Şimdi Ara

Nuh'un gemisi Cudi Dağı'nda durmuştur. (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
530
Cevap
4
Favori
175.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nuh tufanından konuşurken Adem'in boyunun 15 metre olduğuna geçtiniz, şimdide yol ortasında lıkır lıkır su içmekten bahsediyorsunuz, ben bu söylediklerinizden bir anlam çıkaramadım, lütfen ana konuya dönelim dikkat dağılmasın
  • Nuh'un gemisi

ZARİYAT SURESİ
    22. Sizin rızkınız da GÖKTEDİR, TEHDİT edildiğiniz şey de!

İSTİKBAL GÖKLERDEDİR!

Dünya dediğimiz gezegenimiz, uzayda bir gezegen değil mi?

Sizin rızkınız da UZAYDADIR, TEHDİT edildiğiniz şey de.

İSTİKBAL gökte değil, göklerde/uzaydadır.

HAKKA SURESİ
    11. Su azıp köpürdüğünde, biz sizi o akıp gidende taşıdık

13. Sûra bir üfleyişle üflendiğinde,
    14. Yer ve dağlar yükletilip birbirine bir çarpılışla parça parça edildiğinde,
    15. İşte o gün olması gereken olmuştur.
    16. Gök (Atmosfer) yarılmıştır. O gün o, lime lime sarkmıştır.

17. Melek (mekik) de onun (uzaydaki üssün) kenarındadır. Rabbinin arşını, o gün onların üstündeki SEKİZ (harften oluşan üssün adı) taşır.

MÜDDESSİR SURESİ
    8. O boruya (nükleer savaş başlıkları taşıyan boruya) üfürüldüğünde,
    9. İşte o gün çok zorlu, çok çetin bir gündür.

Resimdeki, Sekkara basamaklı piramididir!
    26. Onu SEKAR'a fırlatacağım. (Mekikler nerden fırlatılıyor?)
    27. Bilir misin nedir Sekar (Sekkara)? (Önceki nasa)
    28. Ortada birşey bırakmaz, hiçbirşeyi GÖRMEZLİK (görmemezlik) etmez o.

29. İnsan için tablolar/levhalar/EKRANLAR sunandır o.

30. Üzerinde ONDOKUZ (National Aeronautice AND Space Adminis tration) vardır.

31. Biz, CEHENNEM yâranını hep melekler yaptık. Ve biz, ONLARIN SAYILARINI da küfre sapanlar... "Allah bununla neyi örneklendirmek istiyor?" desinler... Bu, insan için bir ÖĞÜT verici ve DÜŞÜNDÜRÜCÜDEN başka şey değildir.

35. Ki o gerçekten en büyüklerden biridir.
    36. İnsan için bir uyarıcıdır.

41. Suçlular hakkında
    42. "Sizi SEKAR'a sürükleyen nedir?

47. "Nihayet TARTIŞILMAZ ve karşı çıkılmaz bilgi önümüze dikildi.

MÜRSELAT SURESİ
    7. kİ SİZE DUYRULMUŞ OLAN mutlaka gerçekleşecektir

Art arda fırlatılmış roketleri düşünün!
    29. Haydi, yalanlamakta olduğunuz şeye (Sekkara/nasa) gidin!

30. Kaydi ÜÇ ÇATALLI gölgeye gidin.
    31. Ne gölgelendirir ne de (Roketlerin çıkardığı) ALEVDEN korur.
    32. Gerçekten o (roketler), köşk (şömünesi) gibi kıvılcımlar saçar.
    33. O kıvılcım (alev) sanki sarımtırak bir halat/(roketleri havada, suda art arda fırlatıldığında) bir deve kervanı/(şıkardıkları dumanla, bir birine bağlı) bir ip gibidir.

34. Vay haline o gün (günü) yalanlayanların.

39. Eğer BİR HİLENİZ/BİR TUZAĞINIZ varsa, hadi hile yapıp tuzak kurun BANA!

Ey insanlar!
    50. Artık BUNDAN sonra hangi HADİSE/söze iman (inanıp) edecekler?

Hadislere mi inanacaksınız, Kuran'a mı? Bir seçim yapmak zorundasınız!

NEBE SURESİ
    17. Hiç kuşkusuz, O AYIRIM ve hüküm günü KESİN olarak belirlenmiştir.
    20. Dağlar yürütülmüş, bir SERAP (hayal) oluvermiştir.

