Şimdi Ara

Numaralı Lens Kullananlar Mutlaka Okusun!!! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
8
Favori
190.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Azap

Arkadaşlar soruma birisi açık şekilde cevap verirse sevinirim,

yaklaşık 6 senedir gözlük kullanıyorum ve artık tiksinti geldi, lens almayı düşünüyorum ancak gözlük numaramı bilmiyorum ( yeni doktora gittim ) gözlükçüye gitsem, göz derece mi söyleyebilir mi aceba gözlüğüme bakarak ?

Ayrıca her iki gözümde de miyop + astigmat var, bu ikisini bir lensle halledebilir miyiz ?

Son olarak 3 aylık ya da daha uzun süreli bir lens istiyorum, marka ve fiyat verebilirseniz sevinirim.

Merak ettiğim şey, lens takanların sanki gözünün üzerinde böyle parlak bir yüzey varmış gibi duruyor, bende de aynı sorun olur mu ? Şeffaf renk alıcağım.

Teşekkürler şimdiden, sabırsızlıkla cevapları bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: nemesis

arkadaşlar bende lensci.comdan almayı düşünüyorum. Piyasa fiyatının yarısına satıyorlar. Ama şimdi sahte olabileceğinden şüphelendim. Bunların sahteleri varmı gerçekten?

ilgilendiğim lens bu:http://www.lensci.com/sparis.asp?anakatid=1&altkatid=1&stokid=70&altsayfa=1

optikcimden 50 tlye alıyordum. Burda yarı fiyat ama güvenilir mi acaba?

Dostum bu ürünü alıp denedin mi acaba? Fiyatı gerçekten çok iyi şimdi ben de sipariş edeceğim ama gerçekten fiyattan ötürü orijinalliği konusunda bir sıkıntı var mıdır bunu merak ediyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: wewe

quote:

Orijinalden alıntı: demirdöven

quote:

Orijinalden alıntı: Teacher

Arkadaşlar öneri üzerine HARBİ OPTİK ten bende alışveriş yaptım.Çünkü kampanyaları vardı.Hangi internet sitesinden olursa olsun ondan % 20 daha ucuza veriyorlar lensi.

7-8 senedir lens kullanıyorum bu arada. Harbi optikten lensler geldi BİR DE NE GÖREYİM
    AİR OPTİKS ASTİGMATİSM LENSLERİNİN ÜZERİNDE SOL KÖŞESİNDE ÇİNCE BİR ŞEYLER YAZIYOR.DİĞER KUTUMU KONTROL ETTİM ONDA ÇİNCE HERHANGİ BİR YAZI YOK.

AMA YİNEDE KULLANDIM BİR SÜRE SONRA SAĞGÖZDE BİRAZ AĞRI HİSSETTİM.4 * 5 GÜNE GEÇTİ.
    SONRA DİĞER ÇİFTLERİ DENEDİM SORUN YOK ŞİMDİLİK.

AMA BU ÇİNCE OLATINA TAKILDIM.SANIRIM BİR DAHA ORADAN ALMAYACAĞIM.

SİZE SORMAK İSTİYORUM AİR OPTİX ASTİGMATİSM LENSLERİNİZDE SAĞ ÜST KÖŞESİNDE ÇİNCE SİZ DEDE YAZIYORMU. KULLANAN BİR ARKADAŞ BAKABİLİR Mİ ???

Ben de lensoptik.com.tr'den Acuvue Oasys with Hydraclear aldım onun da üzerinde çince bişeyler yazıyor.Kendi sitesindeki resminde böyle bir yazı yok.Bunu kullanmak bir problem yaratır mı?

ben de birara johnson and johnson ın lenslerinden kullandım benim aldığım lensin üstünde de sizin belirttiğiniz gibi (tahminimce Çince) yazılar vardı ben bizzat gidip optikçiden almıştım internetten spariş falan değildi yani, kullanmıştım 3 ay boyunca bir sorunla da karşılaşmamıştım ama yine de sizin içinize sinmiyorsa kullanmadan değiştirebilirsiniz herhalde.

