu almak istediğinizde ilk önce GFN da o oyun var mı yok mu kontrol edip alınız çünkü AAA+ oyunları sadece Ubisoft un oyunlarıdır çünkü aralarında anlaşma vardır. Örneğin Assasins Creed serileridir onlarıda GFN da oynamak için Uplay hesabı açıp Epic games hesabınıza bağlamanız entegre etmeniz gerekiyor.

Origins: Battlefields serisinin hiç biri yoktur. Sadece Apex oyunu var. Başka hiçbirşey yok.

Bildiklerim bunlardır. Geforce Now kullanın ve kullandırın ilerde daha iyi bir yere geleceğine inanıyorum.
    Saygılar

• ekelikaga kullanıcısına yanıt
    Elinize sağlık çok güzel açıklamışsınız. Yalnız bir şeyde yanlışlık olmuş. Steam kartları konusunda. Oyunu GFN ile oynadığınızda kart düşüyor. Geçen ay sadece GFN ile grim dawn oynadım. 3 tane kart düştü. Keza diğer başarımlar da geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler 2 adet sorum var size

1)Geforce now gelecek ay ücretli olucak biliyorsunuz. peki bizden tam olarak aylık kaç para alıcak TL olarak? lütfen dolar olarak yazmayın TL olarak yazın bilen varsa.

2)Witcher 3 Geforce Nowda iyi çalışıyor mu? yani gecikme durumları vs var mı? internet hızım çok iyi ve oyunların hepsini çok iyi oynuyorum fakat her oyun geforce nowa aynı kalitede uyarlanmıyor malesef mesela AC Unity, Ac 2 gibi oyunlarda mouse ile kamera hareketleri çok gecikmeliyken AC Odysseyde salisesi salisesine tepki veriyor resmen. Yani uyarlama konusunda kalite farkı var. Witcher 3te durumlar nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekelikaga

Uzun zamandır kullandım tecrübelerimi aktarayım.
    Geforce Now (GFN) kendini baya geliştirmesi gereken bir sistem en önemlisi ise oyun firmalarıyla ve oyun dağıtıcıları ile anlaşmaları yapması gerekiyor.Ancak bence ortalığı google stadia karıştırıyor. Ben büyük firmayım benim kendi kütüphanem olacak dediği için oyun firmaları da oyununu tekrar satacağı için internet cafe gibi gözüken GeforceNow a destek vermek istemiyor ancak bazı oyun firmalarıda tam tersi destek veriyor mesela Ubisoft CDPR gibileri de oyunumu satın alan istediği yerden oynasın mantığıyla bakıyor.Geforce Now un Önünde daha çok uzun zamanı var. Çünkü sistemde istediğiniz oyunu oynayabileceksiniz diye birşey yok, GFN hangi oyunları sistemine eklemişse sadece onları oynayabiliyorsunuz.Sistem de Türkçe yama Manuel mod kurma falan filan yapamazsınız.Steamworkshop kullanarak mod abonesi olabilirsiniz ancak onuda oyuna her girişte yapmanız gerekiyor.Yalnız durum sadece bununla bitmiyor.

Üyelik Abonelik: Türkiye için üyelik kapatıldı. Vpn kurun Amerika yı seçin (üyelik içinde) en son kart bilgilerini girdiğinizde onaylamadan Vpn i kapatın ve ödemeyi yapın böylece üyelik alabiliyorsunuz. Kredi kartınızın master visa yurtdışı ödemeye açık olması gerekiyor diye biliyorum çünkü benimki öyledir.Boşuna ölücülere para kaptırmayın.

İnternet hızı: 21-32 MB hızınız varsa 1920*1080 FHD çok iyi olmasada orta derece kasmalar, görüntü netliği yaşarsınız ancak arada sağlam çözünürlük düşüklüğü yaşayabilirsiniz.1366*768 Çözünürlükte gayet stabil görüntü veriyor.Bu hızlara bu çözünürlükte en idealidir.
    min 50-100 Mb arası 1920*1080 FHD gayet stabil oynarsınız.

Çözünürlükte bulanıklık: Geforce Now, masaüstü çözünürlüğünüz (metin dahil ) ve oyunda ki çözünürlük ayarınız aynı olmalıdır.Üçü aynı olunca istediğiniz çözünürlükte bulanıklık yaşamazsınız.

Örnek Steam: GeforceNow da en çok oyunu olan platform Steam dır. Ancak Kampanyalı (istediğiniz sevdiğiniz) bir oyun gördünüz ve hazır fiyatı uygunken almak istediniz, GFN'da bu oyun yoksa, oynayamıyorsunuz.Oyunu almanın da bir mantığı kalmıyor. Oyun GFN'da olsa dahi oyunu oynadığınızda herhangi bir steam başarımı kart vs vermiyor.Oyunun mod yapımı varsa, oyuna her girişinizde o modları steam atölyeden abone olmanız gerekiyor. Çünkü her girişte sadece GFN un kendi bulut tabanında save niz duruyor.Yani GFN da 500 saat Witcher 3 oynadınız diyelim bu savenizi başka bir bilgisayarda sadece Steam da Witcher 3 açarak oynayamıyorsunuz.