27. Doğrusu ONLAR (inananlar) böyle bir HESAP ummuyorlardı (da hep Amin diyorlardı).

NAZİAT SURESİ
    3. Andolsun, boşlukta (havada/uzayda) yahut suda yüzüp yüzüp (kilitlendikleri hedeflere) gidenlere,

6. Ki o gün şiddetle sarsacak olan (nükleer patlamalar) sarsacaktır.
    7. Onu, ardısıra gelen (radyoson/radyoaktif serpinti) izliyecektir.

39. Cennem, BARINAĞIN TA KENDİSİDİR.

-Ey İnsanlar! Barındığınız yer dünya dediğiniz bir gezegen. Başka yerde cehennem aramayın. Cehennem başlayınca da yalındık demeyin!

NEML SURESİ
    75. Yerde ve gökte HİÇBİR GAYB yoktur ki, AÇIKLAYICI bir kitap'ta olmasın.

-Bu dünyada gizli/saklı YOK!

• @birturk

Melek - Uzay mekiği.
    Gök - Uzay.
    Boru - Nükleer savaş başlığı taşıyan boru.
    ardısıra gelen - radyoson/radyoaktif serpinti.
    vs..vs..

Kusura bakmayın ama taşı sıksa suyunu çıkarır derlerya sizde kelimelerin anlamlarının suyunu çıkarmışsınız.
  • olmayan olayın muhabbeti yapılıyor =D
  • quote:

Orijinalden alıntı: stabwound

olmayan olayın muhabbeti yapılıyor =D

Tam ben yazacaktım. Ne nuh var nede gemisi... şimdi dağılın
  • Yüzlerce hayvan artı onların yiyecekleri artı bir insan artı onun yiyecekleri bir gemiye sığdı ve tufanda gemiye bir şey olmadı. Hala da bu tür şeylere inananlar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhisarlee

quote:

Orijinalden alıntı: KanKoKan

@Akhisarlee

Ben evrime inanan biriyim, bütün canlıların bulundukları çevre ile etkileşimde olduğuna inanırım ama inançlı kısım evrime inanmaz, onlara göre canlılar en mükemmel şekilde yaratılmıştır, yani 15 metreydik küçüldük deyipde biz evrime inanmıyoruz kandırmaca demek ne kadar mantıklı siz düşünün.

Ayrıca konunun Adem'in 15 metre boyunda olmasıyla ne alaksı var anlıyamadım.

amaç evrimin bir yaratıcı tarafından yapılmış olabileceği.Bu dünya imtihan dünyası.Bu dedikleriniz de bir sınavın parçası.İnsan hür.Oruç tutup tutmamana birşey demem.Ama afedersin hayvan gibi yolun ortasında suyu lıkır lıkır içerse bir insan orada saygısızlık var.

İsteyen yol ortasında hayvan gibi içer size ne oluyor arkadaş ? Her gün 5 vakit ezan kafamızı şişiriyor ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: D_Rose

quote:

Orijinalden alıntı: Akhisarlee

quote:

Orijinalden alıntı: KanKoKan

@Akhisarlee

Ben evrime inanan biriyim, bütün canlıların bulundukları çevre ile etkileşimde olduğuna inanırım ama inançlı kısım evrime inanmaz, onlara göre canlılar en mükemmel şekilde yaratılmıştır, yani 15 metreydik küçüldük deyipde biz evrime inanmıyoruz kandırmaca demek ne kadar mantıklı siz düşünün.

Ayrıca konunun Adem'in 15 metre boyunda olmasıyla ne alaksı var anlıyamadım.

amaç evrimin bir yaratıcı tarafından yapılmış olabileceği.Bu dünya imtihan dünyası.Bu dedikleriniz de bir sınavın parçası.İnsan hür.Oruç tutup tutmamana birşey demem.Ama afedersin hayvan gibi yolun ortasında suyu lıkır lıkır içerse bir insan orada saygısızlık var.

İsteyen yol ortasında hayvan gibi içer size ne oluyor arkadaş ? Her gün 5 vakit ezan kafamızı şişiriyor ama.

"Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
    Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli."

hatırlatıyım Milli Marşımız dan...