Çince yazı olayını araştırdım.O çince değil JAPONCA. Japonyaya da ihraç ettiği için yazılıyor üstüne.Ben kullandım farkı yok.Zaten lensin sahtesini üretmek çok zor

• quote:

Orijinalden alıntı: L.o.T.u.S

quote:

Orijinalden alıntı: wewe

quote:

Orijinalden alıntı: demirdöven

quote:

Orijinalden alıntı: Teacher

Arkadaşlar öneri üzerine HARBİ OPTİK ten bende alışveriş yaptım.Çünkü kampanyaları vardı.Hangi internet sitesinden olursa olsun ondan % 20 daha ucuza veriyorlar lensi.

7-8 senedir lens kullanıyorum bu arada. Harbi optikten lensler geldi BİR DE NE GÖREYİM
    AİR OPTİKS ASTİGMATİSM LENSLERİNİN ÜZERİNDE SOL KÖŞESİNDE ÇİNCE BİR ŞEYLER YAZIYOR.DİĞER KUTUMU KONTROL ETTİM ONDA ÇİNCE HERHANGİ BİR YAZI YOK.

AMA YİNEDE KULLANDIM BİR SÜRE SONRA SAĞGÖZDE BİRAZ AĞRI HİSSETTİM.4 * 5 GÜNE GEÇTİ.
    SONRA DİĞER ÇİFTLERİ DENEDİM SORUN YOK ŞİMDİLİK.

AMA BU ÇİNCE OLATINA TAKILDIM.SANIRIM BİR DAHA ORADAN ALMAYACAĞIM.

SİZE SORMAK İSTİYORUM AİR OPTİX ASTİGMATİSM LENSLERİNİZDE SAĞ ÜST KÖŞESİNDE ÇİNCE SİZ DEDE YAZIYORMU. KULLANAN BİR ARKADAŞ BAKABİLİR Mİ ???

Ben de lensoptik.com.tr'den Acuvue Oasys with Hydraclear aldım onun da üzerinde çince bişeyler yazıyor.Kendi sitesindeki resminde böyle bir yazı yok.Bunu kullanmak bir problem yaratır mı?

ben de birara johnson and johnson ın lenslerinden kullandım benim aldığım lensin üstünde de sizin belirttiğiniz gibi (tahminimce Çince) yazılar vardı ben bizzat gidip optikçiden almıştım internetten spariş falan değildi yani, kullanmıştım 3 ay boyunca bir sorunla da karşılaşmamıştım ama yine de sizin içinize sinmiyorsa kullanmadan değiştirebilirsiniz herhalde.

Çince yazı olayını araştırdım.O çince değil JAPONCA. Japonyaya da ihraç ettiği için yazılıyor üstüne.Ben kullandım farkı yok.Zaten lensin sahtesini üretmek çok zor

Alıntıları Göster
    acuvue toric lens kullanan arkadaşlar, bir lensi 15 gün mü 1 ay mı kullanıyorsunuz?

optikçiler bu lensi 1 ay diyerek olarak satıyor fakat johnson johnson ın kendi sitesinde bu lensin aylık değil 2 haftalık olduğu yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: DevilMayCry07

acuvue toric lens kullanan arkadaşlar, bir lensi 15 gün mü 1 ay mı kullanıyorsunuz?

optikçiler bu lensi 1 ay diyerek olarak satıyor fakat johnson johnson ın kendi sitesinde bu lensin aylık değil 2 haftalık olduğu yazıyor.

Sadece torik değil diğer numaralı acuvue oasys ve advance lenslerin de kullanım süresi 2 hafta olarak geçiyor. Kullanan kimse yok mu ya numaralı acuvue?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sioux

@F.R.I.E.N.D.S

lens takmaya soldan mı başlıyorsun genelde? Nedeni bu görünüyor, sağ gözde astigmat varsa lensin sanırım torik lenstir asıl zorlaması gerekende bu tür lenstir. Gözde hassasiyet başlamış görünüyor genelde 15 gün lenssiz dolaşmak ve suni gözyaşı kullanmak tavsiye edilir (reçete yazmaya gerek yoksa) Sonra kaldığın yerden devam edebilirsin, (Herşey normalse kızarma ve çapaklanma yoksa yani)

Alıntıları Göster
    Ben de 9 yıldır gözlük kullanıyorum artık lens kullanmaya karar verdim. 1 kaç hafta içinde doktora gidicem ama ;
    http://www.lensoptik.com.tr/main/baushlomb_yillik_renkli_lens__naturel_look-46-7-2.html

Bu lens numaralı değil mi?
    İki gözümde 2.25 miyop..

