Şimdi Ara

Numaralı Lens Kullananlar Mutlaka Okusun!!! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
260
Cevap
8
Favori
190.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada daha sıcagı var arkadaşın dediği gibi, bu pek sıcak bir frsat değil 3 kutu alacaksında 1 kutusu bedava olcak.Harbi optikten gidip internette buldugunuz en iyi fiyatın %20 indirimine elden güvenle alabilirsiniz.Ben öyle yapıyorum
  • arkadaşlar bugün yurtdışında bir sitede gördüm. Türkiyede resmen aldatılıyoruz. haftalık lensleri bize aylık diye satıyorlar. Acuve oasis. sof38, o2 optiks ve diğerleri şok oldum okuyunca. http://www.1800contacts.com/lenses/weekly.htm işte adresi lütfen herkesi bilgilendirelim.
  • ben de 2 senedir kullanıyorum Acuvue Oasys'i, 2 haftada bir değiştirilmesi gerektiğini yeni öğrendim, aylık sanıyordum. Zaten ay sonuna doğru rahatsız etmeye başlıyordu, nedeni buymuş meğer. Bilgi kendi sitesinde de mevcut :

http://www.jnjvisioncare.com/prod-oasys-product-information.jsp#
  • ben bisey soriym

numarali lens aldim satan kadiin dedi bunlar 1 aylik lens ddedim 1 ay sonra nolcak,gozune batmaya baslar dedi.4-5 aydir kullaniyorum ayni lensi daaha hic bir batma vs falan olmadi.bende mi sorun acaba(cimrilikten)
  • Ben de 5 yıl boyunca ankarada çeşitli eczanelerden aldığım 1 alana 1 bedava şeklinde optifree lens solüsyonu kullanıyordum, geçen seneden beri mersin de oturuyorum ve nereye sorsam aynı lens solüsyonu için 25 lira civarında bir fiyat çektiler. iki kutu 20 lira nere tek kutu 25 lira nere. neyse internette baya araştırdım bu fiyata satan tek bir yer buldum. paylaşmak istedim.
    Farma Sağlık
    Optifree 1 alana 1 bedava: 19.95
    All in one light: 21.95
    Solo care aqua: 21.95
    Bausch and lomb renu multiplus : 22.95
    Aha bu da haritası

• quote:

Orijinalden alıntı: hayabusaaa

ben bisey soriym

numarali lens aldim satan kadiin dedi bunlar 1 aylik lens ddedim 1 ay sonra nolcak,gozune batmaya baslar dedi.4-5 aydir kullaniyorum ayni lensi daaha hic bir batma vs falan olmadi.bende mi sorun acaba(cimrilikten)

arkadaşım kafana göre kullanmana devam et, birgün batma şikayeti aldığında dr a gittiğinde aldığın cevap kornean zedelenmiş olacaktır. işin kötüsü kornea zedelenmesi ilerlediği takdirde geri dönüşümsüzdür. lens parasından yırtacağım derken gözlerinden olacaksın.
    bir de lensler kolay bir şekilde mikrop kapmaktadır. uygun kullanmama sonucu mikrop kaptığı takdirde ay dolmadan değiştirmen gerekir. hatta rahatsızlığın geçmesi için bir süre lens kullanmamalısın. Allah bilir sen solusyondan da tasarruf edecem diye ondan da kısıyorsundur.
    para için gözlerini bu kadar zora sokma.

(doktorum)

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drerdogan -- 29 Ocak 2010; 15:17:54 >

• Çoğu kişi kullandığı markayı önermiş ama sanırım burada yazanların çoğunu kullandım. Tabi yıllarca kulladığım Bausch&Lomb Softlens 66 modelinin üretimden kalkmasıyla..

Kesinlikle belirtmeliyimki bu lens olayının kralı Johnson&Johnson ın Acuvue modelleri. Yaklaşık 1,5 yıldır Acuvue Oasys kullanıyorum. Kesinlikle diğer kullandığım tüm lenslerde ayrı bir yerde.

Ayrıca bir diğer önemli hususta Lens Solüsyonu. Bu konudada Solo Care Aqua diğer hepsinden iyidir. Lens i (Solo Care Soft değil, dikkat Aqua olanı)
    Ayrıca içinden çıkan lens kabı da özel bir kap.