• Ciddi ciddi Nuh'un gemisi falan tartışılmış kanım dondu kırmızı başlıklı kız falan bile daha tutarlı
  • hey Allahım yaaa

hala tufan olayını yok sayan gılgameş destanında arak diyen ataiz abiler var at forumda yazdıklarımı aynen alıntılıyommm

Utnapiştim kimdir :)

"İkinci Adem" diye de anıla gelen Nuh a.s 'ın asıl isminin Yesker olduğu, fakat kavminin kurtuluşu için çok ağladığından, ağlamak manasına gelen "nevh" kökünden türemiş Nuh sıfatının asıl ismine dönüştüğü kayıtlıdır.

Bu isim sami kökenlidir. Mezopotamya metinlerinden Gılgamış Destanında bu isim yerine Utnapiştim kullanılmıştır.

Sümerlerin Tufan kahramanına verdikleri isim ise Zî-ud-Sudra'dır.

Zî; hayat/can/ruh, Ud; zaman, Sudda ise; uzun manasına gelmektedir.

Bu üç kelimeden meydana gelen ismin anlamı; Uzun ömürlü demektir.Nuh aleyhisselamın kavmi içerisinde 950 sene kaldığı bildirilmektedir.

Bugünkü yaş ortalamaları gözönüne getirildiğinde akıl almaz bir durumla karşılaşıyoruz.

Kur'ân-ı Kerîm, Hazret-i Nuh'un dışındaki hiçbir peygamberin ömründen bahsetmez. Hemen ilave edelim Mezopotamya'da bulunan tabletlerde anlatılan Tufan'dan kurtulan insanların önderi Ziussudra adını taşımaktadır ki; uzun ömür sahibi anlamına gelmektedir.

Yani gılgamış destanında anılan "Utnapiştim" zaten Nuh a.s dır !!!

mitolojik hikaye olarak tanımlanan ve gılgameş destanında bahsi geçen Utnapiştim yani namı diğer Zî-ud-Sudra Hz Nuh a.s dır.

Tufan olayı gerçekleşmiş ve kurtulanların lideri olan Nuh a.s sümer tabletlerinde Zî-ud-Sudra olarak anılmıştır.

Farkına varmanız için tekrar edeceğim gılgameş destanında bahsi geçen Zî-ud-Sudra Nuh a.s taa kendisidir. Zî-ud-Sudra Uzun ömürlü anlamına gelmektedir. Nuh a.s kavmi içinde ne kadar süre kaldığı ise hepimizin malumu

Yani "arak" "ilham " söz konusu değildir bilakis bu gerçeği okuyucularından kasıtlı olarak gizleyen ve hedefledikleri amaçlarına hizmet noktasında eksik ve yanlış bilgi vermekten çekinmeyen sahtekar insanlar söz konusudur.

Bu nasıl bir muhakemedir ki tufanın asıl kahramanı Nuh a.s kimliğini kasıtlı olarak gizler tabletlerde bahsi geçen "Zî-ud-Sudra" dan ve bu ismin anlamında hiç dem vurmaz !! okuyucusunu ahmak yerine koyar.

Bu da yetmezmiş gibi tufan olayı araktır deme cürretini gösterir.

Ortada gerçekleşen bir tufan var mı ..var

Hem islami kaynaklar hemde sümer kayıtları tufan sürecinin hayatta kalan liderinin Zî-ud-Sudra olduğunu Zî-ud-Sudra nın ise Uzun ömürlü anlamına geldiği ve Nuh a.s uzun ömürlü olduğu ortadamıdır ..evet

Durum bu olduğu halde birileri bu gerçeği bildiği halde !!! kasıtlı olarak bu bilgiyi okuyucusuna neden aktarmaz ???

Hedefledikleri amaçlarına hizmet etmediği için olabilir mi acaba ? İnsanlardan kasıtlı olarak bu bilgiyi saklayıp akabinde aaaa !!! bak nuh tufanı gılgameş destanında araktır demek hangi ahlak kalıbına sığar bunuda sizlerin değerlendirmesine bırakayım.

Varın diğer "sözüm ona" "gerçeğe" "aydınlığa" çağrı kabilinde saçmalıkları bu örnek üzerinden değerlendirin :)

Daha açık nasıl anlatılır.

başkaca suali olan varsa alimm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinuhe.s -- 28 Temmuz 2012; 0:24:30 >

• nuh tufanı bölgeseldir küresel değildir..aksi yönde tek kanıttttt sunulamaz (dini referans anlamında islam çizgisinde)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinuhe.s -- 28 Temmuz 2012; 0:40:42 >
  • " Nuh aleyhisselamın kavmi içerisinde 950 sene kaldığı bildirilmektedir.
    Bugünkü yaş ortalamaları gözönüne getirildiğinde akıl almaz bir durumla karşılaşıyoruz. "