• quote:

Orijinalden alıntı: bianca

Lens kullanmak bence kişiye göre değişiyor. Birine göre çok iyi olan lens diğerine uymuyor. Bence tamamen kişinin göz yapısına ve lensin kişinin gözüne uyumuna bağlı. Doktorum ilk olarak Ciba Vision'un Night&Day lensini aldırmıştı bana. 1 ay çıkarmadan kullanılabilmesine rağmen en fazla 2-3 gün kalsın demişti. Hemen hemen hergün çıkarmama rağmen çok batıyor ve rahatsız ediyordu. Çıkaramayacak durumda olduğum zamanlarda müthiş acı verdiğini hatırlıyorum. Sonra başka doktora gittim ve Acuvue Oasys önerdi. Night&Day'e göre inanılmaz rahat geldi bana. Adeta gözümde yokmuş gibi. Bunda da 6 güne kadar gözde kalabilir diyor ama en fazla 4 gün kaldı, o da 1 senede belki bir iki defa. En sağlıklısı hergün çıkarmak. Uzun oldu ama demek istediğim şey lensin muhakkak doktor kontrolünde kullanılması, ve birinin memnun olduğu lensden bir başkasının memnun olamayabileceği. Fiyat olarak da Kadıköy çarşıda bulunan optikler gayet iyi rakamlar söylüyorlar. Şuanda var mı bilmiyorum ama 4 al 3 öde kampanyaları oluyor. 6 ay önce Acuvue Oasys'i 4 paket 180 liraya 6 taksitle almıştım..

Alıntıları Göster
    evet lens kullanmak için çok araştırma yapmak lazım,bende dedektif olduğuma göre sorun yok:)
    www.dedektifbilgisi.com

• quote:

Orijinalden alıntı: Eled

quote:

Orijinalden alıntı: nemesis

arkadaşlar bende lensci.comdan almayı düşünüyorum. Piyasa fiyatının yarısına satıyorlar. Ama şimdi sahte olabileceğinden şüphelendim. Bunların sahteleri varmı gerçekten?

ilgilendiğim lens bu:http://www.lensci.com/sparis.asp?anakatid=1&altkatid=1&stokid=70&altsayfa=1

optikcimden 50 tlye alıyordum. Burda yarı fiyat ama güvenilir mi acaba?

lensci hakkında bir bilgim yok ama genelde lensmarketten alıyorum ve sahte olduğuna inanmıyorum. Neden bir fikrim yok ama optikçiler herşeyi aşırı kar marjıyla satıyorlar ve genelde internetten şu kadara bulduğunuzu söylerseniz hemen o fiyata yakın bir fiyata iniyorlar.

Doktorum bile 100tl'den vereceği lensi internette 75tl'ye hem de bedava solüsyonla aldığımı söyleyince dün arayıp istersem 75tl'ye getireceğini söyledi.

Alıntıları Göster
    bende araştırmalarımdawww.lensdunyasi.net diye bir site buldum,adamlar korkunç bilgili tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: dedektifbilgisi

bende araştırmalarımdawww.lensdunyasi.net diye bir site buldum,adamlar korkunç bilgili tavsiye ederim

Alıntıları Göster
    umarım cvp veren brılerı cıkar

ben daha lens konusunda cok yenıyım 1 ay once dr gıttım uzagı goremedıgım ıcın lens takıp takamıycagımı sordum göz çapın 8.3 dedı uygun lens bulursan takabılısın dedı .

neyse bende bır sıteden : solocita renklı numaralı lens aldım. ama onların çapı 8.7 imiş..
    iade şansımda kalmadı açtım sonuçta
    lensi kurallarına uygun kullanıyorum ama çapı buyuk olduğu için kayma yapıyor.ve rahatsız oluyorum

numaralı çapı kucuk renklı lens üreten kalıtelı bır marka kullananız vrmı ???

