Şimdi Ara

NVİDİA'DAN 331.58 WHQL DRİVER (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
2
Favori
4.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • GTX 460 ile hala sorun var gpu %100 oluyor ve 4-5 dk masaüstünde bile malca kasmalar oluyor.

314 bilmem kaç sürücüsü sonrasında hep bu sorunları yaşadım , yaşıyorum , yaşayacağım...

BF4 için illa vga aldırmaya çalışıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: glamours

Selamlar,

Bende Zotac GTX580 AMP2 var. Bu driver'ı kurduktan sonra pc reset atmaya başladı. Neden olabilir sizce ? Böyle birşeyle karşılaşan var mı

Son sürücülerde gtx 500 serisi kullanıcıları baya bir sorunla karşılaştı hatta bir ara eski bir sürümde kartları göçenler bile oldu.Sanırım daha önceki sürücülerde bu tarz bir problem yaşamadınız sorunsuz olan eski bir sürüme geçin yada sürücüyü regedit kalıntıları ile beraber temizleyip yeniden clean ınstall yapın.Temiz kurulumla düzelmezse eski sürüme geri dönün bu hata yada resetlenme sürücüyü değiştirmezseniz çözülemiyor ki resmi nvıdıa forumlarında da bu seride sıkıntı çözülemediğini bir kez daha görüyoruz.
  • B.M.W kullanıcısına yanıt
    GPU:1333Mhz Boost: 1372Mhz

GPU Voltaj : 1.380v hatta neredeyse 1.4'e vurdum ...Rbby258ABVoltMod'da 295'e çekip GPU-Z'de render test yaptıığım an masa üstünde karıncalanmalar oldu makine kitlendi, direk kapadım. Korktum biran karta bişey oldumu diye. 1.5V a kadar yolu var biliyorum su soğutmada tabii, kartada güvendiğimizden voltajı beline vuruyoruz.. Çok zorladım kartı elime almak istemiyorum üstadım :)
  • B.M.W kullanıcısına yanıt
    Hocam o aradaki yüzde 10 luk fark sizin 6 çekirdekli işlemci kullandığınızdan kaynaklanıyor. Skorlarda 6 core olanlar en az %5 fark atıyor değerlerde zaten...

Merak ettiğim acaba 4930K ile alsaydım score tam ne çıkardı...
  • Bu ungıne testlerinde işlemci faktörü çok az o nedenle 6 core un farkettirmesi çok mümkün değil tabi testi yapan arkadaşımız daha iyi yorumlayacaktır ancak heaven/valley testleri 3d marklar gibi işlemci faktöründen etkilenmiyorlar.Test çalışırken işlemci thread kullanımlarına bakarsanız daha iyi anlaşılır.Test esnasında neredeyse %10 unu geçmeyen bir işlemci kullanımı var bazı yerlerde bu değer yükseliyor oda minumum fpsyi değiştirir sadece averajı etkilemez.
  • Logitech G19 klavyemin Performans Monitöründende izliyorum bench yaparken, işlemci ve ram'leri..İşlemci ortalama %25 gibi vuruyor, bazı şeylerde yüzde 35 felan kullanıyor.

Kartı B.M.W arkadaşımıza vericem zaten, hız aşırtma konusunda takdir edilir değerler alıyor, birazda o kırbaçlasın bakalım Lightning'i, Değerleri ss atsın bize :) :)
  • evet Unigine Valley gibi testler tamamen ekran kartını sömüren ve gerçek gücünü gösteren testler , ben 2500k ile 670 sli den 88.5 gibi bir fps alıyordum 4770k ile 90 fps alıyorum + PCI 3.0 a geçişimin de etkisi olmuş olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Tony Montana_

GTX 460 ile hala sorun var gpu %100 oluyor ve 4-5 dk masaüstünde bile malca kasmalar oluyor.

314 bilmem kaç sürücüsü sonrasında hep bu sorunları yaşadım , yaşıyorum , yaşayacağım...

Al benden de o kadar 4. formatı atıyorum arkadaş Allah'ın belaları ya bugüne kadar Nvidia severek beğenerek kullandım ama bitti yani daha almam terbiyesizlik bu yapılan çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeranSetaou

quote:

Orijinalden alıntı: Leroyy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Leroyy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kankatree

bf3 oynayanların bazıları hala 314.22 kullanıyor daha iyi fps veriyormus

Valla 100-130 fps alıyorum 10 değil 40 fps düşse fark ettirmez ama takıntılı bir insanım , sırf driver değiştirmek için bile format atan biriyim.:)

1 2 Haftaya win 7 zaten gene hantallaşıcak , yavaşlıcak ozaman değiştiririm :)

Hangi w7 2 haftada yavaşlar? Yuh...

