Şimdi Ara

Numara Taşıma sonrası 4.5G Evimde çekmemeye başladı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bende eşimle beraber numaramı taşıdım Vodafone a ilk 23 gün gayet güzel 4.5g çekiyordu fakat o günden sonra ne internet ne ses ne de SMS hiçbirini kullanamıyorum şebeke çekmiyor h+ ve bazen edge bağlantısında oluyor. Eşim ise aksine gayet problemsiz kullanıyor iyi çekiyor. Defalarca MH görüştüm hiçbirisi çözüm bulamadı eşimin tel Huawei mate 10 lite benim tel Samsung note 8 evimizde bu problemi yaşıyorum dışarıda herhangi bir yerde sorun yok. Yardımcı olabilecek aynı sorunu yaşayıp çözebilen varsa memnun olurum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Yardımcı olacak kimse yok mu

• Vodafone genel anlamda çekmiyor , sadece sende yok bu problem evlerin içinde konuşma yapamazsın internete giremezsin ,arayanlar ulaşamaz .

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Desenize boşuna taşıdım numarayı çözüm de üretmiyorlar. Tekrar turkcelle dönme vakti geldi...

• ilhanrecep İ kullanıcısına yanıt
    Evet en kötü operatör ,internete girmeyi bırak konuşurken sesin kesilmesi arayan kişilerin ulaşmaması durumu oluyor .

• Tekrar teşekkür ederim bilgilendirmeniz için sağolun.

• Sorun telefonda olabilir. Huawei'de böyle bir sıkıntı yok demişsiniz çünkü.

• Lexco kullanıcısına yanıt
    Samsung Exynos serisi telefonlarda sanırım şebeke problemli.

• Lexco kullanıcısına yanıt
    Peki telefonda olsa evimin dışında herhangi bir yerde çekmemesi lazım evde bazen 4.5g yazıyor çekiyor kısa süreli sonra yine gidiyor. Vodafone MH kaç defa aradım hiçbişeyi çözemediler diğer operatörler gayet iyi çekiyor evde Vodafone ise yerlerde

• ben vodafonede sevdigim tek yönü evimde ve is yerimde vodafone çekiyor tek bundan memnunum
    kötü yani konuşma ve internet girilmiyor

büyük ihtimal sizin orda 4.5g yayın yapan baz istasyonu ya arızalandi yasa elektrik giderlerinin kullanıcı az olunca kapatmış olabilirler bazen çekiyor dediğiniz 4.5g ise uzak bir baz istasyonundan kisa süreli sinyal alıyor olabilir

• phasan P kullanıcısına yanıt
    Bende aynı kanıya vardım mh 1 sokak arkamdaki baz istasyonuna bağlı olduğumu ve böyle bir problemin olmaması gerektiğini beyan etti (doğru olsa şikayetçi olmam) bazı müşteri temsilcileri de yok efendim sinyal dalgalanması var, bir başkası network bölümünde link olması gerekirken siz seri no olarak görünüyorsunuz, bir başkası da farklı ekrandan baktığımda baz yayını yapan kutu arızalı ekipler 10 iş gününde değiştirecek söyledi bir diğeri hayır arıza yok herhangi bir problem yok, bir diğeri özel apn den kaynaklı vs. vs. anlayacağınız hiçbiri işinin ehli değil. Ben şunu anladım ki Vodafone şansa kalmış bir firma...

• Büyük ihtimalle baz istasyonunun verdiği 4G bandı değişmiş olabilir. Bu da eğer sizin cihazla uyumsuz ise yakalayamıyor olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • circassianman kullanıcısına yanıt
    Peki çözümü var mıdır?

Manuel band seçimi yapılan cihazlar var bildiğim kadarıyla ama net hakim değilim. Benim başıma da benzer durum geldi o yüzden biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. Volte seçeneği aktif ise kapatıp denemenizi öneririm. Genelde Samsung cihazlarda volte açık ise şebeke sorunu çıkabiliyor. Bilginize.

• belki taşıdığınız operatör orda zayıf çekiyordur ,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.