• quote:

Orijinalden alıntı: hykara86

umarım cvp veren brılerı cıkar

ben daha lens konusunda cok yenıyım 1 ay once dr gıttım uzagı goremedıgım ıcın lens takıp takamıycagımı sordum göz çapın 8.3 dedı uygun lens bulursan takabılısın dedı .

neyse bende bır sıteden : solocita renklı numaralı lens aldım. ama onların çapı 8.7 imiş..
    iade şansımda kalmadı açtım sonuçta
    lensi kurallarına uygun kullanıyorum ama çapı buyuk olduğu için kayma yapıyor.ve rahatsız oluyorum

numaralı çapı kucuk renklı lens üreten kalıtelı bır marka kullananız vrmı ???

Alıntıları Göster
    sana en ii lensi direkt söylüyorum,
    Johnson&Johnson Acuvue Oasys Saydam Lens
    8.4 çapı var , çap önemli değil aşşa yukarı aynı , sana uyar bu,
    en iyi lens bu numaralı basit olarak,

lenste dikkat edecegin birkaç konu var,

--gece takma, ( takılan lens vs , onları geç )
    ---ellerini antibakteriyel sabunla yıka oyle tak cıkar, ama kimyasal kalmasın
    ----kurumaya basladıgını hissedersen cıkar, veya bir damla lens solusyonu damlat (ilk zamanlarda alısana kadar olabilir )
    -----bilgisayar, tv, ateş, sıcak seyler vs direkt bakarsan uzun süre kurur, göz kırpmayı öğren,

+ bu lenslerde uv filtre var, onun icin bi nevi güneşten gözü koruyor, ama, günes gözlügü daima takmak lazım güneste yoksa katarakt hızlı oluyor

soracagınız birsey olursa yanıtlarım görüsürüz

• quote:

Orijinalden alıntı: hayabusaaa

bu basligi uzun zaman once ilk gordugumde sicak firsat sandim ama megerse bende astigmat oldugu icin benim lensler pahaliymis.

beylikduzu migrostaki optikciden 90 a almistim,sitelere bi baktim 40-50 tl civarinda.megerse normal lenslermis o fiyatta olanlar.astigmat olunca direk 80-90 tl ye cikiyor zaten sitelerde.

Alıntıları Göster
    lens konusunda da solüsyon konusunda da insanların tercihleri değişebiliyor..bir göze uyumlu olan diğer bir göze uymlu olmayabiliyor..ben lenslerimi yıllardır lensoptik.com dan alıyorum son 2 yıldır acuvue oasys alıyorum ve gayet memnunum..ürünün yanında site fresh care acua isimli bir solüsyon yolluyor ve şu ana kadar her hangi bir şikayetim olmadı.. lens kullanıcılarına da önerilerim eğer günlük lens kullanıyorsanız mutlaka gece çıkarın bir hafta yada bir ay gözde kalanları da sürelerinin yarısında çıkarıp bir gece gözünüzü dinlendirin..

• quote:

Orijinalden alıntı: sioux

@F.R.I.E.N.D.S

lens takmaya soldan mı başlıyorsun genelde? Nedeni bu görünüyor, sağ gözde astigmat varsa lensin sanırım torik lenstir asıl zorlaması gerekende bu tür lenstir. Gözde hassasiyet başlamış görünüyor genelde 15 gün lenssiz dolaşmak ve suni gözyaşı kullanmak tavsiye edilir (reçete yazmaya gerek yoksa) Sonra kaldığın yerden devam edebilirsin, (Herşey normalse kızarma ve çapaklanma yoksa yani)

Alıntıları Göster
    göz insan vücüunda çok nazik bir bölgedir maddi açıdan ucuza getirmek amaçlı birşey yapmayın doktora başvurun ne yapacaksanız öyle yapın lazer bence riskli birşey en iyisi hiç üşenmeyin takın gözlüğünüzü lenslerdede şu durum var göze baskı yapıyor ve uzun süreli kullanım sonucu ne olacağı belli olmuyor alın takın gözlüğünüzü..