Haklısınız, Arap hikayesini benimde aklım almadı!
  • quote:

Orijinalden alıntı: neommy

" Nuh aleyhisselamın kavmi içerisinde 950 sene kaldığı bildirilmektedir.
    Bugünkü yaş ortalamaları gözönüne getirildiğinde akıl almaz bir durumla karşılaşıyoruz. "

Haklısınız, Arap hikayesini benimde aklım almadı!

bunun cevabı sona gelecek

endişe etmeeee

hele şu ataiz aldatmacasını gözler önüne bi serek ondan sonra sana bunuda izah edecem

ee baktın mı nasıl kekliyorlar gılgameş destanından arak diye milleti

• Kronoloji eksik yukarda yazdıklarınızda, hele şöyle detaylı, yılları, kişileri, olayları içeren bir Kronolojik liste yapında o zamana kadar Kızıl Şamanda gelir belki konuya, muhabbete devam edersiniz.
    950 yıl yaşayanı duyunca konu benim için bitti zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Iron Sky

hey Allahım yaaa

hala tufan olayını yok sayan gılgameş destanında arak diyen ataiz abiler var at forumda yazdıklarımı aynen alıntılıyommm

"İkinci Adem" diye de anıla gelen Nuh a.s 'ın asıl isminin Yesker olduğu, fakat kavminin kurtuluşu için çok ağladığından, ağlamak manasına gelen "nevh" kökünden türemiş Nuh sıfatının asıl ismine dönüştüğü kayıtlıdır.

Bu isim sami kökenlidir. Mezopotamya metinlerinden Gılgamış Destanında bu isim yerine Utnapiştim kullanılmıştır.

Bu üç kelimeden meydana gelen ismin anlamı; Uzun ömürlü demektir.Nuh aleyhisselamın kavmi içerisinde 950 sene kaldığı bildirilmektedir.

Bugünkü yaş ortalamaları gözönüne getirildiğinde akıl almaz bir durumla karşılaşıyoruz.

Kur'ân-ı Kerîm, Hazret-i Nuh'un dışındaki hiçbir peygamberin ömründen bahsetmez. Hemen ilave edelim Mezopotamya'da bulunan tabletlerde anlatılan Tufan'dan kurtulan insanların önderi Ziussudra adını taşımaktadır ki; uzun ömür sahibi anlamına gelmektedir.

mitolojik hikaye olarak tanımlanan ve gılgameş destanında bahsi geçen Utnapiştim yani namı diğer Zî-ud-Sudra Hz Nuh a.s dır.

Tufan olayı gerçekleşmiş ve kurtulanların lideri olan Nuh a.s sümer tabletlerinde Zî-ud-Sudra olarak anılmıştır.

Farkına varmanız için tekrar edeceğim gılgameş destanında bahsi geçen Zî-ud-Sudra Nuh a.s taa kendisidir. Zî-ud-Sudra Uzun ömürlü anlamına gelmektedir. Nuh a.s kavmi içinde ne kadar süre kaldığı ise hepimizin malumu

Yani "arak" "ilham " söz konusu değildir bilakis bu gerçeği okuyucularından kasıtlı olarak gizleyen ve hedefledikleri amaçlarına hizmet noktasında eksik ve yanlış bilgi vermekten çekinmeyen sahtekar insanlar söz konusudur.

Bu nasıl bir muhakemedir ki tufanın asıl kahramanı Nuh a.s kimliğini kasıtlı olarak gizler tabletlerde bahsi geçen "Zî-ud-Sudra" dan ve bu ismin anlamında hiç dem vurmaz !! okuyucusunu ahmak yerine koyar.

Hem islami kaynaklar hemde sümer kayıtları tufan sürecinin hayatta kalan liderinin Zî-ud-Sudra olduğunu Zî-ud-Sudra nın ise Uzun ömürlü anlamına geldiği ve Nuh a.s uzun ömürlü olduğu ortadamıdır ..evet

Durum bu olduğu halde birileri bu gerçeği bildiği halde !!! kasıtlı olarak bu bilgiyi okuyucusuna neden aktarmaz ???

Hedefledikleri amaçlarına hizmet etmediği için olabilir mi acaba ? İnsanlardan kasıtlı olarak bu bilgiyi saklayıp akabinde aaaa !!! bak nuh tufanı gılgameş destanında araktır demek hangi ahlak kalıbına sığar bunuda sizlerin değerlendirmesine bırakayım.