Örnek Epic games: Biliyorsunuz devamlı ücretsiz oyun veren bir firmadır kendileri ancak GFN da toplasan 10 oyunu yoktur. Özellikle şunu belirtmek istiyorum Epic gamesten ücretsiz oyun aldıktan sonra gelen 60 TL kupon ile başka bir sevdiğiniz oyunu almak istediğinizde ilk önce GFN da o oyun var mı yok mu kontrol edip alınız çünkü AAA+ oyunları sadece Ubisoft un oyunlarıdır çünkü aralarında anlaşma vardır. Örneğin Assasins Creed serileridir onlarıda GFN da oynamak için Uplay hesabı açıp Epic games hesabınıza bağlamanız entegre etmeniz gerekiyor.

Origins: Battlefields serisinin hiç biri yoktur. Sadece Apex oyunu var. Başka hiçbirşey yok.

Bildiklerim bunlardır. Geforce Now kullanın ve kullandırın ilerde daha iyi bir yere geleceğine inanıyorum.
    Saygılar
    Bi ben mi vpnsiz aldım dostum anlamıyorum herkes vpn olayına bir şey diyorda ben bir ara girdim boş server vardi katil dedi katildim vpn felan yoktu yani bende girdim kart bilgilerimi direk oldu ben anlamadım bu olayı?

• cocobongo555 kullanıcısına yanıt
    2. soruya cevap verebilirim. 2 saat kadar oynadım gayet stabil. Biraz da internet bağlantınızla alakalı.

• Kartlar ve başarımlar aktif arkadaşlar. Sıfırdan alıp başarımları fullediğim bir çok oyun oldu GeForce Now ile.
  • sistemin kendi sıkıstırma teknolojisinden olusan gecikme zaten 30 ms oyuzden onerilen sunucu ping degeri 40 en kotu pingde 80 istiyor
    bu sistemde baska onemli sorunda tam setupta aynı anda 7 kişi oynadıgında adam basi 2 gercek 2 sanal işlemci kalması ilerde daha cok cekirdekli işlemci kullanılırsa sistemde iyi olucak
    20 mb suberbox var en dusuk ayarlarabile alsanız net sorunlu ise oyunlar genelde 720 p acılıp sonra 960*540 cozunurlukte oynuyorsunuz
    bunu gorebilmek için ctrl-alt-f6 yapmalısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EFEFPSTR -- 26 Mayıs 2020; 2:32:47 >
  • @cartok Doğrudur. Ben baya aylar önce almıştım, demek ki güncellemeler sayesin de GFN kendini geliştiriyor.

@cocobongo555 1. Üyelik hesabını hangi ülke için aldıysan ona göre kur hesaplaman gerekiyor. Avrupa şehirleri aylık 5 euro ödüyor Amerika 5 dolar dolaylısıyla dolar ülkemizin döviz kuruna göre euro dan daha düşük olduğu için takribi 38-45 TL arası aylık tutabilir tam emin değilim.
    2. Ben Witcher hastası olarak Witcher 2 yi de oynadım hiç bir sorun yok oynayabilirsin.

@Mahmutcann Sıkıntı yok normal almışsın, Ücretsiz abonelik bitince para vermek zorundasın kart bilgilerin sistemde kopyalıdır. GFN ayarlarında hesabınla ilgili detaylar yazar bakabilirsin.
  • cocobongo555 kullanıcısına yanıt
    5.49 euro üyelik bedeli var
    ülkemizdeki kur değerlerini ele alırsak aylık 40-45 lira
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekelikaga

@cartok Doğrudur. Ben baya aylar önce almıştım, demek ki güncellemeler sayesin de GFN kendini geliştiriyor.

@cocobongo555 1. Üyelik hesabını hangi ülke için aldıysan ona göre kur hesaplaman gerekiyor. Avrupa şehirleri aylık 5 euro ödüyor Amerika 5 dolar dolaylısıyla dolar ülkemizin döviz kuruna göre euro dan daha düşük olduğu için takribi 38-45 TL arası aylık tutabilir tam emin değilim.
    2. Ben Witcher hastası olarak Witcher 2 yi de oynadım hiç bir sorun yok oynayabilirsin.

@Mahmutcann Sıkıntı yok normal almışsın, Ücretsiz abonelik bitince para vermek zorundasın kart bilgilerin sistemde kopyalıdır. GFN ayarlarında hesabınla ilgili detaylar yazar bakabilirsin.
    @ekeliaga dostum peki ben şimdi iptal etsem yine mi ücret ödemek zorundayım bildiğim kadarıyla 3 ay deneme sürümü bitmeden edersem para kesilmiyor diye biliyorum ben ama.

• ekelikaga kullanıcısına yanıt
    Geforce anow saveinizi başka pcde kullanabilirsiniz ve Steam başarım,kart düşürme tarzı şeyler çalışıyor.

• arkadaşlar warzone ve bf5'i destekliyor mu geforce now ?
  • Epic games'ten bedava alınan gta5 oynanabiliyor mu geforce now'da?

• brk5334 kullanıcısına yanıt
    Desteklemiyor maalesef :(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.