• Merhabalar arkadaşlar şimdi ben bir gözlükçü olarak konuya el atayım istedim şuanda baktım Bausch & Lomb Purevision fiyatına baktım 80 tl firmaya bu nun nasıl oldugunu defalarca kez sorduk fakat firma kesinlikle o lensleri kendilerinin vermediklerini söylemekteler nereden nasıl geldigini bilmiyoruz optikcilerdeki satılan lenslerde garanti mevcuttur lens egerki gözünüze batma yaptıysa yada bulanık bir görüntü aldıysanız incelemeye gider sorun tespit edilir sorun lensde ise 3 günde değiştirirler bu nette satılanlarda buşekilde bir garanti sistemi oldugunu sanmıyorum zaten türkiyeye lensi getiren 3 tane firma var opaklens lensmedikal cihanmedikal başkada yok birde lensde 10 tl felan bi kar kalıyor gözlükçuler lens satmayı sevmezler sorunlu bir iştir adamın burnundan fitil fitil getirir şahsen ben lens satmaktan nefret ederim bi ciddiyeti kalmadı bu işin yakında bakkallarda bile satılacak gibi görünüyor...

quote:

Orijinalden alıntı: GzM...

Ben de 9 yıldır gözlük kullanıyorum artık lens kullanmaya karar verdim. 1 kaç hafta içinde doktora gidicem ama ;
    http://www.lensoptik.com.tr/main/baushlomb_yillik_renkli_lens__naturel_look-46-7-2.html

İki gözümde 2.25 miyop..

bu linkteki lens renkli lens

Birde gözünde yanma ve batma yapanlar renu markalı solusyonu kullanmışolabilirsiniz bunu kullanmayın içindeki alkolderecesini yüksek yapıyorlarki gözde daha iyi parlasın ve ışıl ışıl dursun diye en önemliside
    Acuvue Oasys lens almanızı tavsiye ederim bir gözlükçüden alın lensi begenmeziseniz gözlükçü gerialacaktır mutlaka...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thevahsi -- 27 Nisan 2011; 14:56:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: thevahsi

Merhabalar arkadaşlar şimdi ben bir gözlükçü olarak konuya el atayım istedim şuanda baktım Bausch & Lomb Purevision fiyatına baktım 80 tl firmaya bu nun nasıl oldugunu defalarca kez sorduk fakat firma kesinlikle o lensleri kendilerinin vermediklerini söylemekteler nereden nasıl geldigini bilmiyoruz optikcilerdeki satılan lenslerde garanti mevcuttur lens egerki gözünüze batma yaptıysa yada bulanık bir görüntü aldıysanız incelemeye gider sorun tespit edilir sorun lensde ise 3 günde değiştirirler bu nette satılanlarda buşekilde bir garanti sistemi oldugunu sanmıyorum zaten türkiyeye lensi getiren 3 tane firma var opaklens lensmedikal cihanmedikal başkada yok birde lensde 10 tl felan bi kar kalıyor gözlükçuler lens satmayı sevmezler sorunlu bir iştir adamın burnundan fitil fitil getirir şahsen ben lens satmaktan nefret ederim bi ciddiyeti kalmadı bu işin yakında bakkallarda bile satılacak gibi görünüyor...

quote:

Orijinalden alıntı: GzM...

İki gözümde 2.25 miyop..

bu linkteki lens renkli lens

Birde gözünde yanma ve batma yapanlar renu markalı solusyonu kullanmışolabilirsiniz bunu kullanmayın içindeki alkolderecesini yüksek yapıyorlarki gözde daha iyi parlasın ve ışıl ışıl dursun diye en önemliside
    Acuvue Oasys lens almanızı tavsiye ederim bir gözlükçüden alın lensi begenmeziseniz gözlükçü gerialacaktır mutlaka...

Alıntıları Göster
    İki güne kadar yeni lens siparişi vericem.Sırasınla acuvue 2, Acuvue ADVANCE, Bausch & Lomb (en geçirgen olandan hangisi hatırlamıyorum) ve Acuvue oasys marka lensleri kullandım. Bausch & Lomb ve Acuvue 2 Kullandığım zamanlar tam bir işkenceydi.Acuvue advance gözümü 5-6 saat sonra kızartmaya başladığı için değiştirdim.Acuvue oasys ise belli bir süre sonra gözümde lenslerin varlığını hissedermiş gibi bir his gelip göz kamaşması ve göz kırpmalarımda düzensizlik oluyor.Benim gözlerim 4.25 uzak ve 1.25 astigmat. Araştırırken torik lensleri gördüm biraz daha pahalı ama bu yaşadığım sorunları gene yaşarmıyım acaba? ör: ( Acuvue OASYS TORIC) Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: streetsoul