Varın diğer "sözüm ona" "gerçeğe" "aydınlığa" çağrı kabilinde saçmalıkları bu örnek üzerinden değerlendirin :)

İki farklı kaynaktan söz edilemez yalnız bu durumda. Bu sebepten birbirlerini tamamladıkları ve inandırıcılığı arttırdıklarını da belirtemeyiz. Aynı coğrafyada farklı tarihlerde yazılmış iki kaynaktır sonuçta bunlar.

• neommy bak seennnnnn demek kronolojik eksiklik var

Zî-ud-Sudra nın anlamını neden gizliyor sizin cenahh

ifade ettiği anlamın nuh a.s işaret etmesinde olabilir mi yakışıyormu aydın ahlaklı geçinen kimselere bu türden ucuz ayak oyunlarııı

yalancı ve sinsi tiplerden neye inanırsa inansın nefret etmişimdir

şaman ile işim olmaz adam abdest ibriğini pagan ritülei diye yutturmaya kalktı gözü dönmüş onun

yaş olayına da ne aklen nede ilmen itiraz edemiyeceksin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinuhe.s -- 28 Temmuz 2012; 1:00:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

quote:

hey Allahım yaaa

İki farklı kaynaktan söz edilemez yalnız bu durumda. Bu sebepten birbirlerini tamamladıkları ve inandırıcılığı arttırdıklarını da belirtemeyiz. Aynı coğrafyada farklı tarihlerde yazılmış iki kaynaktır sonuçta bunlar.

trojka sorun iki kaynak değil sorun gılgameşde ismi anılan ve tufandan kurtulanların lideri olan şahsın nuh as olduğu gerçeğini malum cenah okuyucusundan gizliyor..

ve buda yetmezmiş gibi tufan gılgameşden araktır deniyor ki bu kepazeliliğin daniskasıdır..

ahlaklı omurgalı karakter sahibi varlık bunu yapmaz..

tufanın coğrafik kalıntıları net olarak mevcut ..sümer kaynakalarında da kuranda da bu lider nuh a.s

• " Soruları alalım ", dediniz bende sordum işte ama cevap vermiyorsunuz?
    Anlattığınızın tam bir Kronolojik listesini istedim o kadar.
    Kişiler, olaylar vs. tam bir liste çok zor değil gibi, yukardaki anlattıklarınızdan konuya çok hakim olduğunuzu düşünüyorum da!
    Şaman iyidir, böyle işlerde bilgilidir, ibrik pagan ritüeli diyorsa ibrik pagan ritüelidir!
    Kronolojik liste lütfen?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

quote:

hey Allahım yaaa

trojka sorun iki kaynak değil sorun gılgameşde ismi anılan ve tufandan kurtulanların lideri olan şahsın nuh as olduğu gerçeğini malum cenah okuyucusundan gizliyor..

ve buda yetmezmiş gibi tufan gılgameşden araktır deniyor ki bu kepazeliliğin daniskasıdır..

ahlaklı omurgalı karakter sahibi varlık bunu yapmaz..

tufanın coğrafik kalıntıları net olarak mevcut ..sümer kaynakalarında da kuranda da bu lider nuh a.s

Konuda Gılgamış'tan ilk bahseden @was ama, o da bahsetmemiş sizin vurguladığınız noktadan. Bilmiyorum kim ne biliyordu da sakladı ancak dediğim gibi aynı bölgede iki farklı tarihte yazılmış kaynaklar birbirlerine delil oluşturmaz.

• quote:

Şaman iyidir, böyle işlerde bilgilidir, ibrik pagan ritüeli diyorsa ibrik pagan ritüelidir!

dimi amaaa abdestide pagan riti yaparsınız siz yeter kiii nasıl olursa olsun çamura yatalım haklı çıkalım

panpa liste derken

quote:

Soruları alalım ", dediniz bende sordum işte ama cevap vermiyorsunuz?
    Anlattığınızın tam bir Kronolojik listesini istedim o kadar.
    Kişiler, olaylar vs. tam bir liste çok zor değil gibi, yukardaki anlattıklarınızdan konuya çok hakim olduğunuzu düşünüyorum da!

bırak şu bilgiç tavırları caka satmaa en azından bana ...seni bilirim

anlattığımın tam kronolojik listesi ..ifadesi biraz yetersizde islami kaynaklara göre mi gılgamışa göre mi

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.