Şimdi Ara

NVIDIA Geforce 740M neden RAM'den yer ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • -Merhaba arkadaşlar Sony laptop kullanıcısıyım ve İşlemcim intel core i5-3337U CPU 1.80 ghz - 4 GB Ram'mim var. Ayrıca anakartla birleşik Intel HD Graphics 4000 ekran kartım ve Nvidia Geforce GT 740M 64 bit 1 GB ekran kartım var. İki ekran kartı da paylaşımlı olarak gözüküyor. Anakartla birleşik olanı anlıyorum ama NVIDIA'nın Ram'den yemesinin mantığını biri açıklayabilir mi sonuçta onboard ekran kartı değil ?
    -2. bir Ram almak istiyorum ama performans artışı tatmin eder mi beni tereddütlerim var. Ram'i buldum sipariş vereceğim bir sıkıntı çıkar mı ? Alacağım Ram bu Kingston 4GB DDR3L 1600MHz CL11 KVR16LS11/4 Mhz-cl-V değerlerimle uyumlu sadece markalar uyumlu değil ama ne düşünüyorsunuz bu konuda ? ( Fiyat çok uygun 85 Tl bu arada :) )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.kaanalper -- 29 Haziran 2015; 3:42:58 >

• Kardesim buyuk ihtimal intel hd gpu yiyodur ramleri bios tan ayar cekmen lazim birde ram alicak isen laptopun slotlarina ddrina mhz sine bakicaksin ne kadar ram destekledigine kafana gore alamazsin birde notebook rami olmasi lazim .
    Ramin 4 ise ve iki slotsa buyuk ihtimal 8 gb ram destekler 4+4 al ama tek slotsa tek sekizlik al evet ram fark yapar ozellikle oyunda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4gb ram 3.8 falan gozukuyosa windows kullaniyodur. W8.1 e gec daha az kullanir rami. Digerleri aynen usteki arkadasin dedigi gibi

• metilus M kullanıcısına yanıt
    Hocam oncelikle mesajin icon tesekkur ederim.Bios konusunda çok tecrübem yok ama yapabilirim basit bir şeyse şayet :) Evet dedigin bilgileri hep araştırdım 2 slotum var suanki ramim 1600 mhz cl 11 1.35 v degerlerine sahip. Alacağım ramda bu şekilde.

• Cpt.Alper kullanıcısına yanıt
    Hocam oncelikle mesajın icon teşekkür ederim. Dedigin gibi 4 Gb ramin 3.88 kullanilabilir yazıyor. Görev yoneticisini açınca daha dusuk gosteriyor. Ama isletim sistemim zaten 8.1

• quote:

Orijinalden alıntı: kaanbaba95

Hocam oncelikle mesajın icon teşekkür ederim. Dedigin gibi 4 Gb ramin 3.88 kullanilabilir yazıyor. Görev yoneticisini açınca daha dusuk gosteriyor. Ama isletim sistemim zaten 8.1

Arttırma şansın yok. Windows kullanacak o belleği

• quote:

3.88 gb ramin varsa 4 de kadarini windows 7 kullanir.
    Gorev yoneticisinde az gozukmesi on bellege alinan islemler ve programlarin kullanilmasindan kaynaklidir.
    Ramleri secmissin ama dikatli ol anakart kaldiriyomu diye bir bak laptop kullaniyorsan notebook rami al .
    Haci gec oldu ama afedersin

• metilus M kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah hocam, 4 gb Ram'imi aldım ve ram 7.88 oldu ram konusunda sıkıntı olmadı tahmin ettiğim gibi. Ram artınca ekran kartının kendine aldığı ram miktarı da arttı buna rağmen bariz performans artışları olmadı maalesef.
  • quote:

Estağfurullah hocam, 4 gb Ram'imi aldım ve ram 7.88 oldu ram konusunda sıkıntı olmadı tahmin ettiğim gibi. Ram artınca ekran kartının kendine aldığı ram miktarı da arttı buna rağmen bariz performans artışları olmadı maalesef.

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-740M.89900.0.html
    Kardesim eger oyundan aldigin fps ler bundan dusukse intel boktan hd kartini kullaniyosun demek.
    Birde guc ayarlarindan yuksek performansi sec

• Birde bana hoca deme interneten edindigim bilgileri sana satiyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.