Şimdi Ara

Nvidia GeForce Now [ANA KONU] (74. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.836
Cevap
195
Favori
540.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Masaüstü çözünülürlük ayarınız (metin boyutuda dahil) geforce now çözünürlük ayarınız ve oyuniçi çözünürlük ayarınız aynı olursa (benim ki 1920*1080 full hd) görüntü düzelecektir. Çok çözüm aradım bulamadım kendim yaptım sizde deneyin başkalarınada aktarın.
  • 7 oyunu test edip yükledim. Bakmak isteyen bakabilir.
    https://www.youtube.com/watch?v=Ckj7TD0kvtc
  • Hız testi yaptığımda kare kaybı hat safhada çıkmaya başladı. 1 hafta öncesine kadar sorun yoktu hep sıfır çıkardı şimdi yüze dayanıyor. Başka bilgisayar denedim, ethernet kablosuyla bağladım, modemi resetledim vs aynı. Sadece bende mi böyle?

Nvidia GeForce Now [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raven

Hız testi yaptığımda kare kaybı hat safhada çıkmaya başladı. 1 hafta öncesine kadar sorun yoktu hep sıfır çıkardı şimdi yüze dayanıyor. Başka bilgisayar denedim, ethernet kablosuyla bağladım, modemi resetledim vs aynı. Sadece bende mi böyle?

Merhabalar, hangi ISS'yi kullanıyorsunuz? TürkNet mi?

• Jimmy Page J kullanıcısına yanıt
    Merhaba, millenicom kullanıyorum 50/8. Aslında oyunlarda pekte sorun olmuyor. Bulanıklaşma donma falan yok. Modeme ethernet ile bağlı 5ghz access pointten android telefonla test yapınca onda bu kare kaybı sıfır çıkıyor. Masaüstü sürümünde bir yeri bozdular belkide :)

Sunucu ayarı otomatikteydi. Farklı sunucularda test yaptım bazısında kare kaybı sıfır bazısında ping yüksek.

EU Central 2

EU Central 3

EU Central 4

EU Northwest

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raven -- 20 Mayıs 2020; 3:8:19 >

• Raven kullanıcısına yanıt
    Hocam benim internetim 100 e 10. Ben sunucu olarak Eu NorthWesti kullanıyorum akıcı bir şekilde çalışıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ziondasonisyan kullanıcısına yanıt
    Bendede akıcı aslında sadece test yapınca böyle çıkıyor. Yinede nvidia'ya geri bildirim yaptım belki düzeltirler. Modemden yada internetten desem android telefondan test yaptığımda kare kaybı olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Merhaba, millenicom kullanıyorum 50/8. Aslında oyunlarda pekte sorun olmuyor. Bulanıklaşma donma falan yok. Modeme ethernet ile bağlı 5ghz access pointten android telefonla test yapınca onda bu kare kaybı sıfır çıkıyor. Masaüstü sürümünde bir yeri bozdular belkide :)

Sunucu ayarı otomatikteydi. Farklı sunucularda test yaptım bazısında kare kaybı sıfır bazısında ping yüksek.

EU Central 2

EU Central 3

EU Central 4

EU Northwest
    Merhaba,
    Ben TürkNet kullanıcısıyım. Geçtiğimiz hafta TürkNet CoD oyuncularının yaşadığı packet loss sorununu çözmek için bir altyapı çalışması yaptı. Bazı kullanıcıların sorunu çözüldü fakat bende packet loss sorunu çığırından çıktı. Tüm GFN sunucularda yaptığım teslerde %99 loss görüyorum. Ayrıca Traceroute testlerinde de gözüküyor bu sorun.
    Sizden rica etsem, oyun içerisinde ctrl+alt+f6 tuş kombinasyonu ile detayları aktif edip, bir süre oynadıktan sonra sol yukarıdaki "pl" yazan kısımda kaç çıkıyor bana söyleyebilir misiniz? Kendi durumum ile kıyaslamak isterim.
    Teşekkürler.