İki güne kadar yeni lens siparişi vericem.Sırasınla acuvue 2, Acuvue ADVANCE, Bausch & Lomb (en geçirgen olandan hangisi hatırlamıyorum) ve Acuvue oasys marka lensleri kullandım. Bausch & Lomb ve Acuvue 2 Kullandığım zamanlar tam bir işkenceydi.Acuvue advance gözümü 5-6 saat sonra kızartmaya başladığı için değiştirdim.Acuvue oasys ise belli bir süre sonra gözümde lenslerin varlığını hissedermiş gibi bir his gelip göz kamaşması ve göz kırpmalarımda düzensizlik oluyor.Benim gözlerim 4.25 uzak ve 1.25 astigmat. Araştırırken torik lensleri gördüm biraz daha pahalı ama bu yaşadığım sorunları gene yaşarmıyım acaba? ör: ( Acuvue OASYS TORIC) Şimdiden teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Toric lensler astigmatın neden olduğu kırma kusurunu düzeltmek için kullanılan lenslerdir. Eğer sizin de astigmatınız varsa uygun toric lens ile görme keskinliğinizi arttırabilirsiniz. Yalnız toric lensler normal lenslere göre biraz daha kalın oldukları için hassas gözlerde varlığı daha rahat hissedilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: grngck

Toric lensler astigmatın neden olduğu kırma kusurunu düzeltmek için kullanılan lenslerdir. Eğer sizin de astigmatınız varsa uygun toric lens ile görme keskinliğinizi arttırabilirsiniz. Yalnız toric lensler normal lenslere göre biraz daha kalın oldukları için hassas gözlerde varlığı daha rahat hissedilebilir.

Alıntıları Göster
    www.lensci.com'dan yakında alışveriş yapan oldu mu acaba deneyimlerini paylaşacak olan var mı, özellikle bu site ile ilgili?
  • quote:

Orijinalden alıntı: djinn_inc

www.lensci.com'dan yakında alışveriş yapan oldu mu acaba deneyimlerini paylaşacak olan var mı, özellikle bu site ile ilgili?

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Merhaba,

Ben yaklaşık 10 senedir lens kullaıyorum. İlk iki sene oasys kullandım, sonra göz doktorunun tavsiyesiyle 8 yıldır Air Optix kullanmaya devam ediyor(d)um. Arada Air optix Aqua kullandım bir sefer ama gözümde sulanma yaptığı için bıraktım.

1. Numaram gözlük için sol -6.00 ve sağ -5.5 ile 0.5 astigmattı. ve lenste -5.75 -5.75 kullanıyodum ama yeni göz doktoruma gittiğimde numara ölçüm cihazından göz numaram sol -5.75 ve sağ -5.75 ile 0.12 astigmat çıktı. Gözlükle de duvardaki yazılara baktım hakkaten -5.75 iyi geldi, kalktım yürüdüm filan. Bunları yaparken de taktığı gözlük camlarını sormadım, tamamen objektiftim yani...Bana astigmatın az olduğunu ve gözlükte de lenste de gerek olmadığını söyledi. Bu yüzden gözlük olarak -5.75 ve -5.75 yazdı. Bir kere, bu gibi bir durumla (gözlük numarası düşme) karşılaşmış olanınız var mı, (yaşım 29) sonrasında sorun yaşayan ?

2. Şimdi asıl konuya geliyorum: lens numarasının 0.5 derece aşağıda olmasının doğru olacağını ve -5.25 lens almamı önerdi. Şu an kullandığım -5.75 lensim ile birazcık bulanıklık oluyor arada, ama çok nadir. Acaba -5.25 çok mu düşük olur bana, deneme lensi diye birşey varmış, hiç denemedim. İnternetten uygun fiyata lensoptikten alıyordum, onlar da bazı modellerde deneme lensi olduğunu ve stoktan benim söylememe göre baktıracaklarını söylediler, deneme fiyatı 20 tl imiş ve o lensi deneyip memnun kalıp 1 kutusunu sipariş edersem, kutusundan 20 tl inip öyle gönderiyorlarmış.