Lenslerimi almak içindewww.lensmarket.com u tercih ediyorum yine çook uzun zamandır. İlk kez internetten lens satıcılarını araştırırken fiyatları en iyi gibi gözükmüştü , bende hiç değiştirmedim ama hala da öyle sanırım. Son aldığımda 4 kutu lensi , 3 kutu fiyatına ve yanında 360ml+60ml Solo Care Aqua solüsyon + Lens taşıma çantası + Neutrogena dan 1 adet bayan cilt ürünü (eşime yaradı oda) hediyeleriyle aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: charnel

Çoğu kişi kullandığı markayı önermiş ama sanırım burada yazanların çoğunu kullandım. Tabi yıllarca kulladığım Bausch&Lomb Softlens 66 modelinin üretimden kalkmasıyla..

Kesinlikle belirtmeliyimki bu lens olayının kralı Johnson&Johnson ın Acuvue modelleri. Yaklaşık 1,5 yıldır Acuvue Oasys kullanıyorum. Kesinlikle diğer kullandığım tüm lenslerde ayrı bir yerde.

Ayrıca bir diğer önemli hususta Lens Solüsyonu. Bu konudada Solo Care Aqua diğer hepsinden iyidir. Lens i (Solo Care Soft değil, dikkat Aqua olanı)
    Ayrıca içinden çıkan lens kabı da özel bir kap.

Lenslerimi almak içindewww.lensmarket.com u tercih ediyorum yine çook uzun zamandır. İlk kez internetten lens satıcılarını araştırırken fiyatları en iyi gibi gözükmüştü , bende hiç değiştirmedim ama hala da öyle sanırım. Son aldığımda 4 kutu lensi , 3 kutu fiyatına ve yanında 360ml+60ml Solo Care Aqua solüsyon + Lens taşıma çantası + Neutrogena dan 1 adet bayan cilt ürünü (eşime yaradı oda) hediyeleriyle aldım.

Hepsine katılıyorum,ama losyona hayır..

Üstte yazdığım gibi,göz varki lens olmaz; göz varki losyon beğenmez..

Tamamen uyuma bağlı..
    Ama lens için J&J şaşmayın..En pahalı,en kalite..

• Benim gözüme optifree lens solusyonu hiç iyi gelmiyor.Bende solo care aqua kullanıyorum.Sizinde gözünüzde batma veya kızarma oluyorsa illa lensten değil lens solusyonundanda olabilir.Benim gözlerim optifree kullandığımda kızarmıştı.Acuvue Oasys kullanıyorum ama 20 gün olduktan sonra gözünme 3-4 saat bile kalsa çok olmasada rahatsızlık veriyor.Acaba üstede belirtiğiniz gibi bunlar 1 haftalık lenslerde türkiyede 1 aylık diye insanlaramı yutturuyorlar.
    Bu arada solusyon alırken dikkat edin bazı eczanelerde 1 alana 1 bedava var kampanyalardan faydalanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: streetsoul

Benim gözüme optifree lens solusyonu hiç iyi gelmiyor.Bende solo care aqua kullanıyorum.Sizinde gözünüzde batma veya kızarma oluyorsa illa lensten değil lens solusyonundanda olabilir.Benim gözlerim optifree kullandığımda kızarmıştı.Acuvue Oasys kullanıyorum ama 20 gün olduktan sonra gözünme 3-4 saat bile kalsa çok olmasada rahatsızlık veriyor.Acaba üstede belirtiğiniz gibi bunlar 1 haftalık lenslerde türkiyede 1 aylık diye insanlaramı yutturuyorlar.
    Bu arada solusyon alırken dikkat edin bazı eczanelerde 1 alana 1 bedava var kampanyalardan faydalanın.

solüsyon işi biraz da kişiden kişiye değişiyor sanırım. ben de optifree den başka bir lens solüsyonunu rahat kullanamıyorum, neredeyse hepsini kullandım en rahat optifree benim için. lens olarak da acuvue oasys kullanıyorum ben de, çok memnunum. ancak hergün lens takmıyorum, hafta sonları özellikle hiç takmıyorum. bu şekilde 1.5 aya yakın kullanıyorum, toplamda 30 gün fln anca takıyorum yani lensi. bulunduğu şehirde 1+1 kampanyası olmayanlar üstte verdiğim siteden güvenle alışveriş yapabilirler. her alışverişimde ertesi gün solüsyonlar kapımdaydı. farmasağlık o kadar tavsiye üzerine yap bana bi güzellik