Merhaba, ets2 açtım ilk başta pl 4'tü 15 dk oynadıktan sonra 12 oldu ve öyle devam etti. Oyuna girmeden önce ağ testi yaptım sunucu seçimi otomatik olarak eu central 3 seçti ve kare kaybı 99.8'di ama oyun esnasında hiçbir şekilde donma bulanıklaşma vs olmadı. Hatta önceden kare kaybı sıfır çıkardı ama illaki ya istikrarsız bağlantı işareti çıkardı yada bazen bulanıklaşırdı şimdiki oyunda mükemmeldi böylede ilginç bir durum oldu.

Düzenleme: Henüz teslimat bitmedi hala oynuyorum tekrar baktım 15 olmuş.

Düzenleme 2: Tekrar baktım 136 olmuş Bu sefer arada bir donma oldu ve istikrarsız bağlantı işareti çıktı. Neden gittikçe kötüleşiyor. Nedir bu pl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raven -- 20 Mayıs 2020; 20:50:11 >
  • quote:

Merhaba, ets2 açtım ilk başta pl 4'tü 15 dk oynadıktan sonra 12 oldu ve öyle devam etti. Oyuna girmeden önce ağ testi yaptım sunucu seçimi otomatik olarak eu central 3 seçti ve kare kaybı 99.8'di ama oyun esnasında hiçbir şekilde donma bulanıklaşma vs olmadı. Hatta önceden kare kaybı sıfır çıkardı ama illaki ya istikrarsız bağlantı işareti çıkardı yada bazen bulanıklaşırdı şimdiki oyunda mükemmeldi böylede ilginç bir durum oldu.

Düzenleme: Henüz teslimat bitmedi hala oynuyorum tekrar baktım 15 olmuş.

Düzenleme 2: Tekrar baktım 136 olmuş Bu sefer arada bir donma oldu ve istikrarsız bağlantı işareti çıktı. Neden gittikçe kötüleşiyor. Nedir bu pl?
    Merhaba,
    Zahmet edip baktığınız ve yanıtladığınız için teşekkür ederim. Orada görmüş olduğunuz "pl" Packet Loss'un kısaltılmış hali. Sizde de mevcut fakat packet loss her bağlantıda olabilecek bir şeydir, önemli olan miktarıdır. Sizin yaşadığınız gibi 12-15 gibi rakamlar göz ardı edilebilir. Kendi sorunumdan örnek vermem gerekirse ben 10 dakikalık oturumda 1500'leri görüyorum. Bu durum bulanıklık, anlık takılma, eski fps oyunlarında sık kullanılan tabirle "merminin gitmemesi" gibi sorunlara neden oluyor. Siz ets2'de aldığınız bu pl değerleri ile bu sorunları hiç hissetmeyebilirsiniz.

Packet Loss basit anlamıyla sizinle sunucu arasındaki iletişim esnasında gidip gelen veri paketlerinin bazılarının kaybolması, hedefine ulaşamaması durumudur.

Burada Türk Telekom abonesi arkadaşlar varsa onlar da PL değerlerini ve bu değeri kaç dakikada aldıklarını bizlerle paylaşabilir mi?

Şimdi eu central 4 seçtim ve testte kare kaybı sıfır çıktı sonra otomatiğe aldım ikinci testte kendiside eu central 4 seçmesine rağmen kare kaybı 99.8 çıktı. Bir yerde sıkıntı olduğu kesin ama bizde değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jimmy Page

Merhaba,
    Zahmet edip baktığınız ve yanıtladığınız için teşekkür ederim. Orada görmüş olduğunuz "pl" Packet Loss'un kısaltılmış hali. Sizde de mevcut fakat packet loss her bağlantıda olabilecek bir şeydir, önemli olan miktarıdır. Sizin yaşadığınız gibi 12-15 gibi rakamlar göz ardı edilebilir. Kendi sorunumdan örnek vermem gerekirse ben 10 dakikalık oturumda 1500'leri görüyorum. Bu durum bulanıklık, anlık takılma, eski fps oyunlarında sık kullanılan tabirle "merminin gitmemesi" gibi sorunlara neden oluyor. Siz ets2'de aldığınız bu pl değerleri ile bu sorunları hiç hissetmeyebilirsiniz.