Yalanmı söylücem hocam.

Yalan değil de psikolojik sorun desek daha doğru olur.

Keza xp den sonra bu olay tarih oldu.

Valla bende xp 1 2 ay geçsede daha hızlı çalışıyodu win 7 den.Win 7 utanmasa 2 dk da açılıcak.Şimdi zaten 70 saniyede tamamen kendine geliyo.

Benim HDD 4 sene önce alınma bad sector yok , 7200 rpm ama niye böyle bilmiyorum :(

Hocam Win7 yapısı gereği açılışta interneti varsa Update'leri kontrol ediyor. O yüzden boot çok hızlıyken masaüstünün gelmesi uzun sürüyor.

İnternetli ve internetsiz olarak test edersen dediğimin doğru olduğunu göreceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIREWALL

Kartın backplate'i o, evet kartla beraber geliyor...

Ne ise yarar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ero SenniN

quote:

GTX 460 ile hala sorun var gpu %100 oluyor ve 4-5 dk masaüstünde bile malca kasmalar oluyor.

Al benden de o kadar 4. formatı atıyorum arkadaş Allah'ın belaları ya bugüne kadar Nvidia severek beğenerek kullandım ama bitti yani daha almam terbiyesizlik bu yapılan çünkü.

Abiii bende lanet ettim. Bu çıkan surucu yuxunden OC yapamiyordum kartlarima. Sildim tamamen ve yeniden kurdum ama sorun dewam ediyor. Daha once 1250-7950 mhzdeyken kartlarim eski surucude.simdi 1230-7500de
    En ufak arttirmada tikaniyor pc. Cdle gelen 320.49u kuracam. Buarada 144hz monitorum war ama oyunlarda gereksiz bianlik takilmalar meydana gelio daha once olmuodu. Bende adaptive vsync actim. Bf3de biraz duzeldi gibi. Sorun sey gibi.:oyun 85 fps mesela ama sanki 40fps gibi ufskufak ama farkedilir teklemeler oluo. Surucu kaynakli yine. Bakalim kartlari satabilirim bf4de de ayni problemleri yasarsam bu kartlar gider R9 290x gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MassiveDeviL -- 25 Ekim 2013; 9:38:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MassiveDeviL

quote:

Orijinalden alıntı: Ero SenniN

quote:

Abiii bende lanet ettim. Bu çıkan surucu yuxunden OC yapamiyordum kartlarima. Sildim tamamen ve yeniden kurdum ama sorun dewam ediyor. Daha once 1250-7950 mhzdeyken kartlarim eski surucude.simdi 1230-7500de
    En ufak arttirmada tikaniyor pc. Cdle gelen 320.49u kuracam. Buarada 144hz monitorum war ama oyunlarda gereksiz bianlik takilmalar meydana gelio daha once olmuodu. Bende adaptive vsync actim. Bf3de biraz duzeldi gibi. Sorun sey gibi.:oyun 85 fps mesela ama sanki 40fps gibi ufskufak ama farkedilir teklemeler oluo. Surucu kaynakli yine. Bakalim kartlari satabilirim bf4de de ayni problemleri yasarsam bu kartlar gider R9 290x gelir

?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur88

quote:

Orijinalden alıntı: glamours

Selamlar,

Bende Zotac GTX580 AMP2 var. Bu driver'ı kurduktan sonra pc reset atmaya başladı. Neden olabilir sizce ? Böyle birşeyle karşılaşan var mı

Son sürücülerde gtx 500 serisi kullanıcıları baya bir sorunla karşılaştı hatta bir ara eski bir sürümde kartları göçenler bile oldu.Sanırım daha önceki sürücülerde bu tarz bir problem yaşamadınız sorunsuz olan eski bir sürüme geçin yada sürücüyü regedit kalıntıları ile beraber temizleyip yeniden clean ınstall yapın.Temiz kurulumla düzelmezse eski sürüme geri dönün bu hata yada resetlenme sürücüyü değiştirmezseniz çözülemiyor ki resmi nvıdıa forumlarında da bu seride sıkıntı çözülemediğini bir kez daha görüyoruz.

Ekran kartımın driver chipsetini bozabilir mi ? Format attım eski driver'ı kurdum ama reset atmaya başladı :(((
  • Yeni sürücü gereksiz fps dususleri arttirdi. Bakalim eger bf4de de sli sorunu yasarsam sürücü yüzünden hemen satacam 290x yada 7990 bakacam :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.