3. Şimdi ikinci bir sorun da ortaya çıktı: Son günlerini kullandığım "Air Optix" için satış noktalarına ve internete baktığımda ellerinde olmadığını, DAHASI ARTIK ÜRETİLMEDİĞİNİ, öğrendim. 8 senedir kullandığım lens artık yok yani Sizin önerebileceğiniz batma yapmayan, kuruma yapmayan yani oksijen geçirgenliği çok olan ince lens var mı ?

Yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Not: Göz Bc:8.6 ve Çap: 14.2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreka82 -- 29 Haziran 2011; 10:35:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emreka82

Arkadaşlar Merhaba,

Ben yaklaşık 10 senedir lens kullaıyorum. İlk iki sene oasys kullandım, sonra göz doktorunun tavsiyesiyle 8 yıldır Air Optix kullanmaya devam ediyor(d)um. Arada Air optix Aqua kullandım bir sefer ama gözümde sulanma yaptığı için bıraktım.

1. Numaram gözlük için sol -6.00 ve sağ -5.5 ile 0.5 astigmattı. ve lenste -5.75 -5.75 kullanıyodum ama yeni göz doktoruma gittiğimde numara ölçüm cihazından göz numaram sol -5.75 ve sağ -5.75 ile 0.12 astigmat çıktı. Gözlükle de duvardaki yazılara baktım hakkaten -5.75 iyi geldi, kalktım yürüdüm filan. Bunları yaparken de taktığı gözlük camlarını sormadım, tamamen objektiftim yani...Bana astigmatın az olduğunu ve gözlükte de lenste de gerek olmadığını söyledi. Bu yüzden gözlük olarak -5.75 ve -5.75 yazdı. Bir kere, bu gibi bir durumla (gözlük numarası düşme) karşılaşmış olanınız var mı, (yaşım 29) sonrasında sorun yaşayan ?

2. Şimdi asıl konuya geliyorum: lens numarasının 0.5 derece aşağıda olmasının doğru olacağını ve -5.25 lens almamı önerdi. Şu an kullandığım -5.75 lensim ile birazcık bulanıklık oluyor arada, ama çok nadir. Acaba -5.25 çok mu düşük olur bana, deneme lensi diye birşey varmış, hiç denemedim. İnternetten uygun fiyata lensoptikten alıyordum, onlar da bazı modellerde deneme lensi olduğunu ve stoktan benim söylememe göre baktıracaklarını söylediler, deneme fiyatı 20 tl imiş ve o lensi deneyip memnun kalıp 1 kutusunu sipariş edersem, kutusundan 20 tl inip öyle gönderiyorlarmış.

3. Şimdi ikinci bir sorun da ortaya çıktı: Son günlerini kullandığım "Air Optix" için satış noktalarına ve internete baktığımda ellerinde olmadığını, DAHASI ARTIK ÜRETİLMEDİĞİNİ, öğrendim. 8 senedir kullandığım lens artık yok yani Sizin önerebileceğiniz batma yapmayan, kuruma yapmayan yani oksijen geçirgenliği çok olan ince lens var mı ?

Yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Not: Göz Bc:8.6 ve Çap: 14.2

Alıntıları Göster
    @emreka82 Aquvue Oasys kullanabilirsiniz, Air Optix kullanmış biri olarak öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Poibra

@emreka82 Aquvue Oasys kullanabilirsiniz, Air Optix kullanmış biri olarak öneririm.

Ya işte ben başta da söylediğim gibi oasys denemiştim, sanırım çapı uymuyor küçük geliyor bana, rahatsızlık veriyor. Benim gözler biraz büyük anlatacağınız 14.2 altı kesmiyor Sulanma yapıyor sonra...
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreka82

quote:

Orijinalden alıntı: Poibra

Ya işte ben başta da söylediğim gibi oasys denemiştim, sanırım çapı uymuyor küçük geliyor bana, rahatsızlık veriyor. Benim gözler biraz büyük anlatacağınız 14.2 altı kesmiyor Sulanma yapıyor sonra...

Alıntıları Göster
    Aslında biomedics 55 bana uygun görünüyor ama onun da oksijen geçirgenliği az :(

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.