Packet Loss basit anlamıyla sizinle sunucu arasındaki iletişim esnasında gidip gelen veri paketlerinin bazılarının kaybolması, hedefine ulaşamaması durumudur.

Burada Türk Telekom abonesi arkadaşlar varsa onlar da PL değerlerini ve bu değeri kaç dakikada aldıklarını bizlerle paylaşabilir mi?

Alıntıları Göster
    Türk Telekom'un 50/4 paketini kullanıyorum. İlk 5 dk pl değeri 0-30 arasındaydı lakin son 15 dk durmadan yükseldi. Şuan 291 pl almaktayım. Sırf size cevap yazmak için DH'ye üye oldum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar ilginiz için müteşekkirim. Dikappria arkadaşıma zahmeti için ayrı teşekkür ederim :)
    Görünen o ki ya Türkiye'deki operatörlerin yurtdışı çıkışlarında, ya Nvidia'nın sunucularında ya da içinde bulunduğumuz durumdan dolayı her ikisinde de sorun mevcut.
    Yine de servis sağlayacılar arasında bir karşılaştırma yapmak gerekirse Türk Telekom ve Millenicom, Türknet'ten daha iyi durumdalar.
  • Arkadaşlar geforce now'u daha denemedim, bunun dışında bir sorum olacaktı sizlere. 950m ekran kartı var. Bf5'de en fazla 50 warzone'da 40-45 arası fps alıyorum. Bu ekran kartıyla bu fps normal mi ? Nvidia GeForce Now [ANA KONU]Nvidia GeForce Now [ANA KONU]

• Merhaba uzun zamandır nvıdıa geforce now kullanıyorum hatta pratium alımında 3 ay bedava bile bitti ama bende şu sıkıntı var hala üzelmedi ETS 2 ve Ats 2 de yerel modları görmüyor bunun bir çözümü var mı? işin kötü tarafı ise geri bildirim atıyorum cevapta vermiyorlar siz yardımcı olabilir misiniz. Teşekkürler
    Bende teşekkür ederim.

Tahmin ettiğim gibi sorun nvidia'dan kaynaklı ve düzelmiş görünüyor Otomatik manuel defalarca test yaptım kare kaybı hep sıfır çıkıyor ayrıca pingte 10-15ms azalmış durumda.

• quote:

Bende teşekkür ederim.

Tahmin ettiğim gibi sorun nvidia'dan kaynaklı ve düzelmiş görünüyor Otomatik manuel defalarca test yaptım kare kaybı hep sıfır çıkıyor ayrıca pingte 10-15ms azalmış durumda.

Mesajınızdan sonra ben de denemek istedim. 25 dakikalık bir oturumdan pl ile çıktım. Yanlış anlaşılmasın, 5 dakikada 1500 paket kaybından sonra gerçekten sorun giderilmiş gibi duruyor. Paket kaybının geri kalanını Türknet'e bağlıyorum :)

Sizin oyun içindeki pl durumunuz nedir?

• 50/8 Türk Telekom kullanıyorum, paket kaybı nasıl arkadaşlar? Ona göre Origin Premier ve GeForce Now alacağım.
  • Doğru mu anladım, oyunu oynayabilmek için satın almak gerekiyor değil mi?
  • Ücretsiz versiyonu da oynayabilirsiniz. Ama sıra beklemeniz gerekecek ve Ray Tracing özelliğe sahip ekran kartlarından faydalanamayacaksınız.

Bu arada yeni oyunlar eklenmiş :

Amnesia: A Machine for Pigs
    Divinity: Original Sin Enhanced Edition
    Driftland: The Magic Revival
    Furi
    GUILTY GEAR Xrd -SIGN-
    HUNTDOWN
    Jagged Alliance - Back in Action
    Kingdom: Classic
    Lords Of The Fallen
    Might & Magic Heroes VII – Trial by Fire - Steam
    Observation
    Occupy White Walls
    Syberia 3
    The Wonderful 101: Remastered
    Wargame: Airland Battle
    X Rebirth
  • 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.