• Lens alacak yeni bir yer buldumwww.adreselens.com hem çok ucuz hemde piyasada bulamadığım lensler var. Vazgeçemediğim tek lens PROCLEAR kuru gözlerim için
  • yaklaşık 7 senedir lens kullanıyorum ve hergün takıp çıkartıyorum . ama forumda okuduklarım beni hayrete düşürdü. 4 aydır aynı lensi kullanan var ve 45 gün hiç gözünden çıkartmayan var. teknoloji bu kadar ilerledi mi yoksa sağlığınızla alay mı ediyorsunuz. lensin ne kadar göze zarar verdiği hakkında kimse sizi bilgilendirmedimi. lazer ile amaliyat bile daha az zarar verdiği söyleniyor ne kadar doğrudur tartışılır tabiki. bende lazer olmak istedim fakat bende glokom olduğu için riskli buldular bende vazgeçtim. eskiden lens ile gözlerimi kapatttığım zaman 1 -2 saat uykuya dalıyım gözlerimi açamazdım lenslerim gözüme yapışırdı bunu en son 3-4 sene önce denemiştim .
    bende şu an air optix kullanıyorum ve özelliklerinde 1 hafta çıkarmadan kullanabilirsin yazıyor hiç denemedim lensi ile uyumaya ve hiçte niyetim yok açıkçası bence lensler hergün çıkartılmalı ve temizlenmeli en azından gözleriniz hava almalı evde kesinlikle gözlük kullanıyorum dışarıda tabiki iyi görünmek açısından lens kullanıyorum ama gözlerinize ne kadar az süre lens takarsanız iyi ederseniz bu ufak lensler hiçte göründüğü kadar masum değil son olarak lensler ile tuzlu denize yada klorlu havuza nasıl girmeye cesaret edersiniz merak ediyorum girseniz ddahil benim gibi kesinlikle başınızı suya sokmayın yani gözleriniz temas etmemeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: xrepla

yaklaşık 7 senedir lens kullanıyorum ve hergün takıp çıkartıyorum . ama forumda okuduklarım beni hayrete düşürdü. 4 aydır aynı lensi kullanan var ve 45 gün hiç gözünden çıkartmayan var. teknoloji bu kadar ilerledi mi yoksa sağlığınızla alay mı ediyorsunuz. lensin ne kadar göze zarar verdiği hakkında kimse sizi bilgilendirmedimi. lazer ile amaliyat bile daha az zarar verdiği söyleniyor ne kadar doğrudur tartışılır tabiki. bende lazer olmak istedim fakat bende glokom olduğu için riskli buldular bende vazgeçtim. eskiden lens ile gözlerimi kapatttığım zaman 1 -2 saat uykuya dalıyım gözlerimi açamazdım lenslerim gözüme yapışırdı bunu en son 3-4 sene önce denemiştim .
    bende şu an air optix kullanıyorum ve özelliklerinde 1 hafta çıkarmadan kullanabilirsin yazıyor hiç denemedim lensi ile uyumaya ve hiçte niyetim yok açıkçası bence lensler hergün çıkartılmalı ve temizlenmeli en azından gözleriniz hava almalı evde kesinlikle gözlük kullanıyorum dışarıda tabiki iyi görünmek açısından lens kullanıyorum ama gözlerinize ne kadar az süre lens takarsanız iyi ederseniz bu ufak lensler hiçte göründüğü kadar masum değil son olarak lensler ile tuzlu denize yada klorlu havuza nasıl girmeye cesaret edersiniz merak ediyorum girseniz ddahil benim gibi kesinlikle başınızı suya sokmayın yani gözleriniz temas etmemeli.

Yazdıklarınıza kesinlikle katılıyorum ama...

Bahsi geçen olayları bende yapıyorum demek göz yapısı ve bünyeye göre farklılık gösteriyor. Copper vision nın biofinity model lensini kullanıyorum 30 günlük night&day havuzada giriyorum denizede sorun yaşamadım. Sabah uyandığımda lens olmasından mütevellid herhangi bir sıkıntıda yaşamıyorum hatta gözümde lens yokken uyandığımda daha fazla sıkıntı yaşıyorum gözlerimi açmakta. 12 sene önce lens tecrübem çok olumsuz geçmişti ama bunca yıldan sonra yeni teknoloji lenslerin gerçekten çok iyi olduğunu düşünüyorum.

• Ben de Atasun Optik'te en uygun fiyatları buldum. Bir bakmak lazım, İstanbul'un her yerinde şubeleri var ve ürünü bekleme derdi, vs.. yok. Ama ben alırken "3 alana 1 bedava" kampanyası vardı. Hala varsa alınır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerensedef

arkadaşlar bugün yurtdışında bir sitede gördüm. Türkiyede resmen aldatılıyoruz. haftalık lensleri bize aylık diye satıyorlar. Acuve oasis. sof38, o2 optiks ve diğerleri şok oldum okuyunca. http://www.1800contacts.com/lenses/weekly.htm işte adresi lütfen herkesi bilgilendirelim.

quote:

Orijinalden alıntı: ScR

ben de 2 senedir kullanıyorum Acuvue Oasys'i, 2 haftada bir değiştirilmesi gerektiğini yeni öğrendim, aylık sanıyordum. Zaten ay sonuna doğru rahatsız etmeye başlıyordu, nedeni buymuş meğer. Bilgi kendi sitesinde de mevcut :

http://www.jnjvisioncare.com/prod-oasys-product-information.jsp#

Arkadaşlar yanlış anlamışsınız, oradaki "weekly" dediği, 1 hafta çıkarmadan gözde kalabilen lens manasında. Yani yine aylık lens, sadece 1-2 haftaya kadar çıkarmadan kullanabilirsiniz demek istiyor. Bence en temizi ve sağlıklısı akşamları yatmadan çıkarmak. Göz bu sonuçta

Oasys'i kız arkadaşımın göz doktoru önermiş, bende lens kullandığım ve göz çaplarımız aynı olduğu için 8.4 , denemiştim. 2 yıldır başka lens kullanmıyorum inanılmaz rahat kesinlikle Hatta öncesinde Airoptix kullanmıştım, Oasys kesinlikle daha rahat geldi benim için.

• Arkadaşlar öneri üzerine HARBİ OPTİK ten bende alışveriş yaptım.Çünkü kampanyaları vardı.Hangi internet sitesinden olursa olsun ondan % 20 daha ucuza veriyorlar lensi.

7-8 senedir lens kullanıyorum bu arada. Harbi optikten lensler geldi BİR DE NE GÖREYİM
    AİR OPTİKS ASTİGMATİSM LENSLERİNİN ÜZERİNDE SOL KÖŞESİNDE ÇİNCE BİR ŞEYLER YAZIYOR.DİĞER KUTUMU KONTROL ETTİM ONDA ÇİNCE HERHANGİ BİR YAZI YOK.

AMA YİNEDE KULLANDIM BİR SÜRE SONRA SAĞGÖZDE BİRAZ AĞRI HİSSETTİM.4 * 5 GÜNE GEÇTİ.
    SONRA DİĞER ÇİFTLERİ DENEDİM SORUN YOK ŞİMDİLİK.

AMA BU ÇİNCE OLATINA TAKILDIM.SANIRIM BİR DAHA ORADAN ALMAYACAĞIM.

SİZE SORMAK İSTİYORUM AİR OPTİX ASTİGMATİSM LENSLERİNİZDE SAĞ ÜST KÖŞESİNDE ÇİNCE SİZ DEDE YAZIYORMU. KULLANAN BİR ARKADAŞ BAKABİLİR Mİ ???

• sizi bilmem ama arkadaşlar 1 ay gözde kaldıgını bildiğim tek lens day&night, bioinfinity ve purevision.
    j & j nin modellerinin 1-2 hfta arası kullanım süresi var oldugunu biliyordum
  • 1 ay gözünden lensini hiç çıkarmayanlar burda lens önerisi yapmasa keşke komik oluyor yahu(:

ayrıca burası sıcak fırsatlar bölümü

kampanya varsa onu paylaşalım

lensleri tartışıcaksak konu dışına veya sağlık bölümüne ayrı başlık açalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi owin -- 6 Nisan 2010; 18:26:55 >
  • Birçok marka lens denedim,Johnsson & Johnsson kadar rahat bir lens kullanmadım.
    Biglisayar karşısında saatlerce duruyorum,bazen geç saatlere kadar tv izlediğim de oluyor hiçbir kuruma sıkıntı yaşamadım.
    Ben lensler gözüme oturmamaya başladığı zaman değiştiriyorum.
    İnternette garip garip sitelerden 45-50 liraya bulabiliyordum,her zaman lens aldığım gözlükçüme söyledim,o da bana 52.5 liraya getiriyor.En azından sahte mi,değilmi diye kafamı kurcalanmıyor.
  • bu basligi uzun zaman once ilk gordugumde sicak firsat sandim ama megerse bende astigmat oldugu icin benim lensler pahaliymis.

beylikduzu migrostaki optikciden 90 a almistim,sitelere bi baktim 40-50 tl civarinda.megerse normal lenslermis o fiyatta olanlar.astigmat olunca direk 80-90 tl ye cikiyor zaten sitelerde.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.